Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozef855 »

Zdravim

Kupil som manzelke druhe auto do rodiny toyotu yaris rocnik 2018 na rozvoz deti do skoly a na kruzky / pracuje 10 minut peso od bydliska/ a potreboval by som poradit ohladom tpms senzorov tlaku v kolesach nakolko moja fabia kombi ma nepriame meranie cez Abs-ko a ja o tych senzoroch nic neviem.

Yariska je momentalne na hlinikovych diskoch vratane tpms senzoroch s letnymi gumami a k autu som dostal zimne gumy bez diskov ktore majitel len sezonne prezuval.

Nakolko auto bude mat rocny najazd len nejakych 5000 km tak by som potreboval poradit ohladom prezutia na zimu. Neviem sa rozhodnut medzi tymito alternativami s tym ze na STK sa chodi v auguste:

1, Kupit lacne plechace na zimu bez tpms senzorov a obut na nich zimne gumy ktore som dostal k autu. Najhorsie co sa moze stat ze sa mi len rozvieti na palubovke na oranzovo kontrolka tlaku pneumatik? Auto nebude pipat, ani sa neprepne do nudzoveho rezimu, ani sa nebude dat nenastartovat vsak? S tym ze ci su gumy nafukane budem sledovat tak ako to robil moj otec a otec mojho otca cize vizualne.

2, Ak by som nemohol z nejakeho dovodu pouzit plechace bez tpms senzorov tak by som bol nuteny na hlinikove disky prezut zimne gumy /s tym ze letne by mi stali v pivnici/ a jazdit s nimi celorocne nakolko sa mi finacne neoplati 2x rocne prezuvat pneumatiky lebo v lete nie je 2 mesiace skola. Mal by som o trochu vacsiu spotrebu benzinu ale aj tak by som o dost usetril + letne gumy by som predal a kupil za ne nove zimne gumy nakolko sa zimne gumy v lete viac opotrebuju.

Cely zivot jazdim na nafukanych pneumatikach aby som platil co najmenej za benzin a tym padom vyprodukujem aj menej emisii a teraz kvoli inteligentom z Bruselu budem mat vyssiu spotrebu + vyssie emisie paliva + viac sa budu nicit gumy co je tiez zle pre zivotne prostredie. Gratulujem pani a damy z Bruselu :hero:

3, Nakolko nechcem prehadzovat gumy 2x rocne na tie hlinikove disky lebo sa mi to financne neoplati, tak este je tu moznost zakupit plechove disky na zimu ktore budu vhodne na tpms senzory + kupit senzory cize by som mal 2 sady kolies s 2 sadami senzorov len zas ako dlho vydrzi bateria v tych senzoroch? Nebude treba vzdy po kazdom prezuti manualne nastavit a ulozit v softveri nove hodnoty kolies? Oplati sa mi to vobec financne s mojim rocnym najazdom???

Co by ste poradili?
Naposledy upravil/-a jozef855 v 18.11.2023 12:57, upravené celkom 1 krát.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nahod zimne a nechaj ich aj na leto. Pri tom najazde ich nie je sanca zodrat. Skor zostarnu a aj tak ich vyhodis.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozef855 »

A cisto zo zvedavosti to auto by jazdilo aj na kolesach bez tych senzorov s tym ze by na palubovke len svietila kontrolka tlaku pneumatik na oranzovo vsak? Nic by tam nepipalo? Pytam sa v pripade ak by manzelka do buducna zmenila pracu a musela by dochadzat autom.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Neviem ako to ma toyota, citron piskal v nepravidelnych intervaloch.

Si to zober takto. Tie zimne co mas budu asi tiez z 2018. Uz teraz maju aj tak pred sebou poslednu zimu. Co na nich chces setrit?
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozef855 »

Vdaka za odpoved. Zrobim to presne ako navrhujes budem jazdit na zimnych cely rok a tie letne predam. Ale ako som pisal zo zvedavosti zistujem ze co by sa stalo ak by som tam nemal v kolesach tie senzory alebo ak by som mal defekt a dal tam nahradne z kufra bez toho senzoru. Ze ci by to len svietilo alebo aj piskalo?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa martincichy »

Alebo dalsie riesenie: predaj obe sady pneumatik a kup si celorocne. Dve sady jazdenych pneumatik by Ti mohli vydat na sadu celorocnych. Nevidim v akom stave su pneumatiky, ktore riesis. Tazko poradit.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jozef855 »

Ano to bude plan B ked dojazdim tieto zimne tak by som zakupil dalsie celorocne. Ale teraz hlavne zistujem ci sa vobec da soferovat auto bez tpms senzorov a ako to vyhodnocuje elektronika v toyote yaris 3 gen, ak nahodou pipa ci sa to da vypnut ... lebo najradsej by som soferoval letne na hlinikovych diskoch so senzormi a zimne na plechacoch bez senzorov.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa leonNL »

Na ten smiesny najazd okolo komina bud cely rok na zimnych, alebo ako ti uz poradili predo mnou, zbavit sa letnych aj zimnych co mas a kupit celorocne a mas pokoj.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V 607 stal 1 senzor cca 5.000 SKK..,domyslis si, ako skončili..., pri výmene pneumatik..,leteli do koša.
Nikdy nič nepišťalo, nesvietilo.
V 508 sú asi tiež, alebo cez ABS, môžem mať neviem aký únik, nič neukáže.. :40bd:

Úplne zbytočná chobotina, podobne ako " senzor " platničiek, boha, kto také somariny vymýšľa... :3c90: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa oco13 »

Jáj edit2 zase dnes Šurany - ako mám predvídať že niekto zahamuje pred priecestím kde sú rampy hore a bliká biele svetlo? postál a pozrel na obe strany potom sa pohol. Hovorím si , určite postojí aj pri VUBčke a samozrejme prázdny kruháč znamená STOP.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
katallaa
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa katallaa »

Na rezervu z kufra vrtni este 3 diery a osad vsetky 4 tpms do jedneho disku. Potom ti uz bude uplne jedno ci bude letná,alebo zimná sada . Ani mne nie je jasná vec ako sa to prepína letná a zimná sada.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vacsinou diagnostikou….
katallaa
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa katallaa »

Aco reset tlačítko? Dianostikou mam zapísane tpms v počte 8 ks v Aurise po lifte to ide.Príde to nelogické po každom prezutí ist na dianostiku.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa Moonshine »

Na swifte som nemal 4 roky senzory a svietila len kontrolka, piaty rok som objednal z číny za 8e/kus a tretí rok idú bez problémov.
Originál od výroby majú 7r a idú tiež.

U mondea som v lete kúpil komplet zimné z iného mondea so senzormi a nič som nerobil, žiadna diagnostika. Len nahodil, tlak ukazujú.

U ktorých áut je potreba to vlastne nahodiť cez diagnostiku?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne pneumatiky bez tpms senzorov

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Daj rovno celorocne, nepises odkial si ale na tie 3 dni snehu v zime a v meste sa mi zda aj to luxus, ja som teraz na jednom aute dojazdil zimne, kupil celorocne a na jar predam letne aj s diskami, na druhom aute som dojazdil letne, nahodim zimne a dojazdim ich a potom pojdu celorocne a to mam vzdy obe sady na diskoch a prehadzujem kolesa, proste sa mi nechce a ani sa mi to nepolati, kupujem kvalitu a tie gumy nedokazem pri mojich najazdoch zodrat, proste su zle vlastnostami aj ked dezen je stale v norme. Takto nebudu mat kedy celorocky zostarnut a ked idem lyzovat je to jedno, bud je posypane a prejdem alebo nieje a na prednom pohone s lahkym predkom aj tak musim vytahovat retaze, ci mam zimne alebo nie.
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných