Audi S5 4.2 v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Audi S5 4.2 v8

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Dobrý deň ja by som otázku na Audi S5 v8 už dlhší čas hľadám vhodný kus a ja by som chcel manuál ale viac je automatov no a chcel by som poradiť že či je ten automat problém čo sa týka údržby alebo opravy že či je to veľmi drahé lebo počítam s tým že tie autá už majú čo to za sebou a keď mám dať za opravu automatu 3000€ tak počkám radšej na manuál. Je tam 6st. Tiptronic až ma niekto skúsenosti s týmto automatom tak by som poprosil o radu. Za každú normálnu odpoveď ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či máš vedomosť aspoň trošičku čo je Fsi,prevodovku okašlať ak mala menené oleje nemá problém.Chceš navyše kúpiť osemhrniec,to je zárobková lahôdka pre servis,ale ak sa čokoľvek vyskytne prekliatie pre majiteľa.Asi slovo by memuselo padnúť,ale tu pôjde o cca 12 ročné auto z minimom 200 tis km v najlepšom prípade,novší ročník má cenu že ho obíde aj Covidový vírus.Ten motor je by mohol slúžiť za tepláreň menšieho sídliska,a teplo ak ho je veľa to sú skrehnuté veci z plastov a podobné radovánky.Pokiaľ máš čas,pogugli čo sa chystáš nakúpiť,pretože ho budeš kupovať absolutne naslepo,tam ti je aj mechanik len na dve veci.
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Tak hovoríš že to nie je úplne najšťastnejšia voľba zháňam niečo na víkend a mám slabosť na Audi a kombinácia V8 atmosféra manuál quattro sa mi páči. No viem že tie autá už nie sú najmladšie a môže to byť slušná jama na peniaze a tie novšie sú fakt drahé ako si aj ty písal. Ale čo som tak čítal po fórach a recenziách tak ten motor celkom chvália a tie motory sú aj v A6 A8 a tam majú často krát nabehané riadne porcie kilometrov. O bežný servis sa nebojím akurát s tým automatom nemám vôbec skúsenosti tak to som sa chcel opýtať
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí to známe,kým je to dobré je to vynikajúce.Nič proti autu,nič proti technike v ňom.Je to ale vyslovene o dobrom kuse a tá dobrota sa míňa každým km a tak isto sa každým km približuje čas kedy si svoje vypýta.A toto nie je hamblivá motorizácia,o schopnosti sa v tom kuse techniky špárať sem radšej neťahajme.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Prejdi si vsetkych 8 dielov. Nevadi, ze bola burana, zaujimave je co vsetko na nej riesili. Poskytne to uceleny pohlad co znamena servisovat take auto.

https://www.youtube.com/watch?v=p5Y_LcwcxLU
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked ti nemá robiť problém "bežný" servis A5 4.2i V8 tak ti nemôže robiť starosti ani prípadna oprava automatu

Akurát mám dojem že za bežný servis pokladáš výmenu oleja, sem tam niečo okolo brzdového systému, vypálenú výbojku xenonu, v najhoršom prípade nejakú lambda sondu...

Sa chystáš jazdiť na okruhu že ti je treba k takému výkonu manuálnu prevodovku?

PS: kedy tento národ vyrastie z manuálnych prevodoviek
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ivko1, nikdy. Kúpiť opičku pre okolie, potom oči pre plač. Tieto motorizacie nekupujú ani Nemci na nakup do aldiny. A určite nejazdia po bundesautobahn v pravom jazdom pruhu. Ale vo štvrtom, vľavom, a pri letisku Frankfurt an Main si to rozdáva so štartujúcim airbusom, kto bude skôr na konci ranway. Trikrát hádaj kto vyhrá, b je spravne ten na audine,lebo airbus je už v stúpaní, tento ho ye8e 250 až po Norimberg.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ivko, praveze na okruhu by bol rychlejsi s padlami pod volantom. Manual moze byt lepsi... vlastne ani neviem k comu. Vzdy ked davaju porovnavacie testy identickych aut na okruhu, jedno manual druhe automat, vzdy je automat rychlejsi a ma navrch, a o nie malo sekund. Nie nadarmo su vsetky pretekarske specialy vratane kralovnej motorizmu F1 automaty, resp sekvencne radenie vo WRC. Ziaden pretekarsky special neni manual, preco asi...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lahká odpoveď - Kedy tento narod vyrastiez manualnych prevodoviek? Keď automat bude vyžadovať rovnakú starostlivosť ako manual, bude rovnako stáť a rovnako aj vydrží. :300f:
A konkretne za mňa ? ak by som nemal manual, tak po kilometri od fabriky drichmem jak bábatko, čím horšie auto tým viac sa venujem riadeniu, idem pomalšie a menej ohrozujem okolie. lol
Je to správna odpoveď??? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lackovicmilan705
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.06.2020 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lackovicmilan705 »

Napíš mi sem lackovicmilan38@gmail.com
Mal som S5 5 roku ... Poviem ti všetko o údržbe a čo a ako stojí
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Ok takže hovoríte že ten tiptronic nie je zlý ja som sa len chcel opýtať či trpí niakymi vážnymi poruchami a že či nemá životnosť 100 000km alebo niečo podobné. (samozrejme keď sa dodržuje údržba a toto všetko to mi je jasné)

Ja nepotrebujem žiadnu opičku pre okolie ja to chcem pre vlastné potešenie a je mi jasné že tie autá už majú čo to za sebou a aj som to písal.

A áno za bežný servis neberiem rozobrať motor do šroubíka. (nebudem tu rozpisovať čo dokážu a nedokážu spraviť v servise kde chodím a zaplatím len za diely v nákupnej cene) ale napr. automatické prevodovky tam nerobia ale s výmenou komplet spojkovej sady v manuáli by problém nebol a cena je tam niekde okolo 700€ a pri repase automatu v cudzom servise si myslím že tá cena bude niekde inde (možno nie neviem preto som zakladal túto tému)

s kúpou auta neponáhľam keď to bude aj rok, tak dajme tomu že budem mať šťastie a nájdem niečo zachovalé v čo dúfa každý čo kupuje jazdenú vyhonenku

Čo som tak zistil tak tie V8 motory nie sú zlé ale majú svoje chyby, karbonizujú rozpadajú sa vírivé klapky tie potom ľudia zaslepujú (už som to videl napísané vo viacerých inzerátoch) tvrdú tesnenia, dosť hreje ten motor ako už spomínal mhlavaty
a možno príde čas aj na komplet rozvody (až sa vyskytujú často niake vážne chyby budem rád keď mi ich spomeniete)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

lackovicmilan705 napísal:Napíš mi sem lackovicmilan38@gmail.com
Mal som S5 5 roku ... Poviem ti všetko o údržbe a čo a ako stojí

A preco sa nepochvalis verejne, co stoji prevadzka toho auta???
Ze na tom je mnoho veci iba v originale?

Poznam cloveka, co tie motory robi, teda, opravuje, rocne ich niekolko zgeneralkuje, mozem poslat kontakt.
Avsak on tvrdi, ze pri tom aute je potrebne mat pripravenych 4000€ bokom, pre pripad akutnej potreby :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Manuál je pre VODIČOV.
Automat pre pozerov, ženy v domácnosti, dobry max do mesta na nákupy.

Samozrejme, kupovať auto, ktoré ma vpredu ťažký motor, to ma dosť ďaleko ku skutočnému sportiaku, ale oveľa väčšiu radosť urobí manuál, než automat.

A nikto normálny nejde na aute pre radosť naháňať sekundy.
To robia nevyzreti, nevyjazdeni ľudia.

Osobne si myslím, že sú iné, oveľa zaujímavejšie auta, s lepšími jazdnými vlastnosťami, ale ten zvuk, charizma 8 valca , má tiež svoje čaro.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď 8 valcov určite nie z group VW AUDI.
Tradičný osemvalec z detstva si pamätám v Tatre, bmw,amg.
Ale tam nie je päť núl styri v maske....a piata... :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

613 mala oveľa krajší zvuk.
Síce sa s tým nedalo extra rýchlo jazdiť, lebo ľahky predok za bočného vetra dokázal plávať ako plachetnica, na snehu to vyšlo neskutočné kopce...


Najhoršie, z môjho pohľadu a vtedajších mizernych skúsenosti začiatočníka, to bolo na udupanom snehu, či poľadovici, stačilo iba jwmnucko pridat plyn a už zadok predbiehal predok :40bd:..


Dnes by podobná koncepcia bola pre fanúšikov zlatým gralom, nie pre maximálnu rýchlosť, ale práve tie zaludne jazdné vlastnosti :300f:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných