Audi S5 4.2 v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som pri tom CLK-áčku ostal nohami na zemi a uskromnil by som sa aj s V6, bude to podstatne lacnejšie lebo to je staršie a klasické auto a nie verzia AMG, respektíve ako u Audi "S-kové" verzie

A keby už mám teda opláchnuť groše tak sa neobzerám po bežných autách, ktoré stretáš každú chvílu aj ked S-ková Audina bežná úplne nie je, ale A4/A5 ktoré vyzerajú len o niečo horšie je ako maku
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Chlapci nic v zlom ale toto su take rady, ze ci ma na to peniaze alebo nema peniaze uservisovat to...vsak jasne vsetko nieco stoji aj prevadzka a udrzba V8.

Ale k veci som majitel S5 (uz druhej tu prvu som raz aj mal u mhlavaty mozno si aj pamata) ja mam verzi s tiptronicom aj tu prvu som mal s automatom osobne porovnat neviem ale podla informacii ten manual tam nejako nesedi a je potrebne dost casto menit spojku ale ako hovorim nie vlastna skusenost.

Co sa tyka vlastnej skusenosti s verziou 4,2 FSI V8 tiptronic tak ja som velmi spokojny, samozrejme nie je to sportove auto na okruh ale super GTcko s ktorym jazdim sam dlhe trasy a ked mam chut a priestor kde viem ze nikoho neohrozim tak ta spotreba vymenena za ten zvuk stoji :-)

Kto chce a zaujima ho nieco k teme rad odpoviem par kilometrov som uz s tymito autami najazdil.
zetor 7245
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetor 7245 »

Ivko pri CLK bol aj V8 225kw..Ceny su samozrejme vyzsie ako pri V6 ale zas nizsie ako pri AMG..


Mne sa paci aj E w210 55AMG su za dobry peniaz no buhuzial hniju riamo pred ocami..

Tiez w124 E500 je krasavec no co za to pytaju su neskutocne prachy.

Tiez premyslam nad vikendovkou aj som skoro kupil Bmw e46 330i cabrio no prisli ine priority tak z toho zislo.

No ak bude opet moznost tak budem vyberat z E46 330i,Bmw e39 540i pripadne ak sa nazbiera tych dukatov viac tak to CLK W209 AMG.

Mozno aj klasicke CLK 500 a mozno aj w124 420:)
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Zdravím všetkých, ale hlavne pamätníkov, ktorí ste mi roztočili pamäťové kolieska hlavne s T 603. Tú som šoféroval ešte pred vodičákom na ceste z BA do KE. Mal som fantastického otca, profíka, ktorý vždy vycítil, kedy chcem za volant, od 10r.
Vtedy povedal, že mu "prišlo špatne", aby som riadil ja. Bolo to medzi 3-4 ročníkom SPŠS. V 1967 sa dalo všetko. Otec pri mne sedel a len stále opakoval - langsam, langsam.
Ani som nevedel, čo to znamená, tatra ma opantala úplne. Pre mňa fantázia.
V 68 som mal vodičák a začala zhánka po autách. Tudor, Minor, Osmička s H motorom 603, 3 Wartburgy, Volga, BX, Peugeot 605 2,5TD, Alhambra V6 a tak ďalej až po dnešok, keď mi na chalupe stoja 3 autá, na ktoré sa dívam a dobíjam baterky.
Boli časy, keď som len s karavanom 1t a Š 120LS 5Q najazdil cez 5000km za sezónu. A dnes? V telefóne mi došlo vyhodnotenie pohybu za minulý rok - pozor! - 497 km. A to sa pohli všetky tri autá. To číslo je správne.

Zo zdr.dôvodov už nekempujem a minulý rok sa ani nedalo.
Je mi ľúto predať tie moje vozítka, s ktorými som zažil všeličo.

Chápem aj zadávateľa, pretože mám aj Jeep GCH 5,7L Hemi Overland s LPG. Keď sa idem previezť, je to sviatok a pohoda.

Na nákupy a po lekároch mám C4 GP 2,0HDI. Zo starších "ťahačov" držím aj Ducato autobus 2,3JTD. Krásne doňho vlezie za sedadlá 1000kg paleta 120x105cm dr.brikiet. Má prídavné mechy, ťahal 8m veľký karavan Tiež veľký vlčiak na veterinu má pohodlie.
Viem, že to stojí peniaze, ale nostalgia nepustí. Prosím, nevytýkajte dôchodcovi 7+ lásku k vozom.
Celý život som prešiel pešo veľmi málo, sedel som stále v autách, autobusoch, motorkách.
Aha, ešte mám aj babetu a W 353 v garáži v BA.
Zadávateľ, kupuj, po čom ti duša piští, keď na to máš! Každé auto stojí prachy.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

jepe13
Velmi dobre si to popisal. Ked zadavatel po niecom tuzi, ma na to prostriedky, tak nech si to kupi. A hlavne kym sa este da lebo za par rokov sa uz mozno na V8 ani nebudeme moct povozit nie este kupit. Takze ja si moju V8 uzivam denne kym sa da :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozdravujem jepe-ho (odhadujem môj ročník) a v mnohom sa aj stotožnujem.Mám výhradu len k vete na konci...ak na to máš,tak ...atd
Vidím to jemne inak.Ak by vám váš zamestnávateľ povedal že budete rok alebo pár mesiacov pracovať bez mzdy,tj ráno vstávať,do práce a z nej,nervy a naháňačka a ešte bez mzdy.Nuž asi mu na taký nápad jednu natiahnete na ciferník a poviete že je to blázon.
O čo iné je kúpiť nedomyslené niečo,vyhodiť kopec peňazí (za ktoré ste pracovali) a potom prísť na to že to bolo hlúpe,peniaze fuč sa odpisujú do hlúpych strát. Aj sebe dáte do ciferníka ? Alebo aspoň do zrkadla tomu chmulovi vynadáte že má detský rozum ?!
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale pán správne poznamenal, "Ked na to máš" lol

Jediný problém býva, že ľudia sa neriadia pravidlom 10% z hotovosti... :40bd:
P. S.
Mal som odberateľa, ktorý si pýtal 200 vtedajších DEM, keď mi vyšiel na pol cestu, z Nemecka do Rakúska..., ako zľavu z faktury.
Na BMW 750 iL :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie Lubos,ani ty nečítaš z porozumením.Že na niečo mám,neznamená že sa nájde dôvod si to kúpiť.Podstata otázky ti unikla.Ak ťa oberie ktokoľvek o pár tisíc,je zloduch.Ak sa oberieš sám a dobrovolne,si hlupák.To je podstata myšlienky.Samozrejme že môžeš...keď máme totú demokraciu.Ibaže,máme (mali by) sme mať aj rozum
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Takže som si to prečítal a dúfam s porozumením.
Záver z toho je takýto (ak nie opravte ma).
Keď si kúpim 8 valcové auto v tomto prípade Audi S5 pre radosť a budem doňho sypať peniaze za servis tak je to to isté ako keď budem u niekoho pracovať a nebude mi dávať výplatu. Rozumné...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

595LV : možno tebe sa to tak nezdá, ale ano je to tak. Aj keď má niekto peniaze navyše je hlúpe takto ich míňať, vytvára to potom problémy v psychologickej oblasti daného jedinca. :4012:
A ešte jedna poznámočka - auto sa nekupuje pre radosť, pretože ak ty máš na ceste radosť tak okolie trpí a plače.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

oco13: mas pravdu ked ma niekto nejaku zalubu, ktora ale ide do penazi nech da ruky od toho prec lebo to vytvara problemy v psychologickej oblasti .
A co sa tyka toho ze auto sa nekupuje pre radost lebo potom okolie place, tak tou radostou som nemyslel rychlu jazdu a ohrozovanie ostatnych v premavke ak si na to narazal.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak nám prezraď čím iným ti auto robí radosť?
A ano ja som starý komunista, preto si myslím, že nie je správne kupovať psovi šunku ak susedove deti hladujú - to k tým drahým koníčkom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Pozri koho atmosfericky osemvalec neberie tak budem zbytocne vysvetlovat s cim dokaze urobit radost ale samozrejme je to aj starost to netvrdim ze nie ale urcite sa tu nebavime o hroznych financiach ako sa tu niekto katastroficky vyjadril.
S tou sunkou a hladujucimi detmi mas pravdu a bohuzial na svete je to zariadene takto na....nemozem napisat co.
Prave preto sa snazim adresne podobnym osudom pomahat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa tie motory tiež berú a nielen 8V a aj väčšie. Ale práve pre ich silu a charizmu nepatria na cesty. Autá sú v pohode, len ludia na ne ešte svojim rozumom nedorástli.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

..
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 21.01.2021 20:54, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných