montáž LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Joj, ale ste sa tu všetci krásne zišli pokope. Škoda, že vás už nemá kto mazať...
gabino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.12.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabino »

chalani montaz lpg kolko cca stoji? a ako rychlo mi to vedia prerobit?
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

gabino

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

To záleží od typu zariadenia cca od 900,-€ vyššie doba montáže tiež závisí od počtu valcov.. 4 napr. 4 valec do ôsmich hodín.. napíš do ss presne o aké auto sa jedná .. kw a kod motora potrebujem..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pochybujem, že henten ti napíše SS. Dávno mali byť všetci zmazaní, ale kto by to robil, že?
gabino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.12.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabino »

jasne, idem ti poslat spravu. Uz dlhsie rozmyslam, ze by bolo vhodne to dat na plyn lebo neviem kde som mal hlavu, ked si si auto kupoval. Vtedy som zrejme nejako nemal potrebu riesit spotrebu a podobne. Dnes by som si za to hlavu buchal.
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

To gabino -- nič neprišlo :41c2:
gabino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.12.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabino »

Tak tomu naozaj nerozumiem, preco ti to neprislo. Poslal som este raz, daj vediet ci prislo. Ak nie tak ti to budem musiet asi sem hodit alebo co s tym.
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

to gabino -- prišlo pozri ss
rottun
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.08.2015 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rottun »

Co vas presvedcilo aby ste do prerobenia na plyn isli? ja som rozmyslal, ze po financnej stranke by sa mi to oplatilo ale to asi kazdemu, len su tam obavy :zg282: ako to je s prepinanim na benzin spat? ked clovek chce auto aj na benzine prebehnut? nie je to narocne?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Prepinanie je riesene absolutne automaticky. Kazdy poriadny system je vyrobeny tak, ze ked sa minie plyn v nadrzi prepne sa sam do rezimu benzin (tak, ze ani nezbadate zmenu v tahu motora) a prerusovanym pipanim upozorni vodica na to, ze sa mu minul plyn. Pipania sa zbavite jednoduchym zatlacenim tlacidla (na obrazkoch je prepinac, v strede ma tlacitko) a uz viete, ze je potrebne ist tankovat LPG.
No a samozrejme je tu aj taka moznost, ze si kedykolvek prepnete palivo z plynu do benzinu a naopak, podla toho, na ake palivo chcete jazdit.
Easy, user friendly, zvladnu to aj menej technicky zdatni jedinci :-)
Obrázok
Obrázok
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Ja len doplnim ze tie este kvalitnejsie maju tuto funkciu poriesenu tak ze pipač pipne len tri krat a netreba stlacat nic a pocas jazdy šmátrať po prepinači a odvadzat pozornost aby konecne zmĺkol. potom staci len natankovet a system si zisti ze uz tam je plyn a automaticky prejde do rezimu lpg a keby vodic nenatankoval tak opakovane mu to pripomenie uz len jednym pipnutim, pripadne sa da nastavit uroven hlasitosti tychto signalov a uroven jasu prepinaca s dvomi zakladnymi nastaveniami a to cez den a v noci, to preto aby pripadne netahal oci pri jazde v noci a pod... Celkom dobrý prispevok výrobcu systémov STAG ku konfortu alebo bezpecnoszi. :-)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

stagba, samozrejme suhlas, je to prakticke. Ale predsa len, ked vodic musi vykonat mechanicku "akciu" je istota, ze mu to utkvie v pamati a nevyjazdí si zbytočne vela benzinu nechtiac.
Tot moj nazor, 100 ludi 100 chuti.
Smatranim by som tiez nenazval, ja "trafim" na prepinac aj bez odvratenia zraku z vozovky, automaticky. Zvyk...
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Marian to si ty, ja ked idem niekedy so zakaznikom na skusobnu jazdu tak sa najdu aj takí vodiči / čky ktorí sa musia pozrieť na riadiacu paku aby rukou trafili pripadne si overili aku rychlosť tam maju. A to staci odklonit zrak na pol sekundy a nemusis dobrzdit k autu pred tebou ktore nahle muselo zaflekovať. Toto co som uviedol ja osobne vidim posun k konfortu a bezpecnosti. Jeden otaznik? nestretol si sa ze si vodic prelepil paskou prepinac a signalizacne diody stavu naplnenia? ja teda viackrat, a ani som sa nemusel pytať co ho k tomu viedlo.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Prelepeny prepinac som este nevidel.
A jasne, ze ked ides na skusobnu jazdu tak zakaznik este ani nevie kde ma prepinac :-)
Ako vravim, 100 ludi 100 chuti...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hosi prepinac mam namontovany presne kde som chcel a vobec ho nemam vo vyhlade :), kryje ho volant a ako bezny uzivatel sahnem a je stale tam ;-), stavove diody vidim aj odrazom v bocnom okne vedla spataku a plne mi to tak vyhovuje :2f93:

apropo, v kazdej elektronike bezne vidim prelepene diody, ci je to monitor, notbuk, telka...troska to s tou svietivostou zbytocne prehanaju vyrobcovia :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných