Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Pardon za off topic ale co ma spolocne pravopis s mobilom? Preklep, bez medzery,diakritika ...to beriem. Ale pravopis?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

"Startuju" uz nejaky rok,zatial len zbieraju peniaze :)

https://www.zse.sk/ZSE-BiznisNovinky/20 ... kvapi-cena
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

autolaik napísal:Pardon za off topic ale co ma spolocne pravopis s mobilom? Preklep, bez medzery,diakritika ...to beriem. Ale pravopis?
V slovencine zrovna nevinikam a na PC mam podciarkovanie chyb. Mobil mi to nerobi.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromibil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

autolaik napísal:"Startuju" uz nejaky rok,zatial len zbieraju peniaze :)

https://www.zse.sk/ZSE-BiznisNovinky/20 ... kvapi-cena
Ano zbieraju. Ale prototypi uz rok jazdia. A zmluvy na seriovku su podpisane.

Celu tuto diskusiu som rozbehol lebo neviem preco
velke automobilky vratane Muskovej Tesli tento koncept zavrhli a par nemeckych kutilov v garazi to v tomto smere dotiahli zatal takmer k seriovke.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tuna to nevyriesime ale davam Ti palec hore za nastartovanie zaujimavej diskusie...doteraz som netusil ze existuje nejake Sono motors
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zvaľovať neznalosť učiva tretej triedy ZŠ na mobil?! To je výhovorka na úrovni tej tretej triedy...
Naposledy upravil/-a cicmanec v 09.05.2019 18:55, upravené celkom 2 krát.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

autolaik napísal:Daj nejaky zoznam,aj ja som na mobile a nechce sa mi kazit si oci...ktore nove elektro auto kupis do 20 000e. Dotaciu nerataj, dnes je,zajtra byt nemusi. Nieco vo velkosti povedzme fiata tipo, ten vojde aj so zastavbou cca 13-14000e. Pripadne ak ides do mini vozitiek tak nove sandero s lpg cca 7500e.


Aspon za mna,nech to otacam ako chcem elektro auto ako jedine auto do domacnosti (jedine lebo pri sume niekde okolo 30 000e si to nemoze pomaly dovolit ani stredna trieda,nie to este rodina s nizkym prijmom) Ako hracka do mesta povedzme ale to by musela byt cena niekde okolo 5000e, aj 10 tis je vela. Auto s realnym dojazdom do 200km...a to su skoro vsetky az na male vysoko predrazene vynimky je naozaj len hracka bohatych,nie plnohodnotne auto do domacnosti

Aristoteles na "i,y" kasli, aspon ja to neriesim ...aj ked mi to kole oci :)
Samozrejme ako jedine auto v rodine je Elektromobil nepouzitelny.
Ale paci sa mi predstava ze 30mk dene do prace a domov. Alebo svokre a domov. alebo do mesta a domov vsade sa vojdem do 30km takmer.
Sionom bi to bolo zadrmo pokial bi bolo slnecno. Nabijal bi som len vinimocne pocas neplanovanych jazd alebo v zasnezenom Decembri.

Uprimne komu bi sa to nepacilo,ak bi stal do 10 000 e alebo menej.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

cicmanec napísal:Zvaľovať neznalosť učiva tretej triedy ZŠ na mobil?! To sme to dopracovali...
Uznavam je to do placu. Ale moj mozok tieto veci nepovazuje za zaujimave tak si pravopis nedokazem udrzat v dlhodobej pameti. Ale uzcite je nieco co nedokazete zase vy. Napr. Dokazem programovat Step5, step7, Tiaportal,Roboty Kuka,Daihen, CNC Fanuc,sinumeric,Num,Logo, milenium...
Okrem toho sa zivim vyvojom jednoucelovych strojov , a opravou priemiselnej technologie vsetkeho druhu.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Zatial, a este dost dlho bude platit, ze s elektromibolom potrebujes najazdit vela kilometrov, aby sa to oplatilo. Paradox je ten, ze je problem ho rychlo a zaroven lacno nabit, takze sa to takmer vylucuje. Elektroauto je viac vhodne do firmy, kde by sa striedali vodici kazdy den, aby vyuzili jeho potencial. Ja by som videl buducnost elektroaut s rychlou vymenou baterie namiesto tankovania. Ale to by sa museli lacno nabijat a prenajimat.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Tento problem bi mohol vyriesit koncept prietokovych bateri.

https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/4786- ... -do-evropy
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Predstav si ze zastavis elektromobilom na pumpe pretankujes elektrolit v bateriji za 5 min. a dalej jazdis.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: elektromobil

Príspevok od používateľa bajo777 »

Naposledy upravil/-a bajo777 v 03.06.2019 21:17, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Dakujem za tip. :d :D Ale nemozem suhlasit s tvrdenim ktore su v rozpore s mojim sedliackym rozumom. A to ze sa niekto oznacuje za ,,vedca ,,ste neznamena ze ma pravdu. Uz prve tvrdenie o virobe elektriny je klamstvo aspom na slovensku.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa christiane »

nagy@vodrazka.sk napísal:Predstav si ze zastavis elektromobilom na pumpe pretankujes elektrolit v bateriji za 5 min. a dalej jazdis.
Pekna myslienka.Ako si to predstavujes dalej a co si uz pre to aby to tak fungovalo spravil?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 57 neregistrovaných