Výber auta pre vozík + stavebný stroj

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak uznávam 2T bez mýta bude mať nafigu tak či tak. Ja som našiel len jedno Mitsu čo malo 1700kg.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak som si dobre pozrel predpisy tak B- súprava 3,5T , BE- súprava 4350kg, Všetko nad túto hranicu je C
Preto hovorím , že to bude mať ťažké , lebo 2050kg UNC, 700kg vozík a na ťažné vozidlo ostáva 1600kg. A to neviem či vlastná váha vozíka nebude viac.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mercedes ML, GL, G ťažné na 3500kg. S legislatívou vodičský preukaz to neviem, ale zopár takýchto súprav typu dodávka alebo odťahovka s vozíkom na prepravu áut, strojov som videl kade tade po priekopach. V deväťdesiatke na dialnici keď to začne húpať a v kombinácii s menej skúseným vodičom je veľmi nebezpečná kombinácia, so zlým koncom. Na unc je najvhodnejšie vozenie na aute ktoré má vlastnú hmotnosť aspoň rovnajúcu sa hmotnosti pracovného stroja. Vozia ich na privesoch za autami ako písal sir Hlavaty, minimálne za typu Renault mascot, a podobné 7,5tonky,bývalé Liazky.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

jaro KE napísal:Christiane si si istý s tým vodičákom C ?
Ako pise oco 13.Patrol 2200 kg,+ nalozene auto 1 600 kg = 3 700 kg + vaha privesu cca 600 kg = 4 300 kg.Spocital som to priblizne a moze byt viac.A jedna sa o supravu.Uz nevozim ale mal som platak 4x6 m z kotucovymi kvapalinovymi brzdami.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker a keď na jeseň vyložíš dodávku v Poprade a na vozíku máš 2t okien do Brezna. Dolu popršanou Čertovicou by mi do riťky ani zastrúhaný vlas nevošiel. Každý dotyk brzdy znamenal zadné kolesá v šmyku a mimo jazdnej stopy. lol Toto by si mal zadávatel u niekoho vyskúšať. Lebo vela vecí čo sa dajú na papieri, sa v reale nejako proste nedajú. :4012:
Sused nadomnou jazdí v robote s Bobcatom a vozí si ho na kontajnerovom Mane. Proste hákový nosič kontajnerov a má to univerzálne využitie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

trucker694 napísal: V deväťdesiatke na dialnici keď to začne húpať a v kombinácii s menej skúseným vodičom je veľmi nebezpečná kombinácia,
Presne tak a sranda je ze rozbehnut to nie je tak problem ako zastavit v nepredvidatelnej situacii.Tazne auto musi mat aj svoju vahu a poriadne brzdy.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, chyba lávky, takého borca by malo napadnúť, že okná na privese v kombinácii s prázdnou dodávkou sú na šmykľavom povrchu časovaná bomba. Ale kto umi, ten umi, kto neumi je v jarku.
Milujem keď ma nakladajú, a začnú prázdne palety dávať na taznu a plné na náves. Vieš ako to rýchlo bigosi prekladajú. Pretože ja som pri nakladke a pokiaľ to nenalozia poriadne neodidem od rampy. Nie som hazarder, ani nepokúšam osud, pretože v oprotiiducom aute môže ísť moja dcéra s vnučkou. :4012:
A ten hakovy kontajner aj v tom vozia cat, bobcat, unc
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Najlacnejsia a overena masina na tahanie je pajero 3,2did 3 alebo 4generacia a s automatickou prevodovkou. Je to stabilne pri tahani + ma aj dostatok sily a aj dobru spotrebu a je to lacne . No a lepsia a drahsia je toyotya landcruiser 100 4,2td automat . To su overene auta na tahanie vozikov . Patrol je slaby + zvysok co boli spominane nie su az tak stabilne pri tahani takej vahy .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dodik , on sa chce zmestiť zo súpravou do B+E teda do 4350kg, takže napíš auto ktoré bude mať vlastnú hmotnosť 1600kg max. lol UPS lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Chcet je pekna vlastnost . Ale bezne sa taha s pajerom+ dvojnapravovy vozik a na nom nalozene dalsie auto-suv alebo terenak s 2,5tonami a staci aj B+E . A tahat valnik nalozeny 2tonami osobakom je somarina prveho stupna !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja som už tu pár fotiek mal, čo sa dá. Otázka je ako sa zadávatel vysporiada s možnosťou váženia na ceste.
A gumy na vozíku za filcku mám nafúkané na 5,5 atm trvale. Čo keby na bazoši vyskočil zase nejaký dobrý traktorček. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
g97EUH
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15.05.2015 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa g97EUH »

christiane napísal:
jaro KE napísal:Christiane si si istý s tým vodičákom C ?
Ako pise oco 13.Patrol 2200 kg,+ nalozene auto 1 600 kg = 3 700 kg + vaha privesu cca 600 kg = 4 300 kg.Spocital som to priblizne a moze byt viac.A jedna sa o supravu.Uz nevozim ale mal som platak 4x6 m z kotucovymi kvapalinovymi brzdami.
Do skupiny motorových vozidiel B patria:
- motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny A a T a podskupiny A1, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré nemajú okrem miesta pre vodiča viac ako osem miest na sedenie; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,
- jazdné súpravy zložené z ťažného vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ak najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 3 500 kg a najväčšia prípustná celková hmotnosť prípojného vozidla nepresahuje prevádzkovú hmotnosť ťažného vozidla.
Do skupiny motorových vozidiel B+E patria jazdné súpravy zložené z motorového vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ak nejde o jazdnú súpravu popísanú v predchádzajúcom odseku.

Ak má Patrol maximálnu celkovú hmotnosť viac ako 3500kg tak potrebuješ C bez ohľadu na to či je za ním príves alebo nie je (+ mýto). To je jasné. Do skupiny B+E patria auto do 3500kg a hocaký príves. Určite je možné nájsť auto čo je do 3500kg (Q7, BMW7, ...) a k nemu dať nejaký príves do 3,5t. Celá súprava potom bude mať celkovo 7t ale stačí B+E.
g97EUH
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15.05.2015 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa g97EUH »

Ešte som našiel na nete "Pri skupine B+E môže byť jazdná súprava maximálne dlhá 12m, pričom hmotnosť nesmie presiahnuť 6 990 kg." Ale k tej dĺžke neviem nájsť nejakú relevantnú citáciu zo zákona.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

g97EUH Nissan patrol všetky verzie majú maximálnu celkovú hmotnosť do 3500kg. Patria do kategórií M1, N1.https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3117278776
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3117342305
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

g97EUH napísal:
christiane napísal:
jaro KE napísal:Christiane si si istý s tým vodičákom C ?
Ako pise oco 13.Patrol 2200 kg,+ nalozene auto 1 600 kg = 3 700 kg + vaha privesu cca 600 kg = 4 300 kg.Spocital som to priblizne a moze byt viac.A jedna sa o supravu.Uz nevozim ale mal som platak 4x6 m z kotucovymi kvapalinovymi brzdami.
Do skupiny motorových vozidiel B patria:
- motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny A a T a podskupiny A1, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré nemajú okrem miesta pre vodiča viac ako osem miest na sedenie; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,
- jazdné súpravy zložené z ťažného vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ak najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 3 500 kg a najväčšia prípustná celková hmotnosť prípojného vozidla nepresahuje prevádzkovú hmotnosť ťažného vozidla.
Do skupiny motorových vozidiel B+E patria jazdné súpravy zložené z motorového vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ak nejde o jazdnú súpravu popísanú v predchádzajúcom odseku.

Ak má Patrol maximálnu celkovú hmotnosť viac ako 3500kg tak potrebuješ C bez ohľadu na to či je za ním príves alebo nie je (+ mýto). To je jasné. Do skupiny B+E patria auto do 3500kg a hocaký príves. Určite je možné nájsť auto čo je do 3500kg (Q7, BMW7, ...) a k nemu dať nejaký príves do 3,5t. Celá súprava potom bude mať celkovo 7t ale stačí B+E.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3117342305

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 84 neregistrovaných