VW Phaeton

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

VW Phaeton

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Čaute, vlastním vw phaeton 3.0 tdi 171kw.....a chcel by som sa vás spýtať či nemal z vás niekto problém z odomikanim tohto auta na diaľkové z kľúča.....vyskytol sa mi taký problém že keď prídem domov nanom z práce Kedy kolvek alebo odniekadial inakadial z ďalekej cesty normálne ho zaparkujem zamknem červené svetielka na dverách blikajú.....a potom za niake dva tri dni keď idem do auta a idem ho odomknut si všimnem že svetielka neblikaju a nemôžem ho vôbec na diaľkové odomknut len mechanicky....potom keď dám kľúč do spinacky tak ho musím otočiť smerom do ľavá aby ho niako nehodilo potom sa mi aj hodinky nastavia na palubovke.....pritom mam novú baterku v kluci aj v aute.....mal už niekto z vás takýto problém ako ja?a vyriešil ho?
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

V tom aute mas 2 akumulatory. Ktory si vymenil?
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Menil som tu veľkú 100 amperovu v kufri na ľavej strane.....ta mala na pravo 62 amperova ma skoro 13 voltov a vypada byť na oko ako nová.....tento problém sa mi vyskytol tri krát za pol roka.....ale nebýva to pravidelne len niekedy...
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Alebo môže blbnut aj ta mala baterka....ta by mala sluzit na komfort
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len si treba povedat ze bateria sa neposudzuje podla oka. Ked otocis klucom dolava v spinacke, davas autu prikaz startovat z lavej baterie ktoru si vymenil - ak sa nemylim, normalne sa start uskutocnuje z tej pravej ktoru si nevymenil.

Ak sa nemylim, start by mal prebiehat z tej malej baterie ; velka bateria krmi elektrinou auto ked je zavrete a vypnute.
Martin mal pri zamknutom aute fantomovy odber energie kvoli pokazenemu zamku - auto bolo za tri dni vymlatene na mrtvolu.

Vzhladom na to ze mala bateria ma 10 rokov, nevahal by som ju vymenit. Na vyskusanie si zober hociaku ktoru mas poruke v inom aute. Osobna skusenost : 110Ah Bosch ktora bola chytena bez najmensieho problemu startovala dvanastvalcovy [!!] sestlitrovy benzin, ale jednoduche 1.9tdi cize stvorvalcovy diesel ANI NEPRETOCILA. Ani nemukla. Na to ze je zla som prisiel len tak ze som ju chcel pouzit ako nahradnu :) a potom som si uvedomil ze teply start prebiehal trosicku, trosicku horsie nez studeny.

Takze sa vobec necuduj ze tvoj velmi narocny sestvalec moze mat problem s desatrocnou bateriou. To je uplne normalne. Volty zmerat naprazdno bez zataze totizto nic nenapovie.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Budem musieť vymeniť ešte tu malú baterku,aby som mal istotu a budem čakať čo sa udeje.....ďakujem za informáciu toto mi nemal kto povedať....a ešte mam taký mali problemik vymenil som novy termostat lebo starý bol priotvoreny a auto sa dobre nezohrievalo za chladného počasia s kopca teplota klesala...takže sa prechladzoval a do kopca v zábere zas teplota stúpala na 90 stupňov.....a dal som tam novy a robí to iste....kde je potom problém?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ze mame divne casy klepania na forum :)


1) novy termostat je vadny, stalo sa
2) mas dva okruhy a vymenil si nespravny, nepoznam 3.0tdi ale takmer nabeton je to takto, pretoze je to velky stroj ; navyse su to prakticky DVA MOTORY SPOJENE DOHROMADY (dve samostatne hlavy atd)

S tou bateriou : ak mas moznost, vcelku sikovny napad by mohol byt nechat pootvoreny kufor na aute (nedoklapnut kapotu) a ked sa ti to stane znovu, jednoducho len otvorit kapotu a vtedy odmerat voltaze na bateriach. Ked je niektora baterka natolko v prdeli ze uz neblikaju ani LED diody v dverach, musi mat prakticky nulu na voltmetri. Tym by si odhalil ci trepeme uplne blbosti alebo nie. Ak parkujes volakde vonku na sidlisku tak tato myslienka je realizovatelna jedine vtedy ak vies kapotu otvorit klucom mechanicky (neviem ako to maju phaetony, myslim ze to ide).

A samozrejme varovanie : aj ked bateriu najdes 0.4V, neznamena to nutne ze bateria je zla. Moze ju nieco vybijat. Jasne ze ak bateria ma 10 rokov tak uz nebude fit.. myslienku rozumies, mozno ti napovie. A prehodit nejaku inaksiu 60-65Ah bateriu z ineho auta na vyskusanie predsa nie je ziadny problem.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Kamo, dik za informácie.....????pomohlo mi to...budem to riešiť.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Drzim palce, aby to pomohlo. Ak si z vychodu, viem Ti dat kontakt na dobreho elektrikara, ktory phaetona pozna.
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Nie,niesom z východu.....ale tvoje rady mi dosť pomohli zato ti ďakujem takto si mi aspoň povedal ako to funguje.....respektíve čo som potreboval vedieť si mi tu napísal.....lebo tu v okolí nemá moc ľudí stimto autom skúsenosti tie auta tu vôbec nejazdia a pritom je to auto vynikajúce mne sa osobne moc ľúbi, tak preto už som nevedel koho sa opýtať....posledná možnosť bolo to zistiť otadeto.....a vyšlo to:)
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Pozor menšiu batériu nemen tá je v poriadku, treba zistiť čo vybíja batériu pre komfort ,lebo ona sa automaticky pri poklese napätia odpaja :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako vies ze je v poriadku, ked nevies nic o tom voze a ani si tu bateriu nedrzal v ruke, nemeral zatazovym testerom atd ? "Automaticke odpajanie pri poklese napatia" znamena ze tie baterie su uplne v poriadku kedze im klesa napatie pod nastavenu kriticku hranicu, ze ?

Ak chces, daj presnejsi popis toho automatickeho odpajania, ktora jednotka je za to zodpovedna, za akych okolnosti, nejaku technicku dokumentaciu atd.

Kedze je to 171kW tak to musi byt rok vyroby 2007 alebo 2008 - a co ked tam nahodou ta bateria este nebola vymenena ? Nevies kolko ma masinka km, moze to byt kludne 350.000, nevies ci bola niekedy garazovana alebo nie, netusis ci bola naburana co obrovskym sposobom moze prispievat k takymto drobnostiam kedze naburane auto ktore nikto ani autorizovane servisy nevedia opravit kludne moze tri-styri mesiace [!] stat bez pohnutia na dvore, kde samozrejme nikto baterie neodpoji... a to im velmi prospieva ked su vybite dlhodobo...

jo ?



Vlado : este ma napadlo, ze by si mohol skusit prehodit tie baterie medzi sebou, ale to uz je absolutne zufalstvo. Neviem ci sa zmestia, mam dojem ze nie... rady uz zazneli : odmeras volty ked bude auto vymlete && vyskusas druhu 60-65Ah bateriu z ineho auta ale musi byt zakonite vyborna. Ak tieto veci nepomozu, nastupi hladanie fantomoveho odberu, niektora riadiaca jednotka sa ti neuspi a/alebo volakde ti preraza elektrika kvoli odizolovanemu kablu a podobne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ešte raz si prečítaj čo napísal zadávateľ a nepíš tu také bludy že auto bolo búrane garazovane atď.co nesúvisí s problémom ...
Z opisu je jasné že menšia batéria problém nespôsobuje keďže tá má na starosti štartovanie ,problém spôsobuje väčšia batéria ktoru niečo vybíja a ona sa automaticky odpojí a nefungujú komfortné prvky
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Chlapi zoženiem novú baterku prehodim ju a budem sledovať čo sa udeje a menil som len tu veľkú nedržala už napätie mala tam bude ešte asi pôvodna od výroby ale niesom si istý.....auto som kúpil v Nemecku je to rok 2008.....
Vladimir golej
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.01.2021 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladimir golej »

Caute, auto som nechal zamknuté dva dni a po dvoch dňoch mi znovu prestali blikat červené svetielka na dverách......tak som ho mechanicky to otvoril a premeral som obe batérie mala mala skoro 13 voltou ta bola v poriadku a ta veľká čo je na ľavej strane 100ah čo som ju kupoval v novembri úplne novu bolá vymlatená na 4 volti......vyskúšam auto nechať odomknuté zo jeden alebo dva dni potom odmeram baterku či ju nebude vybíjať aj bez zamknutia

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných