Dovoz-prihlásenie Nemecko

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

zoberies si sek, a zaplatis a prilozis k ostatnej dokumentacii na OU OD..

a v Ziline su rovnaki, ako aj inde...ked maju toho vela, treba sa pekne usmiat, byt mily, a doniest pripadne nejaku kavu, nech sa s tym neserkaju...

zatial to fungovalo vzdy a vsade....netvrdim, ze za den, dva, ale zvacsa do tyzdna..

akurat senica je pre mna velka neznama, tam musi byt neskutocne vela dovozov, ked vydanie TP trva viac ako dva tyzdne...

:d :D
villneu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02.12.2010 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa villneu »

Taka trosku hlupa otazka ako dobre musim vediet po nemecky aby som si to vedel v bazare vybavit? Alebo su tam zvyknuty na ludi co vedie len velmi malo po nemecky? :D
refresher
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.07.2011 23:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa refresher »

Zdravím, kúpil som jazdenku z DE a už som ho dal aj prihlásiť na OU, lenže mi povedali, že papiere budú do dvoch týždňov s čím som vôbec nepočítal, pretože potrebujem mať auto ďalší týždeň už na značkách, pretože prevozky tam nie sú a bojím sa s tým len tak chodiť. Neviete mi poradiť ako celý proces urýchliť? Je tam nejaký poplatok za skoršie vybavenie? Popríapade, čo sa môže stať, keď ma chytia policajti?
Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Majú na to 30 dní, ale to si si mal zistiť dopredu. Oficiálny poplatok za urýchlenie nie je...

Dajú sa aj na Slovensku kúpiť nemecké prevozné značky, s prepadnutými by som to neriskoval...
refresher
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.07.2011 23:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa refresher »

Pozeral som ceny prevozných značiek, ale 5-dňová nestačí a mesačné sú už strašne drahé, to si radsěj počkám a vymyslím náhradný spôsob dopravy. Môžem ešte, že koľko asi trvá vybavenie značiek na DI, keď už budem mať všetky papiere z OU? Dik za odpoveď :)
PS: Má už niekto skúsenosť s OU v Martine? Či to naozaj toľko trvalo?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

So všetkými potrebnými papiermi z OÚ + ďalšími (PZP) by to malo trvať normálne - prídeš ráno o piatej, poobede o druhej odchádzaš so značkami... :-)
andros23
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andros23 »

na prepadnutych by som to neriskoval,mna to stalo vodicak cca 3 dni a 150 eur pokuta:angry: a to som dobre obisiel chceli mi ho zobrat na pol roka ,,vraj som bol mudry ale aj to patri k tomu,, :38eb: :d :D
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mna prepadnute znacky vysli na rok bez vodicaku...cize ak natrafis na debila, tak mas postarane o prijemny rok zivota...
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

co ja viem tak kupovat auto z nemecka tak ze si ho najprv najdem na internete je blbost. na nete su len kusy ktore uz nikto nechce. V nemecku hned ako pride nove auto do bazaru, tak do 5 minut su pi nom priekupnici polska, ruska, atd. a dobre kusy hned kupuju.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nepis hluposti navaho...

to znamena ze vsetky auta napriklad na tomto portali su uz len tie, co nikto nechce?

ako by sa inak predavali, hm?na zaklade coho?aviza?

je jasne ze vybrat si auto na zaklade foto je scestne...treba zavolat, a ak vies co sa spytat, dojdes na par veci aj bez toho, aby si ho videl..samozrejme, ze sa kupovat na istotu neda..ale mas aspon predstavu...

a kedze som v nemecku relativne casto, rovnako ako polski, ruski a kadejaki priekupnici, tak su tam aj slovenski...cize je to len o tom, ze treba hladat a preverovat..

a posledna vec, ak si si nevsimol, na nemeckych , alebo europskych inzertnych portaloch je kopec aut ktore predavaju priamo majitelia..

aj to su auta ktore nikto nechce?

a ako by ich potom predali?susedovi?

ja by som ako predal auto, keby som ho nezavesil na nejaky portal?alebo Ty?

proste trosku sa treba zamysliet nad tym co pisete ludia..

a najidealnejsie je ked o tom pisu taki, ktori s tym nemaju ziadne, alebo len minimalne skusenosti..

neznamena, ze ked niekto doviezol dve auta, je skuseny dovozca...

to napriklad ja som ich uz doviezol mozno aj tri.... :40bd:
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Scorpi4,

.....
...............
.......................
...............................

už štyri ne? :d :D
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

uz tolko?tak to som sakra velkodovozca.... :40bd:
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

:d :D
skino
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 04.02.2009 22:42
Zdieľať na Facebook

prosba o radu.

Príspevok od používateľa skino »

zdravim. včera som doviezol auto . Kupil som ho v polsku ale auto je z nemecka a je aj odhlasene v nemecku, mam komplet nemecky TP aj zapisane v nom že je odhlaseny + kupnu zmluvu , papiere o LPG proste všetko. vraj COC uz netreba. tak mam par otazok.: 1 . ako začať, kam najprv isť: na obvodny urad či na STK+EK+KO? či ako to vlastne začať?
2: ak mam zapisane v nemeckom TP že auto bolo znižene a že ma športovy podvozok a iny rozmer kolies (za večšie) tak by mi to mali zapisať aj do noveho TP nie?
3.auto mam doma z nemeckymi prepravnymi značkami, ale uz skončila platnosť tak na ne mi v polsku urobili poistku na moje meno platnu v celej EU na 30 dni, to asi možem jazdiť na nich?
dakujem za rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa cicmanec »

1 .Možno by nezaškodilo prčítať si aspoň túto tému...
2. Áno, ale nemusia to urobiť sami od seba.
3. No to asi ťažko...

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných