montáž LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

----
Naposledy upravil/-a andy.gee v 28.07.2015 20:24, upravené celkom 1 krát.
driver0008
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.10.2005 11:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driver0008 »

driffter184 napísal:Ďakujem za odpoveď Andy, do môjho auta je to hromadne schválené, takže tam problém nie je, takisto mám skúseností s autami na LPG dosť, spotreba 10 litrov na podtlakovke je úplne normálna... nežerie viac ani menej :D skôr som chcel osobné skúsenosti práve s týmito montážnymi strediskami... tak poprosím ak má niekto odtiaľ montované LPG, nech napíše, ďakujem
No skoda,ze som ta tu nestretol skor.Ja som zo Sulekova a dobre poznam aj ludi co tam pracuju,cize montuju LPG.
Ja mam Feldu 1.3Mpi.montovali mi senkvencny splynovac pred dvoma rokmi a som maximalne spokojny.Ziadna dalsia investicia.A co sa tyka ceny,urcite sa to da ovela lacnejsie,tak ako som to mal aj ja.Vsetko komplet za 400e.Treba mat ludi a da sa vsetko.Mas nato plnu zaruku,razitko na prihlasenie,atd...Pekny den.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Jazdil som na tom aute 8 rokov. Bola to 44kW verzia - predpokladám, že tú máš aj ty...
Nebolo problém chodiť za 5.5l v kombinovanom režime.
Ten motor mal aj kolega v Pole - on však mal 7l - ale chodil s tým autom pomaly ako s okruhovým špeciálom...

Čo som chcel povedať - rozmýšľal som nad prerábkou na lpg a veľmi sa neoplatí do toho auta.
Napíše ti sem viacej ľudí, že áno, ale ja by som to neriešil.
To auto je tak jednoduchej konštrukcie a chodí za tak málo benzínu, že nie je dôvod to tam dávať...
Škoda tam dávať systém navyše, ktorý sa môže pototo...
Proste je to ďalšia váha+rezerva do kufra a to auto nemá koníky na rozdávanie...
To je môj pohľad na vec.
Ak by si mal verziu s 1.8i, alebo 2.0i, tak je to iné, ale do tak malej kubatúry by som to ja osobne neriešil.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak máš lpg a chodíš po meste, tak olej meníš častejšie. Skôr degraduje. Treba si uvedomiť to, že ak tam bude lpg, tak bude aj väčšia hmotnosť auta a spotreba pôjde hore...
Ale áno - ak chceš ušetriť a auto chceš zodrať, tak smelo do toho. Lpg sa ti vráti do 50000km určite - v závislosti od toho, koľko bude chodiť auto so studeným motorom - keďže vravíš, že bude slúžiť na rozvoz...
Nvm - musíš si to spočítať, či ti to stojí za to- prepočítaj si náklady a výnosy, ale nie systémom, že ťa jazda na LPG vyjde na polovicu. Pri tomto motore na to rovno zabudni a počítať môžeš s tretinovou úsporou...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pri tej sume za palivo mi vychádza, že najazdíš 1500km mesačne v optimálnych podmienkach. Dajme tomu, že počítame so spotrebou 7 litrov benzínu v meste, keďže píšeš, že máš časté studené štarty.
Na plyne nech máš len o liter vyššiu spotrebu plynu.
Takže ťa to vyjde na 8 litrov plynu a keďže auto chodí často so studeným motorom, tak 1liter benzínu.
To ti vychádza na 5,2€ za plyn a 1,4€ za benzín.
To je 6,6€, namiesto 9,8€, čo najazdíš teraz.
Úspora 3€ na 100km.
Pri cene montáže 1000€ - toľko to stálo na Cordobu, keď som sa o tom informoval, sa vstupná investícia vráti do roku a pol od montáže(ak nebudeš mať s LPG žiaden problém a žiadne extra výdavky)...
Ak plánuješ rozvoz robiť aj dlhšie, tak smelo do toho...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Caste studene starty= prve kilometre benzinove,mysli aj na to. Lpg auto startuje na benzin a aj do cca 30℃ teploty vody ide na benzin
matej48
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.10.2014 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej48 »

a kolko ta to teda celé stálo?
matej48
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.10.2014 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej48 »

tak to si cenovo pomerne dobre obisiel. Ja som tiez nad tym premyslal ale neviem ci mam do toho ist, ci sa to neoplati predsa len ked clovek najazdi vela km
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už si mohol mať polovicu zaplatenú...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len rozmýšlaj ďalej . Ja jazdím na plyn 30 rokov a boli dni že už som mal v ruke kladivo , a zase potom rok sa len smejem kamarátom na pumpe.
S takýmto rozmýšlaním si kúp kolobežku , lebo na bicykli by ti mohla spadnúť retiazka a to by si potom lutoval. lol lol lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Oplatiť sa oplatí každopádne, ide o to ako rýchlo. Inak matematiku ste v škole nemali? :41c2:


http://www.autolpg.sk/kalkulacka-navratnosti/

http://www.lpg-flavia.sk/sk/kalkulacka

http://www.motorgas.sk/uvod/spocitajte-si-naklady/
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

panebože, keď si to nevieš vyrátať sám, cicmanec ti dva príspevky vyššie dal odkaz na 3 kalkulačky nákladov.
Ty musíš vedieť koľko ročne najazdíš a ako dlho chceš auto mať.
Samozrejme že keď jazdíš tak málo, že by sa ti to finančne malo vrátiť po 4-5 rokoch, tak obvykle nemá význam ísť do prestavby, pretože prípadné riziká prestavby nestoja za takú dlhú dobu návratnosti, nikto nevie čo bude o 4 roky.
Ale ak ti vyjde návratnosť 1-2 roky, tak to je ešte akceptovateľný časový horizont.
Veď konečne nikto si nedáva prestavať auto na LPG z lásky k plynu, ale výhradne z ekonomických dôvodov, aby ušetril na prevádzke auta.
A keďže už rok sa rozhoduješ, možnože si už mohol mať prestavbu takmer splatenú úsporou na palive.
Takže sa rozhodni či chceš alebo nie.
Ak chceš tak to urob čím skôr a keď nie, tak zbytočne si s tým hlavu nezaťažuj.

A čo sa týka ceny montáže, to je tak isto ako aj s inými vecami, drahší systém bude pravdepodobne voľačo lepší, ale to sa takto od stola nedá rozhodnúť. Obíď si 2-3 montážne dielne, nechaj si vysvetliť situáciu pre tvoje konkrétne auto a potom sa rozhodni.
S tým šetrením na prerábke to bolo zrejme myslené tak, že nemá význam šetriť bez rozmyslu, cena by nemala byť jediným kritériom pre rozhodovanie sa.
Nemôžeš ale rátať s tým že drahšia montáž je automaticky a zaručene bez problémov, je to všetko len stroj, každý môže mať svoje zádrhele.
macko00
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.09.2013 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko00 »

prerabku na LPG urcite zvazit z pohladu usetrenych penazi neni co riesit. mne mesacne naklady na palivo klesli o 60EUR. ja mam japonca a som sa tiez vahavo priklanal k tomu ze ci do toho ist, kedze azijske auta su bolavejsie na toto. avsak som si povedal ze to co pokazi ventily alebo lambud je zle vykonana praca na lpg systeme nech je akejkolvek znacky. ja mam uz 5-ty stag system, momentalne v rodine 2 auta, v minulosti 3.
som nasencom LPG systemov, vela veci som sa naucil, vela precital a vela na sebe odskusal, kludne ak sa nieco chces spytat tak sa pytaj.

hlavne vyber znacku ak sa rozhodnes pre system taku ktora poskytuje autoadptaciu OBD, cita hodnoty chudobnej a bohatej zmesy a naj top je ak to bude vediet nastavit spravny predzapal ;)
macko00
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.09.2013 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko00 »

02stevo02 napísal:jasne len zase mal by som ratat aj s tym, ze nie najdrahsi system musi byt automaticky aj najlepsi, ze ano...
macko00 aky system mas ty?
za dobrym servisom sa urcite oplati cestovat. Otazkou je na zaklade coho posudis dobry servis, ci na zaklade citania z fora, alebo si realne pozries nazivo vysledky prace na konkretnom aute. To mas ako s jedlom a kucharom, aj dobry kuchar ti moze uvarit jedlo, ktore tebe chutit nemusi. :). od neho (montaznika) totiz zalezi ako bude system fungovat nech sa jedna o akukolvek znacku.
Ja mam STAG Qnext plus. Specialne som si ho vyziadal na zaklade popisu na stranke vyrobcu zariadenia. Montazna firma mi ho na moje zelanie namontovala, hoci tento system pre moje vozidlo nebol schvaleny, tak som si priplatil za individualnu prestavbu.
...a nelutujem
macko00
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.09.2013 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko00 »

Vidis a o tom to je :)
ja po mesiaci som malu uz 83€ doma... takze do roka to mam hravo splatene. Odkial si?

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných