Renault Fluence - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUBOGEZ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05.12.2008 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUBOGEZ »

ja som kupil corollu sedan 14 d4d. stavil som radsej na kvalitu ako na neistotu.
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Toyota je určite kvalita,ale mne sa nepáči japonský dizajn.Hlavne vnútorný.Kludne by som kúpil aj dobré jazdené auto,lenže kde také nájsť.Málokto predá dobré auto za dobrú cenu a kupovať pekné auto zvučnej značky s neistou históriou sa mi nechce.Pozeral som autá aj na nemeckých stránkach a tiež nie sú lacné.Nejakým zázrakom len na slovensku sú lacnejšie ako v nemecku.A ešte jedna vec.Známemu prišli poliši pre auto skoro po dvoch rokoch.Bolo kradnuté,čiže aj tomuto sa vyhnem.Tej dnešnej ko by som neveril,veď nič negarantujú.Autičkár si vie všetko zariadiť.
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

podla tunajšich tém sa väčšina naroda slovenskeho o auta nevie starať ,auto beru ako spotrebny tovar,originalny servis si dovoli minimum ludi a tak to s tymi autami potom aj vyzera,každy šomre na kvalitu!!! Daj autu to čo potrebuje a budeš spokojny a to sa tyka každej značky! Renault poskytuje seriozne auta za najlepšie ceny, ani Skodovka do takychto cien nešla. Ale šomrite dalej . Taku C5-ku od Citroena najnovši model ani pan Jacz či ako sa vola v Motormagazine nevedel povedať čo to všetko ma !!!! Vitkol miesto pre poharik lebo už nevedel nič negativne nájsť !!!! Najkreativnejšie auta od ktorych všetci ostatní len kopiruju auta!!!!!! Zlata moja Laguna!!!!!!!!!!
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Súhlas ferinoo.Francúzke autá su pekné a podla mňa normálne spolahlivé.C5 fakt nemá chybu.Keď sa človek o auto pravidelne stará a dá mu čo potrebuje neni problém.Hoci pokaziť sa môže,je to len vec.Tolko francúzov jazdí po slovensku a vlastne všade.To je tolko sprostých ludí???
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

mal som aj americke auta,nemecke,ale najdlhšie som mal francuzske 13 rokov a nikdy žiaden problem ,na nafte sa vozim skoro 20rokov,Citroen BX r.v.84 robila 500000km bez zasahu!! Francuzi robia pohodlie aj oku lahodiace auta,oni prišli s dizajnom,ktory sa liši od iných krabic !!!! Dnešne auta plne elektoniky je samozrejme,že sa občas niečo pokazi. Dalej to všetko sa do aut montuje aj kvôli zniženiu emisií a automobilky su tlačene k muru to si treba uvedomiť. Tak nech nam služia !
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Ja som mal len francúzou a bol som spokojný.Keď zoberiem za akú cenu a čo ponúkajú tak vychádzajú velmi dobre.Vela nemcov si dá zaplatiť len za značku.Nevravím že nemci sú zlý,ale až o tolko lepšie autá nerobia.Tiež som pokukával po pasate,ale to má dnes už skoro každý,ale hlavne ma odradilo kupovať auto o ktoré sa treba od začiatku báť.Radšej budem kludnejšie spávať s francúzom.Sú to pekné a pohodlné autá.
martin7414
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.01.2005 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin7414 »

Som rád,že tu konečne niekto napíše čo je pravda,že tí frantíci tie autá nerobia asi až také zlé! Taktiež som toho pojazdil,cez Fordy,Fiaty,Mazdy a skončil som pri frantíkovi.Osobne som mal 4, z toho 3 Renaulty a musím povedať že to boli dobré autá.Samozrejme to zlé meno sa skôr dostane do povedomia ako to dobré, keď sa niekomu auto podrbe tak to bude blákať ešte aj farárovi na spovedi.Tak ako sa kazia FR autá,tak sa kazia všetky.Časy,kedy sa robili nezničiteľné autá sú dávno za nami (70-95).Teraz sa všetko stavia na bezpečnosť,ekologiu a hlavne predateľnosť. Môžem sa vykašlať na super doskladanú jazdenú z D od 26 majiteľa,do ktorej keď mi niekto drbne tak mi ju rozmelní,ale radšej dám viac za nové auto vybavené po bezpečnostnej stránke na dnešný štandart a hlavne bude nové,so zárukou a ešte aj dobré vybavené. Mal som tú možnosť vyskúsať viac aut a porovnať to s týmto Fluencom a jednoznačne som sa rozhodol, že BERIEM 1,6 16V. A ukamenujte ma, že som si nekúpil "pekný" päťročný dovoz za 10.000 € !!!
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

Ja to vidim dost pozitivne. Neponukaju prilis vela variacii. Tym odpadaju zbytocne naklady na logistiku a su schopny zabezpecit vysoku kvalitu. Motory pouzili stare zname apredovsetkym osvedcene. Osobne si myslim ze potom vsetkom vsadili na taktiku a prisli s niecim navonok novym ale vo vnutri dotiahnutym do konca. Podobne ako kedysi Opel s merivou - osvedcena technika pod novym kabatom. Prave tymto modelom zrejme maju v plane napravit si reputaciu a ukazat sa na vrchole rebricka spolahlivosti. V kazdom pripade by som si doplatil zaruku na 5rokov a 100000km. :3035:
keta
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.08.2008 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keta »

Mrzí ma, že keď sa na tomto fóre spomenie téma RENAULT, väčšina prispievajúcich reaguje ako býk na červené súkno a hodnotí ich negatívne. Ja mám napr. Lagunu Grandtour r.v. 2002 už piaty rok, ročne na nej urobím asi 18 000 km, a zatiaľ len bežná údržba, oleje,tlmiče,čapy, silenbloky, pneumatiky. Jedine výmena podávacieho čerpadla za cca. 6500 Sk. A to pritom auto parkujem len pod prístreškom pri dome, jazdím denne do práce 12 km tam a 12 späť, okolie Ban. Bystrice - zimné teploty aj - 24 C a auto štartuje bez problémov.
Myslím si , že tie obavy z renaultov sú nie vždy na mieste. A ako píše " ferinno", ak má auto čo má mať, potom je jedno o akú značku sa jedná. :4012:
karko32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 13.12.2008 20:36
Zdieľať na Facebook

Fluence

Príspevok od používateľa karko32 »

Treba si všimnúť, že Renault robí agresívnu cenovú politiku, to si nemyslím ja ale to je jednoducho fakt. Preto primeraná cena. Aj keď by som si to vedel predstaviť o niečo lacnejšie-ale to je všeobecne ku všetkým automobilkám. Sedan? No tie sami nikdy nepáčili ale tento sa im vydaril a malý otvor do kufra má aj Passat a nikto sa nesťažuje. Toto nie je parameter auta, ktorý bude rozhodovať. Viď predaje v šrotovnom-Thalia v prvej trojke a zrejme to nikomu neprekáža alebo sa nikto ešte nepozrel do kufra :40bd: A myslím, že by bolo načase a zrejme to aj príde, ža aj ostatní znížia ceny ak budú chcieť predávať autá v tejto cenovej hladine. Ja by som do toho išiel, nevidím problém. Aj keď je pravda, že taká jazdenka v tejto cene by bola iná káva. Treba však brať ohľad na to, že mnohí ľudia nemajú chuť behať s autom po servisoch...jednoducho sú asi pohodlní alebo sa im nechce zháňať súčiastky alebo chcú mať proste istotu a záruku. Aj keď aj tu by som vedel pár príkladov, keď aj v záruke bolo treba bojovať s predajcom a vymôcť si právo. Holt niekedy môžeš mať s novým autom viac smoly ako s jazdeným. Tak si teraz vyber...
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Ako pozeram tak je to tak 50/50 . Uvazujem nad kupov 4 rocneho passata 1.9 Tdi 77kw alebo potom tento Renault. Podla mna vyhody tohto auta su tie ze ja som prvy majitel , je to novucicke auto s dobrym motorom /1.5 dci 78kw / , je nan zaruka no ale zasa na druhej strane prvy model a dost mi pripada "lacny" interier . Ale passat je passat nech susedia vida lol . Jednoducho hladam auto na dlhsie a nie na par rokov . Auto pri ktorom si mozem byt isty ze nieje lopata alebo stocena vydojena krava , auto ktore mi pri spravnej udrzbe vydrzi dost dlho . Jednym slovom ako sa budem starat tak budem mat :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Jednoducho hladam auto na dlhsie a nie na par rokov .

to je kazde, neviem kolko je teba dlhsie ale dnes uz nikto nema jedno a to iste auto ako nasi otcovia a dedovia teda 30 rokov. A dokonca aj 15 je uz slusna vynimka :)






> Auto pri ktorom si mozem byt isty ze nieje lopata alebo stocena vydojena krava

tak potom je to jasne, jazdeny passat nie je pre teba. Na susedov sa vyser zvysoka, oni za teba nebudu platit ucty v servise a/alebo znasat tvoje utrpenie ked ti policajti pridu zobrat auto ktore bolo niekedy niekde ukradnute.
karko32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 13.12.2008 20:36
Zdieľať na Facebook

Passat?

Príspevok od používateľa karko32 »

Tak si predstav koľko krát bol ten Passat naštartovaný, koľko krát nebolo dochladené turbo, 4 roky možno stál pod holým nebom, 4 zimy odolával nasoleným cestám, možno boli stočené km, možno bol na ňom spáchaný nejaký podvod a môže sa ti ľahko stať, ža za pár mesiacov ti ho jednoducho policajti prídu zobrať a budeš môcť susedom ukázať vieš čo....A keď ho ráno budeš štartovať, budú určite vedieť, že je to Passat. To si píš. A interiér je asi to, čo sa mi na Passate vôbec nepáči.Fleunce ho má určite krajší...no aspoň podľa mňa. Ale zato tá kasňa/Passat/....tá je nádherná, krásna a to auto či je sedan alebo kombi je neskutočné. Ale mať strach, či ti ho niekto nečorkne....No nebudeš to mať ľahké. Bral by som Passata iba keby bol v záruke alebo od známeho, ktorému môžeš veriť a jedine 2,0 Tdi /viem, viem, majú kopu problémov/ pretože ak už Passat, tak nech to má ťah, 77kw je moc málo a ľahko sa ti môže stať, že sused ťa trhne na Fabii a dobre vieš, že najrýchlejšie autá sú Octavie a Passaty....teda tak sa ich vodiči cítia a bohužiaľ aj správajú.
A keď si sadneš do svojho nového auta, to jazdený Passat nedokáže a aj tak za chvíľu príde nový Passat a potom budeš mať už len starého Passata....asi radšej ten Fluence.
Pre mňa 60% Fluence ku 40 %Passat.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

mp3turbo napísal:> Jednoducho hladam auto na dlhsie a nie na par rokov .

to je kazde, neviem kolko je teba dlhsie ale dnes uz nikto nema jedno a to iste auto ako nasi otcovia a dedovia teda 30 rokov. A dokonca aj 15 je uz slusna vynimka :)






> Auto pri ktorom si mozem byt isty ze nieje lopata alebo stocena vydojena krava

tak potom je to jasne, jazdeny passat nie je pre teba. Na susedov sa vyser zvysoka, oni za teba nebudu platit ucty v servise a/alebo znasat tvoje utrpenie ked ti policajti pridu zobrat auto ktore bolo niekedy niekde ukradnute.
Turbo s tymi susedmi to bol len zart :d :D . Co sa tyka na dlhsie myslim tym 8-10 rokov teraz to vychadza tak ze menim zhruba kazde 3 roky.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

karko32 mas pravdu passat krasna kasna no o motore viem svoje sak tych tem tu bolo neurekom . To ze ma trhne fabia ma nese....re nemam sa kde hnat pri tych dnesnich pokutach . Hovoris ze vynde novy passat , nove modely vychadzaju vzdy tak kazde 4 roky . Musim aj tak porozmyslat lebo napr . toho passata chcem po prvom majitelovy a s orig. km co bude dost tazke , teraz vlastnym tiez passat ale b5,5 ale ta b6 je jak droga kua dobre vyzera . No a preto mi padol do oka tento fluence pekny dizajn dobra cena sakra sak ja si kupim obidve :4012: a budem mat pokoj. No nic uvidim rozmyslam ze zbehnem do predajne a preveziem sa na Fluence co to bude za kafe .

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 63 neregistrovaných