Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ufe0903186929
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.04.2023 09:50
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa ufe0903186929 »

A nové autá sú väčšie šmejdy ako staršie vozidlá ktoré jazdia furt na 1 strane mi to pomohlo nech sa bláznia dalej na veteránoch tým len stúpa cena hore no len niesom len ja teraz čo bude sa obchádzať prepis zmluvou a právnikom či ako prídu o kšefty dilinovia ....
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

zlodeji a podvodnici a klamari ?

Príspevok od používateľa denial »

tak musim sa este raz vyjadrit.

zacal som teda pozerat, co sa euro normy tyka, najekologickejsie auto, ake sa da dnes kupit, teda EURO 6.

konkretne obycajny passat 2.0 tdi, teda auto NIZSEJ strednej triedy z roku 2015.

takze prihlasenie este teraz, s ficovym poplatkom:

Výkon motora v kW do 176 vrátane = Sadzba poplatku v eurách 1250

Vek vozidla do 8 rokov vrátane odo dňa prvej evidencie = Koeficient zostatkovej hodnoty vozidla 0,23

Alias doteraz zaplatim 288 eur
[a tu by ten poplatok kazdy dalsi rok klesal a a ja ako kupujuci by som ho zaplatil 1x]

----------------------------------------------------
a od 1.7.2023, s poplatkom od zlodeja viskupica & spol:

Výkon motora v kW do 210 vrátane = Sadzba poplatku v eurách 900

Ekologicky koeficient Euro6 a,b,c = 0,45

Alias potom zaplatim 405 eur
[tu uz to bude 405 eur az do konca sveta kazdy rok pri kazdom prepise a kedze taketo BiTDi auta sa v SR moc nenachadzaju, jednalo by sa o dovoz a potom tuto sumu zaplatim pri dovoze a potom ked ho budem o 5-10-20 rokov predavat, ZASA JA zaplatim tuto istu sumu znova, ako predavajuci, velmi logicke a spravne, ze?]
----------------------------------------------------

Takze ja ako obcan tejto rozkradnutej a pomylenej republiky sa pytam, KDE USETRIM NA MODERNOM EKOLOGICKOM EURO 6 AUTE ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných