Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Že je MPV pre tieto potreby ako stvorené to vedia ľudia čo tieto veci takto riešili.Vyžšie sedenie,miesta ozaj neporovnatelne a kufor pri zostave 2+2 je nekonečný

MPV ma naozaj viacej miesta,ale ma horsie jazdne vlastnosti a pre mna dost dolezite-mpv ma zly pristup k motoru a tym padom sa zle servisuje bez rampy.
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreamwalker »

Ak je tam sanca, ze sa rodinka rozrastie, tak na kombik zabudni.
Poviem vlastnu skusenost preco radsej novsie auto a MPV ako nieco starsie a usetrene peniaze investovat do deti, ako tu bolo povedane.
Mam Octaviu I lift(inak spoko auto) a veru mi do nej vojdu natesno 2 vajicka a do stredu autosedacka, a do kufra dvojickovsky kocik a este aj batozina pre nas vsetkych.
ALE: stredovy pas v Octe nie je trojbodovy, iba taky jednoduchy, a viem ze ani tu dvojdielnu autsedacku neudrzi v pripade narazu, kedy sa podsedak vysmykne spod zadku a tym padom aj spona ktora drzi pasiky na tej sedacke. A nemozem dat ani autosedacku do predu (a manzelku do zadu dostredu) lebo v predu sa mi neda vypnut airbag. A kedze tiez absolvujem cesty aj vyse 300km po tom nasom krasnom svk tak radsej novsie, vacsie a bezpecnejsie auto, ako riskovat v starom s peniazmi navyse ktore mam investovat do deti....takze tak. Ano, tiez nas mama vozila v 110 R vzadu aj 4 aj 5 deti, ale doba je inde pani, radsej bezpecnejsie...
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ty si nam napisal Tvoj DREAM mat novsie,vacsie a bezpecnejsie auto,ale na koniec ti staci bezporuchova oktavia.
Mozno ten kto si kupi novsie zas chce mat jednoduche,starsie,lacnejsie....lebo vsetky prachy dal a dava za auto.
Vsetko je otazka penazi a priamer umery kolko sil a casu ta stoji to novsie auto.
Ja by som nove nekupoval,lebo sa mi nan tazko zaraba,som technicky zrucny si co-to opravit na starom a hlavne nepotrebujem sa ukazovat.
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

dreamwalker napísal:Ak je tam sanca, ze sa rodinka rozrastie, tak na kombik zabudni.
Poviem vlastnu skusenost preco radsej novsie auto a MPV ako nieco starsie a usetrene peniaze investovat do deti, ako tu bolo povedane.
Mam Octaviu I lift(inak spoko auto) a veru mi do nej vojdu natesno 2 vajicka a do stredu autosedacka, a do kufra dvojickovsky kocik a este aj batozina pre nas vsetkych.
ALE: stredovy pas v Octe nie je trojbodovy, iba taky jednoduchy, a viem ze ani tu dvojdielnu autsedacku neudrzi v pripade narazu, kedy sa podsedak vysmykne spod zadku a tym padom aj spona ktora drzi pasiky na tej sedacke. A nemozem dat ani autosedacku do predu (a manzelku do zadu dostredu) lebo v predu sa mi neda vypnut airbag. A kedze tiez absolvujem cesty aj vyse 300km po tom nasom krasnom svk tak radsej novsie, vacsie a bezpecnejsie auto, ako riskovat v starom s peniazmi navyse ktore mam investovat do deti....takze tak. Ano, tiez nas mama vozila v 110 R vzadu aj 4 aj 5 deti, ale doba je inde pani, radsej bezpecnejsie...
Vďaka dreamwalker,
už som sa ani nechcel zapájať do tejto diskusie, lebo sa to aj tak zvrtlo smerom, že prečo nerozmýšlam nad kombi, prečo radšej nechodiť vlakom, prečo nechcem starú šunku...
Uznávam, že každý vidí problém zo svojho uhla pohľadu, Tí čo nechcú veriť že potrebujem tri rovnako široké miesta vzadu mi budú zbytočne radiť autá tipu FR-v, alebo kdejaký kombík so šírkou 140cm..
Síce som to v zadaní nespomínal, ale tiež sa mi nedá vypnút airbag vpredu a je to jeden z dôvodov prečo potrebujem auto vymeniť.A to si človek povie taká blbosť.. A dokonca aj my sa pobalíme do hatchbacku na predĺžený víkend, ale štýlom že nejkaké veci musia byť v kabíne aj pod nohami aj na mieste spolujazdca... A to tiež nieje 2x bezpečné.
Ale toto ten, kto si to neskúsil a nerozmýšlal o veciach aj z iného uhla pohľadu, lebo NEPOTREBOVAL nepochopí.
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

mjato napísal:Ty si nam napisal Tvoj DREAM mat novsie,vacsie a bezpecnejsie auto,ale na koniec ti staci bezporuchova oktavia.
Mozno ten kto si kupi novsie zas chce mat jednoduche,starsie,lacnejsie....lebo vsetky prachy dal a dava za auto.
Vsetko je otazka penazi a priamer umery kolko sil a casu ta stoji to novsie auto.
Ja by som nove nekupoval,lebo sa mi nan tazko zaraba,som technicky zrucny si co-to opravit na starom a hlavne nepotrebujem sa ukazovat.
Ja si nemyslím, že nám opisoval svoj DREAM...
Iba nám opísal nám svoju situáciu a ja mu to na 100% verím.
A nikto z nás nenapísal, že chce zbytočne drahšie,väčšie,kúúlovejšie auto ako potrebuje a nebude zbytočne pchať do nového auta, lebo nemusí..ja nechcem auto, aby som sa v ňom ukazoval, prečo to vačšina otáča týmto smerom?
A čo-to si v aute robím aj ja...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dreamwalker napísal: Ano, tiez nas mama vozila v 110 R vzadu aj 4 aj 5 deti, ale doba je inde pani, radsej bezpecnejsie...
To nie je o tom že doba je iná to je o myslení a spôsobe života. Vychoval som tri deti a aj keby v tej dobe boli sedačky povinné -nepotreboval by som ich-. Kam okrem dovolenky treba vláčiť všetky decká naraz??? ja som ako prváčik chodil do školy 15min pešo, k lekárovi - tri deti spolu ??? aby aj tie dve zdravé ochoreli?? Dovolenka - prepravkou na letisko a potom letíme. Radšej jedna poriadna dovolenka za tri roky ako tri mizerné v Croatii. Decká majú byť doma na dvore a hrať sa so psom a nie trmácať sa autom , K babke na východ - ta nech babka sadne na vlak čo má zadara a príde k nám. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Vláčiť celú rodinku v aute krížom krážom je jednoducho zlý koncept života. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

@mikixyx:
tiez som bol v tvojej pozicii pred 4 rokmi, bal som sa DPF, turba dvojhmoty a podobne. Kupil som mondeo so 151000km a vsetci ma desili ze ma to zozerie. Teraz mam 213000km a stale vsetko povodne, odisiel len starter (180e) inak vsetko povodne. Teraz idem menit predne ulozenia tlmicov, tot vsio.. Dvojhmota aj spojka povodna. Auto kupene v jednom trnavskom autobazare znamom tym ze nestaca!! Ak chces, napis mi a poviem ti kde som kupil.

Moj nazor, kup si S-max:
Preco? Pretoze potrebujes sirsie auto ako mondeo a to S-max je. Keby som mal dvojicky alebo 3 deti, kupujem S-max. Teraz mam 2 deti ale 2 rocny rozdiel tak sme to v poho prezili aj s mondeom. Ale zena vzadu nesedi, je tam pre tretiu osobu dost malo miesta (zena je chuda). Ak by sedela v strede, tak to je na prd miesto, vyvysene. Ak das sedacku do stredu, tak na kraji tiez si presne nesadne do miesta a bude mierne vytocena kvoli tvarovaniu sedaku. Nie je pochyb, ze to tak je aj u ostatnych kombikoch. Ked o 4 roky deti vyrastu, predas S-max a mozes ist do kombiku, decka budu vacsie.

Ad motor:
kludne kup 2.0 TDCi 103/120KW, 2.2 sa vyhni. Tento motor je celkom spolahlivy a okrem problemov s DPF a dvojhmotou ktore su nasledkom mestskych jazd nema ziadne vaznejsie problemy. Vstreky su uz ine ako u predchadzajucich generacii a drzia dobre, staci ak netankujes noname naftu. Ja tankujem klasicku naftu + pridavam zimne/letne VIF. Vyhodou aj nevyhodou motora je jeho DPF system.
-Nevyhoda ze je pasivny a nevies kedy ti pride regeneracia a byva tu problem s riedenim nafty pri nedokoncenej regeneracii(vypnes motor uprostred), lebo nema 5 vstrek na DPF filtri
-Vyhoda je, ze ked pride regeneracia (kazdych 600-800km), vies o tom. Vies o tom tak, ze ak mas na palubnom pocitaci aktualnu spotrebu a zastavis tak nemas spotrebu 0,5l/hod ako zvycajne ale 0,9-1,1l/hod. Vtedy je jasne, ze bezi regeneracia (bacha, musi byt vypnuta klima :) ) a treba to ist este niekedy prebehnut. Ak jazdis 2x do mesiaca trasu 280km tak by sa to malo vtedy v pohodke zregenerovat. Zalezi aj na dennom najazde, kde a ako budes jazdit. Ak chces jazdit 3km do prace a spat, tak ten diesel nekupuj radsej. Znicis ho. Ak mas 10km plynulej jazdy (moj pripad) tak si OK, motor sa aspon trochu zohreje (osobne radsej vypnem kurenie nech vsetko teplo ide do motora).

Ad podvozok:
S-max ma podvozok spolocny s mondeom, cize podvozkovo je S-max top.

Ad interier:
to necham na Teba, osobne mam len problem s jednou vecou a to tlacidlami na vodicovych dverach a uchytke, ktora je trochu blbo umiestnena ale nie je to nic co by ta vyslovene sralo

Ad priestor:
NESKUTOCNY!!!

Ad dizajn:
Pre mna tiez NESKUTOCNY!! To auto sa netvari ako MPV, nevyzera ako krabica..

Ad nahradne diely:
mas tu na SK fordklub.sk kde je aj shop a chalani su tam v poho a poradia ked nieco treba. Servis nie je drahsi ako u ostatku konkurencie, nieco drahsie, nieco lacnejsie

Ad kradnutie:
Zatial sa nekradne ako VW group ci premie, staci ti zeder/vamos a si v klidku.

Ad pohodlie:
Aj ked ma tvrdsi podvozok, podrzi v zakrutach, stale mozme hovorit o vyvazenej kombinacii tvrdosti a pohodlnosti

-----------

Pytaj sa co ta zaujima este, som realny uzivatel mondea r.v. 2008, cize velmi podobneho S-maxu. Ja som s tym velmi spokojny, nie som ale fanatik do fordov, mam mondeo, buduce auto moze byt kludne nieco ine :)
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zráta niekto koľko možností tu bolo poradených? ;-)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Aspoň má autor možnosť výberu. Nie ako pred niekoľkými desaťročiami.
Musí si určiť priority, vybrať design a môže kupovať.

BTW: Mne sa najviac pozdáva odpoveď oco13 - asi je to tým, že ani ja nemám konvenčné zmýšľanie :).
Asi sme obaja ako malí boli iní, ako iné deti a ostalo nám to :40bd:
Našťastie :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

"Aspoň má autor možnosť výberu. Nie ako pred niekoľkými desaťročiami. "

No, zo všetkých :-D to mal aj pred tým ;-)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Áno - zo škodoviek, moskvičov a lád...:)
Takto má aspoň väčší výber. Stačí si nahodiť tie odporúčané autá do vyhľadávania a vylučovacou metódou si vyberie preňho vhodný voz...;-)
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Raven, nebude vase nekonvencne zmyslanie mat nieco docinenia s vekom? A teda, ze neriesite ani nahodou to, co zadavatel? To by aj dost vysvetlovalo vase nekonvencne myslenie;-)
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

@dalarosa
vďaka , presne pretekéto príspevky som zakladal túto tému.
K veci, z vlastných skúseností a bez sarkazmu ako mnohí ostatní..

Aby som povedal pravdu, tak mi ostali poslední dvaja kandidáti.
Práve S-max, ale aj o niečo lacnejší, aj o kúsok menší P5008..
Ale už som asi vzdal benzín, lebo v tejto kategórii je to ihla v kope sena..
Do práce to mám 15km jedným smerom, relatívne plynule po obchvate(ale občas aj zápchami).
Ale pojdem možno aj do o rok staršieho ako som plánoval a rozdiel v nákupnej cene bude aj na dva nové dpf(fap)..
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

@Miki: Nemas zaco :) Ak to mas 15 km do prace, tak si OK, zober si hlavne motor, ktoreho je na trhu vela, budu aj servisaci skusenejsi v rieseni problemov ako pri nejakych kusovkach. DPF sa neboj, 15km do prace a 2x do mesiaca dlha cesta je OK pre DPF. V najhorsom ho vymenis, ved sa da zohnat aj nahrada za 500e a mozes jazdit dalej a dat si viac pozor na neho. Mas aspon istotu ze pri spravnom jazdeni ho uz druhykrat menit nebudes ;)
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tak, tak, ako som ti radil na zaciatku, odvezies sa v s-maxe a ked mas nan bubaky, tak ho zoberies aj s dizlom..... :300f:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných