VW Jetta 1.9. TDI 77 kw - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spolahlivejsi motor nez tieto 74/77kW a ich bracekovia 85/96kW (golf, passat, sharan, a4, leon, atd) v tejto galaxii a prilahlom vesmire hladat nemusis - usetri si namahu. Nenajdes.

Mozno este tak 40 rokov dozadu nejaky hladky diesel bez turba, ale to je asi tak vsetko. A s tym by si uz dnes proste jazdit nechcel (oco13 poprosim bez reakcie).


Inak k ciernemu oleju v PDcku : nalejem novy olej, prejdem 15 kilometrov zo zdvihaku domov cez mesto, na druhy den do roboty z roboty, potom ma napadne ze som sa zabudol kuknut - vytiahnem mierku, olej cierny. To si este v zivote nevidel. Ale motor fakt cisty. Ved tak to ma byt... a preto su nezmysly 30.000km intervaly, pri PDcku duplom, pri commonrailiku vlasy vstavaju od hrozy ze ktory magor tlacil na konstrukterov aby toto cez nich preslo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú velmi spolahlivé a kedže výkon (toho istého) motora je v rozsahu 66-110 kW tak tento patrí k najobľubenejším.Motor je konštruovaný na nekonečno,samozrejme v príslušnom km nábehu potrebuje určité velmi exponované veci meniť,ale sú to (ak sa riešia načas) malé náklady aj materiálove aj pracovne,to zase vyplýva z výbornej dostupnosti k veciam,takže na opravu ide minimum času.Niektoré NUTNÉ výmeny sú o 10,- eurách,aj tak ich robí minimum ľudí a dielne vonkoncom.Je to iba o prístupe majiteľa..motor sa neopravuje ale udržuje.Ibaže v tom je celý problém,asi väčšina ľudí nikdy a v ničom nerobia to čo treba,kým nehorí dom.Ale časť - dole klobúk,aj majú super stavy pri vysokých km.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo najazdil som s tým motorom (v inj kasni) cez 200t km. Prvá závada bola že po 220t odišla spojka aj s dvojhmotou. Takže spolahlivosť ok. Napriek tomu by som ho nikdy nevymenil za moje LPG, ani keby bol zadarmo. lol Plyn je plyn. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spojka môže odísť pokojne pred 200 tis km,ale z plnou vážnostou sa dá tvrdiť,že zlému vodičovi,resp. minimálne takému čo nevidí nepočuje nečíta.Je jednoduchá až primitívna zásada platná pre PD,nejazdiť (nikdy) pod 1900 ot,tj u vetšiny aut v maste max.3 prev.stup.Automat neriešim,škoda každého slova na jeho adresu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moja konkretna spojka na 2001 Galaxy 85kW (co je konstrukcne uplne rovnake ako 74/77/96kW) ma za sebou minimalne 400.000km, pricom ja osobne som na nej spravil 120.000km za 12 rokov VYHRADNE v Bratislave.

Vonku z mesta ten autiak bol myslim trikrat za cely ten cas co ho mam. Najdlhsia trasa za tych 120.000km bola Bratislava-Spisska Nova Ves (365km), potom Petrzalka-Schwechat (Vieden) cize 60km a Bratislava-Senkvice (25km). Firemny sofer na tom voze predomnou posuval opatrovatelky po Svajciarsku a Rakusku... on osobne spravil 280.000km za dva roky.

A ked som vyplestil oci, tak mykol plecom ze 140k rocne je o nicom, v sobotu ides do Grazu na otocku teda tam aj naspat - to mas skoro 600km z Bratislavy, sama dialnica... a v nedelu ides do Svajciarska 1.000 - 1.100km jednym smerom, v pondelok si doma a cely tyzden nic nerobis. Takze to mas 2.700 km od soboty do pondelka x 50 tyzdnov do roka = dost nudny rok.

135.000km len tak fikne a drtivu vacsinu casu nejazdis :)
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mp3turbo napísal:spolahlivejsi motor nez tieto 74/77kW a ich bracekovia 85/96kW (golf, passat, sharan, a4, leon, atd) v tejto galaxii a prilahlom vesmire hladat nemusis - usetri si namahu. Nenajdes
Odvážne tvrdenie :d :D poznám x spolahlivejsich a odolnejsich motorov a nemusím ísť ani 20r. dozadu a keď sme u tej spoľahlivosti tak ste zadávateľovi zabudli pripomenúť až si vymení ojnicne ložiská a skrutky -výrobná vada motorov bxe/bls r.2007,08 z fatálnym koncom :3c90:
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

Mateusz737 prepac no teraz idem byt kus k...t. Take preventivne zmyslanie ako vymenit pol motora lebo CO AK = vymenit terajsiu zenu za druhu lebo, co ak sa zacne honcovat a suseda povedali ze to tak moze kludne byt... Beriem slova mechanikov, mechanikov a este raz mechanikov. Pozor slova vyucenych mechanikov s aspon 20 rocnov praxou a nie pisalkov vyucenych pekarov - pisarov ktorych zivot v znameni tez CO AK a Honzo z Hornych Lefantoviec z tretieho domu povedal ma netrapia. S uctou
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

DJ, aj ja by som mal byť zlý a povedať tebe, že si kkt. Lebo síce vieš o probléme howno, mechanikov, mechanikov a ešte raz mechanikov si sa nespýtal, ale to ti nebráni vyjadrovať sa... :::
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

cicmanec a mechanika som sa mal opytat konkretne na co? Tak prden ojnica vytiahnem 200eur a dam vymenit. Ci idem sa riadit tezou vymen pre kazdy pripad pol auta lebo to povedal cicmanec a tak to ma proste byt?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vidím, že tvoje znalosti sú hlboké a široké, takže tebe netreba nič radiť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

djpiecka1 napísal:cicmanec a mechanika som sa mal opytat konkretne na co? Tak prden ojnica vytiahnem 200eur a dam vymenit. Ci idem sa riadit tezou vymen pre kazdy pripad pol auta lebo to povedal cicmanec a tak to ma proste byt?
Je to dosť pod tou cenou.Problém sa rieši ľahko a rýchle.Žiaľ sa stalo,vie sa o tom,náprava neobnáša problém,finančný ani časový.Jednému z najlepších motorov vôbec sa vyčíta chyba,aj to v podstate ľudský faktor,škoda pitvať.Dnes padajú motory ešte pred zabehnutím,ale aj tak tomu najlepšiemu treba naložiť.Nepamätám žeby niekedy niekto z Dci kde bolo tiež nevyhnutné meniť šálky na kluke niekto písal niečo o blbom motore.Prvé generácie CR motorov sa velmi zdarili,JTd..iba magor povie že to je zlý motor,Hdi..to samé,Dci to samé...pozrite dnes túto generáciu čo za svinstvo to je.Ako mi pripadá minimálne blbé aby niekto komu horí les kričal že tu horí zápalka.Minimálne nevie kde je sever.
Jednu vec tu nik nespomenul,že aj dnes zohnať blok motora,kľuku a vnútornosti sa v pohode dá v prekrásnom stave.Veď aj držím jedno druhé tretie,keď sa pos..ieš nenameráš úchylku,pokojne môže ktokoľvek skúsiť.Za viac menej smiešne peniaze.To tiež nie je zanedbateľná vec.Ak niekto rieši opravy za ťažké peniaze,je to jeho voľba,keby zisťoval zistí,že sú aj iné možnosti ako si nepokaziť Vianoce.
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Ahoj,takže ver tym,ktorý radia vymeniť ložiska a šroby-150eur,vlastna skusenost,2x BXE kaput
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To sa netýkalo rokov výroby, ale určitých smien vo fabrike. Maníci mali nastavený zlý moment na pneumatickej uťahovačke.
Včera u nás opravovali opačný prípad - nedotiahnuté skrutky. Výroba celej jednej smeny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keketi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie keketi - je to dané obsadením pracovných pozícií v automobilke. Na regále sú naskladané pneumatické uťahovačky nastavené na konkretny moment. Dojde baba donesú jej material zoberie z kraja a robí. Mal by jej prvý kus skontrolovať kvalitáe, zoraďovač a aj ona sama. Ona to nevie (ale neprizná sa) a tí dvaja to majú na háku. Ak je náhodou uťahovačka rozštelovaná , prúser je na svete.Môžu to zbadať na ďalšej operácii ale môže to byť aj final azbadá sa to až v BA. Alebo aj vôbec. lol A takýchto momentov je v každej automobilke tisíc za jednu smenu , určité percento vždy nejako prejde cez všetky kontroly a dostane sa k zákazníkovi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných