Prezúvanie sady gúm na jednu sadu diskov životnosť?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

streetqo, Ty musíš mať veľmi nešťastný život.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Kocman85 napísal:Nadviažem na túto tému, otázka: je teda použitie elektrónu na zimu nejako horšia možnosť ako použitie plech.disku ?

Mám možnosť 16-elektrón (zn.Brock) alebo 16-plech.disk. O cenu teraz nejde, mám obe sady doma v garáži. Vraj na zimu je lepší plech kvôli hmotnosti, ale neviem teraz naisto. Jazdím klasika okresky a mesto - žiaden brutal terén.
vraj hliníkové disky vymysleli práve na zimu...aj keď tie boli "kópiou" tých plechových, teda prakticky zavreté s vetriacimi otvormi... boli funkče konštruované, žiadné vysoko leštené, abstraktné tvary.
tie "dnešné" sa v zime viac ničia(ako v lete), nečistota a voda sa dostane ľahšie do vnútornej strany, kde primrzne a spôsobí vibrácie.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Všetky disky, t.j. aj plechové aj hliníkové v tvare plechových, sa v zime ničia viac ako v lete, s tým nikto nič nenarobí, komu sa chce, môže ich ochraňovať nátermi.
Hliníkové disky sú zväčša pevnejšie ako plecháče, síce je pravda že vďaka ich „otvorenosti“ sa do vnútorného priestoru disky skôr dostanú nečistoty a voda, ale zároveň vďaka tomu je lepšie vetraný priestor z vnútornej strany kolesa, to sa týka aj bŕzd.
Teoreticky je možné to primrznutie vody na vnútornú stranu disku, ale mám dojem že sa to týka skôr tých plechových diskov, ktoré majú väčšiu súvislú plochu.
A zároveň hliníkové disky omnoho lepšie odvádzajú teplo od bŕzd voči plecháčom, to znamená že sa pri brzdení skôr zahrejú a teda sa ani nevytvoria predpoklady pre namŕzanie, prípadne čo namrzlo, to aj odmrzne.

No ale hlavný dôvod, prečo si ľudia dávajú aj v zime hliníkové disky, je estetický, je niečo pravdy na tvrdení, že vraj pekné disky robia auto.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tento november je neskutocne teply, dnes skoro na celom Slovensku prsalo a o mesiac au Vianoce... :zg282:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

:d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

navrhujem presunut vsetko letne nad 25+C do novembra, moze Dankour schvalit na 2020
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja som po rokoch prezuvania presiel z prezuvania jednej sady na prehadzovanie kolies (lebo v servisoch som sa nemohol pozerat na to, ako nicia pneu pri prezuvani) a napokon som skoncil pri celorocnych pneu a ine uz nechcem.

Ano, na sportovu jazdu to nebude, ale pri mojom civilizovanom najazde cez 30 000 km rocne je to idealna volba.

A nielen na juhu.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

streetqo napísal:...áno auto mi nič nezarobilo ale doviezlo ma na stretnutia kde som zarobil ja :D
Nieco taketo? :) Ale nic v zlom, to len na pobavenie..
https://youtu.be/YgEE0Z-ICrM
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Streetqo:ale asi patríš k typom ľudi mojích susedom že keď som sa nasťahoval na dedinu tak sa chodili stažovať starostovi ako je možne že pánko si staia dom kesh a jazdí na MB :D zdar vela štastných km[/quote]Tak toto si si vycucal s prstu ::: ako by asi vedeli či staviaš cash alebo máš hypotéku, a MB to má v dnešnej dobe každý tretí šupák, lebo každý druhý ma Bmw a každý prvý Afdi.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cuduj sa svete, ja som to tiez videl, na novej ulici sused presne vedel kto ma uver a kto cash, proste su ludia, co maju starosti navyse potrebne :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
streetqo
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.03.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa streetqo »

Acon napísal:
streetqo napísal:
Acon napísal: Hm. Tak potom ja som šialenec. Obuvam 265/55R18. A o tých čo obuvaju 315/70R22,5 ani nehovorím. Čistí samovrahovia.
To co je za kravské tvrdenie? Rozmer sa predsa odvíja od typu auta, ty... šialenec
áno máš raketu s R 18 zajímala by ma ekonomika:D mám 320 cdi4matic spotrebu 9,5 L / 100 km a neplačem pri tom nájazde ...každý kvartál menim olej atď a som tu... áno auto mi nič nezarobilo ale doviezlo ma na stretnutia kde som zarobil...
Ty si iný narcis :d :D absolútne si nepochopil. Bezpečné obutie sa odvíja od typu auta. Ty univerzálne napíšeš kravinu že na zimu je rozumný rozmer max 225/45r17.na aké auto? Clio? Fabia? Super? Bmw7? MB G? Koľko to auto váži? 1t?1,5t? 2t? 3? Aký rozmer výrobca doporučuje?
Nemám raketu. V tvojom chápaní ma vyfacká možno aj to Clio no taký rozmer, čo je podľa teba posledný rozumný ja nem ani v TP ani nič co by, sa mu približovalo. Pretože jednak sa mi 17" nezmestia kvôli brzdam a jednak by, som letel v 1. zákrute. Na druhej strane mám auto kde ja na zimu obuvam 195/75R16 lebo je to podľa mňa najrozumnejsia na to auto. No pri tvojom myslení si ty už sialenec keď obuvas 244/45. Chápeš akú kravinu si napísal? Každé auto má iné nároky na bezpečné obutie. Neexistuje univerzálne doporučenie, ktoré ak niekto nedodrží tak je u teba sialenec
paráda , je super že čítaš medzi riadkami :) napísal som že viac ako R17 na zimu u nás obuje iba šialenec ale je mi jasné že čítať s porozumením je ťažke a závidím tú tvoju milionársku štvrť :D veľa štastných km :) očividne sme sa nepochopili ale poútoč :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

:d :D

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných