Reklamacia 2 tyzdnoveho auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Pozri co mas v rukach. Mas riadne spisanu reklamaciu z prveho pripadu? Bola ta reklamacia uzavreta, s akym vysledkom a co spravil servis na odstranenie zavady?
Vsetko treba riadne spisovat, nie ze prist do servisu, ze pozrite sa mi na to...
Pripomeniem, ze reklamujes urcity prejav zavady, hrkotanie. Nereklamujes vadnu spojku ci lozisko. To uz je na nich odstranit pricinu. To je dolezite z dovodu, ze viacnasobny rovnaky prejav zavady moze znamenat odstupenie od zmluvy.
Inak to nevyzera na nejaky vzrusujuci pripad, proste reklamacia, nic podozrive tam nevidim ako to napisal. Lehoty plynu, mas cas citat si zakon okolo reklamacii :zg282:
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Praveze nemam poriadne papiere o tom a bojim sa ,ze ked pridem po auto tak zase to nebude ono a preto sa musim pripravit aby ma neodpinkali a zase nebudem mat auto
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Reklamácia/žiadosť

Príspevok od používateľa marianauris »

Turi83, pred cca 20 rokmi som riešil podobný prípad s vozdilom Daewoo. Moje opodstatnené sťažnosti odmietali dať na "papier". Právnik mi poradil, aby som spísal žiadosť, kde som uviedol: Dňa .... som doviezol vozidlo do Vášho servisu. Chyba na vozidle bola takáto ..... Vy ste mi nič nenapísali do preberacieho protokolu. Vozidlo ste mi odovzdali o 2 dni opravené, opäť bez dokumentácie. Následne o 1 týždeň som znovu doviezol vozidlo do servisu, s rovnakou chybou. Ani tentokrát som nedostal žiadny preberací protokol, kde by boli uvedené nedostatky. Touto cestou Vás žiadam o nápravu. Zároveň Vás žiadam o zadokumentovanie všetkých nedostatkov s popisom úkonov/opráv, ktoré ste na vozidle vykonali.
Zabudol som dopísať, že v servise mi potvrdili kópiu mojej žiadosti. Následne ma importér pozval do Piešťan, kde mi opravili vozidlo. Bol tam problém s elektrikou. Motor nedržal otáčky a kedykoľvek "chcípol".
Naposledy upravil/-a marianauris v 08.10.2017 11:58, upravené celkom 1 krát.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Prid do predajne z TV JOJ alebo markiza a uvidis,aj nove auto ti daju a plnu nadrz ktomu..
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

marianauris ,dakujem za radu este sice neviem ako budu sa k tomu klanat mozno to pojde bez problemu,ze mi daju vsetky papiere,ale musim sa pripravit vopred ,lebo uz dost vela casu,stresu,financie do toho som vynalozil (servis nie je v mojom kraji) a dufam,ze tentoraz auto uz bude opravene a tretie video o poruche nebude treba :)
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

Neviem, no podla mna to mali brat ako dve rozlicne reklamacie, kedze ti prvy krat vratili po ich opravene auto
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Ved toto ma stve ,ze mali to brat ako 2 reklamaciu.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

si na slovensku takze vsetko dokumentovat, od vsetkeho chiet papier/potvrdenie, este si len na zaciatku boja, ak to teraz podcenis mozno budes banovat, pravnik, mozno bude treba aj sud, ked nepomoze kludne aj medializacia s nazvom predajne
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ano, krasne pisete…
Pravnik, sud atd…
Kolko to stoji?
Daval si niekto uz vypracovat znalecky posudok ohladom auta???
Obstoji daky pazvuk na sude, ze je to daco, co brani v riadnom uzivani auta???
Takze zaplatit pravnika (ktory nema problem prevziat pripad, kedze on o peniaze, tak ci tak nepride), neni problem, dat si vypracovat posudok od pravneho znalca na dany problek taktiez neni problem (vlastne, len to bude o financiach) a v neposlednom rade predpokladat vyhratie sudneho sporu s tym, ze budu preplatene vsetky vydavky “poskodenej“ strany v plnom rozsahu a este k tomu predpoklad zrusenie, ci odstupenie od kupnej zmluvy v plnom rozsahu?
Kde zijete? Este raz si prosim prestududujte zakonnik a co znamena zaruka a ake su vynimky zo zaruky.
A este detail, kedze servis menil daku vec, vzhladom na reklamaciu, nie je mozne pokracovat v povodnej reklamacii. Dalsia reklamacia aj ked na rovnaku cast sa javi ako nova reklamacia, nie opakovana.
Toto normalny pravnik, ktory nechce len tahat z klienta peniaze, zmietne zo stola hned v uvode debaty.
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Ja sa nechcem obut do servisu,ale nemam ziadne papiere o ukonoch a sa mi nepaci sposob akym to ide.Len som chcel vidiet nejake realne skusenosti s reklamaciami kto co mal a nie teoreticke.Tolko k tomu a nechcem ziaden sud a nic podobne.Zbieram informacie aby som vedel ako mam reagovat dalej.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale ved staci jedna navsteva toho servisu a veci sa daju na rovinu.
Preco tu na fore ociernovat niekoho, ked chyba ochota z jednej strany situaciu dako riesit?
A ako som pisal, pokial na zaklade predosleho problemu urobili dake riesenie v podobe vymeny nejakej casti, suciastky (ci sprane, alebo nie) uz zakon neriesi, tak nasledovna reklamacia ma byt riesena ako nova, aj ked sa jedna o reklamaciu toho isteho problemu.
Ano, zamrzi, ze vysnivane auto a hned prolemy, no stava sa v celom spektre znaciek, vid nespokojneho taliana s jeho BMW, kam je az schopny zajst… A po sudoch nic neuhral… Ba ani media mu nepomohli, napriek enormnej snahe a nemalym vydavkom…
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

Jednak som nemenoval servis a neociernoval druha vec ako som spominal ja len zbieram informacie ako sa zachovat ak potrebne papriere mi nevydaju a nemam cas tam chodit kazdy druhy den kedze to mam dalej a tretia vec zamrzi ano ked clovek si kupi nove auto a viac reklamuje ako ho pouziva ,ale to asi malokto pochopi ked nebol v takej situacii a ten pocit ,ze mas auto za 30k a cestujes busom kde sa ledva zmestis :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ti len skúsim objasniť ako mohlo k danej situacii prísť.
Ak automobilka reklamuje subdodávatelovi nejaký komponent a vrátia sa trebárs 4 palety, tak ich pozrie kvalitár. Ak je to celkom šrot tak smola , ale ak sú len na 30% dobré tak sa založia do skladu. Počká sa na čas keď automobilka bude urgovať zvýšenú potrebu daného komponentu a tieto diely sa tam jednoducho zamiešajú.
Tento postup som si odsledoval vo viacerých firmách a funguje na 100%. Ak sú v sklze zoberú hocičo.
Ty tu plačeš nad autom za 30k, ale vedz že na slovensku sa vyrábajú aj autá za 250K lol Čo potom chudák arabský šejk ako k tomu príde. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

:d :D pekne porovnanie oproti arabskemu sejkovi :300f: a dalej co pises asi tak to bolo a hlavne videli ,ze to ide do "vychodnej" Europy
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No neviem o ake auto sa jedna, ci o ten Golf, ale aspon ja som nikdy nemal problem s busom, pocas oprav byvalo nahradne vozidlo. Teda az raz nie, ale to bola oprava cez havarijne poistenie...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948074447 a 95 neregistrovaných