Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre take rodiny by bolo vhodne Chevrolet Orlando,pouvazuj.Nie je zly diesel 2.0 a tiez 1,8 benzin je tiez O.K.Jazdi ich vela po Spovensku a nejake staznosti nie su.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo777 napísal:Grandscenik s 1,6 ma kamarat a nestazuje sa
Sťažovať sa niet načo,to auto vela znesie.Dával som sem foto kto si pamätá,vleteli stovkov do neho zozadu.Natankovali do neho benzín už dva razy.Behajú na tom cez týždeň do práce,na konci týždňa dlhšia cesta za detmi,nalietané to teda má akurát dosť že to pomali vyzerá ako nezničitelné.A že ropák a krátke trasy.
A teraz tak uvažujem,to auto postavilo stajne pre kone,stahovalo,odnosilo deti.A ak sme pri detoch,deti auto trocha "povylepšujú" to proste vozenie polovice chalupy a sedačiak svoje ovocie prinesie.Syn to obdobie detí preklenul Piccasom za 3 tisícky a takmer nulovými nákladmi mimo paliva.Dnes čo pozerám ľudia riešia tieto potreby ...nie podľa potreby ale majú čudný kľúč ktorý ja mám problém vôbec pochopiť.Akoby mali doma somárika čo kaká peniaze,pretože vyberajú jedno ako druhé,jedno horšie ako druhé a pritom sa jedná ozaj o to,aby obdobie detí bolo z minimom starostí ale aj minimom výdajov sú potrebné úplne inde a viac.A to ešte aj u výborne zarábajúceho mladého človeka ktorý kúpy barák v BA a ženu má na materskej.Peniaze ktoré netreba vyhodiť,by sa vyhodiť nemali.Ale sme ako pozerám nejaký štát brutál bohatých ľudí
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 07.05.2016 08:38, upravené celkom 1 krát.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

grand voyager benzin lpg
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

@mhlavaty

Príspevok od používateľa kirke25 »

Veľmi múdro napísané :2f93:
A pravda...

Veď za chechtáky ktoré zarobíme si radšej niečo užijme :zg282:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

1,6 HDI sú motoriky stvorené pre rodinu,Francúzi ich majú spoľahlivé,osobne by som bral verziu 80 kW :2f93:
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikn »

Zdravím páni

Škoda ,že tých príspevkov je len sprostredkovných a nikto poriadne také autá ani nevlastnil , ale k téme.
Tiež som riešil podobný problém - aké auto , konkrétne mam 3 deti ( takže priestor v zadu a kufor.)
Konkretne ja mám Berlingo - kúpené síce nové a mám ho len pár mesiacov ( zatial neriešim spoľahlivosť ) , momentálne bez problémov.
Konkrétne ja som riešil nastupovanie a priestor ( Tie posúvne dvere sú k nezaplateniu ) prístup krásny... žiadny problém na parkoviskách obuchané dvere a vôbec možnosť otvorenia - pripútavanie deti do sedačiek - no paráda.
Priestor vzadu královský - 3 samostatné sedadlá , sklopné operadlá , vyberatelné každé jedno - posúvať sa nedajú. Isofix má každé. Takže v pohode dáš aj 3 detské sedačky - prípadne jeden dospelý a 2 sedačky - určite sa sťažovať nebude.
Kufor to je jedna veľká diera 675 litrov pravidelný tvar - na paradu.
Tiež som riešil podobné auta ako Ty - no vyhrala praktičnosť nad dizajnom - na to si nepotrpím.
Ak ešte k tomu autu 1,6 hdi 6-rychlostí 120 konikov - úplne v pohode dosť živé aj keď si dobre naložený a na moje počudovanie aj pri dialničnom tempe fajn tiché.
Ak chceš ohľadne spotreby , ja ju moc neriešim mesto a zmiešané mojim štýlom 5,5 - také eko rely , ak diaľnica 6,7 podľa predpisov.
Určite kúpu neĺutujem - jediné pre mňa minus je váha 1630 kg.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A aký mínus máš pre tú váhu ?
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikn »

Ten mínus je nízka nosnosť iba 455kg - ale nemusí to mať s hmotnosťou nič spoločné... takže keď som sa pomýlil tak opravujem je to nízka nosnosť.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, mám corollo verso 1.6 prerobenú na plyn, kombi spotreba okolo 7,5 - 8 litrov plynu, 3 detské sedačky tam vojdú.

moja corolla má zabudované detské podsedáky:)

- vrelo odporúčam benzínovú corollu verso, budeš spokojný.

pokiaľ je Ti corolla verso malá, pozri sa na volvo V70 s benzínovým motorom 2,4i, 125 kw a do toho plyn.

3 detské sedačky by sa tam mali zmestiť (ja som mal prvú generáciu, 3 sedačky sa tam zmestili) a kufor - kuufor je veľký, dáš tam v pohode kočík od dvojčiat a ešte ostane na nákupy :)
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikn »

Marti cichy - ospravedlňujem sa , ale zadávateľ chce max. 3 - ročnú jazdenku a Corolla verso byt je fajn auto je staršie a to Volvo V 70 sa do rozpočtu nevojde ani náhodou - iba ak veľmi ľahko šuchnuté z ccc afto :2f93:
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreamwalker »

chces 3 sedadla vzadu, cize plnych 5 sedadiel. to je uz len krocik k 7 miestnemu autu. budes mat 3 deti+2 rodicia+dedko/babka pripadne navsteva a bude ti treba tie dalsie 2 sedacky ked budes chciet skocit s nimi vsetkymi v nedelu poobede na zmrzku jednym autom napr. potom je len jedna otazka, ci kompaktne mpv(verso, grand cmax, grandC4,5008,atd) alebo normalne MPV (sharan, alhambra, galaxy, smax). za mna smax ecoboost 7 miestny, i ked na autosalone som sa realne najlepsie v zadnom rade citil v sharane, ten priestor tam je aj pre 100kg chlapa), zafira tourer bola mensia vnutri.
kompaktne mpv maju pri 7 sedadlach zalostne malo miesta v kufri. kazdopadne 3 normalne sedacky vzadu jedine mpv. byt tebou porozmyslam o 7 miestnom variante. sam mam taky problem, takze viem ako to je hladat. a kto sa tu bude zastavat frantikov, tak nie grandc4 nie je C8 ktora vidno ze chyba na trhu.....
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Pridávam sa k názoru, že zadné posuvné dvere sú pri manipulácii s deťmi na nezaplatenie, určite doporučujem, z vlastnej skúsenosti.
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Re: @mhlavaty

Príspevok od používateľa mikixyx »

kirke25 napísal: Veď za chechtáky ktoré zarobíme si radšej niečo užijme :zg282:
aha, vďaka za radu teda.. Podla tejto logiky mám naďalej chodiť na 13r aute, ktoré ma kedykoľvek môže nechať uprostred cudzieho mesta s dvoma detmi vo vajíčkach a ženou, potme za dažďa ako minule?
Na čo iné ako na bezpečnosť a pohodlie detí robíte vy dvaja, chlapi??
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

patrikn napísal:Zdravím páni

Škoda ,že tých príspevkov je len sprostredkovných a nikto poriadne také autá ani nevlastnil , ale k téme.
Tiež som riešil podobný problém - aké auto , konkrétne mam 3 deti ( takže priestor v zadu a kufor.)
Konkretne ja mám Berlingo - kúpené síce nové a mám ho len pár mesiacov ( zatial neriešim spoľahlivosť ) , momentálne bez problémov.
Konkrétne ja som riešil nastupovanie a priestor ( Tie posúvne dvere sú k nezaplateniu ) prístup krásny... žiadny problém na parkoviskách obuchané dvere a vôbec možnosť otvorenia - pripútavanie deti do sedačiek - no paráda.
Priestor vzadu královský - 3 samostatné sedadlá , sklopné operadlá , vyberatelné každé jedno - posúvať sa nedajú. Isofix má každé. Takže v pohode dáš aj 3 detské sedačky - prípadne jeden dospelý a 2 sedačky - určite sa sťažovať nebude.
Kufor to je jedna veľká diera 675 litrov pravidelný tvar - na paradu.
Tiež som riešil podobné auta ako Ty - no vyhrala praktičnosť nad dizajnom - na to si nepotrpím.
Ak ešte k tomu autu 1,6 hdi 6-rychlostí 120 konikov - úplne v pohode dosť živé aj keď si dobre naložený a na moje počudovanie aj pri dialničnom tempe fajn tiché.
Ak chceš ohľadne spotreby , ja ju moc neriešim mesto a zmiešané mojim štýlom 5,5 - také eko rely , ak diaľnica 6,7 podľa predpisov.
Určite kúpu neĺutujem - jediné pre mňa minus je váha 1630 kg.
ďakujem Patrikn,
celkom dobrý nápad to Berlingo. Aj bratranec to mal pri troch deťoch poriešené s berlingom a nedal na to dopustiť..
posuvné dvere ma lákali na Grand C-maxe, ale inak je tiež trocha malé auto..
Ale vďaka za tip
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

dreamwalker napísal:chces 3 sedadla vzadu, cize plnych 5 sedadiel. to je uz len krocik k 7 miestnemu autu. budes mat 3 deti+2 rodicia+dedko/babka pripadne navsteva a bude ti treba tie dalsie 2 sedacky ked budes chciet skocit s nimi vsetkymi v nedelu poobede na zmrzku jednym autom napr. potom je len jedna otazka, ci kompaktne mpv(verso, grand cmax, grandC4,5008,atd) alebo normalne MPV (sharan, alhambra, galaxy, smax). za mna smax ecoboost 7 miestny, i ked na autosalone som sa realne najlepsie v zadnom rade citil v sharane, ten priestor tam je aj pre 100kg chlapa), zafira tourer bola mensia vnutri.
kompaktne mpv maju pri 7 sedadlach zalostne malo miesta v kufri. kazdopadne 3 normalne sedacky vzadu jedine mpv. byt tebou porozmyslam o 7 miestnom variante. sam mam taky problem, takze viem ako to je hladat. a kto sa tu bude zastavat frantikov, tak nie grandc4 nie je C8 ktora vidno ze chyba na trhu.....
veď práve, že kompaktné MPV som mal v merku do autosalónu, kým som si ich nepomeral a nezistil že od môjho hatchbacku by som si polepšil tak maximálne o pár cm a pár litrov v kufri.. a to je perspektíva dosť chabá..
A práve na autosalóne som sa zakukal do Carensu(dlhý rázvor, zadný rad sedadiel je riešený super a kufor tiež dostatočný v 5 miestnej verzii) a do 5008( platí to isté ako u carensu, plus si v tomto prípade viem predstavit 7 miest lebo má o kúsok väčší kufor.)
Len tie motory... :-(

A S-max je top aj pre mňa (variabiliú majú síce niektorí konkurenti lepšiu, ale aj tak je na tom priestorovo veľmi dobre) Ale tých ecoboostov je pomálo...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných