Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa tuninka »

dá sa to odstaviť, či je to legálne, to je druhá vec
keby sa niekomu chcelo, tak tu je to podrobne opísané

https://www.yarisworld.com/forums/showt ... sable+tpms
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa db69 »

pidizvi napísal: 22.11.2023 10:05 cize my tu vlastne v zime jazdime na letnych gumach, ktore maju symbol vlocky?
Co tu trepes marketingove oznacenia, to uz kam sme sa dostali.
ja som manželke kupil letné goodride,maju symbol vločky aj M+S.takže v zime by nebol problém zo zakonom.jasné že v zime dávam zimné.To isté aj na LKW,tam všetky gumy majú M+S aj vločku
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozoD. »

pidizvi napísal: 22.11.2023 10:05 cize my tu vlastne v zime jazdime na letnych gumach, ktore maju symbol vlocky?
Co tu trepes marketingove oznacenia, to uz kam sme sa dostali.

...nie...v zime jazdíš na gumách, ktoré spĺňajú kriteria nejakej europskej normy pre konštrukciu/zmes pneumatiky určenej ,,do zimy".
takže ak chce nejaký výrobca predávať celoročky...a chce aby to bolo vo väčšine krajín legálne pre svojich zákazníkov aj v zime...musia jeho celoročky obsahovať aj tento 3PMSF symbol.
O výhodách nevýhodach celoročiek, to je zas na inú tému.

Takže, keď sa tomu pitchu rozumieš....nevyjadruj sa...a pri kúpe sa radšej poraď s odborníkmi v obchode.
Povedz im čo chceš...či letnú, zimnú, celoročnú, a v akých krajinách to chceš používať...a oni Ti poradia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa oco13 »

a pri kúpe sa radšej poraď s odborníkmi v obchode.
Jožko v obchode sú PREDAVAČI teda odborníci na to aby ti toho predali čo najviac a s maximalnym ziskom.
Odborníci na pneumatiky by mali sedieť v kanceláriach vývojového oddelenia výrobcu pneumatík. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa tuninka »

Pred 2-3 rokmi som bol doplniť klímu v jednom takom servise, čo majú pobočky po celom Slovensku a tam som sa dozvedel toooooľko múdrostí, dopĺňal mi to taký asi 18 ročný chalan s dlhoročnými skúsenosťami a kým doplnil klímu, tak mi narozprával toľko nezmyslov, že vlastne podľa toho čo hovoril by som mal hneď do auta investovať aspoň 5000 eur, aby mi vydržalo ešte aspoň rok. A samozrejme mi skritizoval aj pneu, že tie nedržia na ceste, keď sa režú zákruty. Ja som len počúval a v duchu sa smial, ale verím že menej znalých problematiky aút by mohol vystrašiť a ovplyvniť pri rozhodovaní. Preto sa pripájam k ocovi, a určite sú v niektorých servisoch aj odborníci čo poradia dobre, ale bohužial je veľa aj takých čo poradia to, z čoho majú väčší zisk.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 24.11.2023 21:35 Pred 2-3 rokmi som bol doplniť klímu v jednom takom servise, čo majú pobočky po celom Slovensku a tam som sa dozvedel toooooľko múdrostí, dopĺňal mi to taký asi 18 ročný chalan s dlhoročnými skúsenosťami a kým doplnil klímu, tak mi narozprával toľko nezmyslov, že vlastne podľa toho čo hovoril by som mal hneď do auta investovať aspoň 5000 eur, aby mi vydržalo ešte aspoň rok. A samozrejme mi skritizoval aj pneu, že tie nedržia na ceste, keď sa režú zákruty. Ja som len počúval a v duchu sa smial, ale verím že menej znalých problematiky aút by mohol vystrašiť a ovplyvniť pri rozhodovaní. Preto sa pripájam k ocovi, a určite sú v niektorých servisoch aj odborníci čo poradia dobre, ale bohužial je veľa aj takých čo poradia to, z čoho majú väčší zisk.
šak mal 18 ročmé skúsenosti :3dcline: Ja teraz kritizujem 19 r. syna aký je mudry a ho..o vie ,a potom si spomeniem na seba v jeho veku.Jaký som bol kápo :d :D
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozoD. »

oco13 napísal: 24.11.2023 18:06
a pri kúpe sa radšej poraď s odborníkmi v obchode.
Jožko v obchode sú PREDAVAČI teda odborníci na to aby ti toho predali čo najviac a s maximalnym ziskom.
Odborníci na pneumatiky by mali sedieť v kanceláriach vývojového oddelenia výrobcu pneumatík. :4012:

...skôr som mal na mysli, že mu poradia v štýle: tu máš letné na leto, zimné na zimu, alebo celoročky na furt + mu vysvetlia označenie pneu....keď už nemá kapacitu si to vygúglic :D

A nehovoríš tak úplne pravdu...odborníkov ešte stále nájdeš aj na niektorých predajniach.
Nehovorím len o pneubiznise...ale celkovo. Či ideš do zvaracskych potrieb, spojovacich materialov, elektronickych suciastkach, rucnych aku naradi, v pozicovniach náradí, a pod....tam všade sa stretávam ešte s odborníkmi, ktorí mi hlavne núkaju veci, ktoré potrebuje ja...nie ktoré potrebujú oni predať.
Ale tak ktovie...možno nejakých laikov zas odrbú :D
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa pidizvi »

mudrlantko az to ma symbol vlocky, tak je to zimna guma a tym to konci.
Ci uz si to vyrobca pomenuje ako all season, snow dragon, ultra super all climate, to je jeho problem a to ja necitam. Evidentne nakupujes v kamennych predajniach ako pred 30 rokmi, to nema zmysel komentovat, ze dnes sa nakupuje cez net.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa oco13 »

Je tu tema o gumách , nebudem zakladať inú
Kamaratke v pneuservise, kde má uskladnené gumy povedali, že jej ich už neobujú lebo sú "po dobe použitelnosti" . Doteraz som to nepočul tak teda ako to je. Čítal som akurát , že správne skladovaná guma sa nepoužitá považuje za "novú" po dobu 5 rokov, ale o dobe použitelnosti ani ťuk.
toto tvrdí ujo gugl
https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618 ... neumatiky-
ale riadne skladované pneumatiky po dobu maximálne troch rokov sú považované za úplne nové. Ak nepresiahnu pri skladovaní dobu piatich rokov, berú sa ešte ako nové. Paušálne však nemožno určiť maximálny vek pneumatík, pretože každá značka má iné zloženie prísad a preto starne inak.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak je to tvoja kamarátka, tak tie gumy budú mať minimálne 10 rokov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa oco13 »

nevidel som ich a nepoznám vela žien čo by vedeli rozkodovať DOT. Ja len že som sa s tým pojmom - doba použitelnosti stretol pri gumách prvý krát.
Inak minule som zmastil jogurt a žena mi hovorí somár šak bol po dobe spotreby. Jak to? bolo tam do decembra. ano ale do decembra 2022. :zg282: Takže aj tá doba spotreby môže byť indiviidualna, lebo som sa nepo....ral lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa db69 »

oco takýto pneuservis som navštívil aj ja 3X a stačilo! chlapci múdry jak šalamúnova riť.A potom doma zistim že mi zavažie chodí po disku.Na Lkw mi naučtovali špecialne servisné práce 20€ ( ponechanie starých pneu) Kamarat tam vyvažoval pneu a pri 100km/h triasol volant ,vratil sa o vyvažili znova až potom OK.Dalšiemu nepritiahli koleso,ktore stratil za jazdy.A to je len o tych čo osobne poznám. Oco tie jogurty sú mrtva zmes chemie
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kontrolujete si dotiahnutie kolies po prezuí?
Mne sa dvakrát za posledné roky stalo, že niečo v pneuservise nezatiahli. Raz len jednu matku, no ďalší krát celé predné koleso.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom napísal: 28.11.2023 14:05 Kontrolujete si dotiahnutie kolies po prezuí?
Mne sa dvakrát za posledné roky stalo, že niečo v pneuservise nezatiahli. Raz len jednu matku, no ďalší krát celé predné koleso.
ja do servisu prinesiem pneu len na prezutie/vyváženie. Prehadzujem si to doma ,a po prvej jazde to znova skontrolujem .
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa tuninka »

ja som mával práve opačný problém, keď mi v pneuservise zatiahli kolesá tak, že som ich ja potom nevládal uvolniť a to mám doma poriadny trhák aj s predlžovacou hrubostennou radiátorovovou trubkou

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných