LPG - životnost motora

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

 © :3020:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

ej, ej.....myslel som si, ze sme na Slovensku :d :D
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24981
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

markoimportauto napísal:
cicmanec napísal:LPG horí pri vyššej teplote ako benzín...
skor by mi sem pasoval vyraz "LPG ma vyssiu vyhrevnost"....
Nepúšťal by som sa do zrovnávania čiastkovej položky,treba to zrovnať komplexne teda ,bod zápalu,priebeh horenia,výhrevnosť alebo energetická výťažnosť,objemové množstvo energie,oktanové číslo -detonačná odolnosť atd.Celá problematika je rozsahom na diplomovú prácu.Len jednotlivé zložky paliva (napr.síra) a ich vplyv je nad rámec takejto debaty.Všeobecná tendencia ľudí je veci desivo zjednodušovať a viesť o tom úplne zbytočné spory
Mongo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.09.2008 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mongo »

mam otazku uvazujem o kupe turbo benzinoveho volva V40 r.v 2001- nemate niekto konkretnu skusenost s LPG v tomto aute?? jazdim teraz na V40 nafte CR a je to parada ale naklady su jednoznacne v prospech LPG benzin.... tak dik za kazdy postreh
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

scorpi4 napísal:rovnako mierne prispejem..

som vlastnikom auta s LPG, je to osemvalec..obsah a kW take,ze to sa viacerym vlastnikom naftakov ani nesniva..
nie, nezatracujem ziadne naftove auto..ale po skusenostiach s nimi, som siel do benzinu a LPG, a som nadmieru spokojny..cize kazdy, kto tu riesi nebezpecenstvo pri vybuchu a podobne veci, tak nech sklapne..


seven549, zaujimalo by ma, ake mas Ty konkretne skusenosti s LPG..ked tu okolo toho tak mudrujes..nakoniec, ako okolo kazdej temy..mam pocit, ze Tebe treba este fest dozriet..netusim, kolko mas rokov, ale niekedy mam pocit, ze mas 16..a nemyslim to v zlom..len sa uvedom.. :41c2:
keby to bolo take bono tak na tom jazdi cely svet.lpg je len obycajny bordel ako gazolin.pocitas len o kolko usetris.ak si kupim lpg tak kolko budem musiet jazdit aby sa mi to vratilo.napr.buduci rok chcem ist do min V6-3.0i,V8 4.0i.dam 1500eura za lpg a navratnost kedy?tak mam 1500 eura na tankovanie a neprejazdim to ani za 2 roky.mozem parkovat kde ma len napadne bez obmedzeni.a kupovat jazdenku s lpg nikdy.bud to tam je od vyroby,alebo nic.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

ked neprejazdis 1500€ na svojom V6/V8 ani za 2 roky tak co robis v teme o LPG?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xotox napísal:ked neprejazdis 1500€ na svojom V6/V8 ani za 2 roky tak co robis v teme o LPG?
citam co taky ... pisu.
suloo
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 04.10.2009 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suloo »

seven549 napísal:
scorpi4 napísal:rovnako mierne prispejem..

som vlastnikom auta s LPG, je to osemvalec..obsah a kW take,ze to sa viacerym vlastnikom naftakov ani nesniva..
nie, nezatracujem ziadne naftove auto..ale po skusenostiach s nimi, som siel do benzinu a LPG, a som nadmieru spokojny..cize kazdy, kto tu riesi nebezpecenstvo pri vybuchu a podobne veci, tak nech sklapne..


seven549, zaujimalo by ma, ake mas Ty konkretne skusenosti s LPG..ked tu okolo toho tak mudrujes..nakoniec, ako okolo kazdej temy..mam pocit, ze Tebe treba este fest dozriet..netusim, kolko mas rokov, ale niekedy mam pocit, ze mas 16..a nemyslim to v zlom..len sa uvedom.. :41c2:
keby to bolo take bono tak na tom jazdi cely svet.lpg je len obycajny bordel ako gazolin.pocitas len o kolko usetris.ak si kupim lpg tak kolko budem musiet jazdit aby sa mi to vratilo.napr.buduci rok chcem ist do min V6-3.0i,V8 4.0i.dam 1500eura za lpg a navratnost kedy?tak mam 1500 eura na tankovanie a neprejazdim to ani za 2 roky.mozem parkovat kde ma len napadne bez obmedzeni.a kupovat jazdenku s lpg nikdy.bud to tam je od vyroby,alebo nic.
dovolil som si pouzit palivovu kalkulacku ( http://www.benzin.sk/index.php?selected ... 3#vysledky ) a zvolil som tam V8 od audi.dal som vyratat spotrebu podla ich tabuliek na tento motor pri jazde 50% mesto a 50% mimo mesta.
pri najazde 25000 km rocne zaplatis pri cene benzinu 1,268 eura za liter neuveritelnych 3788.15 euro. ( pri priemernej spotrebe 11.95L/100km )

1,268 : 2 = 0,634 = nech priemerna cena LPG ( v skutocnosti je este mensia ale sak nech sa nam to lepsie pocita ).

znamena to ze pri najazde 25000km rocne zaplatis pri cene LPG 0,634 eura za liter neuveritelnych 1894 eura.tiez pri priemernej spotrebe 11.95L/100km )

ok auto na lpg zere mozno o ten liter na 100km viac ale aj tak je to neporovnatelne.cize si usetril 1894 euro pocas 25000km.verim ze rocne spravis okolo 25 000km inak by si si asi nekupoval drahe auto aby ti stalo v garazi.cize som zodpovedal tvoju otazku.za rok sa ti vrati investicia do LPG a dalej uz len setris a setris ...

ak som sa niekde sekol ospravedlnujem sa ;o
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

naco zbytocne presviecat hentakych trollov. napisal ze to neprejazdi ani za 2 roky tzn. ze rocne najazdi menej ako 5000km takze..
suloo
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 04.10.2009 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suloo »

staci ak najazdi 12500km rocne a ma to do 2 rokov naspat ... sak to je jedno ... cim vacsi najazd km rocne tym rychlejsie sa mu to vrati ved to je logicke
JokkGone
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 08.01.2009 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JokkGone »

po precitani prispevku od mhlavaty ma napadla otazka:
viem, ze na kratke trasy, pripadne studene starty je vhodnejsi benzin ako nafta. nie je to idelne jazdit v mensom meste kratke trasy, ale je to nevyhnutne, bohuzial.
pytam, sa teda, ci som spravne pochopil jeho prispevok, a :

Je pre motor setrnejsie, ak jazdi kratke trasy na studeno a je pohanany plynom, oproti benzinu?

zrejme to nebude moc podstatny rozdiel pre zivotnost motora, ako ked porovname beznin/nafta, iba chcem vediet, ci je to technicky vyhodnejsie pre motor, oproti benzinu.
dakujem
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

starty a na studeno ti motor ide na benzin nie na plyn. az ked sa zohreje na tych 30+, zalezi jak si to nastavis, tak ti prepne na plyn.
JokkGone
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 08.01.2009 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JokkGone »

ano, zrejme som mal viac zdoraznit tu kratku studenu jazdu mestom. samozrejme ze startujes benzinom. Pokial viem, sekvencny system sa prepne na plyn po par sekundach.aspon tak mi to vysvetlil kolega, ktory ma sekvencny splynovac.
na otazku si ale neodpovedal.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xotox napísal:naco zbytocne presviecat hentakych trollov. napisal ze to neprejazdi ani za 2 roky tzn. ze rocne najazdi menej ako 5000km takze..
co myslis budem sa na limuzine vozit po meste?v meste a v zime uzivam favos a aj na prdkanie po okresnych cestach do 15km od mesta.nebudem predsa do kauflandu co mam 800metrov startovat V8.rocne najazdim 25000km dokopy na 3 autach.V8 bude na zabavu a dialkove cesty.tak to funguje aj v zapadnych krajinach.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

a tvrdim snad ja nieco ine?
len som sa pozastavil nad tym naco tu diskutujes o LPG ked ty zjavne ziadne LPG nepotrebujes.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných