Audi S5 4.2 v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Ja nehľadám športiaka nepotrebujem sa ani naháňať ani nič podobné chcem sa len povoziť sem tam cez víkend a ako som už spomínal páči sa mi Audi ,zvuk a charizma V8. Je dosť možné že BMW alebo Mercedes s V8 by ponúkol niečo viac ale to nehľadám a ešte aj cena si myslím že bude ešte vyššia za auto aj údržbu.

A tiež mi príde manuál do toho auta zaujímavejší
Neviem ako sa správa ten tiptronic ale viem že určite by som nechcel CVT (multitronic) prevodovku ktorá sa správa ako električka. A dvojspojka (stronic) je správaním asi najpodobnejšia manuálu a aj tak pri S5 s V8 mám na vyber len tiptronic a manuál
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Raz dávno som sa previezol s Mazdou Miata, či MX 5, to malé kabrio.
Nemala ešte ESP, čo to robilo v zákrutách, to bolo až neskutočne.

Nízku hmotnosť nič nenahradí, veľmi presná prevodovka, niečo na spôsob Hondy.

Len škoda, že to je pre iné a hlavne ohybnejsie postavy :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Je dosť možné že BMW alebo Mercedes s V8 by ponúkol niečo viac ale to nehľadám
>> a ešte aj cena si myslím že bude ešte vyššia za auto aj údržbu.


tu si urobil zasadnu chybu mlady muz - podla sposobu vyjadrovania a uvazovania zrejme mas mlady vek. Netreba MYSLIET ze auto aj udrzba budu drahsie v znacke XYZ nez FGH,

--treba si to overit a zistit, NIE PREDPOKLADAT--

Takto to postavme cele do ineho svetla : poznas audinku a nic ine, zaverecna, je to pre teba modla. Nech sa paci, utekaj, kup.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 19.01.2021 08:35, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Miatu mám vo dvore,to je motokára,motor máš v ruke a sedíš na diferenciály.Malý surový a to sa na ňom cení. S5 v8 som robil motor a brzdy a celkom si pamätám zrychlenie že by človek jazyk zhltol.Neviem či sa s takým autom dá jazdiť predpisovovo a pokojne,dosť pochybujem.Ten stroj si žiada počuť zabrblanie tých ôsmych hrncov.Navyše myslím že patrí k najkrajším autám vôbec na cestách ktoré ešte má dôstojnosť auta a nevyzerá ako čínska kolotočárina.Dnes sú už dostupné a to láka,ale skôr to vidím pokiaľ nie je majiteľ velký priateľ v nejakej "garage" spoločnosti ako pascu na financie.Priateľstvo šikovných je tu pri tých ročníkoch už nutnosť,alebo druhá možnosť,dobrý plat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ta Audi S5, je dnes niečo ako v 80-tých rokoch pre juniorov Audi Quatro, či neskôr Subaru, či tie obrovské Ameriky..

Lenže tu prichádza paradox veku, kým je človek mladý, chce stále rýchlejšie a silnejšie...

Až sa to jedného dňa z ničoho nič zlomí a už človek nechce rezať zákruty, ani ohluchnut z motora...

Chce iba kľud a svätý pokoj :40bd: :3906:..

A keď už ide, tak sa to snaží nejako inak "vychutnávať".
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To ide vekom,nemáš čo a komu dokazovať,nemáš záujem aby ťa videli iného než si a tak podobne.Z tilulu veku si navyše môžeš dovoliť byť úprimný doslova voči komukoľvek a hovoriť veci bez obchádzanie horúcej kaše priamo komu to patrí a tak ako si o tom presvedčený.To je žiaľ asi jediná odmena prichádzajúca vekom,preváži chuť byť v pohode a tichu a na nič sa nehrať.Samozrejme že to zasiahne aj do sféry času stráveného za volantom.Vieš ako jazdí auto z čias keď za celý deň prešlo mestom jedno až dve,z toho jeden autobus.A vieš ako ide S5 alebo 750 iL ale to je tak asi všetko.Dobré tak akurát možno pospomínať,inak nulový benefit ktorý pre iného nemá ani len nulovú hodnotu.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:300f: :300f:
Perfektný postreh!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ľuboš šesťstotrojku vlastnili naši rodičia od cca 1971 do 1978. So všetkými jej radosťami aj starosťami. Ten fascinujúci zvuk 8 valca, sedadlo vzadu detská izba pre mňa a sestru, tá spávala pod dvojitým oknom takej jame za zadnou sedačkou nad V motorom. Tam si ľahla a spinkala ako mačiatko. Detské spomienky. Potom sused v roku 1990 doviezol porsche 928, tiez osem valec trans axle. A bol som hotový.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

603 vozil môj otec papalasov, na tu dobu fakt neskutočne auto.
Ale neviem si predstaviť, ako ju mohli Tvoji rodičia uživiť v tých časoch :4012:, museli ste byť high society lol

Aj tak bola perfektná v tom, že to bolo prakticky 6 miestne a fakt ako hovoríš, vzadu diván, vpredu gauč..

A k tomu prevodovka pod volantom.
Inak to riešenie, prijal by som hocikedy aj dnes.
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

mp3turbo áno máš pravdu som mladší a páči sa mi Audi ale prečo by som si mal kúpiť víkendovku takú ktorá sa mi nepáči? A áno neviem koľko stojí údržba iných značiek s motorom v8 a preto som prišiel sem na fórum sa niečo opýtať, keby som vedel všetko načo by som sem liezol ?

Skôr som chcel počuť dosť sa sere toto a toto alebo na čo si dať pozor alebo vôbec nerozmýšľať nad takým vrakom ale to čo si napísal ty je absolutne zbytočný príspevok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tonko a pozeral si tých 8 dielov videa čo ti tu dávali- z toho si vieš lahko vyrátať cenu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Áno pozeral som to postupne ako vychádzali nové diely ale pozrel som si to ešte raz Wearecarfans sledujem už dlhšiu dobu a podľa toho čo oni riešili by sa to dalo všetko prežiť a oni majú S5 ktorá ma už skoro 400 000km tak si myslím že keď bude auto s nájazdom do 200 000km tak by mohlo byť tých problémov o niečo menej
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

antontuzinsky napísal:
Čo som tak zistil tak tie V8 motory nie sú zlé ale majú svoje chyby, karbonizujú rozpadajú sa vírivé klapky tie potom ľudia zaslepujú (už som to videl napísané vo viacerých inzerátoch) tvrdú tesnenia, dosť hreje ten motor ako už spomínal mhlavaty
a možno príde čas aj na komplet rozvody (až sa vyskytujú často niake vážne chyby budem rád keď mi ich spomeniete)
presne tie vady to ma a oprava takych veci zaberie vela casu.treba tam toho demontovat az az.diely na auto niesu drahe ale cas ktory s tym bude mechanik travit treba zaplatit.nejake video som nedavno videl 2 cesi to robili taku audinu motor a okolo toho s tym sanim karbonom klapkami tesneniami stravil okolo 90 hodin prac ktore treba platit.ked si to vezmes ze 90 hodin x 25 ecok nebude robit nikto kto je na to skuseny mas cez 2000 ecok za pracu.a aj to u tych cechov to skoncilo tym ze klapky v sani odstavili koli cene toho.a aj popisali co to robi ked su klapky odstavene.ale ak to chces ber to no vyberaj kus co ma fakt malo najazdene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Znova si treba povedať podstatu.Nie je vážnejší problém z technikou,ale poruchy či drobné či iné či len údržba,to sú finančné zážitky ponajviac spôsobené okolnostami prudko závislými od toho do akých rúk sa to zverí.To čo chlapci riešili som si pozrel celé,a ku kadečomu by aj boli pripomienky,ale ...koniec dobrý všetko dobré,chlapci fandovia a ešte vedia,to je úplne ideálna kombinácia.V bežnom životnom príbehu majiteľa auta to tak ale vonkoncom nefunguje.Pokiaľ je ochota brať na seba riziká kúpy (republika plná podvodníkov) a je krytie na prevádzku...je to radosť byť majiteľom a užiť si inak kvalitný stroj.Že je kvalitný ale neznamená že nemá svoje potreby
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

niekde za komancov som par rokov mal 603-u, fantasticke auto pre normalneho cloveka-najlepsia kombinacia vzduchomchladeneho osemvalca vzadu so zvukom - patri doteraz k vrcholnym trom zvukom motorov na svete, dizajn jeden top..ale pre vodica-blazna si ani neviem spomenut na auto, co by malo horsie jazdne vlastnosti - za mokra, vetra, plne nalozene, na snehu, nad 120km/h a pod....keby to dnes vyrabali, vacsina ludi by sa v tom vyzabijala...vsetko je tam uzasne, svetla na nohu, rucna, prevodovka pod volantom, radio, calunenie...
-ked uzivi servis S5, nech ju ma, ved ak nevyda, vzdy ju moze predat...ale aspon na chvilu nech si splni sen....

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných