Audi a6 c7 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nikovms
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2022 13:10
Zdieľať na Facebook

Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa nikovms »

Zdravim mal by som zaujem kupit audi a6 3,0tdi alebo 2,0 TDi s 200xxx km do 250xxx km chcel bym som vediet ktorá verzia je lepšia,aké su spoľahlivé na co dávať pozor a hlavne cena servisu a údržby…prosim blbe komenti si nechajte…..ako su na tom s rozvodni a atd.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

Už to tu bolo písané - že naftové motory si medzi 200 až 250t km vyžadujú prvý väčší preventívny servis a práve preto majú super ceny pri predaji. Pohladaj si píspevky M.Hlavatého.
Cena servisu je jasná : kolko stojí servis 2022ky tolko aj 2014ky, ale aj 2004ky, lebo cena servisu sa vekom auta neznižuje skôr naopak. Záleží aj od toho s čím ten servis porovnávaš audi bude vždy drahší servis ako renault.
a ešte keď som pred rokmi nosil firemné autá na Rožňavskú do autorizáku tak nazad som bral aj faktury. Pýtal som sa kua prečo vy ako autorizák to robíte lacnejšie ako náš Jožko v dedine. Nuž chlapče lebo tvoja firma tu servisuje 200 aut, tak preto. Aj vy dávate inú cenu 10 poschodovému hotelu ako Jožkovi z dediny s troma oknami.
Naposledy upravil/-a oco13 v 02.07.2022 13:34, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nikovms
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2022 13:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa nikovms »

Chapem lenže k predošlým tem co som pozeral nikdy nedošlo k presným odpovediam na dane otázky,môj limit peňazí je nieco do 20000€ takze preto pisem tu lebo som nieco našiel za 17000€ nieco za 19000€ tak preto sa Radim co cakat pri takých kilometroch a atd.,,
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

Napísať otázku konkretnym mechanikom - tí lepší sú tu pomerne známi aj keď viacerí sa nejako odmlčali. :4012:
Všeobecné pravidlo?? tuším 30% z kupnej ceny dať bokom na servis a kdyby neco.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je lepšia 3,0 Tdi alebo 2,0 Tdi ?? Z pohľadu uživateľa to bude jednoznačne 3,0. Ale len a jedine z pozície užívania auta ktoré je plne v poriadku a nič po nás nežiada. Situácia ak auto kdesi pri nejakých km začne žiadať svoje je to presne naopak.Koncepcia motora iná a značne náročnejšia na diely aj prácu a odbornosť pri určitých km 3,0 diskvalifikuje.Km nemá zmysel uvádzať,je to rôzne podľa majiteľa.A to je teda škála 0 až nekonečno.Platiť ovšem bude stále,že 2,0 servisovať a 3,0 servisovať sú dva značne odlišné svety,ale ani jeden nie je lacný.Lacný svet bol,prvé dve generácie Tdi.Pri dnešných už lacná varianta neexistuje.Len drahá,ešte drahšia a veľmi drahá.Auto sa dá kúpiť za babku aj tá najvyžšia trieda ak príde nájazd km a hlásia sa nároky stále častejšie a niet boha čo by to finančne ustál v objeme nutných potrieb.A tak sa šuflíkuje,akurát aby to zase šlo.Bez znalosti rozlíšiť ktorá jazdenka kam patrí sú nákupy spojené len zo štastím a to je úplne blbá kategória.Je to spev vtáčika,bohatému zaspieva,chudobného oserie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len dopíšem jednu malú a zrejme podceňovanú skutočnosť.A6 je už auto nabité elektronikou,celkom slušný skok voči A4.Počet rj radšej nenapíšem nech neprivodím infarkt,a samozrejme každá s každou komunikuje,čo je malina z uživateľkého hľadiska,ale prvé zablbnutie a hľadajte ozaj veľmi ale veľmi dobrého elektrikára alebo diagnostika,alebo platte kadiaľ chodíte kde sa na to "pozrú"
Dojem že je to zamerané proti A6 klame.A6 je kus nábytku ktorý nesklame,akurát vyžaduje nemať hlboko do vrecka.Nejde o nákup auta ale o to že jazdenky ktorá svoje nároky postupne zvyšuje a veľmi rýchle tie nároky začnete plniť v režime "len" čo je +- slovenská klasika.Že inzerát hlása - auto vždy dostalo čo potrebovalo je nezmysel.Dostalo toľko aby jazdilo.Nejakým zázrakom sa tu predávajú autá ktoré práve dostali obrovský servis,a vás čaká už iba spokojné jazdenie.Po kúpe doslova do pár dní zistujete to všetko čo auto dostalo akosi nezafungovalo a zase ste urobili kolosálnu chybu že ste pri kúpe nemali človeka čo tie keci okolo nechajú chladným a technike sa vie pozrieť na zúbok až tak že pobeháte republiku a nekúpite nič.Trepať pri 300 tis u podobných strojoch niečo v zmysle ako máte tú hromadu techniky super vyservisovanú,dokonca "iba" a zásadne v autorizáku je v tejto deržave dovedená do dokonalosti a funguje.Jednoducho vždy a všade,vieme že si klameme ale sme na to zvyknutý a dokonca to aj čakáme.Česť a omluva tým čestným,žiaľ takmer výlučne prvým majiteľom,po nich prestáva platiť každé slovo.Nejaká tá lastovička leto nerobí
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Audi jej ok.
Lenže nie s 200-250.000 km.
Max do 100.000 a s manuálom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa oco13 »

Max do 100.000
Takúto kludne aj s pol mega
Obrázok :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak schvalne som si hodil do vyhladavaca
A6, nafta, 17-20000€, 200-250tis km
a po zaskrtnuti 1. majitel - 0 vysledkov
tak isto po zaskrtnuti ako nove kupene v SR - 0 vysledkov...

takze vsetko co pozeras su auta dovezene, na biznis, s ucelom zarobit, rozumej co najkrajsi vizualny stav pri co najnizsej nakupnej cene, takze opatrnosti nikdy nieje dost, hlavne ak dane auta su moderne dizle, 99% v automate, s ADblue, DPF a vsetkymi vymozenostami niekde na konci projektovanej zivotnosti

servis, uz oproti A4 radovo o hodne vyssi, je to premia, auto co nieje urcene ani pre bezneho nemca, nieto este slovaka, staci sa pozriet na ceny ked boli tie auta nove, jasne ze to laka, vozit zadok v audinke za cenu napr. novej dacie joger. Lenze je to ako mi raz hovoril jeden taxikar co mal mercedes E a vozil ludi pre firmy na letiska - vzdy ked pridem do servisu tak so mnou otvorene zartuju, ze chlapi pozor, prave prisli peniaze :)

otazka neznie ci auto stoji tolko alebo tolko, otazka znie: mam na to vlastnit ho?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jozoD.
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa jozoD. »

@mhlavaty ....ja si stále navrávam, že ak kúpim takéto autíčko do 25k, nechám si bokom 10k na servis, tak si budem spokojne pár rokov jazdiť na ,,prémiovke"...a stále za zlomok ceny.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa aristoteles »

jaster-83 napísal: 02.07.2022 18:56 tak schvalne som si hodil do vyhladavaca
A6, nafta, 17-20000€, 200-250tis km
a po zaskrtnuti 1. majitel - 0 vysledkov
tak isto po zaskrtnuti ako nove kupene v SR - 0 vysledkov...

takze vsetko co pozeras su auta dovezene, na biznis, s ucelom zarobit, rozumej co najkrajsi vizualny stav pri co najnizsej nakupnej cene, takze opatrnosti nikdy nieje dost, hlavne ak dane auta su moderne dizle, 99% v automate, s ADblue, DPF a vsetkymi vymozenostami niekde na konci projektovanej zivotnosti

servis, uz oproti A4 radovo o hodne vyssi, je to premia, auto co nieje urcene ani pre bezneho nemca, nieto este slovaka, staci sa pozriet na ceny ked boli tie auta nove, jasne ze to laka, vozit zadok v audinke za cenu napr. novej dacie joger. Lenze je to ako mi raz hovoril jeden taxikar co mal mercedes E a vozil ludi pre firmy na letiska - vzdy ked pridem do servisu tak so mnou otvorene zartuju, ze chlapi pozor, prave prisli peniaze :)

otazka neznie ci auto stoji tolko alebo tolko, otazka znie: mam na to vlastnit ho?
Pochybujem, ze A6 z roku 2014 bude mat adBlue.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na superšporty by mal mať kupec - majiteľ pretekársku licenciu, komplet psychotesty.

A vek minimálne 40+, ideálne 50+.

Zabaviť sa dá aj v aute so 100 konikmi. Sranda, že mal zjazdene pneumatiky.
Každý normálny vtedy ide pomalšie, pre prípad strelenia.
nikovms
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2022 13:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa nikovms »

Chlapy dakujem vam za vašu úprimnosť :hero: preto som sem hodil temu,pisal som ze by som mal zaujem no nie ze to idem hneď kupit preto som chcel vediet ake su náklady ci su tieto autíčka spoľahlivé a cena údržby…..
jozoD.
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa jozoD. »

...žiaľ...nakoniec žiadna normálna odpoveď.
A pritom by stačilo ak by sa k tomu vyjadrovali len ľudia čo s tým pracujú.

Proste idem kúpiť ,,toto" auto....s čím treba rátať? S čím najčastejšie chodia zákazníci?
Pokryje mi najčastejšie poruchy a neduhy rezerva 10-15tisíc?
Úplne normálna vec si myslím...bežne sa tak kalkuluje pri kúpe hocijakých strojov.
Ale tu nie...tu ti niekto začne písať na spotenú A6ku, že sa nejaky chlap zabil na R8čke....no paralela jak sviňa 🤦🏻‍♂️

Ak by človek mal rátať vždy s totálnym extrémom pri poruchách...tak si nekúpi žiadne auto...lebo ,,obyčajného" človeka zruinuje aj Mazda 3.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi a6 c7 2014

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pozri, auta sú to fakt dobré.
Ked už motor, tak 3.0, s tiptronicom, multitronic odchádza.

Este sa dajú kúpiť aj s manuálom, asi do roku 2013 robili aj s 3.0 TDI.

Mam susedov, ktori majú allroady a pochvaľujú si ich.

Samozrejme, boli kúpené ako nové, na Slovensku.

Nejaké extra porcie km na nich nejazdia, takže im v pohode vydržia aj 10 rokov bez servisu, resp oprav.

K nám sa vlacia auta z búrz, ktoré prišli z 90% z operakov.

Takže je naivne si mysliet, že ich niekto šanoval.

Ked už Audi z DE, a pre seba, tak jedine osobne a od súkromnej osoby.

Aj ked nebude mať obyčajne plnú výbavu, ako kúpa to môže byť dobrý nápad.

Tých 3. 000 eur za rozvody, za vankúše, kazdych 200-250.000 km je svojím spôsobom malá cena za to, čo ponúka.

Vstrekovače tiež môžu niečo stáť, pripadne turbo, prevodovka, v každom prípade, aj človek urobi nejakych 300.000 km, dá do servisu 5-7.000 eur, predá o 10.000 eur menej ako kúpil, stále stratí oveľa menej, ako kupou nového auta strednej triedy, ktoré už dnes atakuju šialene ceny okolo 40.000€
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných