Auto na dlhsie trasy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zamknuté
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

A ked tu spomimate atmosfericky benzin...
Ja ich mam rad, ale na dlhe trasy je to ostara, krutiaci moment nizky, spotreba citelne vyssia oproti odpovedajucemu dieselu, castejsie tankovanie, nehovoriac o lpg.
Jasne, ak beham mesto, medzimesto a obcas dlhsiu trasu, ok. Ale ak vyslovene hltam kilometre, jednoznacne diesel.
A pravda, stare 1.9 2.0 8V Pd, su solidne motory. Cize ak zadavatel take chce, preco nie. Pravda, tie auta maju uz cosi za sebou, takze sa utrapi s vyberom.
S tym C5 som len tak podpichol, nezabudol, ze su aj ine.
Naposledy upravil/-a aristoteles v 14.04.2020 22:18, upravené celkom 1 krát.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na dlhe trasy

Príspevok od používateľa pavolh »

Petojeso@gmail.com napísal:Pani, odpoved pre auto na dlhe rasy neexistuje...Preco ?
Clovek v prvom momente preferuje spotrebu. Budem frajer, jazdim za 4,5 l nafty a je to drziak...Toto su konstatne slova majitelov vozidiel od VW koncernu.....
Akurát všetky tie VW gruop tdi autá majú reálne najazdené cez 500 000 km a z toho vyplýva ten počet problémov ktoré sa riešia na fórach oproti napr. suzuki ktoré majú do 200 000 km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tak zbytočné ako vliezť do krčmi a chcieť aby ožani uznali že sú ožratý
A to začalo na 77 kW PD...smiešne ale začína ma to baviť
a dozvedel som sa spústu nových vecí o ktorých som netušil
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 14.04.2020 22:19, upravené celkom 1 krát.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Dobre mastik, mas pravdu, esteze si nam otvoril oci.
Konecne viem, ako dievcata volaju system, co mam v aute :d :D
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A nie je to u toho Citroena jedno???

Väčšinou sa laicky pruženie u áut rozdeluje na bežné = klasické tlmiče a potom akože ludovo pomenované vzduchové (premiové / komfortnejšie) bez ohladu aký systém tam presne je

Ked niekomu neznalému napíšeš kúp si Citroena s Hydroactive tak ani nebude vedieť o čom točíš a bude sa pýtať alebo googliť, ked mu napíšeš kúp si Citroena na vzduchovom podvozku tak mu to dapáli aj samé (lebo o vzduchových podvozkoch už počul)
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.04.2020 22:24, upravené celkom 2 krát.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A ako mam nazvat system, ktory je oficialne elektrohydraulicky s hydropneumatickymi tlmicmi a pneumatickym pruzenim v jednej kope? :)
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Auto na dlhe trate

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Ste moderatorom stranky ... P.mhlavaty. Myslim, ze ano. Vzdy som si s respektom precital Vase info ohladne servisu VW. Vypadate byt aj fachman...ale je pre mna zarazajuce, ako dokazete branit a kopat okolo seba ak sa to tyka VW. Ja nepokladam Vami prezentovany servis VW ako nieco, co je bezne. Mam ludi, ktori robia x- rokov v autopriemysle v zahranici, bez automobilovej prislusnosti. A ich info zrovna o VW nie je nic ohromujuce. Ani o inych premiovych znackach, autopriemysel sa vyznamne zopsul. A VW je prikladom ... Problemy rozvodovych retazi len retusovali, chladenie - kurenie na novych VW so silikatom v nadrzke ??? Pisali ste o tom ak sa nemylim....

Z mojho prispevku Ste si vybrali, co Ste potrebovali... Male auta jazdi manzelka denno-denne v meste, sem tam mimo na precistenie katalizatora. Mestska jazda, kratke trate, studene starty...atd,atd....aj tak sa meni olej za rok, ci ma 2000 alebo 5000 km. Tie vacsie ??? Nabehali km po EU na sutaze + dovolenka. 10 000 km a olej von, bez toho ci je to 5 mesiacov, ci 9...von.
Ako vidite, olej davam len za priklad, sledujem si auta... Ano, mate pravdu, 600-800 000km super najazd. Kto to tu robi na SK ??? Zime realitu. U nas je vela km uz 10-15 000km za rok. A ludia sup diesel,sup VW. A to polovica v meste...
Potom ten nas znamy predaj jazdeniek, v DE 500 000km, po prejdeni SK hranice 154 987 km zo zarukou... Ups , zas nevide lacny servis,auto si vypyta...
A ten pan sa nepytal na 2-3 rocne auto...
Preto treba pozriet na svet realne, auto by vydrzalo, ale nove, nie 10 rocne za prehnanu cenu + cakajuci servis...
Co sa tyka mojho najazdu, nabeham dost na preverenie auta, nestazujem sa, neplacem, netrapi ma benzin, netrapi ma spotrebak....Potrebujem istotu, ze sadnem do auta na SK, pridem na sutaz do DE a vecer sup domov bez strachu okolo startovacej karty, ci el. rucnej, ci nudzaku....
Ale vsetko je to uhol pohladu.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

xentry napísal:A ako mam nazvat system, ktory je oficialne elektrohydraulicky s hydropneumatickymi tlmicmi a pneumatickym pruzenim v jednej kope? :)
Hydroactive?:-)
Alebo ako zvacsa hovoria citroenaci, teda aspon guru c5 fora:"hydro-pneu';-)
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Mastik dal som si tu namahu a zasiel som na citroen fora aj zahranicne a kazdy to tam vola vzduchove odpruzenie/podvozok :4090:
Naposledy upravil/-a Mateusz737 v 14.04.2020 22:39, upravené celkom 1 krát.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

xentry napísal:A ako mam nazvat system, ktory je oficialne elektrohydraulicky s hydropneumatickymi tlmicmi a pneumatickym pruzenim v jednej kope? :)
A pozor, myslim, ze by tam malo byt skor hydropneumaticke pruzenie a hydraulickymi tlmicmi nech je sranda :3035:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď každých 200 tis. km vymeníš vačky a hydroštely tak TDI bez problémov nabehá milión! To tu tento miestny pánbožko napísal (nie v tejto téme). :40bd: (A ešte aby som nezabudol - má dostupnú servisnú literatúru a diagnostiku.)

Keď do akéhokoľvek auta každých 200 tisíc km vrazím do servisu polovicu zo sumy, ktorú si vypýta Passat, tak ten milión urobí tiež! A ani nepadne do núdzaku lebo za 20 rokov nie sú schopní urobiť ovládanie turba tak, aby napadalo. A ani sa nemusím báť, že mi ho ukradnú. A ani si u neho facelift nedovolia nazvať novou generáciou. Vôbec mi pri tom nebude vadiť, že sa trieda nevolá podľa neho. :::
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Mateusz737 napísal:Mastik dal som si tu namahu a zasiel som na citroen fora aj zahranicne a kazdy to tam vola vzduchove odpruzenie :4090:
A tak, zase, mastik netara uplne blbosti. Je to hydropneu, skor. Viem, co chcel povedat, ale povedal to zbytocne a trochu nespravne.
A hlavne, islo o to, ze tu o to neslo :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mateusz737 napísal:Mastik dal som si tu namahu a zasiel som na citroen fora aj zahranicne a kazdy to tam vola vzduchove odpruzenie/podvozok :4090:

Neviem, preco mas potrebu zo seba robit ....
Skus to tu, napriklad…
http://www.c5club.cz/diskuze/

Budes tak dobry, a najdes mi, kde to tam kazdy vola “vzduchove odpruzenie/podvozok“ ?
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Cicmanec, tak za nehanbi a povedz svojho favorita.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pomocka :)

Obrázok
Zamknuté

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných