Audi S5 4.2 v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

lubos zimovcak napísal:603 vozil môj otec papalasov, na tu dobu fakt neskutočne auto.
Ale neviem si predstaviť, ako ju mohli Tvoji rodičia uživiť v tých časoch :4012:, museli ste byť high society lol

Aj tak bola perfektná v tom, že to bolo prakticky 6 miestne a fakt ako hovoríš, vzadu diván, vpredu gauč..

A k tomu prevodovka pod volantom.
Inak to riešenie, prijal by som hocikedy aj dnes.
Áno high society :40bd: ,otec elektrikár, veľký vinohrad,ale jazdil na Robure :40bd:
Až spamätáš najskôr ten skriňový, akoby dodávka, napravej strane dvere jednokridlo, vzadu také sikme dvojkridlove dvere, to bol Robur Lo2500, potom nafasoval Robur Lo3000 valnik s plachtou. V 1978 sa roburi vyradili a nafasoval aviu. Po pol roku tatru predali. Vtedy benzin zdražel v lete zo 4,30 Kčs na tuším 7,-Kčs. Jazdiť na aute so spotrebou 15lit pri cene 4,3/lit a za7/liter to bola aj na tú dobu záťaž rodinného rozpočtu, a začali stavať rodinný dom, výlety skončili tak kúpili škodu kilečko
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

robur bol strasny- slaby vykon, prevodovka s pakou hore-dole, rozviklana skoro furt a pod..., v 603 som jazdil mesto cca 15 a medzi dedinami 9,5 l/100 km....na tu dobu dost drahe vozenie...
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

Tak ako hovoríš lorak777 keď nevidá dá sa predať, preplieskať niake peniaze a odškrtnúť si to zoznamu prianí a ísť ďalej.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak dnes narazíš na bazoši na redukčnú prevodovku práve z Robura 4x4 tak stojí 500-600 eur. A ak ju chceš tak treba fakt dlho číhať kým sa vynorí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mp3turbo áno máš pravdu som mladší a páči sa mi Audi ale prečo by som si mal kúpiť víkendovku takú ktorá sa mi nepáči?

toto je uplne v pohode. Staci povedat "milujem audi, nic ine by nemalo vzniknut" a na tom nie je nic zle. Jeden miluje blondiny, druhy tmavovlasky, a ja polaskam bez problemu vsetky.




>> A áno neviem koľko stojí údržba iných značiek s motorom v8 a preto som prišiel sem na fórum sa niečo opýtať, keby som vedel všetko načo by som sem liezol ?

cely problem je v tom, ze si apriori PREDPOJATY na Audi. Ze absolutne nepoznas ani Audi, ani BMW ani Mercedes je jasne zo stylu tvojho vyjadrovania, a prave to ze ich nepoznas je presne ten problem. 4.2 V8 stratifikovana FSI Audinka je technicky strasne zlozita, absolutne uberkomplikovana v porovnani napriklad s kazdou americkou V8 z rovnakeho rocnika ktore povacsina ani nemaju DOHC.

Cely rozdiel je v tom ze amerika stavala V8 zhruba 60 rokov do momentu kedy Audi prislo s prvym 4.2 FSI v modeli Audi A8 niekedy okolo roku 2004/2005, z ktoreho ho potom prevzali do Audi A5 v rocnikoch okolo 2008/2009, neviem presne kedy zacali, tie cisla nemam v hlave.


Nemusis chciet BMW, nemusis byt presvedceny o konstrukterskom kumšte Mercedesu, ale cely problem je ze ty vidis VYHRADNE A LEN Audi a nic ine. A toto cele ti pisem ako majitel dvanastvalca z tej stvorkruzkovej stajne... takze niezeby som hanil Audi, ale ty ju sialene vyzdvihujes do nebies a nic ine pre teba neexistuje. Tam je riziko, uplne najvacsie.

Z mojej strany dost. Prevodovky dostavaju na papulu a padaju ako sialene lebo ten vykon im nerobi dobre spolu s mladymi vyhonencami, motory samotne kvoli priamovstreku direkt potrebuju mladych vyhonencov aby sa nezaniesli - tam to musi vriet na maximum, co je nerealne na cestach. Takisto, taketo voziky sa nekupovali ako pretekarske naradie (to je napriklad Nissan GT-R a vyssia trieda) ale ako daily driver pre bohateho cloveka. A ked to dostane do ruky bezny bohaty clovek ALEBO JEHO BLONDATA 49kg PIPINA, jazdi s tym v meste na 900 az 1400 rpm atd, a si tam kde nechces byt. Pre srandu, LEN za cistenie sestvalcoveho 335i (dvojturbo priamovstrek) vypytal autorizak v Bratislave 3.500 eur pred tromi rokmi, bez vymeny suciastok opotrebenych tym karbonovanim.

A ty sa zenies kupit priamovstrek motor podstatne starsi s podstatne vacsim najazdom. Pri tychto masinach lietaju TISICE EUR pri kazdom servisnom zasahu, bez milosti.

Mr.Hlavaty to napisal trikrat v tejto teme : ak mas v penazenke nabite doplna, hors' sa. Ak zarabas 2.400 v cistom a mas bezne vydavky na realny zivot (nebyvas u rodicov), tak tu skor ci neskor nastane konflikt tried : prijmovej triedy a vydavkovej. S tym predajom "ak to nevyda" je drobny pruser : dnes kupis za 18.000 evra, v auguste sa dogabe prevodovka, motor, hocico, a potom to komu predas ? Len takemu co sa vyzna. Kolko za to dostanes ? To budes prekvapeny... ale nie kladne.

Jeden chalan odtialto z fora mal VW Phaeton. Na pumpe ho oslovil mlady nadseny "z inej triedy", predal mu ho, o tri dni bolo auto vyvalane v jarku a pribeh sa skoncil. SPLATKY UVERU ALE ESTE BUDU DVA ROKY BEZAT DALEJ...


Este raz : nemyslim to v zlom. Moj foter ma tiez kmásal poza uši cely zivot, ale tiez nestacilo. Tiez som sa mnohe veci musel naucit na vlastnej penazenke :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

My všichni školou povinní v letech sedumdesátych čteme fóra kůli zkušenostem. Vy mladý ,si sem píšete po rady,ale ich nepočúvate,resp nechcete počuť. V tom rozdiel medzi chujom mladým a starým, však oco. Aj nám tatkovia nakladali v šestnástke ale tiež sme nepočúvali. :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

antontuzinsky napísal:Tak ako hovoríš lorak777 keď nevidá dá sa predať, preplieskať niake peniaze a odškrtnúť si to zoznamu prianí a ísť ďalej.
Ak môžem trochu psychológie:
Ľudský mozog je nastavený na prijímanie drogy, je to zvláštne,ale je to tak..

Preto obyčajne človek , keď si to môže dovoliť, je v podstate " NORMALNY" ::: :40bd: , chce väčší dom ako rodičia, stále lepšie auto než mal, ešte viac tohoto a viac onoho...

Odrazu je 4-valec a 66 kw strašne málo, chce aspoň 125 kw, potom , keď šetrí, zarobí, už aj 6-valec by nebol zlý, jedno turbo je málo, aj tri sú tak akurát, tak opäť sa naháňa..

Až môžem ako starý paprda povedať svoj názor:

Ľahko je povedať, že odpíšem 5-10.000 eúr , že " aspoň som si to užil"...

Až nemám neobmedzený rozpočet, lepšie bý možno vyšlo požičať si nejakú podobnú " luxusnú káru" na víkend...
Obyčajne mozog dostane drogu, vyplaví sa serotonín, oxytocín a po 2-3 dňoch sa vráti do normálu...

Začne uvažovať pragmaticky, hlavne po tom, keď uvidí 12-30 litrovú spotrebu, zistí, že jazda 90-100 je strašne o sebaovladani, že NIKTO nepadá na zadok, keď príde na benzínku natankovať, ani tie baby neomdlievaju a neskaču samé do auta lol ...

Tak si potom človek položí otázku, či nie je lepšie minút 3-5.000 eúr na mesiac jazdy/ tripu/ po Európe, vidieť Benátky, Asissi, San Marino, Neapol, Siciliu, loďou na Sardíniu, Korziku, prejsť do Francúzska, cez Gibraltar do Maroka, naspäť vrchom cez Paríž, Saint Michelle, Holandsko, hoci aj do Nórska, až na Nordcamp za severným kruhom, podľa fantázie a chuti, samozrejme.

Prečo??

Lebo tieto zážitky sa uchovávajú v tzv dlhodobej pamäti, majú blahodárny vplyv na získanie pokory, poznania toho, ako sa žije inde, prosto, prispievajú k prežívaniu šťastia, hlavne vtedy, keď sa tie zážitky z cestovania zdieľajú s rodinou.

Pri kúpe " detského sna".., človek si na chvíľu urobí radosť.,ale po 3 -5 dňoch si mozog na ten zázrak zvykne a hrdý majiteľ už nevie, čo by chcel nabudúce, aby sa opäť na chvíľu cítil" šťastne".
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

trucker694 napísal:My všichni školou povinní v letech sedumdesátych čteme fóra kůli zkušenostem. Vy mladý ,si sem píšete po rady,ale ich nepočúvate,resp nechcete počuť. V tom rozdiel medzi ch*** mladým a starým, však oco. Aj nám tatkovia nakladali v šestnástke ale tiež sme nepočúvali. :40bd:
Zo života:

5 ročný syn: môj otecko je Boh
10 ročný : môj otec má možno pravdu
18 ročný: starý je debbil, nič nevie..
30 ročný: môj otec mal pravdu... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: Pri kúpe " detského sna".., človek si na chvíľu urobí radosť.,ale po 3 -5 dňoch si mozog na ten zázrak zvykne a hrdý majiteľ už nevie, čo by chcel nabudúce, aby sa opäť na chvíľu cítil" šťastne".
Ja toto riešim tak, že sice nagrciam do traktorov strašné peniaze (z mojho pohladu), ale každá tá vec ktorá mi príde, ešte vyžaduje hodiny a hodiny mojej vlastnej roboty. A tak mám 6 okruhov hydrauliky, čo ma stálo trojnásobok samotnej kúpnej ceny, ale už to skladám tretím rokom. A radosť trvá a trvá. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

antontuzinsky napísal:mp3turbo áno máš pravdu som mladší a páči sa mi Audi ale prečo by som si mal kúpiť víkendovku takú ktorá sa mi nepáči? A áno neviem koľko stojí údržba iných značiek s motorom v8 a preto som prišiel sem na fórum sa niečo opýtať, keby som vedel všetko načo by som sem liezol ?

Skôr som chcel počuť dosť sa sere toto a toto alebo na čo si dať pozor alebo vôbec nerozmýšľať nad takým vrakom ale to čo si napísal ty je absolutne zbytočný príspevok
Ono je to takto...
Čím modernejšie tým bude drahšie a komplikovanejšie na údržbu, teda je úplne jedno či sa bavíme o Audi, MB, alebo BMW...

Všetky tieto moderné autá sú príliš sterilné, ak chceš nejaký akože zážitok tak to musí mať aj nejaký zvuk a také S5 ho bude mať v interiery nudný - bude dosť utlmený, nevýrazný. Aby si niečo počul treba do toho špárať a k tým moderným (moderne vyzerájúcim) autám mi to nepasuje.
Iné je ked reve Audi S5 a inak to vyzerá ked zareve rovnako starý Mustang, či Challenger

Ked to chcem ako víkendovku tak prečo sa mám oštárať s manuálnou prevodovkou? Ešte k tomu väčšina tých áut je logicky s automatom.
Manuál sa hodí do áut ako MX5, WRX, EVO, M3, Type R, Focus ST, Megane RS... ale nie do auta s V8 pod kapotou

PS: aspon že máš GULE a nepozeráš po A5 s 3.0TDI ktorá aby mala S5 paket
Ja osobne by som nejak nevyhadzoval za mladú A5, ale postačilo by staršie CLK s benzínom po facelifte (tuším 2004+)
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nieje to qvuatro ale SRT alebo HEMI bude krásna bublanina aj servisná. Blbuvzdorná amerika.

FSI aj + T pred tým by som osobne obišiel veeeeeeeeelkym oblúkom. Možno tak max 2.0tfsi z posledných rokov.

Rodina má 1.6fsi olej žere od 80t, 2 sviečky plávajú v oleji. Dolieva sa 1,5l na 1000.

Kočiroval som 3.0tfsi mala 120t, benzín riedil olejovú nálplň.

1.8 tfsi je hádam etalón krúžky, olej atď.
zetor 7245
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetor 7245 »

Mercedes clk w209 55AMG...Ako pise ivko myslim ze lepsia volba ako audi...270kw v8....

Pripadne 6.2 AMG no myslim ze aj ta 55AMG uuuupplnee staci:)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale urcite staci, len pozor na motory M113K... https://www.youtube.com/watch?v=lUAB7lKoIt0
a jeden jediny zasraty gumeny kruzok.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Lubos, W209 55-ka bude s urcitostou atmosfera. Jedine ze by kupil CLK DTM, tam bol kompressor, to uz su ale cenove relacie v inej galaxii...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Prípadne Jaguar XF SV8, 416ps 4.2 V8 s kompresorom bez priameho vstreku

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných