LPG - životnost motora

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xotox napísal:a tvrdim snad ja nieco ine?
len som sa pozastavil nad tym naco tu diskutujes o LPG ked ty zjavne ziadne LPG nepotrebujes.
aby to nebolo ako http://forum.autobazar.eu/audi-a4-lpg-l ... 29470.html :40bd: :40bd: :40bd:
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

Treba ratat aj s castejsimi vymenami sviecok,servisne kontroly kazdy rok,poruchy co neustale niekto s tym ma a opravy su za peniaze nie za pekne slovo ,to vsetko si priratat k cene plynu , myslim naklady a to vyjde o nieco viac ako len ze cena plynu je lacnejsia o polovicu !!A aj spotreba nie je urcite o liter vyssia ako u benzine ako niektory pisu ,to by bol bum v cestovani autom na plyn.Do podzemnych garazi absolutny zakaz..............!! _ma to vyhody aj nevyhody , nic nie je vyborne a dokonale ako sa zda............
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Treba ratat aj s castejsimi vymenami sviecok
Koľko stoja také sviečky?


servisne kontroly kazdy rok
???


aj spotreba nie je urcite o liter vyssia ako u benzine
Veru, u sekvenčného vstrekovania je to aj menej...


Dokonalé to nie je, ale ak nemeníš auto každý rok a najazdíš tých cca 20 tisíc km ročne a viac tak sa to jednoznačne oplatí!
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa romysisa »

cicmanec napísal:Treba ratat aj s castejsimi vymenami sviecok
Koľko stoja také sviečky?


servisne kontroly kazdy rok
???


aj spotreba nie je urcite o liter vyssia ako u benzine
Veru, u sekvenčného vstrekovania je to aj menej...


Dokonalé to nie je, ale ak nemeníš auto každý rok a najazdíš tých cca 20 tisíc km ročne a viac tak sa to jednoznačne oplatí!
myslim na kontrolu , kvoli netesnosti ....a tak kazdy rok sa chodi nie????
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa andy.gee »

romysisa napísal:myslim na kontrolu , kvoli netesnosti ....a tak kazdy rok sa chodi nie????
uz nie .. tie kazdorocne kontroly uz nie su povinne a staci raz za dva roky prejst cez stk

aj ked teda vela policajtov o tom stale nevie (o com som sa presvedcil minuly tyzden)
marcello.ita
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2011 19:51
Zdieľať na Facebook

zníženie výkonu -

Príspevok od používateľa marcello.ita »

chcel by som vcelku v krátkosti od vás vedieť, o cca koľko sa zmenší výkon motora potom ako sa hodí na plyn... mám konkrétne peugeot 206 rc, dvojliter benzín s výkonom 177 koní a chcel by som vedieť, koľko totych koní cca stratím.. ak by vás napadla ešte hocijaká iná rada, skúsenosť ohľadne peugeota 206/206 rc, môžte načmárať... diky
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: zníženie výkonu -

Príspevok od používateľa andy.gee »

marcello.ita napísal:chcel by som vcelku v krátkosti od vás vedieť, o cca koľko sa zmenší výkon motora potom ako sa hodí na plyn... mám konkrétne peugeot 206 rc, dvojliter benzín s výkonom 177 koní a chcel by som vedieť, koľko totych koní cca stratím.. ak by vás napadla ešte hocijaká iná rada, skúsenosť ohľadne peugeota 206/206 rc, môžte načmárať... diky
ak si das namontovat sekvencny splynovac, ktory ti dobre nastavia tak budes mat bud rovnaky vykon alebo nejaky ten konik dva menej .. pri dobrom nastaveni to nerozoznas
2303
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:14
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

LPG do Citroenu Xantia

Príspevok od používateľa 2303 »

Zdravim, chcem sa spytat taku vec: mam citroen xantia sedan, 1,8i 16V, spotreba cca 8 - 8,5l/100km a rocne robim cca 30tkm+ rozmyslam nad montazou LPG, dilema je umiestnenie nadrze, kedze rezerva je zavesena zospodu pod kufrom, ako by sa to dalo vyriesit co najekonomickejsie z hladiska priestoru? a kolko by to zhruba stalo komplet - montaz, upravy a zapis do tp? Diky.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: LPG do Citroenu Xantia

Príspevok od používateľa andy.gee »

2303 napísal:Zdravim, chcem sa spytat taku vec: mam citroen xantia sedan, 1,8i 16V, spotreba cca 8 - 8,5l/100km a rocne robim cca 30tkm+ rozmyslam nad montazou LPG, dilema je umiestnenie nadrze, kedze rezerva je zavesena zospodu pod kufrom, ako by sa to dalo vyriesit co najekonomickejsie z hladiska priestoru? a kolko by to zhruba stalo komplet - montaz, upravy a zapis do tp? Diky.
umiestnenie nadrze nebude problem, nadrz ti daju tam kde mas rezervu (cize zospodu) a do kufra si hodis dojazdovku

spotrebu rataj o nejaky liter viac cize 9-10 litrov

4 valce sekvencne vacsinou stoja zhruba okolo 1000 eur + prihlasenie ..

nepises rok vyroby ani kod motora ale z toho co som nasiel, 81 kW kod LFY je schvaleny hromadne aj podla retrofitu cize tam na urade zaplatis bud 6 alebo 66 eur (neviem ci su este nejake poplatky za nejake papiere v motaznej dielni ale myslim, ze uz nie .. to si uz treba pozistovat)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Andy.gee- dobre hovoris, az mi je to divnuo. Ako zapisat jednotlive prestavby si mozete pozriet tu www.brc.sk/zapis.htm
Zoznam prestavieb najdete v montaznych dielnach alebo na www.doauta.sk
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

MayoZVOLEN napísal:Andy.gee- dobre hovoris, az mi je to divnuo.
a co ti je take divnuo? :p
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

divnuo

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

divnuo mi je ze to(okolo LPG) volako certovsky dobre poznas
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

:3c90:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: divnuo

Príspevok od používateľa andy.gee »

MayoZVOLEN napísal:divnuo mi je ze to(okolo LPG) volako certovsky dobre poznas
neboj sa nie som zamestnanec ziadnej dielne lpg :d :D
skor sa o to zaujimam lebo ma take veci okolo aut a lpg bavia
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To som z prispevkov pochopil, ale kazdopadne mas prehlad a to je dobre. Toto forum som objavil len nedavno a je to tu vcelku na dobrej urovni (nesiria sa tu "bludy" o LPG ale triezve nazory). Uz to mam medzi zalozkami a obcas sem kuknem :28b7:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných