Reklamacia 2 tyzdnoveho auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

ja som nahradne nedostal lebo podla zmluvy mi nepatri kedze auto ja som dal reklamovat nie odtahovka ma niesla do servisu.A ked som pytal tak drzo bolo odvetene ci som zmluvu cital takze tak.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

keďže auto prijali a riešili už závadu prvý krát tým si uznali že je to závada je jedno čo tam menili ,ak sa to prejavuje rovnako na čo by som si dal pozor aby to v popise závady bolo, jedná sa o rovnakú závadu.

čo sa týka vyjadrenia že je to vlastnosť auta,s tým by u mňa nepochodil, lebo ja som si žiadne také neobjednal a ak je tak tak to musia mať všetky, ideme sa odviesť na predvádzačke, ak to nerobí má smolu.
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Tak asi normalne to nie je ak to riesia druhy krat a taku predvadzacku nemaju skoro nikde na SK aspon ked som isiel kupovat nikde nemali a ano prejavovalo sa rovnako ako pred opravou.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mastik29 napísal:Ano, krasne pisete…
Pravnik, sud atd…
Kolko to stoji?
Daval si niekto uz vypracovat znalecky posudok ohladom auta???
Obstoji daky pazvuk na sude, ze je to daco, co brani v riadnom uzivani auta???
Takze zaplatit pravnika (ktory nema problem prevziat pripad, 8kedze on o peniaze, tak ci tak nepride), neni problem, dat si vypracovat posudok od pravneho znalca na dany problek taktiez neni problem (vlastne, len to bude o financiach) a v neposlednom rade predpokladat vyhratie sudneho sporu s tym, ze budu preplatene vsetky vydavky “poskodenej“ strany v plnom rozsahu a este k tomu predpoklad zrusenie, ci odstupenie od kupnej zmluvy v plnom rozsahu?
Kde zijete? Este raz si prosim prestududujte zakonnik a co znamena zaruka a ake su vynimky zo zaruky.
A este detail, kedze servis menil daku vec, vzhladom na reklamaciu, nie je mozne pokracovat v povodnej reklamacii. Dalsia reklamacia aj ked na rovnaku cast sa javi ako nova reklamacia, nie opakovana.
Toto normalny pravnik, ktory nechce len tahat z klienta peniaze, zmietne zo stola hned v uvode debaty.
- vobec to nieje take zlozite ako si myslis.... Kedze mam aj nissana tak vidim na clube ze sa rozrasta pocet vrateni- odstupeni od zmluvy u novych nissanov. Netreba mat miliony ani najpravnikov. Nikam na sud sa nechodi proste sa dodrzia zakonne podmienky a vybavene.A ten tvoj argument o uzivani nehnevaj sa ak bude niekde hucat rozvod to asi tiez dlhu dobu nebude branit uzivaniu auta ze....ani spotreba 1l oleja na 100km tiez nebrani uzivaniu auta ze.... Ani ked ti zamrzne definitivne tablet to tiez nebrani uzivaniu a dokonca aj klima ked sa zastavi tiez sa da jazdit.... Tento argument je blud.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Nechápem postoj niektorých ľudí na tomto fóre. Načo sú dobré reči typu: čo ešte od nich chceš aby ti auto normálne fungovalo? Tak on zaplatil za to auto 30k tak snáď je normálne aby to normálne išlo. Ešte viac nechápem postoj typu: veď to len hrkoce. Sakra teraz to je len pazvuk ale za týžden pomelie motor a bude... Môže aj nemusí, no konkrétne na tomto fóre od tu uznávaných ľudí bolo prízvukované, že sa majú počúvať zvláštne zvuky pretože to môže byť predzvesť niečoho zlého.
Pedro to napísal dobre: sadnime do iného auta a keď to robiť nebude (čo určite nebude) tak je to vada.. koniec koncov servis to prebral s konštatovaním: je to vada... tak o čom sa tu bavíme.
Oco: tiež som pracoval pre jednu zahraničnú firmu kde sme vyrábali istý produkt, resp. komplex produktov. Chodil som aj na montáže kde sa všetko nahodilo a ak nefungovalo niečo ako malo tak už aj sme opravovali. Zákazníka trt zaujímalo že napr odišiel diel ktorý sme my kúpili ako hotový defacto nevyrobili sme ho my. Verdikt - odtrániť poruchu/nedostatok... to samé platilo ak sa vada objavila neskôr. Naklusali sme tam hoci to bolo v nemecku, anglicku... Čo tým chcem povedať? Čo pôjde z fabriky von musí fungovať. Výrobca zodpovedá za celok. Je predsa na ňom akého dodávateľa zvolí a na kvalitárovi/kontrolórovi aby dodané zbožie skontroloval. Keby povieme nemčúrovi že: soráč kámo pokazil sa diel ktorý sme kúpili už hotový, takže nech si ho opraví ten kto ho vyrobil, tak nás cez zavreté obloky vyhádže...
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Hjundai,Factor vdaka za nazor ano presne takto citim a predajca s ktorym som pol roka riesil kupu auta tak radsej ma obchadza aby sa so mnou nestretol,ale pred kupou dokonca aj na stanicu prisiel po mna a teraz ked reklamujem tak uz som nezaujimavy .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Factor - chcel som tým povedať , že aj automobilka to vypustí v dobrej viere ,že je to ok. To že je to šunt ktorý robil brikeťák sa možno zistí až o x rokov a kilometrov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Všade musíte pchať tie vaše negatívne keci(niektorí). Niet jednej témy pomaly, kde by sa niekto nevysmieval alebo nehejtoval zadávsteľa.

Keď bozkávali nohy pred kúpou, tak nech sa teda aspoň slušne správajú aj po kúpe.

Nezávidím ti, že máš na nové, prajem ti to. Ale toto je jedna z mnoha situácií, kedy si človek odfukne, že ma tragáč za cenu šrotu.
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

stáva sa to, človek by si myslel, že keď ide do nového auta, že niečo takéto ho nemôže postretnúť, že keď je nové, že všetko bude šlapať ako hodinky, no mnohokrát je opak pravdou, podstatné je aby sa zachovali slušne a férovo teraz
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

Uz len to cloveka vie poriadne..., ked si dlho odklada na auto, po pripade ho berie na leasing a uz po dvoch tyzdnoch ho musi ist reklamovat
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

normalna vec, nato je zarucna doba
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

chlapci na to je záruka ktorá stále trvá,vôbec nemá tragač za cenu šrotu, takúto somarinu môže napísať len ten kto nikdy nemal nové auto.
bohužiaľ stávajú sa aj takéto veci bez ohľadu na značku,od toho je záruka.
prajem zadávateľovi aby auto bolo správne opravené a netreba zabúdať na to že záruka sa predlžuje o čas ktorý auto strávilo v servise.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak ti to bude robiť zase pytaj všetko potvrdené na papieri trvaj na tom, nedaj sa odbit rozpravkami...ak to nemáš na papieri nemáš pravdu....o akom aute sa tu vlastne bavíme? Napíš aspoň značku. ..držím palce za 900 00 tisíc v minulosti by človek ocakaval férový prístup. ..Ak by sa to opakovalo skúsil by som to medializovat aj zlá reklama je reklama a predajca si povest zrejme nebude chcieť pošpiniť tak sa posnažia a zázračné to opravia k spokojnosti...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pedro nauč sa čítať.
j.h.
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.h. »

Riesil som nieco podobne 0905360245

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 83 neregistrovaných