Prezúvanie sady gúm na jednu sadu diskov životnosť?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

...
Naposledy upravil/-a Acon v 20.11.2019 20:17, upravené celkom 2 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dep napísal:Novy Renault Scenic a Grand Scenic uz nekupis s mensimi ako 20palcovymi diskami :)

.....

Plechy, ci elektrony na zimu ? Hlavne na autach vyššej strednej triedy by plechace vyzerali komicky.
Komicky vyzerajú hlavne tie renaulťácke 20ky so šírkou 195
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hankook 385/55 R22,5, disky zostávajú, pneumatiky sa prezuvaju
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - V3S mala 20tky takže mám podozrenie že 22,5 budú z Actrosa alebo Magnuma.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco , óóo dobrý si MB Actros mk4 euro6 420, zajtra po tri a pol rokoch prevádzky nové zimné, však v Škandinávii to už začalo, a v sobotu idem hore tak prezuvaju. Soľ, retiazky, lopatu, oceľový špagát už som naložil do návesoveho kufra.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dcéra vo švajci už lyžuje , majú tam cez 30cm. A ona tiež prezúva zimné na leto za zimné na zimu. Vlani som tam videl niektorým čo nechodia až dolu do Churu normálne hroty.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal: Toto ho*** trápi aj mňa - všelikade za šopkami alebo na povale je viac ako 20 kompletných sád a nikto ich nechce ani zadarmo. :41c2:

vyloz na ulicu, hlavnu cestu. Do hodiny su prec,mate tam dost zberacov :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám ich volne prístupné, 13ky už nejako dnes neletia ani v tmavších končinách :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Hmmm,nova doba. Boli casy ked cely den tlkli kladivom do betonu aby vybrali par kil roxoru.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to volám ebnutá doba.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
streetqo
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.03.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa streetqo »

Acon napísal:
streetqo napísal:
Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec..
Hm. Tak potom ja som šialenec. Obuvam 265/55R18. A o tých čo obuvaju 315/70R22,5 ani nehovorím. Čistí samovrahovia.
To co je za kravské tvrdenie? Rozmer sa predsa odvíja od typu auta, ty... šialenec
Pohoda tých 20 000 km by som dal aj na koni :D škoda že si nepochopil... pre mňa auto , kolesa , dom , nie je téma to ma naučil starý nemec že sú to vyhodené peniaze a čistá spotreba ... premňa za mňa jaz=di aj na R 34 na traktor ... povedal som svoj názor nevidím dôvod kupovať disky na 2 prezutia max :-) ale asi patríš k typom ľudi mojích susedom že keď som sa nasťahoval na dedinu tak sa chodili stažovať starostovi ako je možne že pánko si staia dom kesh a jazdí na MB :D zdar vela štastných km
streetqo
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.03.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa streetqo »

Acon napísal:
streetqo napísal:
Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec..
Hm. Tak potom ja som šialenec. Obuvam 265/55R18. A o tých čo obuvaju 315/70R22,5 ani nehovorím. Čistí samovrahovia.
To co je za kravské tvrdenie? Rozmer sa predsa odvíja od typu auta, ty... šialenec
áno máš raketu s R 18 zajímala by ma ekonomika:D mám 320 cdi4matic spotrebu 9,5 L / 100 km a neplačem pri tom nájazde ...každý kvartál menim olej atď a som tu... áno auto mi nič nezarobilo ale doviezlo ma na stretnutia kde som zarobil ja :D
ako som písal vyššie jazdí aj na R 34 je to jedno...Ale reči typu sused je socka lebo ma 1 disky ma privádzajú do hladiny alfa kde mám nepretržitý smiech ... To je to iste ako keby hovorím že sused je socka lebo ma iba jeden hajzel doma ... pozám ľudí tvojho typu môj otecj e taký istý ktorý preháňal 130 GLS po okreske na 85 km/H pre isottu aby neotvorilo 2 karburátor :D
streetqo
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.03.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa streetqo »

jergusko napísal:
streetqo napísal:
laco1871 napísal:Podľa mojho názoru prezúvanie dvoch sad gúm vždy po sezone na jedne disky, je nič iné len bohapusté žgrlošstvo... :-\

A niekedy aj pózerstvo, moj sused to tak robí, lebo druhá sada elektronov na jeho AUDInu, stoji tiež nejake peniaze.. no ne ?

Snaha ušetriť tam , kde by sa nemalo.
Počul si niekedy že : Názor je najnižšia forma inteligencie ? :D

Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec.. prezúvam na jedn elektróny pri nájazde 60K km / rok sú gumy max na 2 sezóny ak sa podarí . A nevidím v tom zmysel opatrovať ďalšie "železo" v garáži. A áno som taký žgrliak že v prípade potreby kúpim také isté auto hoc kedy... Milujem tento slovenský pohľad na veci , že sused ma avdi ale ja mám zimné/letné zvlášť na diskoch tak v poodstate som kráľ.. :D
nemám potrebu útoČiť ale presne tieto slovenské mantry ma vytáčajú :D ja mam auto ako sústruh ktorý zarába €€ a nemám potrebu mať naleštené 22 ky len aby sused nemôhol niečo povedať :D
Keď ťa baví prezúvať, lebo si lakomý uskladniť si ich v servise za pár eur, tak je to tvoja vec... Len to ti potom to auto asi veľa €€ za tých 60 tisíc najazdených ročne nezarába, keď si nemôžeš dovoliť ani druhú sadu 17" kolies za príšerných 200 eur, zaplatených IBA RAZ,plus pár desiatok eur ročne za uskladnenie.
Keď ťa baví to stále prehadzoovať a stále nanovo vyvažovať, tak je to tvoja vec, ale dovoľ nám náš názor, že je to blbosť.

Pred mesiacom som chytil parádnu jamu a musel som dať disk na opravu. Žiadny problém, nahodil som druhú sadu. Zaujímalo by ma, čo by si v takom prípade urobil ty.
Prezúvať gumy na jednej sade diskov má asi takú logiku a takú "úsporu", ako keď niekto jazdí celý rok na zimákoch, lebo "ušetrí za letné a za prezúvanie".
posielám pusu na čelo lebo môj najlepší kamoš od dectva ma servis a uskladní mi aj prívensný vozík zadarmo :D a to od neho nežiadam nemám problém si to zaplatiť ale očividne tebe tých 200 € chýba ..A ja to neprehadzujem na tom su automechanici ktorí to prezujú za smešných 25 € :D smiešne je že by som prezúval zakaždým disk aj gumu ... Proste je to o nájazde km keď mám gumu prezuť 2x a vyhodiť neech mi nikto nehovorí že sa tak znići kord atď že ta guma je na zahodenie :D frajerka jazdí 3000 km / rok a má 2 sady diskov ale ja nevidím v tom zmysel ak mi to objasníš kúpim aj 4 sady diskov bez slzičky že rodina nemá dobré vianoce lebo auto ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

streetqo napísal:
Acon napísal:
streetqo napísal:
Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec..
Hm. Tak potom ja som šialenec. Obuvam 265/55R18. A o tých čo obuvaju 315/70R22,5 ani nehovorím. Čistí samovrahovia.
To co je za kravské tvrdenie? Rozmer sa predsa odvíja od typu auta, ty... šialenec
áno máš raketu s R 18 zajímala by ma ekonomika:D mám 320 cdi4matic spotrebu 9,5 L / 100 km a neplačem pri tom nájazde ...každý kvartál menim olej atď a som tu... áno auto mi nič nezarobilo ale doviezlo ma na stretnutia kde som zarobil...
Ty si iný narcis :d :D absolútne si nepochopil. Bezpečné obutie sa odvíja od typu auta. Ty univerzálne napíšeš kravinu že na zimu je rozumný rozmer max 225/45r17.na aké auto? Clio? Fabia? Super? Bmw7? MB G? Koľko to auto váži? 1t?1,5t? 2t? 3? Aký rozmer výrobca doporučuje?
Nemám raketu. V tvojom chápaní ma vyfacká možno aj to Clio no taký rozmer, čo je podľa teba posledný rozumný ja nem ani v TP ani nič co by, sa mu približovalo. Pretože jednak sa mi 17" nezmestia kvôli brzdam a jednak by, som letel v 1. zákrute. Na druhej strane mám auto kde ja na zimu obuvam 195/75R16 lebo je to podľa mňa najrozumnejsia na to auto. No pri tvojom myslení si ty už sialenec keď obuvas 244/45. Chápeš akú kravinu si napísal? Každé auto má iné nároky na bezpečné obutie. Neexistuje univerzálne doporučenie, ktoré ak niekto nedodrží tak je u teba sialenec
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

streetqo napísal:
Pohoda tých 20 000 km by som dal aj na koni :D škoda že si nepochopil... pre mňa auto , kolesa , dom , nie je téma to ma naučil starý nemec že sú to vyhodené peniaze a čistá spotreba ... premňa za mňa jaz=di aj na R 34 na traktor ... povedal som svoj názor nevidím dôvod kupovať disky na 2 prezutia max :-) ale asi patríš k typom ľudi mojích susedom že keď som sa nasťahoval na dedinu tak sa chodili stažovať starostovi ako je možne že pánko si staia dom kesh a jazdí na MB :D zdar vela štastných km
:d :D ešte stále hovoríš o pneumatikách? Ako to súvisí? Ale keď už o tom hovoríš, to co ti povedal nejaký Nemec, to som ti kľudne mohol povedať aj ja. A so susedmi máš preto taký problém lebo si staval v diere. Mal si stavať v štvrti medzi rovnocennými ako ja. Pri mne sa nad tým nikto nepozastavoval a starosta ani nevedel, že staviam. Ale je fakt, že to je zasa drahé :d :D možno by ti potom nezostalo 200€ na uskladnenie kolies :d :D ja ich radšej aj s prívesom skladuje vo vlastnom. Nie, že by som nemal tých 200, no mam miesta, že by, som mohol skladovať aj iným

Apropó, ten Nemec ti nehovoril, že máš radšej prezuvať? Nie? Tak to nebol Nemec. Tí prezúvaju a 2 sady diskov používajú málo
Naposledy upravil/-a Acon v 21.11.2019 09:29, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], imrich123456 a 47 neregistrovaných