Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Chcel by som vedieť, ČO od kúpy takého auta očakavaš..??
Úplne vážne sa pýtam, bez irónie.
Iba ma zaujímajú pohnútky ku kúpe takéhoto typu auta :hero: .

Dík pekne.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa ivko1 »

V prvom rade sú to autá pre tých čo nemajú lavé ruky, pre tých čo si to vedia servisovať sami napríklad vo vlastnom servise...
Alebo potom pre tých čo majú na účte peniaze ktoré môžu mínať len tak z rozmaru...
Ja by som si vedel predstaviť mať ako víkendovku niečo s viac valcami, ale že by to musel byť hned V12 tak to asi nie, v pohode by postačil V8, ono zasa na tom človek nebude točiť 15tkm ročne, ale možno 2-3tkm...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 10.01.2022 23:08, upravené celkom 1 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

Ten červený Jaguár z Bazošu je teda parádny... Za tie prachy je pekný až mi je to divnô.
Inak dobrý výber, však V12 je asi to naj, čo sa dá v aute mať. Nemusí to byť len víkendovka, ale zasa na celkom každý deň to nie je. V zbožňovanej spotrebe sú veľké rozdiely - niektoré V12 idú v priemere aj do 16 (áno, je to reálne, jednu takú mám) a s niektorými sa pod 25 dostaneš len dole kopcom :d :D Na servis to nie je žiadna katastrofa, tie motory sú predimenzované, takže pokiaľ ich nebudeš hnať ako zdutú kozu na plný výkon, vydrží dlho. Samozrejme, aj bežný servis niečo stojí - v takom motore je povedzme 11 litrov oleja a vzduchové filtre sú dva. No a keďže je to obvykle malosériový model (alebo aj malosériová značka), aj filtre stoja podľa toho.
A čo za to? Nuž.... napríklad ten pocit pri každom naštartovaní, keď si 5 liter alebo 6 liter V12 zabrumlá do výfukov :hero: Pri normálnej jazde to ide celkom ticho, keď ale pridáš, V12 sa ozve a podľa mňa je to ten najlepší zvuk, aký môže motor vydávať. No a samozrejme, o výkonovej rezerve sa nemusíme baviť, ani o záťahu odspodu.

Nenapísal si, čo vlastne hľadáš, ale pri cene do 10 000.- si asi mal na mysli staršie auto. Ten červený Jaguár vyzerá parádne... Ak tam nie je nejaký háčik, myslím, že nie je o čom.
Neviem si predstaviť, že by také auto ešte padalo na cene.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal: 10.01.2022 22:56 Chcel by som vedieť, ČO od kúpy takého auta očakavaš..??
Úplne vážne sa pýtam, bez irónie.
Iba ma zaujímajú pohnútky ku kúpe takéhoto typu auta :hero: .

Dík pekne.
Neviem ako on, ale môžem ti to povedať za seba - prišiel čas plniť si sny. Aspoň u mňa to tak bolo... Napriek infantilnému nicku, som už postarší pionier a mám pred sebou už len možno 10 - 15 rokov aktívneho života. Načo ešte čakať? Kým budem mať 70 a už si ani nespomeniem, načo som vlastne také auto chcel? Mohol som si to dovoliť, tak som odložil rozum bokom a splnil si dlhoročný sen, len v celkom inej cenovke, než chalanisko spomína. Samozrejme, nedá sa povedať, že by žena zrovna výskala od radosti nad takým nápadom, ale povedal som jej asi toto:
"Možno budem kúpu toho auta raz ľutovať, ale ak ho teraz nekúpim (v zmysle - teraz, keď na to máme), budem to určite ľutovať do konca života."
Zatiaľ neľutujem.

Pre kúpu takého auta niet rozumného dôvodu. Ako by tu mnohí povedali, na prevoz z miesta A do miesta B stačí aj lacnejšie auto. A mali by pravdu... Lenže o čom by bol taký život, kde by sme len chodili do roboty, bývali v malom "lebo stačí", jazdili na kýbloch "lebo stačia", na dovolenky chodili okopávať záhradu, lebo aj to "stačí". Občas si proste treba urobiť radosť. Len tak. Bez logických dôvodov.
No a auto s V12 sa na to hodí úplne dokonale :300f:

Samozrejme, ak niekto berie auto len ako úžitkový predmet na prepravu - čo teraz nemyslím ironicky a ani tým nemyslím nikoho konkrétneho, ani teba - pre toho je to totálna pitomosť, o tom sa vôbec nemusíme baviť.
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hej, tiež už som starý somár.
Možno starší ako Ty... :..:.

Tiež občas zatúžim kúpiť podobnú somarinu, lebo, ruku na srdce, je to milá somarina , je to "kríza stredného veku".

Našťastie, moje prvé auto bola Tatra 613 a tá ma vyliečila z podobných tužob.

Teda, nie, že by som si nechcel občas dupnuť do podlahy, pretočiť zadné kolesá a za šialeného kvilenia pneumatik bočným šmykom opustiť križovatku, či semafory...

Lenže : je to smiešne, keď to robí decko so šiltovkou, trápne, keď takmer dôchodca...

A keď to človek urobí niekde sám, na opustenej ceste, tak to eee, nema patričnú "ingredienciu" takéhoto predvadzania sa, či frajerinky :441f:...

Len je otázka, či stojí trápenie sa s 8-12valcom, opravovanim, davanim do pôvodného stavu za ten super zvuk...

Je to fakt nákazlivé.
Mal som raz možnosť zviezt sa s BMW 750ilong, este s tými 4 okrúhlymi svetlami v čase, keď bolo skoro nové...

Najprv človek zisťuje ako to tlači do sedadla, hore Donovalmi cca 90 litrov, vyše 100 litrova nádrž sa vyprazdňovala ako by dostala zásah samopalom, az sa nakoniec človek hral s plynom, aby udržal benzín čím dlhšie v nádrži...

Aby to nakoniec nebolo a neskončilo rozčarovanim a sklamaním, keď taka kúpa neprinesie kyženú radosť..
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa xentry »

Co cakate od 12 valcovych motorov? Od aut v ktorych su? Zozerie to vela, je tam vacsinou vsetko co v tych casoch sa dalo vybrat a je to nalozene technikou na tu dobu co sa dalo. Take boli a take navzdy budu. Budu stat vela penazi , vela budu zrat. Stale to bol "etrem" a nie bezna vec.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Realne neviem ci by som isiel do niecoho az tak stareho, ono ak to bude cenene tak hlavne co najpovodnejsi stav co je tazko najst, kto to ma to za rozumne peniaze nepusti, co vidavam pravidelne su dve A8 2.gen a tie auta vyzeraju na svoj vek stale dobre ked ich zaparkujes k hocicomu, robili sa aj W12 6.0 a tie sa daju do 10k zohnat kludne rok 2004-2005, prva generacia sa tiez robila s tym motorom ale zohnat ju je dost problem, naviac ak je v dobrom stave tak zaplatis viac ako za druhu, ta ma este stale tu vyhodu ze nespada do kategorie zberatelsky kus ale zatial je v kategorii "drahe probemy".....ale kto vie o 2-3-4 roky....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Cim novsie auto, tym viac elektroniky a zlozitejsie motory. Kolega ma iba "obycajnu" A8ku. 3.0 TDI 2007 a to co dava do servisu, samozrejmw nie autorizovaneho, rocne je v tisicoch. To auto ma opticke kable natahane vsade, hlinikova karoseria je bonus hlavne pei krupach, uz to dvakrat daval rovnat. Kupit W12 2005ku za par Euro je podla mna financna samovrazda pre niekoho kto nema aspon 15 litrov volnych na opravy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reč je PRED r 2000 ! Pokiaľ viete aká technika bola pred r 2000 z 12 hrnčekmi pokojne niečo navrhnite. Ak si vedel niekto úplne bežný zafinančovať opravu auta kde po búračke vidí rozvodovú reťaz a elektroniku vzadu vyberá cez okno v blatníku v starých korunách a pomeroch,nemám najmenšiu obavu že nezafinancuje dnes.O čom sa tu píše smiešne položky,pozrite sa čo jazdí okolo vás,alebo parkuje pred domami (nie jedno ani dve)
Pokiaľ to je myšlienka ktorá má byť aj realizovaná,je nutné poobzerať sa mimo túto krajinu.Vo svete je kadečo a dá sa.Zrovna by som v krajine kde sa R-ka predáva za podobnú cenu ani nepozrel po inzercii,to je eldorádo sprostosti,šerblov a bezcenností ktoré ušli zošroteniu a spoplatneniu kedže nemali doklady tak kdesi v potoku alebo ako kurín sa dočkali dnešných dní
V týchto veciach platia vzťahy na ktoré je rozumné myslieť.Vzťah - cena veci a cena práce.
Tak si viete rozšifrovať prečo sú ceny šrotov na Slovensku vysoké.Auto si treba kúpiť tam kde je vysoká (najlepšie veľmi) cena práce
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja ti to len prajem, len aby nebola draha oparava..., ale vid co pise mhlavaty, je to vzdy jasna vikendova motorka..., aj ta tak rychlo prejde, ale kazdy druhy vikend bude paradny... , neviem, kde je dvanastvalec, co zerie do 16l na 100, ale mna take obisli, mozno len chvilku medzi dedinami 1 kilometer na devätdesiatke ustalenej....mne sa to vzdy viac blizi k 25...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal: 11.01.2022 05:12 Hej, tiež už som starý somár.
Možno starší ako Ty... :..:.

Tiež občas zatúžim kúpiť podobnú somarinu, lebo, ruku na srdce, je to milá somarina , je to "kríza stredného veku".

Našťastie, moje prvé auto bola Tatra 613 a tá ma vyliečila z podobných tužob.

Teda, nie, že by som si nechcel občas dupnuť do podlahy, pretočiť zadné kolesá a za šialeného kvilenia pneumatik bočným šmykom opustiť križovatku, či semafory...

Lenže : je to smiešne, keď to robí decko so šiltovkou, trápne, keď takmer dôchodca...
Nieee, takto som to nemyslel :-) Samomzrejme, má to aj výkon a často si to zahrabká aj keď nechcem, ale o to nejde. Mám o.i. aj 3,0i biturbo s úpravami, ktoré je snáď ešte rýchlejšie, ale o to tu nejde... Je to proste splnený sen a vytešujem sa z toho pri každej jazde ako malý Jarda. Dnes je dobrých áut na ulici plná riť, ale napriek tomu sa mi stane, že si ma niekto na semafore fotí mobilom, alebo že si mladé baby robia pri zaparkovanom aute selfíčka :d :D
Samozrejme, nechcem tým povedať, že som vyhodil majland preto, lebo chcem aby sa mi pri ňom baby fotili - chcem tým len povedať, že sa veľmo rád vozím v takom aute, lebo pre mňa to bola tiež dlho kategória "nesplniteľný sen".
Niekedy sa pristihnem, či sa mi to náhodou celé nesníva, že to naozaj mám. Proste keď to celé zhrniem, STOJÍ TO ZA TO. Aspoň mne áno...
Samozrejme len pre toho, kto bol na autá zaťažený celý život a zostalo mu to aj na staré kolená, a takí nie sme všetci.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

lorak777 napísal: 11.01.2022 13:50 ja ti to len prajem, len aby nebola draha oparava..., ale vid co pise mhlavaty, je to vzdy jasna vikendova motorka..., aj ta tak rychlo prejde, ale kazdy druhy vikend bude paradny... , neviem, kde je dvanastvalec, co zerie do 16l na 100, ale mna take obisli, mozno len chvilku medzi dedinami 1 kilometer na devätdesiatke ustalenej....mne sa to vzdy viac blizi k 25...
No nech sa prepadnem do Západného Nemecka... Výrobca udáva vonku 10,9 čo teda ani omylom, možno tak dole Donovalmi :d :D Neviem, ako prišli ku takej cifre. V meste 22,8 čo je veľmi reálne, možno ešte trochu nad, ale už bývam mimo BA, takže čisto mesto nejazdím. Priemer podľa výrobcu 15,4 reálne s trochou šťastia, bližšie ku 16, čo aj reálne mám po najazdených 8000 km za ten rok čo to mám, čiže viac než víkendovka. Váha na taký motor "len" 1780 kg, možno preto.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

...ešte by som doplnil, čo sa nákladov týka, gumy na to stoja trojnásobok ceny bežných (a dobrých značiek, nie čínskych!) a vydržia polovicu kilometrov :d :D PZP je kupodivu ako na normálne autá. Havarijná ani omylom, to sú astronomické sumy.
Ako som ale už spomínal, podľa mňa to napriek tomu všetkému za to stojí.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom vybrať? Prosím o radu.

Príspevok od používateľa pepo64 »

trucker694 napísal: 10.01.2022 20:13
oco13 napísal: 10.01.2022 18:12 Jednoznačne Tatra
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tatra_815
Za 10.000€? Asi tak zo Železiarní Podbrezová, hodnota kovového šrotu. Dnes akákoľvek 12 valcová pojazdná Tatra má cenovku
niekde inde,..
vyššie
To o akej Tatre píšete o nákladnej?Čo viem tak osobné Tatry sa vyrábali s 8 valcom nie?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

O nákladnej, vojenskej - vojenské ťahače a OTčka mali 12valce a zmesta sa do 10t ojro (niektoré)
Idealne ako víkendovka, a s Jaguarom si Trucktrial nezajazdí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných