Prezúvanie sady gúm na jednu sadu diskov životnosť?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

jergusko napísal:
streetqo napísal:
laco1871 napísal:...
Počul si niekedy že : Názor je najnižšia forma inteligencie ? :D

Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec.. prezúvam na jedn elektróny pri nájazde 60K km / rok sú gumy max na 2 sezóny ak sa podarí . A nevidím v tom zmysel opatrovať ďalšie "železo" v garáži. ...
Keď ťa baví prezúvať, lebo si lakomý uskladniť si ich v servise za pár eur, tak je to tvoja vec... Len to ti potom to auto asi veľa €€ za tých 60 tisíc najazdených ročne nezarába, keď si nemôžeš dovoliť ani druhú sadu 17" kolies za príšerných 200 eur, zaplatených IBA RAZ,plus pár desiatok eur ročne za uskladnenie.
Keď ťa baví to stále prehadzoovať a stále nanovo vyvažovať, tak je to tvoja vec, ale dovoľ nám náš názor, že je to blbosť.

Pred mesiacom som chytil parádnu jamu a musel som dať disk na opravu. Žiadny problém, nahodil som druhú sadu. Zaujímalo by ma, čo by si v takom prípade urobil ty.
Prezúvať gumy na jednej sade diskov má asi takú logiku a takú "úsporu", ako keď niekto jazdí celý rok na zimákoch, lebo "ušetrí za letné a za prezúvanie".

A vsimol si si, ze najazdi 60 tis. Km za rok? Ze je rad ak ma pneu na 2 sezony? Vsak to bez ohladu na to ci ma ale nema druhu sadu diskov prezuva tie pneu hore dole na disky snad rovnako casto. Ak najazdim 10tis. km v sezone a pneu mam vzdy na 4 sezony, tak si zaobsataram druhu sadu diskov. Kto to ma na 2 sezony, tak sa mu viac oplati tie pneu len prehadzovat na jednej sade diskov a o to skor ak ma TMPS senzory. A kto najazdi do 10tis. km rocne, tomu odporucam zamysliet sa nad celprocnymi pneu.

Zadavatel nech sa zariadi podla toho kolko sezon opatruje jedny pneu. 5x ich vyzuvat uz moze mat vplyv na stav och konstrukcie.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ja som tiez zgrlos, a jazdim na aute od nova na tych diskoch a pukliciach co malo a teraz po 10 rokoch 340 tkm ani naznak sfukovania ci niecoho ineho.Radsej si zabezpec plnohodnotnu rezervu z heverom a klucom.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

puklice boli prve co islo prec....original do piatich minut predane... :40bd: ..zbytocna hmotnost, zbiera to bordel , a najaky trtko sa furt najde co to cmajzne...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

wilz napísal:
Poznámka k tým plastovým pukliciam: v zimnej prevádzke je to technický nezmysel, pod puklicami plechové disky korodujú omnoho rýchlejšie ako keď sú nezakryté.
Samozrejme keď je pre niekoho podstatnejší vzhľad kolies, uprednostní puklice za cenu skorodovania diskov pod nimi.
Skusenost mam presne opacnu, po 7-mich sezonach bez puklic uz ani farba na diskoch nebola. Odletujuce kamienky rychlejsie natusia povrch s farbou a tym padom aj skor skoroduju.
Kedze ako si pisal mi na novom aute vadil vzhlad kolies tak som si kupil puklice a aj teraz po 8-mich sezonach nie su hrdzave ani s polovice tak ako tie bez puklic.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

jergusko, kde si prisiel na to, ze nazor je najnizsia forma inteligencie?

mat moznost povedat svoj nazor je jedna z najcennejsich veci (po zdravi), ktoru mame.

mat moznost povedat nazor je DEMOKRACIA.

prejavom inteligencie je, ze clovek vie prejavit svoj nazor

schopnost rozmyslat je prejavena nazorom
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

laco1871 napísal:Podľa mojho názoru prezúvanie dvoch sad gúm vždy po sezone na jedne disky, je nič iné len bohapusté žgrlošstvo... :-\
Síce mám 2 sady pre obe autá no tvoj názor je bohapustá kravina. Pri prezuvani sa vždy vyvážia. Môžu sa aj tak, no kto to robí? A keď najazdím za sezónu po 15-20000km tak nemá zmysel držať 2oje disky
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tiez na jednom aute prezuvam pneu zimne/letne na jedny disky. Nic na tom zle nevidim… Skoro kazdy rok jedna nova sada letnych, jedna nova sada zimnych pneu.
Ostatne auta maju po dve sady diskov, tam sa na nich tak moc nenajazdi…
A disky koli 2x rocnemu prezuvaniu nemam nijak poskodene (od vyzuvacky)…
Ale nemyslim, ze by sa na tom dalo nejako usetrit, kedze za demontaz o montaz si musia v pneuservise nauctovat viac. Na zimu plechace (luxusne su hlinikove zvacsa iba ako original prislusenstvo) v rozumnom rozmere. Zimna pneu byva v mensom rozmere lacnejsia a koli vacsej vyske komfortnejsia.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

1x rocne prezutie v jari a v jeseni je cena jedneho noveho plechaca.

tak isto mam u kazdeho auta 8 kolies na diskoch.v lete to najsirsie s co najnizzim profilom co sa da dat.v zime to najuzsie-balon plechac.nevadi mi v zime cierny plechac daju sa kupit okamzite predava to snad kazdy za par euro.za 100 ecok su uz aj opieskovane zrenovovane r16 disky 4 kusy
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Nadviažem na túto tému, otázka: je teda použitie elektrónu na zimu nejako horšia možnosť ako použitie plech.disku ?

Mám možnosť 16-elektrón (zn.Brock) alebo 16-plech.disk. O cenu teraz nejde, mám obe sady doma v garáži. Vraj na zimu je lepší plech kvôli hmotnosti, ale neviem teraz naisto. Jazdím klasika okresky a mesto - žiaden brutal terén.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak sme prišli k tomu že to každý robí inak a každý má na to svoj dôvod. A aj keby v tom bola chorobná šetrnosť tak čo koho do toho... ja už tiež začínam premýšľať o jednej sade na celý rok - univerzálky, zimy sú smiešne, kolesá zaberajú miesto, zo starých áut sa diskov neviem už zbaviť...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja cely rok jazdim na zimnych , prezuvam iba vtedy ak uz pneu su uz take biednejsie nemal by som nervy sa tahat furt po pneuserevisoch a cakat na poradovnik a zvlast pri troch autach , este rozmyslam ze vyskusam nejake celorocne :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

kazdy ma svoj dovod, preco meni,alebo nemeni....len keby viac vyvazovali...vela ludi jazdi na zimnych a ak to neprehana, je to v pohode, ale su aj auta, kde su len letne, ved napr.ak mas XKR-ko, tak tam nedas zimne gumy???...potom este viete, ze napr. nizkoprofilove gumy by sa mali v slusnejsom servise menit s teflonovym podkladovym pasom , inak ta pätka a disk vela pajsrovania nevydrzia...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

streetqo napísal:
Neviem či je to prejav žgrlošstva jazdím 225/45/17 letné aj zimné na SR viac obuje iba šialenec..
Hm. Tak potom ja som šialenec. Obuvam 265/55R18. A o tých čo obuvaju 315/70R22,5 ani nehovorím. Čistí samovrahovia.
To co je za kravské tvrdenie? Rozmer sa predsa odvíja od typu auta, ty... šialenec
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Novy Renault Scenic a Grand Scenic uz nekupis s mensimi ako 20palcovymi diskami :)

Ja mam auto obute na samostatnej sade elektronov zimnych R16 a letne R17. A dokonca nevyvazujem ich každý rok a prezuvam si sam na dvore, kašľať na fronty pred pneuservisom.

Plechy, ci elektrony na zimu ? Hlavne na autach vyššej strednej triedy by plechace vyzerali komicky.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: kolesá zaberajú miesto, zo starých áut sa diskov neviem už zbaviť...
Toto hovadsky trápi aj mňa - všelikade za šopkami alebo na povale je viac ako 20 kompletných sád a nikto ich nechce ani zadarmo. :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných