Renault Fluence - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blazej11
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.11.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blazej11 »

Ja ked som bol pozriet Novy MEGANE, ked ho zacali predavat tak hnet ma dostal a o cca 2 mesiace jak som predal stare auto som ho objednal, cakal som nanho az 3 mes. :342a: Aj na Fluence sa caka 3 mes. pre velky zaujem.
MEGANE III 1.6 16V
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Turbo s tymi susedmi to bol len zart

ono bohuzial to zart nebol. Osobne poznam asi pat rodin ktore okamzite zacali uvazovat o nutnej kupe noveho auta ked... sused doniesol domov nove. Je to hrozne ale je to tak. A samozrejme aj jedni aj druhi kupili triedu Srandero/Thalyja.

to su take malomestiacke talafatky ze ma ide roztrhnut. Ale slovenski ludia su taki... bohuzial.

co sa tyka passata : mna nechava uplne chladnym. Plechovica ako kazda ina, ved uz o tom mam temu. A o nadhere B6 rozpravat urcite nie, prvy krat ked som v tom sedel pred par rokmi a to este stali tesne pod milion korun (nie ako dnes 600k nove) tak pozeram ze to asi nemyslia vazne tie "prestizne" plasty v interieri, hovorim ze pan otec mal podobne na favorite... pred 20 rokmi.

a je to tak. Tie plasty su totalne otrasne. Tie vypinace ktore su od A3 az v A8, passate, phaetone, oktavii, fabii a superbe ma uz fakt vytacaju do nepricetnosti. A zase su tam 15 rokov...


no a cakacia doba na fluence : tiez poznam zopar ludi ktori okamzite museli mat nove auto ale nevadilo im ze styri mesiace chodili autobusom. Takym som otvorene povedal svoj nazor priamo zo srdca a odvtedy sa trochu zmensila miera nasho kamaratstva :( ale pochopili to. Videl som to na nich. A to je dobre. Semtam som ich dokonca aj povozil ked nieco potrebovali pocas tej cakacej doby a zase sme sa upravili do normalu s tym nasim kamaratstvom.
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

To čakanie štve aj mňa najviac,ale zase konečne budem mať auto presne podla seba.Farba výbava a nebudem museť robiť kompromis.Keby som aj zháňal dobrú jazdenku presne podla svojich predstáv tak by to mohlo trvať aj dlhšie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale to snad nie... jazdenych aut je tolko...
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

To máš pravdu že ich je plno.Lenže trafiť presne výbavu a farbu je problém.No hlavný problém je trafiť dobré auto.Treba dávať poriadny pozor a preveriť čo sa len dá.Takže to neni až také jednoduché
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Pani nasiel som jedno foto Fluence a vyzera nanom riadne dobre ale je sranda ze v ponuke nieje moznoze niekde v zahranici ?!

http://www.autobazar.eu/sk/pics.php?id=1408278

No co sa tyka tej cakacej doby tak to je pekne svinst_vo to akoze ja dam prachy a auto bude az o 3 mesiace ??? A pocas tych 3 mesiacoch sa budem vozit na k0k0te ???? :3c90:
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Vydel som už tie foto.Je tam pekné.Na fluence sa už dajú dokúpiť aj originál prahy,predné a zadné spojlery,spojler na kufor a podobné veci.Ja som si objednal ten zadný spojler,je aj s brzdovým svetlom,zásterky,zadný chrómový lem na spodok kufra a zadné chrómové prahy.Predné sú v sérii.Pri objednávke som platil len zálohu 500€.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

ochran pocuj ty si niaky rychly :2f93: tebe to auto ucarovalo !!! :d :D Takze hovoris ze unas v " Bannana Republic " sa da kupit tento model --- http://www.autobazar.eu/sk/pics.php?id=1408278 --- presne ten isty ??? S tym "agresivnosportovym" vyzorom ??
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Neviem či sú to tie isté spojlery.Skús popozerať na renault stránke,je tam katalóg doplnkov aj s cenníkom.Mne sa to auto páči aj bez tých všetkých spojlerov,preto som zobral len ten decentný zadný.Dúfam že bude dobrá farba.Vybral som tavomodrú metlu.Musím byť rýchly.Čím skôr objednám tým skôr bude.A pôvodne som bol rozhodnutý pre GT,ale toto ma oslovilo aj cenou aj výbavou.Ako rodinné auto si myslím akurát
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Musím byť rýchly.Čím skôr objednám tým skôr bude


a nielen to, ale hlavne aj tym rychlejsie pomozes automobilke vychytat choroby noveho modelu vo vyrobe. Vid priklad Golf a štiepiace sa dvere, kto by to povedal po 20 rokoch vyroby...

ja nechapem co vas ludia zenie do tych najnovsich modelov aut co najrychlejsie. Vy sa to nikdy nenaucite, ci uz to boli vstrekovace na Mondeach alebo 2.0tdi motory na passatoch alebo prve styri roky vyroby Laguny o ktorej sa casopis popisujuci zavady aut vyjadril ze keby nebolo Laguny tak by mali polovicne vydanie pripadne hrozne problemy Meganov... pripadne problemy prvej generacie Fabii, motorov 1.2http ktore su uplne strasne a nikdy nemali vzniknut, elektroinstalacie v motorovom priestore ktora lubi odhnivat po par rokoch prevadzky pretoze je totalne kretensky nadesignovana a vedie tade kade by ju ziadny normalny clovek neumiestnil... pripadne tisic chyb prvych "novych" modelov Sharanov od roku 2000, kde napriklad vsetky ochrany auta boli vypnute po vylomeni zamku a otoceni srobovakom pretoze tam v ceste bol namontovany mikrospinac ktory tuto funkciu robil standartne normalnym klucom...



ja toto fakt nepochopim. Ale ved v poriadku, mne je to jedno.
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Dovolím si nesúhlasiť.Tento renault používa osvedčený dlho vyrábaný motor.Podvozok by mal byť tak trochu z MII.A ešte jedna vec,fluence už trošku dlhšie jazdí niekde na východe pod značkou nejak M3 alebo ako.to len v európe je ako novinka.Ešte jedna vec,niekde som čítal že robili na ňom nejaký dlhodobý test.Nejakých 100 áut a nejak vela kilometrov.Ak by mal byť problém tak už ostáva len kasňa,ale to pochybujem.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Pocuj turbo mas pravdu ale zasa na druhej strane toto auto vychadza s predoslych modelov , no ale to neznamena ze nebude mat chyby sak casom sa uvidi.

Nasiel som aj tie sportove doplny a je to celkom pekna palka take ako je na obrazku vychadza s doplatko okolo 850 E
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Ja som sa trošku porozprával a spravil cenu.V podstate doplnky budú v cene.Spojler aj s lakovaním a montážou.
seaman
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.05.2006 12:02
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seaman »

Tiez hladam momentalne nejake auto a rozmyslam som o jazdenom tak okolo 10-12t Eury, Passat, alebo Alfu 159, ale bol som sa pozriet na Fluence a videl som v salone len zakladnu vybavu, no katastrofa, ale potom som sa spytal, ci nemaju niekde tu najvyssiu, mali ako predvadzacku a bol som sa previezt...

Poviem vam, uplne ine auto oproti zakladu, kozene doplnky, hlinik a dizajn fakt pekny, tak teraz som na rozpakoch, co kupit, nove za 15, alebo jazdene?

Fakt je to pekne auto, ale nejako sa neviem stotoznit s tym, ze co ponukaju a len za 15 tisic Eury? ...aj ked vyrobne naklady aut su skutocne nizke :-)
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

A kde majú tú predvádzačku v najvyššej výbave?Bolo to len s doplnkami kože,alebo fuul koža?Ja som objednal najvyššiu výbavu ale bez kože takže som zvedavý na ten interiér.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných