Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa autolaik »

Ano,to som si aj ja vsimol,niektore maju doloznost len 60kg... t.j. vopred je jasne ze to kazdy bude prekracovat.

Rudolf aj ja,no lepsie zacinaju niekde okolo 50.000€ a je to prilis drahy spas na par krat do roku niekam. A poziciavat,prenajimat,ked ho ja nevyuzivam,tou cestou nechcem iat.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa stano31 »

Chalani ,ked pokukujete po karavanoch , a vyuzije sa to len par krat do roka , lepsie si nejaky pozicat , je kopa ludi ,firiem co prenajimaju , ano vyjde to celkom dost , na den tusim co som pozeral davnejsie okolo 130 -150 na den mozno , ale tak co nieje drahe v dnesnej dobe..
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...prenajom u mna odpada,riadim sa heslom,čo stoji pred barakom je moje a čo je doma,to sa počita...Ja by som v prvom rade musel riesit parkovanie,ti,čo maju rodinne domy,tak ok,neviem si predsavit 5-7 metrovy karavan,alebo autokaravan natlačit do uzkeho priestoru /Ludia uz aj tak pizduju,ze načo mame 3 auta,okrem qashqaia,oxcavka a syn,kory byva s nami ma Ford Mondeo /...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal: 13.01.2022 17:05 Panda to určite dá s prstom v nose, o medzikuse by sa dalo diskutovať. Také Albansko je sice super krásne, ale našinec tam občas kaká magi v kockách. :40bd:
čo máš konkrétne na mysli? Chodím tam offroadiť 12r
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Acon »

majky987 napísal: 13.01.2022 16:20 Zdravím,

je fiat panda 4x4 1,2 benzín vhodná ako offroad napríklad po Balkáne?

Mám na myslí, či to autičko zvládne aj nejaké tú jazdu po lesných cestách a pod. Teraz myslím výkonovo, ako aj vzhľadom na svetlú výšku. Či naopak je naivné si myslieť, že sa s nám dá zvládnuť niečo takéto s takým slabým atmosférickým motorom.

Je vôbec možné na jeho streche namontovať autostan?

Prípadne viete odporučiť nejakú obdobnú alternatívu?
Začnem tým autostanom. Stan som na streche cítil na Discovery4 ktoré má s úpravami 2,8t. Nechcel by som najazdiť 2-3000km s Pandou so stanom na streche.
Ale takto. Ide o to, čo chceš. Offroad hard, medium, light? Ja som začínal s upravenou Discovery2 a jazdili sm etam v časoch, keď 10km trvalo celý deň a navijaky horeli. Dnes tam vedie asfaltka. Teth nepoznal nikto a viedla tam prašná a skalnatá cesta. Dnes tam chodia autobusy. Stále sú tam ale miesta, kde sa offroaďák vyblázni. No pozor, musíš so sebou viezť bedňu s náradím a ND ako poloosy, náboje, veci do difu, tičky stabíku... My sme jazdili 3-4 posádky D2 a požičiavali sme si bedňu s vytipovanými ND. Za poplato a čo sa minulo sa samozrejme zaplatilo. Pandu vidím skôr na také Crosscoutry. To už pár rokov robím ja. Začínal som uprvanou D2 jazdili sme v skupinách, neskor upravenou D4 to už viac menej sami a najnovšie som kúpil MB R. A už sme boli aj Mazdou3. Z toho vyplýva ako sa to mení na Balkáne aj ako sa menia priority a hlavne to, že Balkán je krásny aj bez 4x4. Panda? neviem. Treba niekde spať (uprednostňujem kufor auta), na niečom variť, mať so sebou veci, 1-2 náhradné kolesá, náradie... Všetko je rôzne, závisí čo od tej cesty očakávaš. Ak max šotoliny, tak stačí auto v poriadku a pneu odolné voči prerazeniu, ktoré aj tak prerazíš, takže 1-2 rezervy. Ak to nabalíš do Pandy, šťastnú cestu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Acon »

Ricardinho83 napísal: 14.01.2022 13:10 Majky, precutaj si napriklad toto co Acon pisal pri jednej debate ohladom Dicovery. O tomto je taka cesta co sa tyka pripravenosti auta. Len pre predstavu:

"Ja som to auto mal na cestovanie a preventívny servis som robil taký ako málokto. No nemohol som si dovoliť zostať visieť niekde v Albánskych horách. Posledná prevencia pri 270 000km bola rozborka motora, výmena reťazových!!! rozvodov (u mňa už 2.x) výmena olej. aj vod. čerpadla, komplet pretesnenie, ľahký výbrus kluky (pár stotiniek) nové ložiská, repas turba aj keď zatial fungovalo bez problémov... Pred 60 000km preventívna výmena meniča a preplach prevodovky, preventívna výmena kompresoru pruženia.... Olej mením najneskôr po 10 000km no vždy pred dlhšou cestou. Skrátka, ja nechcem zostať visieť niekde v prdeli sveta, pretože ako jeden z mála to auto využívam na účel na aký bolo postavené. A nikdy som nemal poruchu (mimo parkovacieho senzoru) Ale to som ja."

Chapes to? Vydaj sa tam len tak s nejakym autom typu Panda/Ignis a iba s priatelkou a tak ako pise Oco, este budes rad ked to bude iba Darwinova cena
Toto som robil raz, preto, že auto už malo 270 000, no je fakt, že pred každou cestou sa robila dôkladná kontrola a servis. Hlavne preto, že to na rozdiel od Pandy, neopraviš kladivom a šrobovákom.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa autolaik »

este k tomu autostanu,bol by drahsi ako cela panda...
Ja mam skor pocit ze zadavatel temy chce viac menej jazdit len po asfalte,normalnych komunikaciach a sem tam zabludit na polnu cestu,vyspat sa v prirode atd... urcite nie offroad po krkahájoch.

Acon "nebojoval" si po par dnoch pouzivania s vlhkostou v stane?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 37 neregistrovaných