Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majky987
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2022 16:13
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa majky987 »

Vďaka za všetky odpovede. Off road nebolo použité správne. Asi som úplne nechápal čo to znamená. Ospravedlňujem sa. om asi tak trošku amatér :) Aj keď aspoň vznikla celkom fajn debata :)

Mal som na myslí prevažne normálnu cestu po Balkáne s občasnými prechodom (podľa situácie a možnosti) aj po horších cestách (na Balkáne neočakávam najlepšie cesty). Veď človek nikdy presne dopredu nepozná cestu po ktorej si naplánuje ísť. Teda napríklad, aby sa dalo ísť aj nejaký kratší úsek po nejakej lesnej ceste alebo niekde mimo cestu z dôvodu prespatia v aute/na aute, ak by to bolo nutné. Proste dovolenka autom, ktorá by bola mierne dobrodružnejšia. Aby človek nebol obmedzený len normálnou asfaltovou cestou a nebál sa že na horšej ceste hneď rozbije auto. A už aj keď niečo rozbije, nech mu to je v podstate jedno.

Teda hľadám čo najvhodnejšie auto, čo niečo vydrží, je jednoduché, čo je trošku vyššie a je nenáročné a spoľahlivé (ideálne benzínové) a človeku ho nebude ľúto. Logické mi prišlo, že by to malo mať 4x4. Aj keď možno na takýto typ výletu netreba, podľa niektorých z Vás. A to auto by som zároveň používal ako moje druhé.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ricardinho83 napísal: 14.01.2022 12:56
Aspon budes mat radu od niekoho co ma realne skusenosti a nie od banditu 97, ak to je rok narodenia, tak tych skusenosti musi mat fakt vela s podobnymi cestami :d :D

Esteze ty mu vies poradit z prvej ruky.. Aspon som tam bol a netrepem o niecom co poznam z televizora na rozdiel od teba! Bandit bola motorka co som mal, ked som sa sem registroval a 97 je rok jej vyroby. Podla tvojej analogie bude 83 asi tvoje iq “tak tych skusenosti musis mat fakt vela s podobnymi cestami”... Aby si mal dusicku na mieste, tak mam za dva mesiace 39...😘
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

oco13 napísal: 14.01.2022 13:55 Martin - moj pohlad je, že skôr prejdeš púšť v Mongolsku kde na 1000km niet človeka, ako Albansko, kde ti na 10km traja podrežú krk, len preto aby zbavili svet kresťana. :300f:
Nejako som sa naučil neveriť že ludia pomôžu.
Trepes jak furt o veciach ktore si ani len nevidel... Praveze v Albansku je kostol vedl mesity a funguju... Zrovna v Albansku som stretol ozaj ochotnych a napomocnych ludi...
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kedy chceš vyskúšať Balkan na necisto, vyskúšaj Horehronie a krajný severovýchod Slovenska...

Balkan už daaaavno nie je žiadna zaostala destinácia.
Osobne by som tam nešiel na Pande, ani Suzuki, budeš zavadzat na ceste...

Ja som ho slušne pobehal na 607,406,teraz na 508.

A to som mal jedni z najhorších - najbiednejsich áut, ktoré tam stretneš :40bd:.

Vyšiel som s nimi aj do národných parkov, vyše 1600 m.n.m.

Potrebuješ ako tak výkonné, nech stíhaš s prúdom áut, nech nie si brzda premávky, ideálne combi a diesel.

A nesnaž sa ísť s čo najlacnejšim crepom, potrebuješ spoľahlive, aby si sa aj vrátil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

bandit97 napísal: 14.01.2022 16:23 Trepes jak furt o veciach ktore si ani len nevidel... Praveze v Albansku je kostol vedl mesity a funguju... Zrovna v Albansku som stretol ozaj ochotnych a napomocnych ludi...
To bude asi tým rozdielnym pohladom na blížneho svojho. :d :D
Ale ako som písal ja aj Luboš
vyskúšaj Horehronie a krajný severovýchod Slovenska...
Je lepšie dostať po papuli v Letanovciach alebo Jarovniciach ako 1000km ďaleko, už len kvoli naslednej komunikacii v nemocnici.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

Tak ano. S Tvojim pristupom k ludom je lepsie ist tam.. 😆
Ostatny mozu ist aj inde..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie dve dedinky sú taký malilinký kúsok Rumunska, kde sú ale tiež nádherné prírodné scenérie, krásne cesty a super zážitky z Karpatov. Ale pri opačnom pohlade vidíš žobrajúce deti pri ceste , teenegerov fetujúcich toulen a bezradných hladujúcich dôchodcov čo otročia za kôrku z chleba. Treba si len vybrať uhol pohladu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Podla tvojej analogie bude 83 asi tvoje iq “

Bandit, dobra hlaska :d :D

Tak sorry, ale kedze tema mala nazov Offroad po Balkane, spomenul som si na tu debatu s Aconom a viem, ze nieco uz ma odjazdene.

Inac, ja som mal ten isty nazor na Albansko co vsetci, len kedze som robil vo firme kde ich par bolo mal som moznost ich spoznat. Ked mi ukazovali fotky historických miest a aj letovisk, bol som ohromeny. Taliani tam chodia uz od padu sociku, hlavne na sever. Ked povies tu, ze ides do Albanska tak uz sa s tebou lucia natrvalo. Smutne trochu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa autolaik »

Som normalne cakal kedy niekto da priklad Rumunska ako "zaostalej" krajiny....

Kto vie ci niekde na nemeckom,holanskom fore niekto da otazku ist na trip na Slovensko a aj tam sa najde niekto kto hodi do vreca lunik,pentagon a rómske osady ako celkovy obraz Slovenska.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - Rumunsko nie je v žiadnom prípade zaostalá krajina, žiadna krajina nie je zaostalá. Ale každá krajina je INÁ pre cudzinca. Aj Slovensko je INÉ ak ideš do interhotelu v Bystrici a INÉ ak ideš do Uble pod stan.
Ísť na prvý roadtrip na Balkán je rovnaké ako ísť s dvojdňovým vodičákom do Ríma. :300f: Inak to prirovnať neviem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ricardinho83:
👍
Na nas pozerali aj pozeraju rovnako.. Hlavne ked poviem ze sme tam boli autom...
Nesiel som tam s velkym ocakavanim, ale pri niektorych veciach som isiel do kolien... Kde na slovensku (neratam tupu Tabak) sa mozes okupat v priezracne cistom potoku alebo rieke? No tam ano.. Ziadne smetisko jak si to niekto predstavi, ze su taky alebo onaky.. Urcite tam chcem ist znova a zase cez hory, ale tentokrat aj so stanom.. To sme banovali najviac, ze zostal doma... 😕
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš Bandit a ja by som neriskol stan rozložiť ani pred naším obecným úradom pod dohladom kamery policie. :40bd: Teraz lol pritom v 87 som išiel do Bulharska žigulom s jednými plavkami v hrsti a demižonom pálenky a v 91vom na R5ke do tureckého Izmiru. To jsou paradoxy - niekto rozum dostane a iný ho stratí. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi pekne to tu rozoberáme, ale napadlo niekoho zamyslieť sa nad súčasnou situaciou ohladom pandemie? Aké sú podmienky vstupu balkanskych krajín, možnosti liečenia a dostupnosti pomoci v dnešnej situacii?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ono je na tom najsmutnejsie to, ze ked nas Amici povazovali/povazuju za nejakych zaostalych primitivov, vsetci sme pohorseni.

Filmy ako Hostel alebo Eurotrip pohorsuju Slovakov jak sviňa. Kamos bol v Amerike este v 90 tych rokoch alebo kedy to bolo, prave letel v Amerike Eurotrip. Sa ho americka obdoba našich dezolatov pytala ci sa tu fakt sprchujeme na ulici :d :D

To, ze my sme presne taki ignorantski ko.koti voci Albancom je uz ok. Nikdy si tam nebol a siris tu k.eketiny o podrezavani krkov :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Nikdy som tam nebol len mi tam ostali traja kamaráti s podrezaným krkom - ak by som tam bol tak už tu nepíšem. Asi tak :42f7:
Edit : a ani jeden z tých filmov som nevidel - nepozerám televíziu ani filmy a neverím žiadnym správam z akéhokolvek media.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], qwertrq a 60 neregistrovaných