Audi A3 8P - spoľahlivý motor diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to v poriadku že sa taký nájde,možno je dokonca na kadečom pôvodnom,veď nikto neželá aby ľudom benziňáky klakli pri 100 tisícoch.Ale jedno už raz treba pochopiť,sú to inak stavané motory,na inú záťaž,iné km.Diesel v čase tých prvých dvoch generáciách Tdi sa robil na výdrž a ak dostal potrebné,mohol nalietať milion ako pravidlo.nie ako výnimku.Pretože ak sa nájde desať kusov benzínov s poriadnejšími kilometrami,pokojne môžeme hovoriť že je to nevšedné a vôbec nie bežné.Preto neporovnávajme s Tdi kde bežné zase to,že km má už tretí raz 200 tis. a každý je spokojný,a spokojný bude aj ten štvrtý.Môže tu niekto tláchať o vyhonených motoroch (niežeby neexistovali),to by bola iná diskusia keby na odometroch svietili pravé kilometre.Potom tu nejaký neštastník čo už tretí raz nakrútil "iba" 200 tis rozhorčuje,lebo mu už odišlo to a hento.No jasné,vieme svoje

Až bude oslava vždy ako nejaké Tdi urobí 500-600 tis. budeme oslavovať každý deň.Nikoho nenapadne sa s tým vystatovať,stočí kilometre a predá :cau:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Nechapem tu nenavist voci tdi. V mojom okoli som videl 900 000km, 450 000, 300 000 bezne. Zato 1,6mpi skapal po 5mesiacoch od kupy pri 200 000. Jasne bol to pripad hlupeho majitela a kupeneho vergla. Ale preco si tak ludia vybijaju zlost na internete nechapem.
Stavim sa, ze v kazdej dielni na dedine keby sa idem opytat, hocikde, tak im najazd 400-500 000 km na tdi nepride nijak zvlastny.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja zasa nechápem prečo iba koncern, respektíve 1.6mpi, veď vždy je nejaká alternatíva

Ľudia si sami robia svet čiernobiely
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Si ma zle pochopil, ja som to napisal iba preto, ze tak bolo porovnavane tu v teme. Ja keby si mam vybrat medzi vwdiesel/vwbenzin beriem diesel. Ak vw benzin/iny benzin, tak beriem iny. Iny diesel/vw diesel - beriem vw diesel. A to myslim roky 2009-.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

čital som v niektorej téme na TOMTO fore , alebo na sesterskom ? topspeed.sk ??
Už neviem..

Ale podstatná informacia bola, že od VW su od. r.v. 2013 všetky motory už dobré..
Ako TSi, tak TDi... :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vsetko je dobre lepsie najlepsie a este lepsie caka za rohom ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P - spoľahlivý motor diesel

Príspevok od používateľa ntg »

lacikalaslo napísal:Zdravim chcem si zakúpiť Audi A3 r.v.2005-2007 viete mi poradiť spoľahlivý motor TDi aj spotreba nafty vaše skúsenosti od majiteľa tohto typu vozidla.dakujem za normálne a pozitívne odpoveďe.
. spolahlivy motor bjb bkc. bxe bls nutne vymenit loziska a sroby. iny motor od koncernu neni!!!!!!!!!!! este budu velmi plakat majitelia hnojov cr atd fsi tsi ..... za akozezlym 1,9. to co vydrzi 19 oproti ostatnym sa neda rovnat. a co ze si dal 400 za turbo. ja som dal 800 za nove nie prasivy repas natrety striebrenkou nastaveny vo zveraku, ked sa chcem spolahlivobvozit nehladim na peniaze. ked ti to skape v nenecku neviem ci je lacnejsi odtah alebo sevis doma predtym. jedine 1.9 ked chces mat pokoj. a keby aj zdochol cely, kupis za dostupne peniaze. takze plny suhlas s MHlavatym :300f:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Je to v poriadku že sa taký nájde,možno je dokonca na kadečom pôvodnom,veď nikto neželá aby ľudom benziňáky klakli pri 100 tisícoch.Ale jedno už raz treba pochopiť,sú to inak stavané motory,na inú záťaž,iné km.Diesel v čase tých prvých dvoch generáciách Tdi sa robil na výdrž a ak dostal potrebné,mohol nalietať milion ako pravidlo.nie ako výnimku.Pretože ak sa nájde desať kusov benzínov s poriadnejšími kilometrami,pokojne môžeme hovoriť že je to nevšedné a vôbec nie bežné.Preto neporovnávajme s Tdi kde bežné zase to,že km má už tretí raz 200 tis. a každý je spokojný,a spokojný bude aj ten štvrtý.Môže tu niekto tláchať o vyhonených motoroch (niežeby neexistovali),to by bola iná diskusia keby na odometroch svietili pravé kilometre.Potom tu nejaký neštastník čo už tretí raz nakrútil "iba" 200 tis rozhorčuje,lebo mu už odišlo to a hento.No jasné,vieme svoje

Až bude oslava vždy ako nejaké Tdi urobí 500-600 tis. budeme oslavovať každý deň.Nikoho nenapadne sa s tým vystatovať,stočí kilometre a predá :cau:
- no je to trošku nekorektné.... kto u nás jazdí také kilometre šiel kvôli spotrebe do nafty, nie kvôli spoľahlivosti lebo o tej sa vtedy nevedelo.... bežný občan nerieši miliony km lebo ich neurobí ani za 10 životov.... ale pozrime sa na poctivé benzíny tam kde spotrebu neriešia a zistíme že spokojne také porcie ako ospevované tdi najazdia ale v míľach a ani sa nad tým nevzrušujú. Camriny s takým nájazdom sú pravidlom a nie výnimkou. Auto sa rozpadne a motor bude bežať a na inej kulturnej úrovni.
Že mi tu jazdíme ako jazdíme nie je chyba benzín motorov ale niečoho iného. Na svete je x benzínov ktoré zvládnu najmenej toľko km čo tdi bez toho aby im niekto a 100 000km robil vážny servis. Samozejme pri inej spotrebe ale to je o inom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ked už porovnávate , prečo nehrabnete hlbšie do minulosti??? Prečo 1,9tdi a nie 1,6 hladký diesel??? nemá turbo , nemá žiadnu elektroniku a golfy mk2 s ním točili miliony km. :40bd: :40bd: Raz a navždy si zapametajte čo na aute nie je to sa nepokazí. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco ale aj to malo sa moze pokazit :40bd: Tu nedaleko panko prvy majitel octavky 1,9sdi rovno z obchodu a nafta len z slovnaftky a po 70 000km cerpadlo v haji lol :d :D
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lacikalaslo napísal:Škoda tu niečo písať!!!každý sa tu obúva do druhého!!!každý má svoj názor a každá minca má dve strany.par ľudí odpovedalo správne a normálne a ostatným názor neberiem!
Nie, škoda tu niečo písať - to len ty sa hlúpo pýtaš, to je problém...

Chcem niečo kúpiť, tak sa v prvom rade zaujímam o možné negatíva, skrátka všetko má niekde nejakú slabinu! Chceš 10 ročné kachle, ktoré budú mať kludne 300-400tkm, 3-4 majitela a očakávaš spolahlivosť ako u fungláča
A teba má zaujímať to kolko stojí riešenie daného problému a nie že si do úvodného príspevku napíšeš že čakáš pozitívne odpovede.

Lebo potom ked príde na servis tak sa budeš škrabať za uchom a budeš sa servisáka pýtať či to treba teraz, alebo či to ešte chvílu počká. Presne tak dopadajú ludia čo chcú počuť len chválu na to čo si vybrali

PS: ideš vygrcať niekolko tisíc za auto tak si poriadne zisti čo všetko ťa môže stretnúť ohladne údržby a nie tu riešiš spotrebu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslým že záver to zaklincval,hlúpa je otázka a múdre sú odpovede.V jednom sa ale súhlasiť dá,škoda niečo písať.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

dodik13 napísal:Oco ale aj to malo sa moze pokazit :40bd: Tu nedaleko panko prvy majitel octavky 1,9sdi rovno z obchodu a nafta len z slovnaftky a po 70 000km cerpadlo v haji lol :d :D

aa čože sa mu na tom pokazilo?:)čerpadlo? ajeeje no to urrčite
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

SDI nie je mechanický diesel , pokašle sa to rovnako ako oturbenec. Kamarát sa u mňa zastavil cestou do kovošrotu a doslova mi zhodil na dvor motor z nejakého starého toleda. Že budeš mať na diely, naposledy bežal pred 7 rokmi. Na druhý deň som mu dal baterku naťahal naftu odvzdušnil a motor tak ako ležal v blate chytil a išiel. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Dokážte toto s modernými motormi čo majú už RJ. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš Laki ja zase z duše neznášam auto ktorému nerozumiem. Už aj Felda ma vytáča tou svojou RJ a MPI , ale musím jej to prepáčiť lebo je dostatočne blbuvzdorná. lol Každopádne , keď príde jej čas tak ju naložím na odťahovku a ani jej nezamávam, za Karkulkou som plakal. V tom je ten rozdiel. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných