Dovoz-prihlásenie Nemecko

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter1964
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1964 »

zemo81 napísal:dobry. kupit som auto honda crx z nemecka ale neni odhlasene tak som sa chcel opytat ci by sa to dalo nejako prihlasit ked neni odhlasene v nemecku alebo co treba. dakujem za odpoved
tak to bysa teda naozaj nedalo. musíš vybavit odhlásenie v nemecku. aj u nás ked kúpiš auto, nemožeš ho prihlasit ked povodny majitel ho neodhlásil.
MAXIS
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.09.2009 16:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Všetko o dovoze z Nemecka

Príspevok od používateľa MAXIS »

mattaxis napísal:Ospravedlnujem sa..urcite ta tema je tu ale ja som to nenasiel presne co by som potreboval..

chcel by som vycestovat pre auto do Nemecka..do nejakeho autobazaru..

chcel by som vediet vsetko od chvile ked si tam vyberiem auto..
co musim este v DE zaplatit..vybavit, ake tlaciva co to bude stat..proste vsetko aj co sa tyka potom na slovensku..
oplati sa to cenovo dat urobit nejakej firme?
mozem s nimi vycestovat??

DAKUJEM
Ak chcete tu máte stránku : www.mobile.de - tam na vrchu stranky si dajte jazyk - česky a rozšírené hľadanie a tam si nakonfigurujete auto podľa svojích predstáv.
ponco84
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2009 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ponco84 »

kde v nemecku sa najviac oplati kupovat v bazare auto. myslim tym auto v dobrom stave. ktore casti mesta? oblasti?
123123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:23
Zdieľať na Facebook

prevozné značky

Príspevok od používateľa 123123 »

súrne predám nemecké prevozné značky nevypísané aj s poistkou,včera kúpené v Nemecku za 40e. Platia 5 dní.0907985096
AndrejSL
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AndrejSL »

Ahojte,chcel by som sa len opytat ,ked som doviezol auto z nemecka rok vyroby 2006 ci aj tak musim dat urobit EK a STK ak chcem auto prihlasit na slovenske znacky.dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemusíš. Ak ťa preklad tých nemeckých protokolov bude stáť menej ako STK a EK...
ps1818
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.08.2009 08:45
Zdieľať na Facebook

AKTUALNE INFO O DOVOZE Z NEMECKA

Príspevok od používateľa ps1818 »

Mám tu pár aktuálnych info priamo od pracovníka z nemeckého Zulassungsltelle (úrad, kde majú na starosti registráciu automobilov):
CITÁCIA:

To export a car, normaly the export-car-registration with "red" numbersign plates is the correct way to export a car. With this export car registration there will be no problems in other countrys.You need an export insurance card from a german insurance company. There you have to choose how many days the numbersings are insured. Normaly 15 days up to 30 days.
We need all car papers ( Zulassungsbescheinigung Teil I and Zulassungsbescheinigung Teil II ) the car must have a valid "Hauptuntersuchung" and you have to bring the car to our office so that we can check the vehicelregistrationnumber. And you need your passport (pozn. údajne stačí aj občiansky preukaz, Nemci majú dva Passporty - jeden domáci a jeden na cestovanie).
The export-registration will cost from 33,60€ to 63,00€+ the money for the numbersingplates.I cant tell you how much you have to pay for the insurace, please ask somone of the insurance buisness.

The "yellow" numbersign plates ( in german : Kurzzeitkennzeichen ) are normaly NOT used to export a car, they are used to transfer a car in germany. We can make such a "yellow" registration for people who live in an EU country, but you use the "yellow" numbersigns in another country as germany at your own risk ! We need only an insurance card with your name and adress for the "Kurzzeitkennzeichen" and your passport. These "yellow" numbersigns are only valid 5 days. The "yellow" numbersigns will cost 10,50€ + money for the numbersingsplates. Here i also can´t tell you how much the insurance will cost.

Takže toto mi napísal sám nemecký úradník, takže verím, že už je jasno, ako je to s tými žltými a červenými prevozkami.

Ešte sa ale chcem opýtať skúsených v dovoze, ktoré všetky dokumenty treba doniesť na Slovensko? Podľa mojich informácií by to malo byť nasledovné - skúsim to celé "poupratovať" (ale opravte ma, ak sa mýlim):
***techncký preukaz
***osvedčenie o TP (vraj zelený papier?) - stačí preložiť do slovenčiny len ten (ale závisí na tom-ktorom OÚ)
***faktúra/kúpna zmluva
***odhláška

Správne???

No a na Slovensku treba následne vybaviť:
***Obvodnú úrad (dopravný) - žiadosť o začatie konania o uznaní typového schválenia (pri novších autách s "éčkom"-tuším od r.v. cca 1996)
***urobiť STK, EK, KO (najlpešie v tomto poradí, lebo KO má platnosť len 14 dní a keby sa vyskytol problém na STK/EK, nemusel by to človek stihnúť...)
***zaplatiť recyklačný poplatok
***zaplatiť PZP
***znova Obvodný úrad - vybaviť hotové papiere
***ODI - vybaviť EČV.
***nahlásiť poisťovni nové EČV (na PZP)

Ceny by mali byť cca takéto:
***COC (konformita) - cca 100 € (OPRAVENÉ podľa "Cicmanec" - COC na jazdené už spravidla netreba)
***STK+EK - cca 40 €
***KO (originalita) - cca 60-100 € (závisí od regiónu a firmy)
***preklady potrebných dokumentov (niekedy stačí len Osvedčenie o TP = 1 strana-zelená) od 17 €
***správny poplatok na OÚ - 105 € (zvýšil sa od 1.9.2009 z 66+4,50 na 100+5)
***recyklačný fond - 66,38 €
***ODI (za EČV) - 66 €

Ak je tu nejaká chyba, prosím v ďalšej diskusii to opravte.

Ešte jedna poznámka - STK/EK nie je nutné robiť, ak pôvodná nemecká je ešte platná. V tom prípade je však potrebné dať preložiť oba protokoly a dať pozor, aby na nich nebola uvedená nejaká chyba na aute kategórie B a C. V každom prípade však asi vyjde cenovo lepšie dať urobiť slovenskú STK/EK a človek má potom na 2 roky pokoj.
Naposledy upravil/-a ps1818 v 07.10.2009 17:21, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Malá oprava - COC už nepotrebuješ pri dovoze ojazdeného auta takmer 2 roky (iba ak nie sú v TP všetky potrebné údaje). Treba ho len pri dovoze nového auta (nové = do 6 mesiacov od prvého uvedenia do prevádzky, do 6 tis. km).
ponco84
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2009 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ponco84 »

ake max. stare auta sa mozu doviezt zo zahranicia? je tam nejaky limit? mozu sa doviest starsie ako 8 rokov?
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

ponco84 napísal:ake max. stare auta sa mozu doviezt zo zahranicia? je tam nejaky limit? mozu sa doviest starsie ako 8 rokov?
pokial este vladzu chodit po ceste tak mozes hocico, preto sa to uz u nas podoba na vrakoviska nie na autobazary :40bd:
janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Overenie auta este pred dovozom

Príspevok od používateľa janik3 »

Viem si aj u auta z nemecka (napr. po obhliadke v bazari) overit ci nie je kradnute, zalozene, v exekucii a pod.? Lebo slovenske a ceske databazy su, ale ako nemecke?
mirecsnv
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 20.01.2011 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirecsnv »

naco sluzi spravny poplatok na OU to je reciklacny fond ?????
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Caute chlapi, opat ozivim toto tema.
Kupil som auto v nemecku, teda kupili mi ho moji znamy a nabuduci tyzden cez vikend mam ist pren. Dohodnuty sme boli tak, ze oni ho odhlasia, vybavia prevozky a ja si uz len pridem cez vikend na hotove. Ale ako tak citam, tak som sa dozvedel, ze pri odhlasovani v nemecku musim byt aj ja,alebo minimalne moj OP? Je to tak,alebo tam dokazu vsetko vybavit aj bez mojej ucasti?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nemusis tam byt ani Ty, ani Tvoj OP...

stacia Tvoje udaje, alebo idealne nascanovany OP a poslat, kvoli udajom na zelenu kartu a aj kupnu zmluvu..

nic nestandardne..
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Vdaka scorpi, toto som chcel pocut. Dlhujem ti pivo, dnes som sa z tvojich prispevkov o dovoze vela naucil :).

Este by ma zaujimalo do recyklacneho fondu sa plati tak ako to je na tejto stranke: http://www.recfond.sk/index.php?www=sp_ ... ation_id=4
alebo sa to da zaplatit priamo na OU dopravy?
Nema niekto skusenost zo Zilinskeho OU? Su tam normalny, mily, zhovievavy a ochotny, alebo sa mam pripravit na tvdu reality statnej spravy?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: truck123 a 53 neregistrovaných