Výber auta pre vozík + stavebný stroj

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matthues
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.03.2019 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthues »

cervinka napísal:Pokiaľ sa chceš vyhnúť tachografu a ťažné vozidlo bude firemné, tak musíš mať ťažné vozidlo kategórie M1. Ak budeš mať ťažné vozidlo kategórie N1 a bude firemné, tak pri kontrole inšpektorátu práce bez tachografu budeš mať problémy.
Takže valník vypadol, lebo je kategórie N1 ostáva terenné auto. Škoda lebo korbu by som vedel využiť na prislušenstvá k UNC.
A cervinka to je iste ze aj ked je firemne auto a je kategorie M1 nepotrebuje tachograf? Ja som len tak vedel ze ked je firemné, je jedno ci M1 alebo N1 musí mat tachograf, iba ked je sukromne nemusi mat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto , neviem , len sa pýtam. Nefunguje čip GPS pre daňovákov aj ako náhrada tachografu.? Lebo ten zaznamenáva všetko to čo tachograf a ešte kopu vecí navyše.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kvoli daniam ak si chces uplatnovat 100% do nakladov, tak sa berie z GPS monitoringu data ako OK, alebo vedies knihu jazd, pokial sa ani z jednym nechces obtazovat, mozes si uplatit iba 80% lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej to som myslel. Lebo volakedy dávno ma zastavila finančná správa a najskôr telefonoval a potom si z toho sťahoval údaje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ešte tvoju dilemu by poriešil pickup Ford range, mitsubishi L 200, Nissan king cab, mazda, vw amarock, Opel campo, Ford f150, atď neviem si viac spomenúť
matthues
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.03.2019 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthues »

Našiel som jeden dobry članok:
Kolik má kdo na kouli: Nejlepší tahouni mezi osobními auty na českém trhu
len aby to videli aj ostatný pripájam link: http://www.auto.cz/nejlepsi-tahouni-oso ... -trh-72458
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

K ocovi 13 oco Ty si nikdy nemal prachy na poriadne silne auto a nie to uz viac silnych aut naraz na dvorku tak nevies porovnat -ber to bez urazky lebo ta nepoznam ale mam ta rad -konkretne niektore Tvoje vyjadenia -zamerane na minimalizmus ale vyskusaj tahat s silnym diezlom v automate a potom v manualy a rychlo by si si zvykol na to lepsie .
Dalej k Lubosovi Zimackovi nepoznam Ta ale Ty z tvojich kecov si urcite nic tazsie ako 2tony netahal a uz vobec na silnych terenakoch a suv lebo by si nebol ochotny akceptovat spotrebu 10litre a viac lebo si dzgros a na take auta nie si zvyknuty a to iste plati aj pre hlavateho ktoy moze byt dobry na Groupu ale na silnych japoncov a suv v 8valcov je amater lebo je to pre neho drahe a zerie to . Ze este raz to zopakujem . Tahal som na stavby tazke privesy -kompresory 4 tony a viac a ine tazke veci roznymi autami od patrola cez mercedes ml s V8 az po landcruiser a ine 6 a 8 valce ci benziny alebo diezle a jednoznacne to zopakujem este raz na tahanie tazkych privesov je NAJLACNESIA stvorkolka -ofroad mitsubishi pajero 3,2did automat alebobo drahsia Toyota landcruiser s 4,2td motorom lebo ma dobry krutiak odspodu alebo silny 8valec v neakej amerike s lpg a vsetko s automatom . Toto mam oskusane a nie vase keci s odtahovkou alebo osobakami a nebudem o tom uz zbytocne pisat len nezavadzajte dotycneho ked nemate s silnejsimi kubatrami skusenosti lebo zavadzate !!!!!!!! :40bd: Celkovo toto forum je o poar ludoch co mali hovna pod kapotou a sem tam neaky vacsi objem a uz tu davaju rozumy a ani nemaju ponatia a stale maju dojem,ze su naj erudovanejsi sa ku vsetkemu vyjadrovat a pri tom jazdia na kachlach za 5litre nafty a myslia si ,ze len to je najlepsie pre kazdeho cloveka lol :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

dodik,dnes ti nejde karta... vsetci traja tebou spomenuti maju osobne skusenosti s nakladakmi aj kamionmi :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam kamarata co jazdi na 40t suprave, iba po sk, robi to rok a teda prevodovku ma automat, v podststate netusi o tahaci vobec nic, kolko stupnov, aky motor, iba sadne a toci volant :-)

este k tym automatom, na tahanie, musim povedat ze skuste sa pozret co za kocovnikov su v amerike...taha sa nonstop a vsetko ! truck je zakladne vozidlo v domacnosti, F150 fordka je asi take auto tam jak tu golf, nikto sa nepozastavuje...

to je iba zakladny truck, maly ! potom su 250,350....750 tam to plynule prechadza od osobakov k nakladakom, pridavaju sa dvojmontaze atd, oni su z toho s schopni vyrobit autovlak, ked tahaju mobilny dom a za tym osobne auto, rozne lode a pikoviny, taky truck ma kludne 400PS a potiahne 16 ton, aj ked teda primarne ide o velkost tahaca vs naklad, ten vykon ako taky je podruzna vec...

mozte 3x hadat co ma za prevodovku :-), pochopitelne automat...

ale aj tak neviem ci o tomto je tema, tema tu je osulit aby sa zalacno dalo vozit nieco tazke a to je ale spatna uvaha od A po Z, lebo az sa raz niekde vymaznes, potom vsetko usetrene bude len k hovnu plakat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte som si tak uvedomil. Nedozvedeli sme sa ako často bude treba to unco voziť. Ja vozím za filckou 1,5 tony- lenže pozor to je raz ,dva x do roka. Tonu - 3x do roka - na traktoriady. Takže to sa nejako premotkám, ak by som sa chcel takto presúvať každý deň tak kúpim niečo iné.
Trocha mimo támy, ale východniari oebali aj mýtne jednotky - ako ťahače návesov nakúpili JCB Fasttrack, a ten je definovaný ako traktor.Teda neplatí mýto. Lenže on kocúrik má maximalku 90 a potiahne tolko čo kamion. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Co trepete somariny,ze mi nejde karta ? Vsetci traja maju skusenosti,ze tahali nieco tazsie s osobakmi alebo dodavkami nikdy netahali s terenakmi a ofroadmi s 6 a 8valcovymi v automate lebo ich ani nemali :40bd: lol Ze je rozdiel tahat 3tony za dodavkou s manualnou prevodovkou a je rozdiel tie 3tony tahat za terenakom s silnym motorom s automatom . :d :D Ale ked je napriklad tu oco13 vzorom tak potom tahat s feliciou 2tonovy naklad na nebrzdenom voziku vzorom tak prosim panstvo lol :40bd: :40bd:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

V Cesku to je vraj rozsirene...nakladaky papierovo kategoria T
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:... Ja si šetrím na taký ultra malý čo vojde aj do kuchyne lol ten váži len 700kg.
Mal som plan kupit take cudo na privyrabanie si popri dochodku, no zdravie sa scurvilo viac ako je treba
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal: .. pretože automat je vymyslený a určený pre spanštelých skorovodičov čo majú chromú pravú ruku a kvoli sluchátkam v ušiach nepočujú motor. :40bd: :40bd: :40bd:
Oco ja ako vlastnik hydromenic automatu v "suv" ti napisem ze to spominane cuvanie feldou s vozikom do kopca by bolo s automatom ovela jednoduchsie, bez prespojkovavania,palenia lamely lol , aj velmi pomale opatrne jazdenie na polnej ceste...automat na nezaplatenie. ...Ked budem platit v servise 2000 za opravu mozno ale zmenim nazor :d :D

Miesto pravej ruky mam ale "chromu" lavu nohu, skoro si sa trafil
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo777 napísal:..............

ale aj tak neviem ci o tomto je tema,

tema tu je osulit aby sa zalacno dalo vozit nieco tazke a to je ale spatna uvaha od A po Z,

lebo az sa raz niekde vymaznes, potom vsetko usetrene bude len k hovnu plakat...
Len tak ma napadlo, keby toto bolo STAVEBNÉ forum... :4090:

aké rady by sa tu vyskytovali.... lol

Napr. ako davať menej roxorov do betonu, alebo ich celkom vynechať ... ako do betonu davať menej cimentu...

Ako ušetriť na izolacii, čim nahradiť IPU...

Namiesto normalneho hranola, použiť len dve dosky "na kant"
zbité k sebe klincami...
Na strechu miesto palenej škridly, použiť lepenku,

ako doma miesiť tehly a sušiť ich na slnku...

Nemalo by to chybu....

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 96 neregistrovaných