Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
majky987
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2022 16:13
Zdieľať na Facebook

Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa majky987 »

Zdravím,

je fiat panda 4x4 1,2 benzín vhodná ako offroad napríklad po Balkáne?

Mám na myslí, či to autičko zvládne aj nejaké tú jazdu po lesných cestách a pod. Teraz myslím výkonovo, ako aj vzhľadom na svetlú výšku. Či naopak je naivné si myslieť, že sa s nám dá zvládnuť niečo takéto s takým slabým atmosférickým motorom.

Je vôbec možné na jeho streche namontovať autostan?

Prípadne viete odporučiť nejakú obdobnú alternatívu?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Ktorá Panda - robila sa aj v 90tyh rokoch aj v súčastnosti a tie autá sú dosť ďaleko od seba.
Obrázok
Táto to určite zvládne a aj ďaleko viac. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa Moonshine »

Limitom je jedine strach.....
A peňaženka
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa martincichy »

Tak dan priban dal na trabante cely svet... a panda je lahka.

https://www.canstockphoto.com/roof-top- ... 25291.html

Jedna z mnohych fotiek na nete.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

Panda to určite dá s prstom v nose, o medzikuse by sa dalo diskutovať. Také Albansko je sice super krásne, ale našinec tam občas kaká magi v kockách. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa ivko1 »

Panda 1.2i je až v tých novších generáciach,obavám sa že najväčším mínusom je svetlá výška, ten pohon neviem ako na tom je.
Problém vidím cestovať v tom, neviem si dosť dobre predstaviť napakovať tam všetko podstatné na cestu.
Sám do toho človek asi nepôjde, teda minimálne dvaja a každý potrebuje nejaké veci pre seba, pre kempovanie, nejaký vercajch...
Viem si to predstaviť ak by s Pandou šlo sprievodné vozidlo
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa christiane »

ivko1 napísal: 13.01.2022 17:26
Problém vidím cestovať v tom, neviem si dosť dobre predstaviť napakovať tam všetko podstatné na cestu.
Sám do toho človek asi nepôjde, teda minimálne dvaja a každý potrebuje nejaké veci pre seba, pre kempovanie, nejaký vercajch...
Viem si to predstaviť ak by s Pandou šlo sprievodné vozidlo
Myslim si to iste,inak v tom problem nevidim :4012:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa peterson999 »

Hlavne Panda nie je offroad
Zalezi ako ju nalozis
V tazsom terene je dolezite uchladit motor a nehovorim este v horucavach
Napis trochu obsirnejsie co cakas
Este prezrad ake mas skusenosti, podla otazky asi dost male.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

oco13 napísal: 13.01.2022 17:05 Panda to určite dá s prstom v nose, o medzikuse by sa dalo diskutovať. Také Albansko je sice super krásne, ale našinec tam občas kaká magi v kockách. :40bd:

Kde vsade si tam bol?

Moja skusenost s Albanskom je asi takato... Minuly rok 2021 sme s manzelkou a 3 detmi (malymi) presli cestu zo Slovenska smer Madarsko-Srbsko dialnica potom Macedonsko krizom k jazeru Ohrid a dalej po takych lesno/polno cestickach popri Greckych hraniciach az do mesta Borsh co je uplny juh Albanska a potom dalej az na sever a smer Cierna Hora-Srbsko a domov... Cesta neskutocna, je to tam hlavne v horach nadherne... Viac menej sme isli po cestach, ziaden ofroad a presli sme to s Fordom Galaxy 2014... Takze ak sa chce, tak neni problem ani toto... Dolezite ako bolo napisane je uchladit to.. Aj v horach teplota stupala k 40° ale to bola nasa hlupost, ze sme isli na prelome Jula a Augusta... Ak si vyberies spravny datum, tak neni problem. Za dolezite ale povazujem upozornit, ze pri prechode od Ohridu do Borsh-u sme na niektorych usekoch auto nestretli aj dve hodiny... Je tam minimalna premavka, takze opatrne a auto treba na cestu pripravit. Na cestach v Albansku treba davat pozor hlavne na auta s Greckymi znackami. Nechapem preco, ale jazdia ako prasata.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa peterson999 »

bandit97 napísal: 14.01.2022 07:50
oco13 napísal: 13.01.2022 17:05
Nechapem preco, ale jazdia ako prasata.
Bol som na Rhodose a ked sme na moto isli vnutrozemie, sadli sme sa najest. Vidime chlapa ktory do seba leje jednu rundu za druhou behom par sekund. Kamosovi hovorim - bude sranda ked teraz nastupi do toho bieleho pickupu a pojde dalej... No hadaj, presli 2 minuty a on fakt sadol a odisiel :-)
Mozno to bude tym :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa jozhaz »

Pre petersona:
- na Rhodose som bol v r. 2018 a súhlas s Tebou. Boli sme v rámci dovolenky na výlete v kláštore meno neviem a mali tam nádherné vínne pivnice. Samo že koštovka a nejaké vínko sme tam aj kúpili. Náš šofér, ten snáď za tú hodinu vlial do seba min.liter, to čo som videl ja. Na ceste späť som sa potil aj za neho, chvalabohu dopadlo to dobre....
majky987
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2022 16:13
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa majky987 »

Ďakujem za odpovede. Samozrejme skúsenosti s takýmto typom cesty sú minimálne, resp. žiadne :)

Konkrétna predstava ešte nie je. V podstate zisťujem čo by bolo možné. Prvotne mi napadlo, že možno by sa dalo nejaké auto kúpiť (svoje denné auto si predsa nechcem rozbiť niekde na Balkáne). Trebars do 4000 až 5000 €, ideálne niečo čo by bolo využiteľné aj aj mimo toho rad tripu po Balkáne ako druhé auto, ktoré by som veľmi nemusel šetriť. Niečo jednoduché (nekomplikovaný benzínový atmosféricky motor) s pohonom 4x4 s vyššou svetlou výškou, ale stále „civilné“ auto. Auto čo znesie aj trošku hrubšie zaobchádzanie a človeku ho nebude ľúto.

Takže podľa toho čo dokáže nejaké ojazdené ako tak civilné auto, tak sa zvolí aj dobrodružnosť cesty. Išiel by som s priateľkou. Z uvedeného dôvodu som ochotný kúpiť aj autostan na strechu (aj keď ide o dosť drahú vecičku), kde by sa spalo len v prípade núdze :)

Ešte mi napadajú:
Suzuki Ignis mk1. To je aj väčšie a má silnejší motor. Cenovo je tiež dostupné.
Suzuki SX4/fiat sedici mk1. To je ešte väčšie a tiež má silnejší motor. Cenovo dostupné.

Potom pripadajú do úvahu už len normálne SUV, ako Forester, Vitara a pod.

Ako, keď výsledkom tejto debaty bude, že moje predstavy sú naivné a hlúpe, tak ako v pohode. Aj taký môže byť výsledok tejto debaty :d :D a ja to nejako prehodnotím
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

Co si predstavujes pod tym ze “jazdit po Balkane”? Ak sa bavime povedzme o tom Albansku, tak ak nemas skusenosti s ofroad jazdenim, tak 4x4 nepotrebujes... To neni jak u nas, ze ked to niekto v lese hodi na budku, tak za hodinku dve je pesi v civilizacii a zhana pomoc.. Tam kludne mozes slapat aj par dni! Keby som toto isiel realizovat ja v dvoch ludoch, tak by som asi volil nieco ako Grand Voyager a spal by som vnutri.. Pripadne ak snivas o stvorkolke tak mozno Sharan 4x4... Si uvedom, kolko z tej cesty pojdes po dialnici... Ak chces cestu absolvovat po okreskach, tak prosim...
Na YTB najdes vselijake videa.. Aj Barkasom s rodinou sa da.. 4x4 neni samospasna zalezitost, na to treba mysliet!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: panda 4x4 ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa oco13 »

bandit97 napísal: 14.01.2022 07:50 Kde vsade si tam bol?
Zase nemusím všade byť aby som mal skúsenosť - celkom stačí, že tam a v Srbsku mi zomreli traja kolegovia (kamaráti) tiež "zážitkoví" turisti - motorkári.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Panda 4x4 - ako offroad po balkáne

Príspevok od používateľa bandit97 »

Co to bolo za kamratov, ked nedali na rady takeho fasa chalana jak si Ty..?! Ze Ty si ch dostatocne neskolil o tom ake je cestovanie zlo?! A vlastne by si mal byt rad ze uz niesu, sak stale tvrdis, ze nas je na zemi moc a ludia musia padat...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 55 neregistrovaných