Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom vybrať? Prosím o radu.

Príspevok od používateľa trucker694 »

pepo64 napísal: 11.01.2022 16:08
trucker694 napísal: 10.01.2022 20:13
oco13 napísal: 10.01.2022 18:12 Jednoznačne Tatra
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tatra_815
Za 10.000€? Asi tak zo Železiarní Podbrezová, hodnota kovového šrotu. Dnes akákoľvek 12 valcová pojazdná Tatra má cenovku
niekde inde,..
vyššie
To o akej Tatre píšete o nákladnej?Čo viem tak osobné Tatry sa vyrábali s 8 valcom nie?
Špeciálne Tatry nákladné väčšinou 12 valve. Hasicsky špeciál, rebrik,žeriav, kolos,TP....proste veľké Tatry pre chlapov..https://www.google.com/url?sa=t&source= ... ornQk_HfFi
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Ked pred 3 rokmi este dostavovali Twin City v BA, tak na Tovarenskej na chodniku zvykli stavat dve Audi A8 rv okolo 2005. Strieborna myslim bola klasika 3.0 TDI a cierna s W12 motorom. Nikdy tam nestali obe naraz, tak sa da predpokladat ze ich vlastnil jeden clovek. Prekvapivo raz som videl pana v monterkach ako nasada do jednej z nich, tak to asi nebude tak financne narocne to udrzat v chode. Tisice euro rocne do servisu sa tlacia bezne teraz do sucasnych aut, a zdaleko to nie su luxusne limuziny co stali 100vky tisic eur nove.
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jojko1001 »

na mobile .de nájdeš V12 tky 6litre do 10tis. je tam aj RR, MB niekoľko aj jaguáre
mamut https://home.mobile.de/SCHLUND-AUTOMOBILE#des_337127316
plno AM,ale to sú skôr V8
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Prekvapivo raz som videl pana v monterkach ako nasada do jednej z nich, tak to asi nebude tak financne narocne to udrzat v chode"

TDI, trosku jednoduche myslenie. Myslis, ze projektaci alebo profesisti odbornici maju 500 Euri v hrubom? By si sa posral keby si videl co zarabali a na com sa vozili dodavatelia pri stavbe D4/R7 :d :D. Znamy robil chvilu tlmocnika pre spanielskeho stavbyveduceho, hovoril, ze tolko luxusnych aut pohromade ako pri kontrolnych dnoch nevidel :41c2:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

A takisto tolko luxusnych/drahych aut na parkovisku pre robotnikov hrdlaciacich vo fabrike za 800 v hrubom nevidiet nikde inde vo svete. Mlady udrzbar bez rodiny musi mat Superba, karista Tuarega, dalsi robos Phaetona a tak mozem pokracovat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Osobne poznám niekolko mladých ludí ťo založili rodičovský dom kvoli autu. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Tak ked ludia pracujuci vo fabrikach co zarabaju 800 v hrubom dokazu uservisovat Touarega alebo Phaetona (ci uz z platu alebo zo spotrebneho uveru) aby bolo auto aspon pojazdne ked uz nie v top kondicii, tak pre bezneho Slovaka (s priemernou mzdou 1100e) to nemoze byt problem, ci?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa xentry »

Vsak ono sa to nemusi rozsypat cele hned a pomalicky vcas ked sa bude vsetko robit tak to nebude katastrofa ale napr. ked zacne umierat napr. ten ABC podvozok z toho linkovaneho mercedesu tak to nie je vesele.
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa vpeto »

Achada oco ,- tuto nasu mentalitu si nasinci priniesli aj za hranice. V Irsku pred fabrikou Tuaregy A8, Medaky mali skladnici, vozickari a robosi - Slovaci aj Polaci, A8 sice stali polovicu toho co tu no poistka 3000 ojro rocje a cestna dan 1900 podla objemu... Kazdy vedel ze najvacsie kary patria najnizsie zarabajucim muklujucim gastarbsjtrom co nemali za co najom platit. A kazdy sa im vyhybal bo vedeli ze na poistku nemaju tak ju neplatia. Miestni krutili hlavami. Hlavne ze pre nasincov boli Iri sprosty narod. Rehotali sa ze prachaty Ir ma Avensis....pritom na smiech su skor oni..... Krajania sa mi vysmievali za moju staru Almeru a potom menili temu ked som sa ho pytal co stala oprava toho V6 bavoraka a preco jo uz nema. Iri sa ma neraz pytali preco sa spravame ako gypsies travelers ( kocovni cigani ) co kupia drahe auto ukazuju sa na nom a nemaju na neho. Co im na to povedat Ach jaj
Naposledy upravil/-a vpeto v 11.01.2022 17:55, upravené celkom 2 krát.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa raven85 »

TDIdieselpower napísal: 11.01.2022 17:39 Tak ked ludia pracujuci vo fabrikach co zarabaju 800 v hrubom dokazu uservisovat Touarega alebo Phaetona (ci uz z platu alebo zo spotrebneho uveru) aby bolo auto aspon pojazdne ked uz nie v top kondicii, tak pre bezneho Slovaka (s priemernou mzdou 1100e) to nemoze byt problem, ci?
Neuservisujú.
Dávajú do servisu nič, alebo len to nutné minimum olej vymenia raz za dva roky, len aby to auto neumrelo.

Pri prvej závade sa auto mení na nehnuteľnosť.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom vybrať? Prosím o radu.

Príspevok od používateľa pepo64 »

trucker694 napísal: 11.01.2022 16:40
pepo64 napísal: 11.01.2022 16:08
trucker694 napísal: 10.01.2022 20:13
Za 10.000€? Asi tak zo Železiarní Podbrezová, hodnota kovového šrotu. Dnes akákoľvek 12 valcová pojazdná Tatra má cenovku
niekde inde,..
vyššie
To o akej Tatre píšete o nákladnej?Čo viem tak osobné Tatry sa vyrábali s 8 valcom nie?
Špeciálne Tatry nákladné väčšinou 12 valve. Hasicsky špeciál, rebrik,žeriav, kolos,TP....proste veľké Tatry pre chlapov..https://www.google.com/url?sa=t&source= ... ornQk_HfFi
Ja len nemám pocit že by pán hľadal nákladné auto, ale možno ho vy presvedčíte :2f93:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Raven, vacsinou su machri dovtedy kym sa da cerpat z druhovyroby a oprav u garazistu. Kupit si premiovku a pouzit tam najlacnejsie polske nahrady originalu a pouzite diely z buraciek, to je take slovenske. Ked zrazu nahrada neni a nebodaj treba ist do autorizaku, konci sranda.

Mp3Turbo v jednej teme skopiroval text z nejakeho mercedes fora kde typci riesili pre Sklasu vymenu rozvodov za 8 litrov a podobne cifry.

Xentry, kedze s tym dochadzas do kontaktu, noze napis snilkom kolko sa pohybuju ceny oprav na MB a BMW v autorizakoch s originalnymi dielmi :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím povedať že plne súhlasím v tejto veci z achadom.A tiež mi to neberie hlava ako to vôbec je možné.Vždy keď tu mám niekoho zo zahraničia si vypočujem - to čo to tu máte na cestách ?! Na taký autopark sa nechytáme ani nablízko. A to sú ľudia majúci pätnásobky platu našej 800 eurovej triedy,nemusíme sa baviť a dobrej strednej triede
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom vybrať? Prosím o radu.

Príspevok od používateľa oco13 »

pepo64 napísal: 11.01.2022 18:21 Ja len nemám pocit že by pán hľadal nákladné auto, ale možno ho vy presvedčíte :2f93:
V zadaní nič nebolo toto ano a toto nie, a ta Tatra alebo Caterpilar aj niečo vy&drží, na rozdiel od osobákov.
Mne keď niekto povie Mercedes tak okamžite ma napadne Unimog - to je stroj nie ako zvyšné "sračky" z ich portfolia. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Stale ked si precitam taku temu tak riesim ci sa mam smiat ci plakat :-)
Tuto temu beriem s humorom
Prve co som si 3x pozrel je, ci dobre vidim pocet nul za cislicou 1. A stale som videl 4 cize 10.000 eur
Potom mi napadlo, ze ak to ma byt vikendovka, mozno za 10.000 by to fakt bolo realizovatelne akurat s tou podmienkou ze zhruba rovnaku sumu cize 10.000 treba mat na urzbu, servis, GARAZOVANIE atd pricom by to pri velmi malych najazdoch chvilu vydrzalo.
Ak zadavatel ma "len" 10.000 tak by mal vlastne hladat auto v okoli 6.000 a dufat ze do 10.000 sa zmesti.
V takom pripade by som volil Jaguar (zrejme pravostranny z GB) ktory tu nejaky blazon dotrepal, pripadne blazon moze byt napr. Poliak a tych par stovak km by zadavatel vybehol teda do PL.
Ak motyka vystreli, najde sa aj Lavostranny.
Sny o BMW a Mercedes V12 by som rozpustil ako sneh v Bratislave.
Paci sa mi ako majitelia 1.9TDi tu riesia nakup V12... K tomu prezradim len tolko, ze spotreba 25 - 50 litrov benzinu je pri tejto vikendovke ta NAJNIZSIA POLOZKA. Teda ak sa vikendovkou nemysli odviezt manzelku utierat zadky talianskym dochodcom a hned sa aj vratit.
Inak z blokov V12 robia pekne stoliky komu ide o pohlad.
Ale k teme. Ak mas 10t tak si kup napr. V8, to je realnejsie, udrzatelnejsie a prevadzkovatelnejsie, za tu sumu kupis Cinana W126 420 - 500, mozno aj SEL do ktorej na uvod natlacis 3000, v kratkom case dalsich 3000 ale budes mat dostupne dost lacne diely aj to bude mat kto urobit. A ak sa ti paci viac Mamut tak ten tiez kupis od 10 a tiez si vyziada nejake drobne...
Ak by si to nedajboze myslel niekedy vazne, viem ti pomoct, poradit (nie zadarmo) a kedze 99,9% "zaujemcov" z fora su len dristalkovia tak uz aj za poradenstvo beriem vopred ;-)
Viem, viem. Slovaci radsej kupia s kamosom lebo usetria, ale viem aj ako to potom dopadne ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných