VW Jetta 1.9. TDI 77 kw - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mhlavaty napísal:Nevytešuj sa
P. Hlavaty, nevytesujem sa, nemam sa preco, z nestastia druheho? :3020:
To video som nasiel vcera nahodou, lebo z casu na cas pozeram videa od tohto chalana, lebo ma to zaujima. Ma tam aj vymenu rozvod. retaze na tsi a rozprava celkom zrozumitelne tak sa clovek aj nieco priuci.
Mozno to pomoze majitelom tdi BXE (ak to teda bol on) pochopit ucel prevencie a vynalozenych eur,ze to nebolo zbytocne a len tak z rozmaru mechanika.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budilo to taký dojem.Čo si ale málakto všimne na tomto či podobnom videu je lahkosť a rýchlosť tých opráv.Keď som menil spojku jednému synovi na Tolede III tak som začal o desiatej a auto štartovalo o tretej popoludní. Na Picasse to isté včera celý deň doslova prebohovaný a prevodovke ani len nie je dole.No ono sa to ani nedá,ak z jedným zmagoreným konektorom bojuješ pol hodiny.Nič,ale vonkoncom neviem v tej gebuzine techniky označiť ako múdro vyriešené.Jediné dobré riešenie tam nie je,bojuješ zo všetkým.Hodinu som vyberal batériu,ma išlo vystrieť.Debilné a ešte trirazy debilné je to celé.Ak by to bola oCtávka tak poobede jazdí,aj tá ojničná aj spojková.Aj spojkový Voyager by jazdil,ale túto sranicu nemám dole ani prevodovku,je to celé zle
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Je to vyrobené zámerne tak, aby to zarábalo na normohodinách v autorizovanom servise.

Je smutné, že už ani na nové autá nie je spoľahnutie. Až na výnimky.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pred skoncenim zaruky sa trasie predajca, po skonceni zakaznik :(

stale si nejako neviem predstavit ze mi autoTEROrizovany servis zahlasi "vazeny pan mp3turbo, vymenime Vam spojecku. Bude si to vyzadovat 48 hodin tvrdej prace, cize za robotu to mame 1.800 eur plus este predrazeny diel lebo je original k tomu".
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mnoho ľudí proste nepozná kvalitný ne-autoterorizovaný servis, tak si to pôjdu vymeniť tam, kde to auto kúpili ako nové.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

gnagy napísal:Je to vyrobené zámerne tak, aby to zarábalo na normohodinách v autorizovanom servise.
Tak tomu hádam ani sám neveríš.
Ale zrejme teda konštruktéri nepátrajú po tom, ako to urobiť servisne čo najjednoduchšie.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

priznám sa tiež chodím do autorizáku aj so starým autom,čomu rozumiem urobím si doma a čomu nie nuž idem tam. nemám náladu skúšať garáž majstrov,pokiaľ natrafím na schopného. v minulosti som bol asi u dvoch a bolo to pol na pol, niečo dobre niečo zle.

autorizák nieje lacný,no až na jednu výnimku ktorá sa stala pred cca 2 mesiacmi mi auto opravili vždy na 100%.
jednalo sa o to že pri točení volantom šiel z prednej časti auta vrzgot,ale len v lete keď je teplo cca 25+,
výmena horného uloženia tlmičov tomu pomohla ale iba na 3 týždne,cena opravy 230€,šiel som naspäť na reklamáciu,znovu vymenené komplet horné uloženie na jednej strane,samozrejme zadarmo. auto fabia II.
dokonca raz sa mi stalo ža mi sám prijímací povedal že aby som si diely kúpil inde a že oni mi to bez problému namontujú. boli to rozvody v cene cca 380€,samozrejme že som kúpil inu za 160€.
samozrejme že by som bol radšej keby som prišiel mechanikovi a pustil kľúče, nech si za komplet rozvody zodpovedá(materiál+práca),ale rozdiel bol v tomto prípade značný,výmena +nastavenie svetiel na moju žiadosť stála 100€,čo nepovažujem za strašnú sumu.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

wilz napísal:
gnagy napísal:Je to vyrobené zámerne tak, aby to zarábalo na normohodinách v autorizovanom servise.
Tak tomu hádam ani sám neveríš.
Ale zrejme teda konštruktéri nepátrajú po tom, ako to urobiť servisne čo najjednoduchšie.
Samozrejme, že verím. Inak by som to nepísal. Konštruktéri dobre vedia, ako to urobiť jednoducho a práve preto to robia zložito. Aby pekne automobilky zarobili na servise. Môžeš veriť čomu chceš, ale takto to je a zďaleka nie len pri autách.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tiež verím tomu čo píše Gabo. Logika mi hovorí , že je proti záujmom výrobcu aby bol jeho výrobok opravitelný a aby vydržal dlhšie ako záručnú dobu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak pokiaľ si nevyskúšaš na vlastnej koži konštruktérsku robotu, je zbytočné viesť s tebou debatu.
To je podobné ako keď polovica národa úprimne verí v chemtrails.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Preco potom predavaju nahradne diely a aj reparacne sady vselijake po kuskoch kde 1000 euro diel si opravim reparacnou sadou za 20 euro? Ja si mozem otvorit autorizovany servis resp. stat sa oficialne ich partnerom aj ako nezavisla dielna, co ma so mnou vyrobca okrem toho, ze mu budem platit za pouzitie ich diagnostickeho systemu napr.. Peniaze, ktore ja si budem uctovat za pracu su moje nie vyrobcu. Takisto autorizovany servis je sukromna firma, ktora ma iba licenciu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Reparačné sady sú druhovýroba, tých vníma výrobca ako záškodníkov.
A prečo sa predávajú náhradné diely? lebo sa to nedá seknúť naraz. Ide to postupne , ako pri opravách televízorov. Dnes už nenajdeš niekoho kto ich opravuje a pritom pred 20 rokmi to bolo celkom bežné.
Výrobca to ani nechce riešiť cez náhradné diely, ak urobí konštrukciu tak zložitú, aby nebolo ludí čo to dokážu opravovať, tak na neho nepadne podozrenie z nekalých úmyslov. Samozrejme toto sa netýka len aut. Kto dnes opravuje vrtačku? zváračku, vysavač, mixer, mikrovlnku ? dokonca aj ntb ma poslali kade lahšie že starší ako dva roky sa neoplatí repasovať.
Keď sa mi rozbilo sklo na rúre na pečenie, tak náhradný diel stál viac ako nová rúra. Ak turbo na 3 Golfa bude stáť 600 evri , kto ho bude meniť?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz napísal:
gnagy napísal:Je to vyrobené zámerne tak, aby to zarábalo na normohodinách v autorizovanom servise.
Tak tomu hádam ani sám neveríš.
Ale zrejme teda konštruktéri nepátrajú po tom, ako to urobiť servisne čo najjednoduchšie.
Urob si výlet do NZ,ešte stále nemám dole prevodovku,môžeš si tú pakáreň ozaj s pohodlím preštudovať.Ak pol hodinu stojíš na nemožnosti rozopnúť zaschnutý konektor lebo magor dá zámok odspodu (zhora by bol krásne videtelný) tak pochopíš.Neboj...dám sem pár fotiek z tej geniality žabožrúta.
Systém skladania agregátu kde sa pridáva a pridáva a až je celé v komplete tak ide naraz ako komplet hore ...tu je problém že tomu debilovi je jedno že dá skrutku z tej strany z ktorej sa nedá vybrať.Teda dá...vyberia sa kopec vecí okolo a potom aj tú vyberieš.Demontuješ 90% vecí ktoré by nebolo potrebné,keby premýšlali...to nie je schválnosť.Spodný gulový čap ramena dať skrutkami nahor aby nebolo možné uťahovačkou ale pekne pomaly lebo nad tým je homokĺb.Na Octe je preč náprava za desať minút,obsahuje inak tie isté prvky a konštrukčne typovo to isté,baže nemec rozmýšla hlavou a nie zadkom
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco na odpoved preco sa neopravuje sa da odpovedat ihned. Spomen si na nakupne zajazdy do Rakuska po 89... ten slahac,zehlicka, vtracka...atd, kua, ved to je take lacne ze na co to opravovat ,ked sa pokazi kupime druhe. (A kua rychlo sa aj pokazili :) ) U nas boli volakedy spotrebice k platu neskutocne neskutocne drahe... telka niekolko mesacnych platov, vrtacka skoro mesacny plat a tak dalej... ale aj nieco vydrzali
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mhlavaty napísal: Demontuješ 90% vecí ktoré by nebolo potrebné,keby premýšlali...to nie je schválnosť.
Na Octe je preč náprava za desať minút, obsahuje inak tie isté prvky a konštrukčne typovo to isté, ibaže nemec rozmýšla hlavou a nie zadkom
Tak v tom to je.
Dnešná naháňačka za šetrením sa prejavuje aj v šetrení na konštrukčnej práci, naviac už dnes robia konštruktérov často ľudia ktorí si to nikdy manuálne neskúsili, takže také voľačo ako napr. tie nedostupné skrutky, to im vôbec nedôjde.
Inak Francúzko – čo sa týka pracovných vzťahov a všetkého okolo zamestnávania ľudí, to je socializmus čírejší ako sme tu mali do 89 roku, smutné je že sa to šíri aj do Nemecka.
Menil som predvčerom tlmiče pruženia na synovej 27-ročnej pračke Miele (Nemecko), to je nádhera ako je tam všetko vymyslené tak ako má byť, aby to bolo bezvadne funkčné a zároveň dobre prístupné a aby sa to dalo bez problémov vymeniť. Tam konštruktér určite vedel čo robí.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných