Audi A3 8P - spoľahlivý motor diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ked raz zavedu emisne zony na Slovensku tak ako v Nemecku tak to este len budu spomienky na ten jednoduchy, robustny a spolahlivy a udrzbovo prijatelny 1,9TDI motor, ked to aj u nas zakazu do cestnej premavky..........
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Na Slovensku to nikdy nezavedú, resp. nikdy to fungovať nebude.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Golfo - ver tomu že aj v Nemecku ich zrušia lebo nebudú v súlade s islamom. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

golfo napísal:ked raz zavedu emisne zony na Slovensku tak ako v Nemecku tak to este len budu spomienky na ten jednoduchy, robustny a spolahlivy a udrzbovo prijatelny 1,9TDI motor, ked to aj u nas zakazu do cestnej premavky..........
Ak tu budú rovnaká platy tak nech zavedú aj zóny, som za.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

ivko1 napísal:
lacikalaslo napísal:Škoda tu niečo písať!!!každý sa tu obúva do druhého!!!každý má svoj názor a každá minca má dve strany.par ľudí odpovedalo správne a normálne a ostatným názor neberiem!
Nie, škoda tu niečo písať - to len ty sa hlúpo pýtaš, to je problém...

Chcem niečo kúpiť, tak sa v prvom rade zaujímam o možné negatíva, skrátka všetko má niekde nejakú slabinu! Chceš 10 ročné kachle, ktoré budú mať kludne 300-400tkm, 3-4 majitela a očakávaš spolahlivosť ako u fungláča
A teba má zaujímať to kolko stojí riešenie daného problému a nie že si do úvodného príspevku napíšeš že čakáš pozitívne odpovede
Uplny suhlas! Otazka mala zniet “Audi A3 v nafte alebo japonec pripadne francuz v benzine?”.. to by bolo podla gusta ze?!..
Slovku “pozitivne” moc nerozumies co? Skoda.. pekne slovko.. celkom lahko sa pameta a mnohym aj chape.. Len nie vsetkym.. :/ Ze by mal pan na mysli ze by sa mohla debata uberat smerom “toto Tdi ano a toto Tdi nie”.. A nie smerom ze svet je “cierno biely”ergo japonsko/francuzsko/benzinovy? Ty ho taky mas Ivko! Ty mas benzin, automat, japonca!! Etalony vsetkeho! Od inteligencie jednobunkovy organizmov pocinajuc cez spravnost babickinych receptov na babovku pokracujuc a riadenim jadroveho reaktora konciac... Skratka neni pravdy nikde mimo tvojho sveta a tvojho pohladu nan...
Uz z logiky otazky to inac ani nejde chapat... Co jako “pozitivne” chcel pocut, ked chce vyselektovat lepsiu variantu??
Chce kupit auto a zaujima sa ako sa vyhnut pripadnym problemom a ty ho pyskujes za to ze “...tak sa v prvom rade zaujímam o možné negatíva..” O co mas pocit ze sa zaujima svojou otazkou?! Staci letmy nastrel lebo ozaj nechapem tvoje komenty... :/

A3 je uuuplne v pohode.. Ale to uz pan Hlavaty napisal.. Taka onakvejsia Octavia.. A motor do nej je tiez uz jasny myslim..
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bandit97: velmi sa mýliš.
Pre mna za mna nech si kúpi čo len chce, ale všetko má svoje pre a proti aj tie koncernové kachle.
Milan vie ospevovať - stačí ak sa urobí všetko potrebné a garantuje že má majitel zaručene na dlho pokoj. Akurát vždy zabudne napísať čo to potrebné stojí a teda že Milan je ten čo to vie na centy zrátať.

Preto znova opakujem - ked si chcem kúpiť jazdenku tak sa zaujímam aj o to čo sa serie aby som vedel čo ma +- bude stáť jej prevádzka. Dnes nie je problém po kúpe nasypať do auta 1000€ a všetko je to preto že sa niekto poriadne nezaujíma a potom tu vypisuje ako bol podvedený pri kúpe a že má auto kopec skrytých vád. A nevrav že to tak nie je, kúpiť vydojený koncern je to najmenej

Ked sa budú písať takéto sračky ako si napísal ty sám, tak sa nečudujme že sa vela ludí pri kúpe opáli.
bandit97 napísal:A3 je uuuplne v pohode.. Ale to uz pan Hlavaty napisal.. Taka onakvejsia Octavia.. A motor do nej je tiez uz jasny myslim..
Na čo si týmto tvojím komentom upozornil autora??? Na čo si má dávať pozor pri kúpe? Presne takýmito príspevkami smeruješ autora k domnienke že to auto je dokonalosť a nič lepšie sa ani kúpiť nedá a potom po dvoch mesiacoch napíše že mu vyletela na 1.9TDI ojnica z bloku.
Lebo starý známy problém určitých rokov výroby, akurát ked sa pred kúpou pýtal tak mu o tom nikto nevravel

A teda ked si už vytiahol toho japonca... Stačí že sa niekto spýta a hned sú pod tým komentáre typu určite drahší servis, ceny ND, nie každý to vie opraviť... To isté platí aj ked sa niekto spýta trebárs na FR auto, všetko sa kazí len koncerny sú v pohode...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 21.02.2018 07:45, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty si dobrý.Vieš si predstaviť tu rozoberať ešte ceny ? masaker !!
jednému zle,druhému dobre,tretí ťa nazve tak,iný onak,každý tu rozumie všetkému,no a cenám najviac.Cenu sa dá preberať s tým,komu aj reálne robíš
To čo píšeš kulhá na obe nohy,lebo pred kúpou sa jednoducho nemôžeš pýtať čo bude ešte plus stáť údržba.Mohol by si vtedy,ak mi vysypeš technický stav v ktorom to auto preberáš.A kedže autá sa kupujú a 90% sú dovozy,a to je onakvá kategória,tak tých 90% po kúpe do mesiaca opravuje.Jeden viac iný menej,ale iba zopár jedincov štýlom...urobte všetko čo nájdete že treba dať do poriadku,potrebujem tip top stav.Na SVK sa opravuje,nerobí sa údržba.O opravuje sa keď sa po..toto Do takéhoto prostredia ty chceš kultivovanú debaty o cenách ? Si srandista
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie Milan, ale stačí napísať, že ak bude treba meniť hydroštely že to stojí tolko a tolko, tak isto vymačkané lôžka vstrekov.
Tiež si tu kedysi písal o probléme s prevodovkami...
Alebo že vyletí ojnica z bloku...

A na toto treba jednoducho pred kúpou upozorniť, lebo to nie sú veci typu brzdové platničky za 25€

Chváliť vieš, ale zabúdaš nejak na druhú stranu mince
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to trochu inak.Dať cenu na hydroštely (výmenu) je v podstate nezmysel.Pretože 99 ľudí mu ich pokojne vymení.Ja nie.Pretože k tomu patrí...výmena panvičiek vačky,komplet premeranie vačky,ak je iba poškrabaná tak sa zalapuje,nad určitú mieru vymení.Automaticky dostane nové gufero,nové tesnenia pod tandem,pod sanie,automaticky sa sanie vyčistí,skontroluje,odmeria,urobí diagnostika pred aj po,pozrie turbína atd atd.Nemám rád robiť to mimo výmeny rozvodov pretože to je aj práca ako pri rozvodoch,čiže budú rozvody platené už druhý raz,a ostanú pôvodné,to nemám rád.Tie práce treba časovať do jedného pokračujúceho úkonu.Menia sa skrutky vstrekovača,ak je blbá korekcia vyberá sa vstrek,prekrúžkuje a očistí šachta od ostrej hranky aby nesekala oring.
Takže...to nie je výmena hydroštelov,to je tridsať úkonov a ak to odflákneš nejakým slovenským "iba" koleduješ si opakovanie a prieser.
Teraz tu jeden bol,ani ho nerobím lebo nie.Takmer nemožný je studený štart.Nová je baterka,nový je štarter,nová je spínačka,a má žhaviče na káblik z kabíny.Ani tak nechytí,len točí a znova by zhorel štarter.Toto je oprava na slovenský spôsob tunajšej dielne.Ak by som to mal robiť,je to majland vecí a vlastne všetko čo sa tu o hydroštely plus príslušenstvo spomínalo.Na odometri - 208 tis. (dovoz) Požiadavka je ...(len,nech sa dá toho zbaviť) takže nič,"len" sa u mňa nedá,musí prísť iný majster nech to polepí.Aj tak to budú iba ďalšie peniaze do luftu,a to už mohlo byť urobené na tip top.
ivko ty niektoré veci myslíš vážne ? To si ozaj myslíš že sa dá nalievať ľudom rozum ? Ludia nečítajú,nerozumejú,len im to melie,stále počujú iba seba.Je to celé zle,lebo to začína byť bežná realita.Zopár jedincov sa vie opýtať,a vie ako sa má opýtať a kde sa má opýtať.Jednoducho to viem,napíšem vec dosť závažnú,prečíta ju tisíce ľudí,ani jeden sa plus neopýta,ako to myslím že mu nie je jasné a zaujímalo by.Preto,každý nech si robí podľa seba
Chválim čo je dobré,a nikdy by som nemal výhrady aby niekto chválil niečo iné.Len ...akosi nikto nechváli nič.Nemá čas,zaoberá sa hladaním problémov u iných,lebo každý vie lepšie čo má robiť ako,ten druhý a náročný je tiež iba na toho druhého.Toto je taký zaujímavý národ
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No vidíš ako si to teraz pekne zhrnul čo všetko môže obnášať údržba motora...
A to je presne to o čom ja vravím, že majitel musí vedieť že je pravdepodobné že to bude treba urobiť, lebo jednoducho 10 ročný diesel s XY tisíc km

Predstava každého kupca je že po kúpe dá urobiť rozvody oleje a má pokoj, ale tie úkony čo si vymenoval okolo hydroštelov asi riadne navýšia sumu za úvodný servis


Mna sa tu jeden člen kedysi pýtal cez SS na Subaru. Bolo to kludne aj 10 SS, kde som mu odpovedal na jeho otázky a taktiež upozornil na to od čoho má dať ruky preč (má sa vyhnúť boxer dieslu) a potom mi napísal že kúpil dieslovú Imprezu. Tak som mu znova odcitoval časť tej SS, kde som mu to písal. No a dnes predáva Imprezu na Subaru klube s KO motorom - poškodená kluka
07.12.2015 09:52 Zdravím Vás. Nedávno som si kúpil Imprezu 2009 diesel 110kw. Je to auto kupovane na SK s 165 tisic km. Chcem sa spýtať či sa mám bát že sa ten motor rozsype ako ma už postrašil Ivko1 na bazare.eu Troška ma zneistil nečakal som že je to zlý motor lebo pátral som po internete pred kúpou a nič hrozivé som nenašiel okrem neštastného DPF a spojky do rv08. Ďakujem za odpovede
Ked pozriem na dátum kedy kúpil a kedy predáva s KO motorom, tak sa povozil dva roky. Pátral po internete, ja som mu to písal a nevedel že tie motory jednoducho padajú na total deštrukciu. Čo mám na to viac napísať...
Ja to vidím tak že môžeš upozornovať kolko chceš, stále je to ako hádzať hrach na stenu, lebo nadšenie z kúpy je tak silné že nedostatky sa prehliadajú
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé je to asi tak,že každý autu rozumie,no logicky.Kedže tomu rozumie kupuje z vlastnej hlavy,podla vlastných očí,na základe toho čo sám vie.Tomu už iba nahráva že iné než dovozové auto takmer nenajdeš.Aj predstava že vonku sú autá servisované lepšie,kedže sú ľudia bohatší a lepšie ich udržujú.Ibaže,do myšlienky nie je zahrnuté to,že nákup až na výnimky je kupovanie cenove výhodných aut,tj toho,čo má zmysel aby ešte zarobilo.Dovážal som v autá,preclieval,opravoval ťažké búračky,prevádzkoval odťahovku dlhé roky,vozil pre dovozcov,biznis poznám do najmenších detailov.V tej dobe sa pod stovku tisíc na jednom aute nešlo,dnes sa dováža pre zisk pár stoviek,je inaká doba a pomery.Výsledok nákupov na vlastnú hlavu je tragická.Ničomu sa nedá veriť,nikomu sa nedá veriť,do mesiaca dvoch sú všetky problémy odhalené a ďalej už to ide systémom - oklamali mňa,oklamem aj ja niekoho ďalšieho.Poradiť sa,zaplatiť si niekoho je hanba,urobiť finančný kotrmelec nie je,nik nič neprizná,zatĺkať všetko a čokoľvek je druhý všeobecný národný šport
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ivko ty pises v zasade dobre, len problem je ze to pises vsade a na kazdu otazku.. Tvoje prispevky netreba uz ani citat aby clovek vedel co vnich bude... Preto som napisal ze mas svoju neotrasitelnu pravdu na vsetko.. Zadanie je take ake je a aj tak odpovedas uplne na nieco ine.. Si presne ako ten co kupil tu naftovu imprezu...

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných