Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Naposledy upravil/-a bajo777 v 03.06.2019 21:16, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Moja Fv na dome 4.5KWp mi za 1. rok prevadzky priniesla 570 eur. Ako navratku od elektrarni.
Zaplatil som za nu 2800 eur. svojpomocne.a tento rok podla natocenia elektromera to zase vichdza podobne.
Ak to takto pojde dalej navratnos bude cca 5r.
A ak znovu elektrinu zdrazia kvoli spekulaciam na sv.trhoch bude navratnost este skvor.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ktorá cesta je správnejšia,je to dennodenná otázka a platí vlastne všeobecne.
1 -vá cesta si v dome aute záhrade všetko svojpomocne urobiť,a teda mať malé náklady a teda napríklad mať príjem 1000 e.- ako celok ušetrený mesačne.

2 -há cesta,čas strávený prácami na šetrení venovať práci a zvýšiť si príjem.A potreby služieb atd si kupovať.

Pokiaľ ide o elektriku...vyrobiť si ju alebo zarobiť si na ňu ?!
Robiť si vlastný "výskum" až po realizáciu ? Čo je prínos z hladiska osobného,spoločenského a hoci aj enviromentálneho objektívne ? A vlastný vývoj a realizácia stojí peniaze,materiálne aj časove to treba pokryť.

Obe varianty môžu končiť tým istým výsledkom . 1000 e.- na konci mesiaca. Ale dosiahnuté dvoma odlišnými cestami...ale ktorá je tá rozumnejšia ?
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

samozrejme pokial to nemas ako hoby je to zataz,
a na slovensku sa ani neda povedat o ekologickom prinose lebo vecinu elektriny virabame cistejsou formou. Ale mohlo bi to mat ekonomicky prinos po 5 rokoch zacnem ist do plusu. A je tu potencial na ciastocnu sebestacnost. Napr. nedavno nam v dedine robili udrzbu na trafaku siet bola vipnuta. Ja som si urobil kavu, ohrial jedlo v mikrovlnke a sadol za stvol a pustil telku. A Az potom mi to docvaklo ze vlastne je vipnuta elektrika v sieti.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ekologovia a rybary bi asi neboly nadseny z tvrdenia ze vodne a jadrove elektrarne su cistejsou formou vyroby elektriny
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Clovece 500e vratenych za elektrinu rocne...kolko si mal mesacnu spotrebu elektriny pred tym? My platime mesacne teraz presne 37e, vracaju nam nazad par desiatok eur, bezny rodinny dom:5 izieb, zahrada sa polieva cerpadlom,tepla voda cez obojzivelnik t.j. cez zimu peletami,zbytok roka elektrina,varime na plyne. 4 clenna rodina,nezda sa mi ze nejako setrime elektrinou.

...So starym bojlerom a dokurovanim domu v prechodnych obdobiach elektrinou sme volakedy mali cisla spotreby niekolko nasobne vyssie

Daj niekde na net fotky ako to mas doma s panelmi poriesene, ma to v dobrom zaujima :) .
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Moja rocna spotreba El. pred FV. bola okolo 11 MWh.
Cely dom mam na elektrinu. Kurenie mam Tepelnymi cerpadlami,, Mitsubichy HZ,, su to cerpadla vzduch-vzduch. nieco ako klima ale kuria do -25 c. vodu v 300l bojlery ohrievam elektrinou. Varim na indukcnej doske. A Zena ma upratovaci stihomam
kazdy den povisava a nasledne napary cely dom. dalej mam bezne spotrebice.pracku, kompresor 2 chladnicky, 3 mraznicky, 2 TV, rura,pc,notebook......
Posli email adresu a poslem foto FV. Alebo si ju mozes prist pozriet osobne.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Email posielam v sprave, osobne nie, narusat vase sukromie aj ked byvam cca 50km od ZM nebudem
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

leon sk napísal:Čaute, no tieto pohony som úplne mimo, ale ak dobré počítam , pred asi 15timi rokmi som robil v Mníchove a chodili k nám testovací šoféri z BMW a už vtedy úspešne testovali vodíkový pohon....a to nehovorím čo sa udialo za tých 15rokov, to už musia mať asi auto na " vodu ".....len.......
https://www.hytep.cz/cs/vodik/informace ... bezpecnost

Neviem ci je vodik spravna cesta. :zga28:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak sa bavíme o elektrike ako o alternatívnom palive , tak niečo hodím aj ja
Pred cca 25 rokmi brat staval velké sklenníky na rastliny a velmi sa bál výpadku elektriny a tým aj kúrenia v sklenníkoch. Niekto mu poradil veternú elektráreň. Za 40t SK si dal postaviť nejakej malej firme veternú turbínu a tá šlape celé tie roky bez poruchy. Ťahá sklenníky - osvetlenie a čerpadlá na vodu, samozrejme cez baterky záloha na kotle a keď je veterno dlhší čas tak tlačí ešte niečo aj do verjnej siete.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

To je super ze mu to funguje, ja mam opacnu skusenost. Objednal som s aliexpresu ,,400w vertikalnu turbinu,, no po namontovani na komin RD som zistil ze aj pri burke je maximalny vykon +-2w. To nestaci ani na svetielka na vianocny stromcek. Nastastie mi vratili peniaze po otvoreni sporu. :38eb:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No tak táto nie je z aliexpresu, ale rotor má z vrtulníka MI-4. Výkon dynama netuším a liezť na 20m stožiar fakt v mojom veku nebudem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Podla indici ktore si napisal to odhadujem na 4-6 kw vykon generatora. Vizera to ze kvalitna veterna turbina umiestnena na vhodnom mieste moze
bit lepsim riesenim ako FV.
Vietor moze fukat aj vnoci. :2f93:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Povolenie na vistavbu bi mohol bit problem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vtedy sa to len nahlásilo ako prístavba hospodárskych budov, bolo to už zadané v stavebnom povolení sklenníkov.
Dnes by som problém videl skôr v ochrancoch prírody, vytvára to vibrácie ktoré plašia vtáctvo. Otec odvtedy nemôže chovať sliepky, a aj susedi to už pár krát riešili.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 94 neregistrovaných