Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Iný je pohlad na svet v 19tich a iný v 55tich - nemyslíš?
Životné skúsenosti spôsobujú, že človek rozum dostane, alebo oň príde.
K tomu že je nás na zemi privela - je - to netvrdím ja, ale ludia čo tomu rozumejú. Zase jednoduchý sedliak si osvojí názor toho komu veri, alebo verí tomu svojmu. Planetu nemôže zachrániť jednotlivec, na to sú potrebné miliardy. Paradoxne nemusia nič ani spraviť stačí , že odídu. :300f:
Možno aj zadávatel bude jedným z víťazov Darwinovej ceny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Majky, ak to chces fakt urobiť, co pochybujem sice, tak skus napisat SS napriklad uzivatelovi Acon. Jazdi na LR Discovery offroad, viackrat bol na Balkane. Podla mna ti vysvetli preco je to co pises a chces podniknut s autom ako Panda alebo Ignis cista p.icovina.

Aspon budes mat radu od niekoho co ma realne skusenosti a nie od banditu 97, ak to je rok narodenia, tak tych skusenosti musi mat fakt vela s podobnymi cestami :d :D
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Majky, precutaj si napriklad toto co Acon pisal pri jednej debate ohladom Dicovery. O tomto je taka cesta co sa tyka pripravenosti auta. Len pre predstavu:

"Ja som to auto mal na cestovanie a preventívny servis som robil taký ako málokto. No nemohol som si dovoliť zostať visieť niekde v Albánskych horách. Posledná prevencia pri 270 000km bola rozborka motora, výmena reťazových!!! rozvodov (u mňa už 2.x) výmena olej. aj vod. čerpadla, komplet pretesnenie, ľahký výbrus kluky (pár stotiniek) nové ložiská, repas turba aj keď zatial fungovalo bez problémov... Pred 60 000km preventívna výmena meniča a preplach prevodovky, preventívna výmena kompresoru pruženia.... Olej mením najneskôr po 10 000km no vždy pred dlhšou cestou. Skrátka, ja nechcem zostať visieť niekde v prdeli sveta, pretože ako jeden z mála to auto využívam na účel na aký bolo postavené. A nikdy som nemal poruchu (mimo parkovacieho senzoru) Ale to som ja."

Chapes to? Vydaj sa tam len tak s nejakym autom typu Panda/Ignis a iba s priatelkou a tak ako pise Oco, este budes rad ked to bude iba Darwinova cena
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho - na YT sa dajú nájsť videá chalana čo na Pionieri spravil Mongolsko, potom s partiou na Trabantoch a Maluchoch prešli Južnú Ameriku. Takéto cestovanie vôbec nie je o autách, ale o luďoch. Niekto na to má aby obišiel 3x zemegulu a iný sa dorazí na ceste do miestnej Jednoty. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, neboj videa Mareka Slobodnika poznam,videl som aj Afriku na Pionieri aj Barkasom do Chorvatska, aj dalsie. Dana Pribana a trabanty som videl x krat. Su to super veci.

Ale to su ludia co si vedia urobit generalku motora na kolene a neoytali by sa na fore ci sa to da, ale by skratka isli :d :D.

Nemyslim si, ze toto je Majkyho priklad, nic v zlom samozrejme
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj stare auto sa da technicky pripravit na takyto vylet tak, ze ho zvladne. Nejde najazdit 100 tis km za jeden rok, ale mozno 2-3000 km za leto. Kazdy normalny mechanik dokaze pripravit auto na par tisic km. GO brzd, naprav, rozvody, vodna pumpa, preventivne novy chladic, chladiace hadice, naplne, alternator, premastit starter a auto to musi dat.

Balkan nie je Australia alebo Amazonsky prales, kde najblizsi clovek je 4 dni autom od Teba. Takze ak sa aj nieco stane, vsade su ludia, ktori dokazu pomoct. Mozno nie hned, ale do 24 h ano. Ak si vyberie stareho mercedesa, tal nahradne diely budu hadam v kazdej dedine.

Pozeral som cestopis jednych Britov, ktori celu cestu okolo sveta boli odkazani na pomoc ludi a dali to.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin - moj pohlad je, že skôr prejdeš púšť v Mongolsku kde na 1000km niet človeka, ako Albansko, kde ti na 10km traja podrežú krk, len preto aby zbavili svet kresťana. :300f:
Nejako som sa naučil neveriť že ludia pomôžu.
Naposledy upravil/-a oco13 v 14.01.2022 13:56, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ak si vyberie stareho mercedesa, tal nahradne diely budu hadam v kazdej dedine"

Martin, ale on chce ist OFFROAD, to mozno tak s Gckom alebo MLkom da. Alebo potom iba pouzil zle slovo a je to o semantike. To nie su expedicne offroad vozidla Pandy
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Albansko, kde ti na 10km traja podrežú krk, len preto aby zbavili svet kresťana. :300f:"

Oco, ja som pred 10mi rokmi robil v jednej medzinarodnej firme aj s Albancami. V pohode priami ludia, to su rozpravky pre male deti co pises
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

A ja mám teraz na linke Srba , ktorý za týždeň tri x ťahá nôž. :300f: Je to o luďoch ja si pamätám viac tých zlých ako dobrých.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, to ale neznamena, ze si nestretol viac dobrych ludi, len si ich nepamatas
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale to znamená, že pesimistu čakajú v živote len príjemné prekvapenia. :4012:
Pre zadávatela - načo hneď Balkán - treba sa zobrať a krásna krátka offroad túra je neísť Branisko cez tunel, ale po cestách kade vozia drevo. Aj na Slovensku najdeš kopu pekných ciest, kde si to vieš skúsiť na nečisto. My sme volakedy takto putovali na žiguláku kombi , neskôr na caddyne. Aj okolie Banskej Štiavnice je fajn, len treba nabrať odvahu zísť z asfaltu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa pavolh »

honda crv 1.generácie 2.0 benzin by bola lepšia voľba ako panda (obuť AT pneu kvoli defektom a pribaliť reťaze na blato)


všetko žaleží od stavu ciest po ktorých tam budeš jazdiť
balkan sa dá prejísť aj šrotmy do 1000e keď si dobrodružný typ: https://www.youtube.com/watch?v=ChjfMGBbwGw
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Hlavne by mal zadavatel vysvetlit/upresnit co mysli tym slovom OFFROAD. Lebo ist do divociny albanskych hor so skalami a realnymi prekazkami s tazkou priechodnostou a prejst sa po lesnej cesticke kde by stacil aj vyssi kombik je dost rozdiel.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

balkan sa dá prejísť aj šrotmy do 1000e
Len skromne podotknem že tie "šroty" sú lepšie, hodnotnejšie, a spolahlivejšie ako ktorékolvek dnešné auto. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 94 neregistrovaných