Audi a6 c7 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

Len čisto moj názor je, že A6 je už auto, ktoré sa nekupuje ako jediné auto do rodiny. Malo by to byť auto pre tých čo už nemajú na A8. Teda auto pre chudobných boháčov. No a taký sa nepotrebuje pýtať na takomto fore.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, pľul som síru na sedačky v 508.
Su neskutočne nepohodlné, tvrdé, prosto, otras.
Že sú v elektrike a majú vysuvatelnu časť pod kolená, nič neznamená, lebo človek tam sedí ako sliepka na bidle.. :3c90: :3c90:,

Prosto, francúzska hlúposť, bez ktorej sa žiadne francúzske auto nezaobíde...
Urobiť 250 km v kuse, je už vyslovene utrpenie.

Až ma napadlo dat najprv jeden podsedak - vankúšik na stoličku.
Trochu lepsie, dal som dva..., neuveritelne, úplne v pohode 700 km, bez najmenších kŕčov, či bolesti v pravej nohe... :40bd:

Dokonca to nemalo ani súvis s pridávaním plynu, čo som si pôvodne myslel.

Hlavne, že nové sedačky v PSA majú mať nejaký certifikát AGR... :3c90:

Bude treba asi vankúše rovno tri...
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa herin »

Lubo prepáč ale komfort odvezenia v audi a6 c7 a v najnovšom passate b8 je dosť velký rozdiel..to isté aj v superbe..tá audina čo sa týka odhlučnenia, pohodlia pri jazde a všetkého je na mílové kroky od týchto dvoch áut hoc sú o dosť vývojovo novšie..vlastním aj tu a6tku ktorú chce zadávateľ a aj toho nového passata b8, a raz idem s jedným a raz s druhým, tak porovnať ešte niečo viem...to isté pre iných čo mu radia toyotu a kiu..to beriem skôr ako for..porovnávať kiu ceed s audi a6 :40bd: :40bd: :40bd: tá kia hoc aj nová nesiaha tej audine ani po dezen pneumatiky..
A teraz pre zadávateľa...prevodovke Stronic sa veeeeelkým, ale že veeelkým oblúkom vyhnúť..ak sa podarí zohnať tak tiptronic prípadne multitronic..ale pre pokoj v duši zobrať manuál..manuál to auto prežije...
Taktiež pokial ti nezaleží na tom či to má byť 3,0 alebo 2,0 tak asi bude v ponuke viac 2,0 bez quattra..neviem vôbec či niekto má tie 3,0 bez quattra..ja viem že je to dobrý systém, ale z neho plynie aj vyššia spotreba približne o 0,7 litra a dalšie zbytočné náklady v prípade poruchy navyše..má to kardan+ zadný diferák+dalšie dve poloosi navyše..toto je další prípadný nákladný zdroj problémov..napriklad také závažie kardanu zoženieš iba origo audi a cena 350 eur plus práca cca 150...
A6 C7 absolvovala v roku 2015 facelift takže zobrať radšej po facelifte vyzerá vzhladovo o málinko lepšie a má upravené motory čo a týka výkonov aj spotreby...
A ti môžem doporučiť, tak 2,0 tdi bez quattra a prevodovku si už vyber..ja mám ten trojliter a na môj vkus je o niečo hlučnejší ako tie dvojlitre samozrejme vonku pri aute..vnutri ho moc nepočuť..a navyše tie trojlitre zvyknú vydávať taký špecifický cvakavý zvuk a je to ich vlastnosť dá sa povedať..cvakaju už aj tie s nájazdom 50 000 km..stačí si dať na youtube audi a6 c7 3,0tdi noise...a tam to veľa ludí rieši...
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa pogo-roll »

herin napísal: 08.07.2022 09:54 Lubo prepáč ale komfort odvezenia v audi a6 c7 a v najnovšom passate b8 je dosť velký rozdiel..to isté aj v superbe..tá audina čo sa týka odhlučnenia, pohodlia pri jazde a všetkého je na mílové kroky od týchto dvoch áut hoc sú o dosť vývojovo novšie..vlastním aj tu a6tku ktorú chce zadávateľ a aj toho nového passata b8, a raz idem s jedným a raz s druhým, tak porovnať ešte niečo viem...to isté pre iných čo mu radia toyotu a kiu..to beriem skôr ako for..porovnávať kiu ceed s audi a6 :40bd: :40bd: :40bd: tá kia hoc aj nová nesiaha tej audine ani po dezen pneumatiky..
A teraz pre zadávateľa...prevodovke Stronic sa veeeeelkým, ale že veeelkým oblúkom vyhnúť..ak sa podarí zohnať tak tiptronic prípadne multitronic..ale pre pokoj v duši zobrať manuál..manuál to auto prežije...
Taktiež pokial ti nezaleží na tom či to má byť 3,0 alebo 2,0 tak asi bude v ponuke viac 2,0 bez quattra..neviem vôbec či niekto má tie 3,0 bez quattra..ja viem že je to dobrý systém, ale z neho plynie aj vyššia spotreba približne o 0,7 litra a dalšie zbytočné náklady v prípade poruchy navyše..má to kardan+ zadný diferák+dalšie dve poloosi navyše..toto je další prípadný nákladný zdroj problémov..napriklad také závažie kardanu zoženieš iba origo audi a cena 350 eur plus práca cca 150...
A6 C7 absolvovala v roku 2015 facelift takže zobrať radšej po facelifte vyzerá vzhladovo o málinko lepšie a má upravené motory čo a týka výkonov aj spotreby...
A ti môžem doporučiť, tak 2,0 tdi bez quattra a prevodovku si už vyber..ja mám ten trojliter a na môj vkus je o niečo hlučnejší ako tie dvojlitre samozrejme vonku pri aute..vnutri ho moc nepočuť..a navyše tie trojlitre zvyknú vydávať taký špecifický cvakavý zvuk a je to ich vlastnosť dá sa povedať..cvakaju už aj tie s nájazdom 50 000 km..stačí si dať na youtube audi a6 c7 3,0tdi noise...a tam to veľa ludí rieši...
skvele ze napise aj niekto kto tie auta vlastni... sice ja nechcem ist do A6ky ako zadavatel ale len zo zaujimavosti celkovo naklady na servis oproti passatu su diametralne odlisne? su to podla teba "likvidacne" naklady ktore cloveka financne zruinuju pokial nieje "bohac" alebo je to podobne ako u vsetkych modernych autach
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Moja choroba je, že už pri kúpe nejakého vergla uvažujem, za čo ho asi po rokoch predam a ktoré bude predajnejsie...

Audi A6 a podobne fajnoty z vyššej strednej triedy sa musia kupovať s vedomím, že strata hodnoty bude veľká, doba predaja dlhá a celkovy pomer cena / 1 km jazdy dych beruca.

Keďže som Strýko Drzgros, pár x som sa už popalil na "luxusnejsich" značkách..., veľmi by som zvažoval, čo kúpiť.

Ono sa to nezdá, ale stratiť nejakých 15-20.000 eur na jednom aute.../samozrejme, aj 30-50.000 aj viac /, stačí iba vydržať...

To je vlastne 1-2 roky života, ktoré človek nemusí byť v práci, môže ísť na cestu okolo sveta atď atď...

Automobilky zamestnávajú celé tímy ľudí, ktoré majú jedinú úlohu :

Vytvoriť pocit, že "človek je niečo viac, keď sedí vo fajnovom interiéri, voňavej koži a s aspoň 280-300 koní.."

Bez srandy, je to vážne tak.

Uplne vedecky vyvolávajú túžbu človeka po užívaní si, po vlastneni auta.

Preto je v reklamách takmer vždy nejaká mladá žena, ženy, podprahovo sa posúva informácia, že bude nové auto, bude nová baba a stará ropucha ostane doma... :40bd:

Preto majú aj autá stále vyššie a vyššie výkony, aj na úkor životnosti a spolahlivosti.

Ano, A6 je vždy pohodlnejšia ako W Passat, či Superb, aj vyššia spoločenská prestiz...
Ale :

GARANTUJEM, že po A6 sa začneš obzerať a vážne rozmýšľať nad A8.... lol
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa pogo-roll »

lubos zimovcak napísal: 08.07.2022 13:04 Moja choroba je, že už pri kúpe nejakého vergla uvažujem, za čo ho asi po rokoch predam a ktoré bude predajnejsie...

Audi A6 a podobne fajnoty z vyššej strednej triedy sa musia kupovať s vedomím, že strata hodnoty bude veľká, doba predaja dlhá a celkovy pomer cena / 1 km jazdy dych beruca.

Keďže som Strýko Drzgros, pár x som sa už popalil na "luxusnejsich" značkách..., veľmi by som zvažoval, čo kúpiť.

Ono sa to nezdá, ale stratiť nejakých 15-20.000 eur na jednom aute.../samozrejme, aj 30-50.000 aj viac /, stačí iba vydržať...

To je vlastne 1-2 roky života, ktoré človek nemusí byť v práci, môže ísť na cestu okolo sveta atď atď...

Automobilky zamestnávajú celé tímy ľudí, ktoré majú jedinú úlohu :

Vytvoriť pocit, že "človek je niečo viac, keď sedí vo fajnovom interiéri, voňavej koži a s aspoň 280-300 koní.."

Bez srandy, je to vážne tak.

Uplne vedecky vyvolávajú túžbu človeka po užívaní si, po vlastneni auta.

Preto je v reklamách takmer vždy nejaká mladá žena, ženy, podprahovo sa posúva informácia, že bude nové auto, bude nová baba a stará ropucha ostane doma... :40bd:

Preto majú aj autá stále vyššie a vyššie výkony, aj na úkor životnosti a spolahlivosti.

Ano, A6 je vždy pohodlnejšia ako W Passat, či Superb, aj vyššia spoločenská prestiz...
Ale :

GARANTUJEM, že po A6 sa začneš obzerať a vážne rozmýšľať nad A8.... lol
ano ale to co pises je vlastne vo vsetkom , od zradla cez znackove handry mobili tablety auta jednoducho konzumna spolocnost kupit pouzit odhodit kupit nove ale je to o prioritach nekomu je jedno na com sa vozi chce byt doma co najskor a kazda minuta na ceste je pre neho utrpenim a je jedno ci v a6ke alebo dacii ale zase si kupi novy apple mobil/ tablet a ide na dovolenku na kanare dvakrat za rok . niekto si zase chce uzivat jazdu v pohodlnom vykonnom aute nebavi ho dovolenka pri mori a daktori stastlivci si mozu dovolit vsetko zaradom a ani to nepocitia ...kazdy sme ini to co je pre jedneho nezmysel pre druheho je to radost a pozitok a na co vlastne zarabame prachy nie nato aby sme ich ukladali do vankusa ale spravili si radost ....pokial mozme.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Základná poučka platí pre všetkých :

Auto sa kupuje bud za 3 mesačne platy, alebo 10% disponibilnej hotovosti...

Pokiaľ kúpi firma novú A6, baj očko 60-90.000 eur, MUSÍ aj nový majiteľ jazdenej A6, ktorú síce kúpi za 20-30.000 €, rátať s tým, že ho bude stáť rovnako ako prvého majiteľa, dokonca, v servise ešte viac.

Jedine kde získa, je nižšia strata hodnoty.

Čiže, musí mať plný pudiľar...
Nieco také, že....

" mám 10.000€na akontáciu, dávaj ženo, kúpime si Audi na 5 ročnú pôžičku.. ".. :3020:

Istá cesta do pekla.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa easyridersvk »

dci-hdi ckari si uz poradia sami :D poznaju muchy svojich hrkaliek uz podla prveho ranneho startu. :40bd: tiez mam dci :40bd:

k teme: tiez mam nutkanie nejaki vergel kupit moto ci auto je to jedno ale potom spocitam ze za napr 4tisic mozem prevadzkovat terajsi este celkom dlho, tak to necham plavat.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Cize tdickari su tupci?
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

easyridersvk :
Tiez mám už zo 2 roky nutkanie niečo iné kúpiť, predsa len, každé auto raz omrzí...

A hľa, veľa ľudí predáva auto len preto, že si chceli urobiť radosť na "staré kolená" a zistili , že ho nevyužiju, nepotrebuju, či potrebuju peniaze na niečo iné...

Obyčajne predávajú prémiovky, ktoré si kúpili ako "posledné, ale už určite posledné auto do konca života..."..

A ľaľa, ako rýchlo ten koniec života prišiel.... lol

A presne, ako si to povedal, jeden pán mi povedal, že Mercedes je síce perfektne zvezenie, ale tých 28.000 vie aj inak využiť.

Že sa nejako ten pocit radosti nedostavil.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

cicmanec3 napísal: 09.07.2022 14:59 Asi zijem v inom vesmire. Kedy si tu na fore naposledy cital o probleme dci, hdi, crdi, cdi???? Ale o TDi v kuse.
To je zaujimave, lebo tie temy tu su a nie su ani moc stare. A pozri sa kolko je takych tem v Seate a kolko u Skodovky, alebo VW. Preco ? Je Seat najspolahlivejsi ? Nie, predava sa najmenej !

Navyse, auto nie je len motor.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

oco13 napísal: 09.07.2022 14:43 Chcem tým povedať, že každý by si mal uvedomiť na čo má (nie finančne, ale mentálne) a že vrchná tretina produkcie svetových automobiliek nebola a nie je projektovaná pre ludí z východného bloku - práve preto, že na to nemajú duševne. :4012:
Nie ja nie som povolaný rozhodovať kto na čo má, ale roky života v tejto spoločnosti mi dali oprávnenie rozoznať kto je debil a kto nie.
Vieš ono vek po 50ke znamená, že sice nedovidíš na písmenká v mobile, ale debila rozoznáš na 3 metre.
Nemusi, na to su predsa fora kde mu ludia vysvetlia co si moze dovolit. Mna by len fakt zaujimalo na zaklade coho.

Bratranec kupil necele 2 roky dozadu F11 530d v takmer plnej vybave, mozno plnej, netusim, kedze tie premiovky ide vybavit naozaj divoko. Auto stalo necelych 15 000, najazdenych zatial 170 000. Doteraz s tym autom okrem brzd nerobil nic, zatial co podla Teba mal do neho investovat uz minimalne 10 000eur. A vazne by ma zaujimal tip na auto ktore mu tak do 30 000 eur ponukne podobnu praktickost, dynamiku, komfort a jazdny prejav, pripadne vybavu. Pretoze mu ostava tak 15 000eur na servis a nieco mi vravi, ze tak skoro ich nevycerpa ...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

fastcharge : fakt zle čítaš
zatial co podla Teba mal do neho investovat uz minimalne 10 000eur.
a ja som písal
každý by si mal uvedomiť na čo má (nie finančne, ale mentálne) a že vrchná tretina produkcie svetových automobiliek nebola a nie je projektovaná pre ludí z východného bloku
Naozaj som toho názoru, že ako národ na to nemáme dostatočne upratané v hlavičke
Vidím to deň čo deň zo správania sa ludí na cestách, na parkoviskách, doma za vysokými betonovými plotmi ich haciend. :42f7: Už z nakupovania v Lídli dokážem skoro presne určiť k akému povozu odkráča daný jedinec po zaplatení.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa fastcharge »

To bolo na margo toho ako si mi kedysi pri vybere auta tvrdil, ze budem na naftaku platit 2 litre za servis kazdy stvrtrok :)

No schvalne, v com sme mentalne nepripraveni jazdit na nemeckych premiovkach ?

Ano, ja viem, ze mnoho jazdenych BMW, Audin, ale aj Golfov/Passatov si kupuju hodne pochybne individa, ale snad nie je chyba auta.

Alebo aky s tym mas problem ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

No schvalne, v com sme mentalne nepripraveni jazdit na nemeckych premiovkach ?
v hlavičke to nemáme upratané.
Nikdy ma cez plnú čiaru nepredbehla "social edition", každú chvílu čítam o obrovských viac ako 100km prekročeniach MPR a zase sú to len premiovky. Ak vidím niekde niekoho arogantne a povýšenecky sa správať na verejnosti, poočku ho sledujem a vždy trafím - ajhla majitel premiovky.
A čo ma velmi, ale fakt velmi mrzí - že spravanie rodičov kopírujú aj deti. Takže spratka ktorého vozí tatko na medveďovi rozoznáš aj v škole na prvý pohlad.
Všimni si že píšem o PREMIOVKACH nie o nemeckých premiovkách. Hajzel ostáva hajzlom v Lexuse aj v Audi rovnako.
ako si mi kedysi pri vybere auta tvrdil, ze budem na naftaku platit 2 litre za servis kazdy stvrtrok
- na nafťaku? alebo na premiovke ? lebo aj Fabča tdi je nafťák.
Pozri si jednu z posledných tém kde zadavatel rieši rozvody na JLR za 4 litre. Na premiovku mal, ale na servis nie?
Aj v podpise mám, že moje odpovede sa netýkajú aut (na to sú tu mechanici) ale moje odpovede sa týkajú ludí. (psycholog amater)
Z pobúrených reakcií miestneho osadenstva nadobúdam dojem, že sa triafam pomerne presne (na amatera)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných