Audi a6 c7 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa pogo-roll »

3,0tdi bude na servis narocnejsi ako 2,0tdi od toho sa da odrazit. teda otazka znie o kolko bude narocnejsi servis pre 2,0TDI A6 prip A4 oproti napr passatu superbu v rovnakej motorizacii veku a kilometroch ? je v tom nejaky rozdiel?
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

pogo-roll napísal: 03.07.2022 18:21 3,0tdi bude na servis narocnejsi ako 2,0tdi od toho sa da odrazit. teda otazka znie o kolko bude narocnejsi servis pre 2,0TDI A6 prip A4 oproti napr passatu superbu v rovnakej motorizacii veku a kilometroch ? je v tom nejaky rozdiel?

Tak potom rovno Passata. Keď 2.0, tak bud on, alebo Superba...

Odvezenie rovnaké, Náklady nižšie.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

2.0TDI je ekonomickejsia volba. Urcite za servis nezaplatis ako za 3l, ale zase je to o hodne tazsie auto a je otazka ci Ti to nebude malo.

Mne osobne sa C7 velmi paci, ale asi by som dnes zobral za podobne peniaze mensiu A4 B9 s 2.0TDI.

Imho skvele zvezenie, mensie auto moze byt aj vyhoda a aj prevadzka bude asi trochu ekonomickejsia. Specialne ak sa vzdas roznych serepeticiek.
bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa bestauticko »

To ste mu tými hádkami veľmi pomohli pri rozhodovaní. A tie názory niektoré, to je naozaj zbytočné tu niekoho prosiť o serióznu radu. Možno si neuvedomujete, ako dehonestujete fórum na tejto stránke tou vzájomnou nevraživnosťou. A tebe, zakladateľ témy by som poradil jedno, zavolaj +420 608 703 073 David Kubrt, vozí autá z Nemecka, trošku iným štýlom ako väčšina firiem, ak sa ti podarí dovolať, on je dosť fundovaný, aby ti po tých rokoch v branži vedel poradiť.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

bestauticko napísal: 04.07.2022 11:29 To ste mu tými hádkami veľmi pomohli pri rozhodovaní. A tie názory niektoré, to je naozaj zbytočné tu niekoho prosiť o serióznu radu. Možno si neuvedomujete, ako dehonestujete fórum na tejto stránke tou vzájomnou nevraživnosťou. A tebe, zakladateľ témy by som poradil jedno, zavolaj +420 608 703 073 David Kubrt, vozí autá z Nemecka, trošku iným štýlom ako väčšina firiem, ak sa ti podarí dovolať, on je dosť fundovaný, aby ti po tých rokoch v branži vedel poradiť.
Tak obecne nie je dobry napad pytat sa na tomto fore na koncernove, alebo nemecke premiove auto, pretoze kupujuci musi byt podla miestnej komunity automaticky idiot, alebo socka ktora ktora sa chce hrat na frajera. Podla toho potom vyzeraju aj tie odpovede :)
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa pogo-roll »

fastcharge napísal: 04.07.2022 08:11 2.0TDI je ekonomickejsia volba. Urcite za servis nezaplatis ako za 3l, ale zase je to o hodne tazsie auto a je otazka ci Ti to nebude malo.

Mne osobne sa C7 velmi paci, ale asi by som dnes zobral za podobne peniaze mensiu A4 B9 s 2.0TDI.

Imho skvele zvezenie, mensie auto moze byt aj vyhoda a aj prevadzka bude asi trochu ekonomickejsia. Specialne ak sa vzdas roznych serepeticiek.
suhlasim tiez sa priklanam k A4 B9 ,
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa Dep »

bestauticko napísal: 04.07.2022 11:29 To ste mu tými hádkami veľmi pomohli pri rozhodovaní. A tie názory niektoré, to je naozaj zbytočné tu niekoho prosiť o serióznu radu. Možno si neuvedomujete, ako dehonestujete fórum na tejto stránke tou vzájomnou nevraživnosťou. A tebe, zakladateľ témy by som poradil jedno, zavolaj +420 608 703 073 David Kubrt, vozí autá z Nemecka, trošku iným štýlom ako väčšina firiem, ak sa ti podarí dovolať, on je dosť fundovaný, aby ti po tých rokoch v branži vedel poradiť.
Davida sledujem uz nejaky rok, velmi dobre a poucne videa toci.

Minule spominal, ze uz nove objednavky neberie, az na jesen po prazdninach.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa jasnelka »

Pred rokom som kupil A6 c7 allroad, 3.0 tdi, 2016 s 55tis km. Napriek veku/najazdu som si dal auto prezriet firmou ktorá sa tomu venuje
https://autoxperts.sk/sluzby/cennik-preverenie-vozidla

Teraz mam 80tis km, vysrala sa mi jedna lambda, menil som olej v dsg/diff/rozvodovke a 2x bežný olejový servis. Stalo ma to cca tisicku.

Vozenie to je pecka aj keď interiér svojich 10rokov z pohľadu technológií nezaprie. Nedokážem si predstaviť to servisovat pri nájazde 250tis km, dúfam že nájdem nejakého zufalca ktorému tohto čierneho petra za pár supov posuniem
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A práve preto je z dôvodu servisných nákladov úplne smiešne nízkych -Peugeot, Fiat, čím starší, tym lepšie.

Niektore motorizácie od PSA radšej rovno zapáliť, než kúpiť... :3c90:, iné sú pre zmenu večné.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Vyjadril som sa k teme negativne a moj nazor ostava rovnaky, nemam nic proti vlastnictvu audi ale proste A6 s 250tis km dovezena na kseft pre mna bude vzdy ekonomicka samovrazda, pokial by bolo v zadani temy idem kupit A6, do 90tis. km iba po prvom majitelovi, kupovane na sk, s jasne dolozenym servisom a stavom km tak nemam najmensi problem, uz som to pisal, auto nieje urcene ani beznym nemcom, nieto beznemu skovakovi
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa martincichy »

Moze Ti byt jedno co sa kazi. Skor si vyries otazku, kto vie urcit poruchu, aby si nemusel platit vymenu dobrych suciastok...

Takze - chces to vozit do autorizaku? Alebo mas dobreho elektrikara, ktory pracuje s osciloskopom a multimetrom?

Ak aspon jedna odpoved je nie, nie je to auto pre Teba.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ja nie som mechanik, ale ked som vyberal auto, radil som sa s nim a jeho nazor bol zobral koncern. Idealne Octavku, ale ak sa mi nepaci tak Golf, Passat ... je to fuk, vela dielov rovnakych, vacsina lahko dostupnych a opravi to kazdy lojzo z garaze. Je sice pravda, ze posledne generacie uz mozno neplati, podla neho bude pre neho stale lahsie servisovat mi A4 B8 (ja som mal nizsi rozpocet :) ) nez Peugeota, alebo Forda. Ak by som to chcel s trojlitrom, v Quattre atd, tak je to asi opat trochu ina situacia, ale take klasicke 2.0 TDI by este taka samovrazda byt nemusela. Tiez drahsie napravy, ale ak clovek ma peniaze v zalohe, tak to v klude da. Tiez by som do toho siel, ale skratka som bol pred hypotekou a chcel som naklady zrezat na minimum a nasiel som aspon napohlad pekneho Passata.

Ale vravim, rozumnejsie mi pride A4 B9. Je to modernejsie auto, kultivovanost spickova a je lahsie, takze ani ten 2liter v tom nebude slaby.
vw prasat
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa vw prasat »

Zdravím ťa, určite by som bral 3,0tdi. Mal som dve c7 r.v.12,r.v.14 obe 180kw a doteraz mi je ľúto že som tu poslednú predal. Čo sa týka servisu: určite to nečipovať , mne aj bez toho odišla spojka v Stronicu. Ten je háklivý na krútiaci moment daného auta. Cena opravy do 2000e. Výmena rozvodov do 2500e. Odchádzajú tam občas vstreky aj pri nižšom nájazde cca 360e/ks. Výmena oleja v prevodovke po 50tis cca 600e. Ale aj tak to zvezenie stojí za ten servis. Absolútne sa to nedá porovnať s nejakým Hyundaiom alebo Renaultom čo ti odporúčajú kupovať. Ak sa chceš rád vraciať do auta aj si ho užiť trošku a nemať to len ako presúvadlo z bodu A do bodu B tak by som išiel do toho. Určite by som to kupoval v Sline vonkajšej aj vnútornej výbave kvôli vzhľadu a aj neskoršiemu predaju.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj tak a6 nedava zmysel. Za tie peniaze je phaeton.
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Najlepšie je kúpiť také auto, za ktorým človeku nebude ľúto... :41c2:..

Lenže, to by muselo byť poruchové, nepohodlné, s vysokými nákladmi a podobne, aby sa ho človek rád zbavil...

Veľa záleží od km ročne, až niekto jazdí 80-100.000 za rok, tomu už nedáva zmysel kupovať s nejakými 100-150.000 km.

Zase, urobiť 80-100.000 km za rok pri spotrebe 8-9 litrov +servis + poistenie +strata hodnoty..., to už ide do tisícov mesačne...

Ale, pri nízkych km ročne nedáva absolútne žiaden zmysel kupit zbytočne drahé auto...

Na juhu Európy majú asi najviac "orajbane " disky kolies, aj nové Mercedesy Gl, či ako sa volajú tie obludy, dnes som nenašiel ani jedno auto, ktore by malo pekné disky, na tom SUV bol okraj normálne vyhnuty smerom von... :3c90:


Maju tu dosť úzke cesty, aj hlavné, vysoké obrubníky a v noci sa na čiernom asfalte extrémne zle jazdí.

Aj tak je zaujímavé sledovať, aké sú rozdielne prístupy k autám v rôznych národoch.

Domáci typek večer tankoval Ferrari, neviem aký typ, zaprašeny, že hrôza.

Nemec pre zmenu ráno v marine utieral nejakou handrou celé auto, suchou, snáď nezbrusil lak.... :4012:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných