Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa a566 »

vpeto napísal: 11.01.2022 17:48 Rehotali sa ze prachaty Ir ma Avensis....pritom na smiech su skor oni..... Krajania sa mi vysmievali za moju staru Almeru a potom menili temu ked som sa ho pytal co stala oprava toho V6 bavoraka a preco jo uz nema. Iri sa ma neraz pytali preco sa spravame ako gypsies travelers ( kocovni cigani ) co kupia drahe auto ukazuju sa na nom a nemaju na neho. Co im na to povedat Ach jaj
krasne napisane, ale mentalitu to nezmeni.
fakt zaujimave zadlzit sa na cely zivot, len kvoli tomu aby som kupil co nepotrebujem, a aby som urobil dojem na ludi ktorych nepoznam (a ktorym je to jedno)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ak by si to nedajboze myslel niekedy vazne, viem ti pomoct, poradit (nie zadarmo) a kedze 99,9% "zaujemcov" z fora su len dristalkovia tak uz aj za poradenstvo beriem vopred ;-)
Viem, viem. Slovaci radsej kupia s kamosom lebo usetria, ale viem aj ako to potom dopadne ..."

Peterson999, tak, tak, dobra rada... ja keby som nieco taketo kupoval, tak tiez radsej dopredu zaplatim niekomu, kto okrem par velkohubych vyhlaseni o zvysovani urovne fora nic pre nikoho neurobil. Ked tu chces pri kazdej teme pisat, ze poradíš ludom za poplatok, radsej sa na to vyser a zaplat si reklamu. Toto je forum kde si ludia POMAHAJU. Chapes to? Nie tahaju prachy.

Ked dokaze odbornik typu mhlavaty radiť ludom zadarmo tak sa zbytocne nestrapnuj :2f93:
tomino.men@windowslive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2010 20:09
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa tomino.men@windowslive »

peterson999 napísal: 11.01.2022 19:01 Stale ked si precitam taku temu tak riesim ci sa mam smiat ci plakat :-)
Tuto temu beriem s humorom
Prve co som si 3x pozrel je, ci dobre vidim pocet nul za cislicou 1. A stale som videl 4 cize 10.000 eur
Potom mi napadlo, ze ak to ma byt vikendovka, mozno za 10.000 by to fakt bolo realizovatelne akurat s tou podmienkou ze zhruba rovnaku sumu cize 10.000 treba mat na urzbu, servis, GARAZOVANIE atd pricom by to pri velmi malych najazdoch chvilu vydrzalo.
Ak zadavatel ma "len" 10.000 tak by mal vlastne hladat auto v okoli 6.000 a dufat ze do 10.000 sa zmesti.
V takom pripade by som volil Jaguar (zrejme pravostranny z GB) ktory tu nejaky blazon dotrepal, pripadne blazon moze byt napr. Poliak a tych par stovak km by zadavatel vybehol teda do PL.
Ak motyka vystreli, najde sa aj Lavostranny.
Sny o BMW a Mercedes V12 by som rozpustil ako sneh v Bratislave.
Paci sa mi ako majitelia 1.9TDi tu riesia nakup V12... K tomu prezradim len tolko, ze spotreba 25 - 50 litrov benzinu je pri tejto vikendovke ta NAJNIZSIA POLOZKA. Teda ak sa vikendovkou nemysli odviezt manzelku utierat zadky talianskym dochodcom a hned sa aj vratit.
Inak z blokov V12 robia pekne stoliky komu ide o pohlad.
Ale k teme. Ak mas 10t tak si kup napr. V8, to je realnejsie, udrzatelnejsie a prevadzkovatelnejsie, za tu sumu kupis Cinana W126 420 - 500, mozno aj SEL do ktorej na uvod natlacis 3000, v kratkom case dalsich 3000 ale budes mat dostupne dost lacne diely aj to bude mat kto urobit. A ak sa ti paci viac Mamut tak ten tiez kupis od 10 a tiez si vyziada nejake drobne...
Ak by si to nedajboze myslel niekedy vazne, viem ti pomoct, poradit (nie zadarmo) a kedze 99,9% "zaujemcov" z fora su len dristalkovia tak uz aj za poradenstvo beriem vopred ;-)
Viem, viem. Slovaci radsej kupia s kamosom lebo usetria, ale viem aj ako to potom dopadne ...
Po rozdelenie nákladov na obstaranie v.s. rezervy na údržbu súhlasím, ale odporúčať niekomu mamut ako alternatívu z dôvodu lacnejších dielov/servisu je úplne mimo.

Ak kolegovi piští srdce po Jaguaroch, môže sa mi ozvať (aj zadarmo) - dva mám, z toho jeden V12. Popísalo sa tu toho viac, väčšinou odveci, vrátane vyššie citovaného príspevku - za tých 6 000 - 10 000 to bude aj z Poľska prinajlepšom polovrak na renováciu, navyše s vysokou pravdpodobnosťou taký, ktorému ani renovácia veľmi nezvýši hodnotu - US spec autá sú prakticky bezcenné (nielen pokazený dizajn, ale aj množstvo zbytočných technických komplikácii kvôli "na kolene robeným" trhovým odlišnostiam ako napr. krematórium pod kapotou zo 4 katalyzátorov a pod... samozrejme aj nižší výkon), UK spec autá trpia na slanú vlhkosť vo vzduchu (>obvykle sú zhnité), volant vpravo a fakt, že už po pár rokoch to boli autá za pár korún, takže adekvátne tomu sa do nich investovalo.
Kým nejde o nejaké špeciálne edície, hodnotu (aj za hranicami Európy) majú len európske autá s doloženou históriou a zodpovedajúce fabrickému vyhotoveniu. A to sa trochu obávam, že pod 10 000 € to nebude ani pri (najlacnejšej) Sérii 3 v predrenovačnom stave.

Tá červená XJ81, ktorú vyššie niekto spomínal, nemusí byť zlá voľba - aj keď ja by som sa radšej vyhol LPG.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie - hore Donovalmi bola okamžitá spotreba 90. Raz ma jeden takýto pacient viezol tiež tou trasou a SUV Volvo žralo 50 - on zabudol prepnúť tempomat z dialničných 140 a tak to ťahal až skoro hore na kopec.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

To je ina zabudlivost ked posledna legalna 130-ka je pred zaciatkom Bystrice. To akoze isiel 140 celou Bystricou, Jakub aj Stare Hory? :41c2:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Tomino.men@windowslive


Napis v com je problem pri Mamutovi ...

Nakoniec ma presvedcis ze Jaguar je 100x lepsia volba :-)

Medzi riadkami aj jasne v uvode som napisal ze za 10 kupi kofotinu, nic nove si nenapisal

Ak mu ide VLASTNIT polovrak V12 tak ten Jaguarovsky VRAK za 6 kupi a za 4 bude jazdit

Nikto tu o zberatelskych kusoch nenapisal nikdy, to su tvoje DOJMY A NAZORY. Ak by napisal ze chce za 10.000 kupit V12 muzealny kus rastuci na cene tak mu doporucim navstevu ineho odbornika, nie okolo aut :-)

Nepoznam JEDINE auto vyrobene v GB co by bolo dobre, apolahlive. Oni rovnako ako Renault este aj japonske auto dojebu kde sa da (Civic made in GB). Proste Francuz nech robi vino, lasku a zerie žaby a Anglan nech robi peklo na svete - to im ide. Ale nech nerobia auta. Dobre, Citroen mal zaujimavy podvozok ale to je historia.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hore Donovalmi bola okamžita, vraj, 90, lebo tam bola asi iba ručička, podľa majiteľa, že to mal nejako presne odmerane.
Ale až si dobre pamätám, tankovala sa plná vo Zvolene, potom už bolo ďalšie tankovanie v Poprade... :d :D.
Ale, pri pokojnej jazde sa dalo asi okolo 15 litrov.

Na 300 koní a tuším 4-stupňový automat, veľmi slušne.

Mimochodom, Tatra 613 brala oveľa viac.., ta v pohode vyše 20, mal som ešte "chromku", 1.generaciu.

Edit:
V tom 1993 roku to bolo vari najkrajšie auto, ani Mercedes Mamut sa na BMW 7 nechytal...,teda, jasné, Mercedes bol fakt luxus, ale tá 7 bola ako agresívny dravec, neznášam tie prirovnania áut k niečomu živemu, ale skutočne, pri každom stlačení plynu stáli chlpy až hrôzou... :300f: ..

V tej dobe bolo takých rýchlych áut minimálne, predbiehanie bolo dielom pár sekúnd, neskutočná obratnosť,aj v úzkych uličkách, asi to nemalo ešte ESP, neviem, či vôbec ABS, bol to rok výroby 88-89, kvalita oproti Tatre 613, neskutočna.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 11.01.2022 22:09, upravené celkom 2 krát.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

TDIdieselpower napísal: 11.01.2022 16:45 Ked pred 3 rokmi este dostavovali Twin City v BA, tak na Tovarenskej na chodniku zvykli stavat dve Audi A8 rv okolo 2005. Strieborna myslim bola klasika 3.0 TDI a cierna s W12 motorom. Nikdy tam nestali obe naraz, tak sa da predpokladat ze ich vlastnil jeden clovek. Prekvapivo raz som videl pana v monterkach ako nasada do jednej z nich, tak to asi nebude tak financne narocne to udrzat v chode. Tisice euro rocne do servisu sa tlacia bezne teraz do sucasnych aut, a zdaleko to nie su luxusne limuziny co stali 100vky tisic eur nove.
Este sa len zacal novy rok a uz tu mame mozno vitaza pre rok 2022. Uvidime. Cize vydojene 15 rocne A8 s monterkovym majitelom ktory ma na kazdy den jednu, budu tie prave orechove spolahlive nizkonakladove vozy :-)
A8 3.0tdi ked sa vyserie cerpadlo a urobi piliny tak to stoji 10.000 eur v Audi, ked treba 4x tlmice a nejake to rameno tak to stoji rovnako 10.000 eur a ked treba rozvody mozno postaci 5.000 a ked treba automat ta nestaci ani tych 10.000... A to sa nebavime ze je to mimoriadna udalost, to je realny fakt v okoli 250.000km ze treba robit vsetky tieto veci. Ked vynecham ine veci ktore to auto ma tak len za toto nechas v Audi 35.000 eur. Su to len umerne ceny nadobudacej cene, pre monterkosa brnkacka :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 11.01.2022 19:31 :2f93:
Daj sa k novinarom alebo na politiku.
Najprv NEPOCHOPIS POINTU co a ako myslim, potom vystrihnes prispevok z celeho kontextu, nezabudnes ma poucit atd. Cize aj mhlavaty ked zadarmo poradi, tak podla tvojho chapania aj ked za nim niekto dojde na OPRAVU tak to je tiez zadarmo ....
Dobre, nevadi, nepochopil si. Okrem toho som mu ZADARMO poradil myslim si daleko lepsie ako ty. Precitaj si opakovane co som napisal, mozno to pochopis uz spravne.
Tebe extra zdoraznujem ze tu z fora som nikdy nic nezarobil a to prave preto, lebo tu malokedy pride REALNY KUPUJUCI CLOVEK. Ked aj pride, chce najst NAJLACNEJSIU MOZNU (az nemoznu) cestu. Ved aj zakladatel tejto temy - keby bol realny kupujuci V12 tak ma 30.000 vo vačku a namiesto zalozenia temy oslovi dovozcu aut ...
Nic v zlom, karty su hodene, ma pravo sa opytat na nazor, moju odpoved dostal ZADARMO takze tvoje reci si myslim su zbytocne. Ked vies, porad k teme, ked nevies, mozes byt aj ticho.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

Vidím, že téma sa riadne zvrhla... od inteligentných západniarov voziacich sa v šerbloch, zatiaľ čo tupí Slováci chcú mať niektorí poriadne auto, až po platené poradenstvo pri kúpe auta :d :D
Lebo keď má niekto peniaze, voziť sa na kýbli je znakom inteligencie...... Mein Gott. Nebude to skôr tým, že niekomu je jedno aké má auto a niekomu nie? Keby sme mali všetci rovnaké nároky a rovnaký vkus, stačilo by vyrábať jedno auto pre celý svet.

Napríklad môjmu bráchovi je jedno, na akom šerbli aute jazdí, ale motorka musí byť svetová špička a každý rok s ňou chodí na zrazy, niekedy aj na viaceré ročne. Mne stačila motorka "lepší priemer" (už ju nemám), ale auto musí byť poriadne - aj keď som si naňho sakra dlho počkal. Jeho baví chodiť každý rok 1400 km na zraz,. ja by som 1400 km nešiel na motorke ani keby mi za to zaplatili.

Skúste sa na to pozrieť tak, že nerozmýšľame všetci rovnako, preto nemusíte nutne chápať všetky pohnútky iných ľudí. Ak sa niekto vozí na drahom aute a fláka údržbu, tak je dilino. To ale neznamená, že najvyššie triedy áut sú nutne vyhradené len pre raperov, špičkových futbalistov, alebo hollywoodskych hercov. Keď sa chce niekto voziť v nejakom bezpohlavnom Avensise, nech sa vozí, aký problém?
Ja si ale radšej priplatím a budem sa voziť v aute. Nikoho ale nenútim, aby ma v tom nasledoval.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Peterson, ja som sa k teme vyjadril. Aj som mu tam pastol link na V12ky 760i na mobile.de. Zdoraznil som aj to, ze ak sa naozaj nejedna o clickbait temu, tak si to moze vygooglit sam a urcite nieco najde. Tiez som mu napisal nieco podobne co ty, ze kupovat taketo auto je financna samovrazda ked nema aspon 15 litrov volnych na opravy.

Napisal si, ze ked to mysli vazne tak mu poradis, ale nie zadarmo a este aj platba dopredu, to ma trochu zarazilo.

Myslim, ze roznych spekulantov a odrbavacov co chcu vsade len vytiahnut kazde Euro, dokonca aj na bezplatnom motofore,mame na Slovensku dost, preto som zareagoval. Ak som to pochopil nespravne tak sorry.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"To ale neznamená, že najvyššie triedy áut sú nutne vyhradené len pre raperov, špičkových futbalistov, alebo hollywoodskych hercov"

Jergusko, tak ked sa bavime o tych naozaj top triedach typu Rolls Royce Sweptail za 13 milionov Euro, tie asi len tak pre obycajny plebs nebudu.

Aj tak je ale haluz, ze niekto by napriklad 760i kupil kvoli pocitu z jazdy lebo je to V12. Sak tie limuziny niesu robene pre radost vodica z jazdy, ale kvoli maximalnemu komfortu posadky - politikov, top managerov atd.
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa korrado »

Zaujímavá téma rozhodne. Dovolím si prispieť. Od roku 2011 mám doma minimálne jednu V12 ako druhé auto, resp. auto pre radosť a starosť zároveň a neľutujem to. Vystriedal som ich viac, napr. W140 600SE, E32 750iL, E38 750iL a posledne E66 760Li. Mamut bol super, ale dobrý a kvalitný servis mamuta je extrémne drahý, oproti tomu je BMW hračka. A až tak ma vo finále neoslovil. E32 vynikajúca, poctivá mechanika, ktorá veeeeeľmi veľa vydrží ale dnes sú to už 30 ročné autá. Ale to auto malo v sebe niečo čo sa nedá opísať, taká dravosť, surovosť v kombinácii s "oldschool" mechanikou je niečo čo už dnes nezažiješ. Skúsil by som sa zamerať práve na E32 s V12 a ideálne long. Pri troche šťastia sa dá kúpiť pod 10.000 výborný kúsok a ten servis nie je taký strašný. A veľmi dobre sa opravuje. E38 s V12 je osobne moja srdcovka (mám 2ks), vynikajúce auto tiež bez problémov servisovateľné. Primitívna technika, na motore nemá čo odísť, tam maximálne sviečky vymeniť, sviečkové káble, palce a hlavy rozdeľovačov a tie dve cievky, kvalitný olej, pozor na vodu a chladenie a to auto pôjde do nemoty. Elektronika sa nekazí nech si kto chce hovorí čo chce. Mám jeden kúsok s 55x.xxx km a auto vypadá zvnútra jak zánovné a funguje všetko. Mal som ich viac a dnes už by som E38 s V12 nepustil z ruky. E66 je jazdne niekde inde, ale už to nie je také jednoduché auto. Ale tiež dosť návykové a posledný atmosferický V12 od BMW. 445 koní vie spraviť úsmev na tvári.

Keby si si chcel niekedy niečo o tom prečítať tak nech sa páči:
E32: https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-a ... ecba6716dd
E38: https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-a ... 21018.html
E38: https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-a ... 20506.html
E66: https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-a ... 22919.html
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Fakyu »

peterson999 napísal: 11.01.2022 20:50 Tomino.men@windowslive

Nepoznam JEDINE auto vyrobene v GB co by bolo dobre, apolahlive. Oni rovnako ako Renault este aj japonske auto dojebu kde sa da (Civic made in GB). Proste Francuz nech robi vino, lasku a zerie žaby a Anglan nech robi peklo na svete - to im ide. Ale nech nerobia auta. Dobre, Citroen mal zaujimavy podvozok ale to je historia.

Dakujeme uz pozname tvoj znalosti a prehlad, teraz ti uz nikto nezaplati ani forint za tvoje rady...
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jojko1001 »

toto sú najlepšie témy na autobazar :40bd: ked niekto chce kúpiť ,,hobby,, niečo kde sa dá zabiť čas a peniaze a ešte ked niekto chce nemeckú ,,prémiovku,, . šak ked má penáze,nech si kúpi aj koňa ze zlatýma podkovama,, asi by bolo lepšie keby ľudia zabíjali čas na nete,po forach sa sťažovali :3906: a do kostola chodili míňať svoje eurá čo môže dať do svojej víkendovky :d :D treba zakladať podobné diskusie nech má človek lepší prehľad.pekný deň
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dubina58 a 14 neregistrovaných