Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

verso sa dodnes vyrába, pozrieť môžeš toyotu previu, len je drahá
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: @mhlavaty

Príspevok od používateľa oco13 »

mikixyx napísal: aha, vďaka za radu teda.. Podla tejto logiky mám naďalej chodiť na 13r aute, ktoré ma kedykoľvek môže nechať uprostred cudzieho mesta s dvoma detmi vo vajíčkach a ženou, potme za dažďa ako minule?
Na čo iné ako na bezpečnosť a pohodlie detí robíte vy dvaja, chlapi??
Na toto ti odpoviem len tolko - manželke kupujem vždy najnovšie a najzachovalejšie auto aké si môžem dovoliť. Servis dostáva vždy v maximálnej možnej miere (chodím k Milanovi H) a napriek tomu ju za posledný rok nechalo najmenej 4x. Na druhej strane Felicia , ktorá má na hrbe viac ako pol mega, servis totalne nulový a nakladám jej ako arab ťave ma nenechala nikdy. To chúďa došlo domov s odpáleným alternátorom , keď nenaštartovala tak bola roztlačená. Keď zhorelo čerpadlo v nádrži prišla na plyne.
Takže ja vlastne neviem ako to je - nové autá mi umierajú a stará hrča ich vozí na vrakovisko????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

@martincichy

Príspevok od používateľa dreamwalker »

verso je male, previa draha, novinka proace verso zase dodavkova, chyba avensis verso...skoda ze upustili od nej
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Re: @mhlavaty

Príspevok od používateľa jarka1979 »

mikixyx napísal:
kirke25 napísal: Veď za chechtáky ktoré zarobíme si radšej niečo užijme :zg282:
aha, vďaka za radu teda.. Podla tejto logiky mám naďalej chodiť na 13r aute, ktoré ma kedykoľvek môže nechať uprostred cudzieho mesta s dvoma detmi vo vajíčkach a ženou, potme za dažďa ako minule?
Na čo iné ako na bezpečnosť a pohodlie detí robíte vy dvaja, chlapi??
Tak sorry,ale nezijes v odlahlej casti zemegule,kde k prvej dedine musis slapat 100km,aby si poziadal o pomoc... dneska mas v kazdom povinnom poisteni ASISTENCNE SLUZBY,co znamena ze situacia je pomerne dobre zvladnutelna. Takisto si musis uvedomit,ze aj auta do 3 rokov ta mozu nechat v stichu,aj ked si to malokto pripusti,lebo vsak je to nove auto... Moj skromny nazor je,ze slovaci sa potrebuju ukazovat za kazdu cenu,aj ked im slama trci z vrecka. Auto je spotrebna vec ( stroj ktory sa opotrebuje a vyhodi ) a preto treba to tak aj chapat a pouzivat ( nie zamerne nicit ) A preto ti radim,kup si auto starsie ( do 6000 eur ),ktore splna tvoje kriteria a zvysok investuj do rodiny ( deti )
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ja si myslim, ze vsetci sme tu uz dospeli, aj ked to zvacsa nevidiet:-)
Teda, poradte chlapovi co chcel vediet a neucte vtaka lietat;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tieto témy nemajú reálne žiadny význam lebo...nemajú jasne stanovené priority,nič čo by jasne definovalo požiadavky a to teda rozhodne nutné je...poznať rozpočet,typ a velkosť musí byť jasne definový,vek auta a prebeh km.V podstate aj palivo,ostať len pri vyslovení obáv je nezmysel.Jazdí tu stotisíce pohonov a jazdia bez problémov.Tu sa riešia nespokojný,preto to deformuje názor a to ani nehovorím o šíriteľoch názorov ľudí z klapkami na očiach.Mraky ľudí tu týmito vecami prešlo,malo deti,prešli stahovaním,stavbami a všetkým čo mladú rodinu čaká.Ale základná požiadavka by mala vyzerať trocha inak a mala by byť konkrétnejšia čo do kritérií z ktorých sa nedá spustiť a prote je nutné sa ich držať.Toto a takto vyzerá ako turecký bazár
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Priority skoro každého kupca sú:
1. Čo najnovšie
2. Čo najspolahlivejšie
3. Nízka spotreba
4. Nie moc drahé - alebo čo najlacnejšie

V preklade polopatisticky:
Velmi často sa tu človek stretne s podmienkou určitého ročníka za nízku sumu (oni tomu hovoria výhodná cena) a požadujú maximálnu spolahlivosť pri čo najnižšej spotrebe

Stále drvivá väčšina z nich nechce počuť že toto jednoducho nejde dokopy.

Potom je úplne zbytočné sa baviť o tom čo je spolahlivé
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko...žiaľ je to tak že kopec vecí ľudia neberú do úvahy.Kedže som to u vnukov absolvoval,mám ozaj dobrú predstavu o potrebách mladej rodiny.Auto by (môj názor) malo splniť predovšetkým potreby z hladiska detí,tj miesto pre kočíky,bicyklíky,postielky oblečenie atd je to hotová hrôza čo všetko sa nosí pri dvoch deťoch.Auto si to samozrejme odskáče patrične,čo si budeme nahovárať,proste patrične poničí.Na kieho Árona je mladej rodine auto rok dva tri staré,ak vyžaduje kopec nákladov počínajúc servisnými prehliadkami a výdajmi.o spolahlivosti týchto črepov sa radšej ani nebavme.U mňa je to proste hlúpy počin keď sa hladí na kadečo,ale potreby detí nebudú určite priritné a potreba rodiny tiež nie.Minimálne pre kopec peňazí nahádzaných nenávratne do kontajnera.Za 5/6 rokov tejto potreby prísť o 10 tis alebo o tisícku,je asi rozdiel.Ak peniaze rolu nehrajú,načo potom tu akákoľvek otázka.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lubos zimovcak - nie celkom máš pravdu

Velký kombík - ano je v nom placu , ale ak sa bavíme o opache tak tou opachou je práve ten kombík a nie MPV

Vdaka vyššej stavbe MPV je možné riadne kopec cm z dlžky a tá dlžka urobí fakt vela pri parkovaní. Stačí ísť do poondiateho Tesca a s takýmto autom človek hned trčí z radu, nevraviac ked ten trulo oproti (najčastejšie s malým autom) to potiahne "za" v takom prípade si človek musí nájsť iné miesto, lebo by jednoducho trčal aj 1m

Nastupovanie, či dávanie decka do sedačky v kombíku je to isté čo do bežného auta, lebo skrátka tam vždy bude chýbať výška a človek sa musí hrbiť a podobne. MPV je v tomto úplne iná liga, už to tu niekto spomenul vyššie čo si pre seba kúpil Berlingo. Odsúvačky ako sám spomenul je len další bunus navyše.
Si teraz predstavte ako sa vkladá decko do sedačky ked vedla nie je placu, pri tom pri parkovani tam ten plac bol, ale nejaký trulo za ten čas zaparkoval vedla

Variabilita interieru je tiež v prospech MPV, samostatne vyberatelné sedačky, často posúvatelné
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že je MPV pre tieto potreby ako stvorené to vedia ľudia čo tieto veci takto riešili.Vyžšie sedenie,miesta ozaj neporovnatelne a kufor pri zostave 2+2 je nekonečný.
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikn »

ivko1 napísal:lubos zimovcak - nie celkom máš pravdu

Velký kombík - ano je v nom placu , ale ak sa bavíme o opache tak tou opachou je práve ten kombík a nie MPV

Vdaka vyššej stavbe MPV je možné riadne kopec cm z dlžky a tá dlžka urobí fakt vela pri parkovaní. Stačí ísť do poondiateho Tesca a s takýmto autom človek hned trčí z radu, nevraviac ked ten trulo oproti (najčastejšie s malým autom) to potiahne "za" v takom prípade si človek musí nájsť iné miesto, lebo by jednoducho trčal aj 1m

Nastupovanie, či dávanie decka do sedačky v kombíku je to isté čo do bežného auta, lebo skrátka tam vždy bude chýbať výška a človek sa musí hrbiť a podobne. MPV je v tomto úplne iná liga, už to tu niekto spomenul vyššie čo si pre seba kúpil Berlingo. Odsúvačky ako sám spomenul je len další bunus navyše.
Si teraz predstavte ako sa vkladá decko do sedačky ked vedla nie je placu, pri tom pri parkovani tam ten plac bol, ale nejaký trulo za ten čas zaparkoval vedla

Variabilita interieru je tiež v prospech MPV, samostatne vyberatelné sedačky, často posúvatelné
Moc pekne napísané úplne súhlasím :2f93:
Bohužiaľ v šírke interiéru sa žiadne kombi nechytá - ak áno rád by som také videl.
Apropo to moje Berlingo má vzadu šírku v lakťoch 168 cm a keď tam medzi deťmi má sedieť jeho polovička tak aj na dlhšiu trasu bez problému.
Bez urážky , ale v kombi to sedadlo v strede ja tomu hovorím širšia opierka na ruky sa nedá porovnať pokiaľ máš 3 samostatné sedadlá.
Nikomu netvrdím že Berlingo je super výhra a nič lepšie nie je , ale čo za tie peniažky ponúka vie dať málo konkurentov.
Ešte k tomu parkovaniu je bohovský rozdiel pokiaľ máš auto o pol metra kratšie.
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikn »

Lubos Zimovcak

Áno vyrástli sme na starých škodovkách - len v tej dobe bohužial neboli povinné detské sedačky a o pásoch v zadu tiež nebolo chýru a odviezli sa vzadu aj 4 deti :zg282: .... no bohužiaľ doba priniesla to čo priniesla a človek sa musí starať.
Naozaj to neber zle , len sa vyjadrujem k zadávateľovi čo požaduje , ako som písal mám niečo podobné tak sa podelím o skúsenosti.
Súhlasím , že ak sa treba odviesť je dobrá aj Fabia.
Nechcem sa zbytočne opakovať , ale tak ako písal zadávateľ chce aby manželka sedela v strede je tam miesta aj na nohy ( rovná podlaha ) dosť - stačí vyskúšať asi si v tom nesedel - beriem je to dodávka a každému sa nepáči. Je to praktické auto.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte k tým starým autám : asi sa nedá dohladať aké rozmery ponúkal interier, ale mám obavu ža taká MB-čka či starý Žigulák ponúkal tolko miesta že mnohé dnešné autá sa tomu nevyrovnajú, lebo tie staré autá nemali také obloženie dverí ako majú dnes

Ba aj som dostal pokutu ako sme sa v tom viezli v 8 kusoch a to tých 6ks sedelo vzadu

Za druhé v tej dobe ani nebola možnosť vlastnít MPV, ak neberiem do úvahy starú Š1203
marekvt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2012 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekvt »

...Barkas
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Za mňa Mazda 5 2.0 benzín.
1. Páči sa mi design
2. variabilný vnútorný priestor s možnosťou 7 miest
3. benzínový motor s rozvodovou reťazou, bez starostí

Ja mám momentálne dve 6ky Mazdy s týmto motorom (r.v. 2007 a 2013) obe prestavan3 na LPG a len mením náplne a filtre.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných