Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

korrado píše.... E38 s V12 je osobne moja srdcovka (mám 2ks), vynikajúce auto tiež bez problémov servisovateľné. Primitívna technika, na motore nemá čo odísť

Je to tak.Na prvý pohlad vyzerá hrôzostrašne motor ktorý ide von z auta má na sebe 4x kabeláž z RJ motora.Ale stále je podstata všetkého jednoduchosť až primitívnosť ak by sa zrovnávalo z technikou dnešných malých aut.Je to dobre riešené,množstvo tých istých dielov je v lacnejších variantách V8 a pod. Nič také ako sa tu píše o šialených položkách.To nie je auto z blata,motor už vôbec.Ak zoberiem že víkendový jazdec môže mať km prebeh na úrovni 6-8 tis km ročne tak to auto prebehne v krásnom stave aj vnukovi. Mnoho ľudí tu opísalo veci mimo reality.Je to aj uskutočniteľné aj udržateľné.Až to zamrzí že stále tu žije trend urobiť z človeka ktorý sa pýta dobre nie blázna,pritom z danou problematikou má skúsenosť len pár diskutujúcich
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa korrado »

Len Ťa trochu opravím, čo sa E38 týka tak na motorovom zväzku sú 4ks RJ a to:
- RJ motora 1-6 valec
- RJ motora 7-12 valec
- RJ automatickej prevodovky
- RJ EML (škrtiace klapky)

A pokiaľ nezatečie do skrinky s nimi tak to nikto v živote nebude meniť. A spotreba na E38? Dlhodobo 14.5/100 a to väčšina kilometrov po BA… úplna pohoda to auto
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Cize ked mam 10.000 eur tak si kupim e38 v12 v dobrom stave za 7.000, dam 1.000 do uvodneho servisu, 2.000 za dovoz s prihlasenim STK atd a nasledujucich 10 rokov okrem oleja v motore neriesim nic. Tak to ste ma presvedcili a idem si kupit aspon jednu. A jasne ze ked ten top stav bude blizko a na nasich cislach tak mozem za nu dat kludne 8.500 lebo mi staci 500 na cestu, prepis a nejaky detail. A v pripade ze mi ju Slovacisko pedantny nachysta (bude po velkom servise v hodnote 3000 eur ako kazde slovenske auto) a koli korone mi ho aj dovezie domov tak mu dam 10.000 a uz sa len vikendovo vozim.
Dajte link, idem do toho. Za sprostredkovanie nemam problem poslat zopar stoviek eur naviac a tak foristi maju prilezitost zarobit. Dakujem
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Mhlavaty, ale je rozdiel ci take auto vlastnite Vy alebo korrado, ktori viete dost o technike a viete co a ako, alebo si to auto kupi Jozko, ktory nevie sam ani doliat hydraulicku kvapalinu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri takomto aute sa uz zase nieco vyzaduje, bud siroka penazenka alebo aspon trosku sikovne ruky.





Peterson, pozri, bol si to ty kto napisal :


>> Stale ked si precitam taku temu tak riesim ci sa mam smiat ci plakat :-)

>> Ak zadavatel ma "len" 10.000 tak by mal vlastne hladat auto v okoli 6.000 a dufat ze do
>> 10.000 sa zmesti. V takom pripade by som volil Jaguar (zrejme pravostranny z GB)


a s takouto "radou" chces asi tak co, plakat alebo smiat ? Clovek chce auto na normalne jazdenie u nas, na keru rit vypravame o pravostrannych.

Pochvala za tip na E32, E38 V12, skoda ze tie motory boli take neprilis vzrusujuce vykonom a jazdnym prejavom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

korrado napísal: 12.01.2022 07:11 . E38 s V12 je osobne moja srdcovka (mám 2ks), vynikajúce auto tiež bez problémov servisovateľné. Primitívna technika, na motore nemá čo odísť, tam maximálne sviečky vymeniť, sviečkové káble, palce a hlavy rozdeľovačov a tie dve cievky, kvalitný olej, pozor na vodu a chladenie a to auto pôjde do nemoty.
Super ze je tu realny majitel e38 v12
O motore pises ze je nezmar, tak ma celkom zaujima ktory automat vydrzi viac. Ta stara "americka" klasika v prvych e38 alebo radsej ten novsi automat ? Neriesim spotrebu ani pocet kvatlov, ani plynulost preradovania, riesim spolahlivost. Gratulujem hlavne k tej e38 s malym najazdom, to sa dnes nevidi.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

mp3turbo napísal: 12.01.2022 11:09
Clovek chce auto na normalne jazdenie u nas, na keru rit vypravame o pravostrannych.
No na taku rit ze ma MALY ROZPOCET, auto je VIKENDOVKA cize mu ide predpokladam o pohlad a zvuk V12, trochu sa previezt
Asi si prehliadol ale Pravostranne sa da uz nejaku chvilu nielen vlastnit ale aj PRIHLASIT NA RIADNE SPZ a zaroven autor nikde nepise ze nesmie byt GB a prave naopak si myslim ze ak ma iba 10.000e DOKOPY na svoj sen, tak prave GB je NAJLEPSIA MOZNA CESTA !!!
Daj teraz argument.
A ano aj spominana e38 s limitom 10.000e bude realna iba GB
Asi si nevedel ale svoj nazor zatial mozem mat aj napriek tomu ze ty ho mas iny...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Musíš tie bludy rozsievat min.pod 3roznymi nickmi???takto len nasobis svoju hlúposť a nízku úroveň fóra :48:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-7-750i ... 77888.html

Totok je priamo tu na AB.eu, rok 88, 5500 Euro s prihlasenim (edit, mozno aj bez)
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa martincichy »

Ricardinho83 napísal: 11.01.2022 09:22 Cim novsie auto, tym viac elektroniky a zlozitejsie motory. Kolega ma iba "obycajnu" A8ku. 3.0 TDI 2007 a to co dava do servisu, samozrejmw nie autorizovaneho, rocne je v tisicoch.
Mam phaetona o 2 roky novsieho. Servis za minuly rok - 600 eur ( vymena sania). Predtym len oleje a brzdy.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Martincichy, fakt neviem na kolko je Phaeton totozny s A8, ale naposledy tam riesil kolega podtlakovu trubicku, ktora pusta olej na primazavanie turba nad urcity pocet otacok. Trubicka dlha cca 20 az 30 cm, neexistuje druhovyroba, cena myslim bola okolo 750 Euro original. Jeden valcek/mech pneumatickeho podvozku cca 1000 Euro. Mozno ma smolu, ze sa mu tam vsetko naraz drbe, ale s tym treba ratat. Najviac vraj dal do elektriky, kazdy zasah diagnostiky a programovanie Audi media centra/interface su stovky Euro.

Ja mam o 3 roky statsiu Audi A6ku C6 2,4 benzin, ziadne opticke kable a podobne koketiny a aj tak ma jeden valcek elektronickej runej brzdy s kabelazou a robotou stal cca 800 Euro. A nie v autorizaku
Naposledy upravil/-a Ricardinho83 v 12.01.2022 13:56, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Asi si prehliadol ale Pravostranne sa da uz nejaku chvilu nielen vlastnit ale aj PRIHLASIT NA
>> RIADNE SPZ a zaroven autor nikde nepise ze nesmie byt GB a prave naopak si myslim ze ak
>> ma iba 10.000e DOKOPY na svoj sen, tak prave GB je NAJLEPSIA MOZNA CESTA !!!
>> Daj teraz argument.

bez problemu :

a) preradovanie lavou rukou ak to bude manual (ano, su V12 manualy a su vyhladavane)
b) ABSOLUTNE STRASNE POUZITIE V REALNEJ PREMAVKE, CI UZ V MESTE ALEBO MIMO NEHO

ten volant na opacnej strane je hroza, na dedinskej ceste najprv vystrcit meter a pol auta do protismeru, az potom vidis ci mozes predbiehat. Lenze to uz mozes byt mrtvy.

nie, nie, nie, za ziadnych okolnosti nie pravostranne riadenie. PS : pravostranne Superby som dovazal asi 14-15 rokov dozadu, PRERABAL a zarobil som na tom slusne prachy. Na dom ani byt nevydalo ale par statisic korun z toho kvaplo.

Pravostranne riadenie je absolutne najhorsia mozna cesta k vlastnictvu akehokolvek auta. Absolutne akehokolvek.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa smarik »

oco13 napísal: 11.01.2022 20:24 Nie - hore Donovalmi bola okamžitá spotreba 90. Raz ma jeden takýto pacient viezol tiež tou trasou a SUV Volvo žralo 50 - on zabudol prepnúť tempomat z dialničných 140 a tak to ťahal až skoro hore na kopec.
To ako rozpravka dobre. 140 Cez Donovaly. Vely cas nebrzdil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

až skoro hore na kopec.
vieme čítať??? :o
Edit: Smarik- a ANO aj cez Staré Hory išiel ako po dialnici a bol to ten istý mládenec čo bol aj neskôr v telke lebo mu namerali v obci na južnom slovensku 208 a predstav si stále jazdí a má VP. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa autolaik »

Uz v BB su dve dialnicne krizovatky kde by sa vypol aj sam... a...je to pod kopcom. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných