VW Passat B8 - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

všetky tieto manuály mám ,sú voľne stiahnuteľné z netu ,použil som ich kvoli uťahovacím momentom atď.Zobrazujú aj oficíalne postupy ,ktoré v praxi niekedy nie sú potrebné t.j napr.demontáž ventilátora chladiča,čo naozaj nie je potrebné.V tom je to video od Wiliamsa naozaj super.Keď to niekto dá do servisu je mu to jedno ,pretože to aj tak všetko zaplatí.Keď si to robím doma sám ,snažím sa to urobiť čo najjednoduchšie a každý dobrý nápad je vítaný.
Naozaj som zistil ,že ani tento postup podľa manuálov nie je stopercentne nutný.Veľa ľudí to ani neskúsi iným sposobom ,lebo manuál...Predpínací prípravok na spojku som si jednoducho vyrobil,cena originálu je šialená.Možno niekomu čo to robí pravidelne sa to oplatí ,mne na jednorázovú záležitosť nie.Robil som to doma pomaly,čas ma netlačil.Cena dvojhmoty ,spojky,výtlačného ložiska a skrutiek LUK bola s dobierkou z CZ 505 Eur.Práca 0 eur.
Chcem sa opýtať na cenu výmeny spojky u Vás,len pre zaujímavosť..keď to nie je tajomstvo..
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

Ešte som zabudol ,pri nahadzovaní prevodovky mi pomohol svokor kedže má 50 kg ,celé nahodenie trvalo asi minútu.Centrovací prípravok na lamelu mi vyrobil kamarát sústružník,takže to krásne sedelo a prevodovka krásne sadla ako ric na budar...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to tajomstvo,zhruba to isté,ND + práca,možno pár halierov menej.Pokiaľ z olejom tak +- o 30 plus na to
Radšej dopíšem...týka CRLB konkrétne,a variantu LUK,nie je to univerzálna cena
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

keby som bol privatizér ,tak to určite hodím do servisu ,ale keďže zatiaľ pracujem na šichtovnicu ,chcel som to vyskúšat aj na B8 a šlo to...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý robí dľa svojho uváženia,podľa finančného zázemia atd. proti tomu niet námietky.Či to je správne alebo rozumne,to si ozaj musí rozhodnúť gazda.Nikdy som nikomu neradil bez zohladnenia jeho záujmu,nie mojeho.Ja si obvykle čas od času vyslúžim jedine otázku prečo radím zadara a nevys...sa na to.A ja odpovedám stále rovnako...ak sa z pieskoviska stiahnu všetci čo niečo vedia a majú ochotu,ostane pieskovisko len pre hlučných,zlomyselných a blbých.Tu už bolo dobrých celkom dosť,je škoda že nevydržali tlak,podaktorých stretám na zahraničných portáloch,tam je to iný level.Aj tu sa to blíži momentu keď posledný zhasne a už bude iba ten hluk
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa jergusko »

Thomasl napísal: 16.01.2022 21:42 so všetkou úctou p. Hlavatý si myslím ,že ten človek nie je určite idiot.Skúste si prečítať komenty ľudí pod videom z celej Európy,Ani jedent koment nie je negatívny.Snaží sa v dnešnej dobe prežiť a ponúka to čo zatiaľ nikto-oprava auta pred Vaším domom
No a týmto je povedané všetko :d :D
To bude určite nejaký super mechanik, ktorý opravuje autá u zákazníkov pred panelákmi, panebože... U takého sa potom určite bude skvelo vybavovať reklamácia. Neuveriteľné, že toto vôbec niekoho napadne ponúkať ako službu, a ešte neuveriteľnejšie, že na takú nekonečnú sprostosť niekto vôbec pristúpi.
Ja viem... čo by človek neurobil, aby ušetril.

Ale aspoň už vieme, ako vznikajú mnohé tunajšie témy typu: "Mal som auto u mechanika a odvtedy mi toto a hento nefunguje. Neviete, čím to môže byť?"
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa jergusko »

Thomasl napísal: 17.01.2022 20:34 keby som bol privatizér ,tak to určite hodím do servisu ,ale keďže zatiaľ pracujem na šichtovnicu ,chcel som to vyskúšat aj na B8 a šlo to...
Ja viem, v dnešných časoch je to nepatričná otázka, ale zaujímalo by ma, ako málo asi zarábaš, keď nemáš na to, aby si raz za život auta zaplatil servisu výmenu blbej dvojhmoty??
(rečnícka otázka = nečakám odpoveď)
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Cize ak tomu správne rozumiem tak cena v servise je rovnaka ako tvoj nakup v cz a mal by si to so zárukou.
Takto si sa narobil,sustruznik sa zlutoval nad tebou,ďalší človek si musel s tebou lihat pod auto. A ešte tu ideš obhajovať nejaké video uja šarlatana.
Spravne tomu rozumiem?
Načo si kupuješ auto na ktoré nemáš peniaze?
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa seven549 »

dobre video vravi sa tomu oprava v polnych podmienkach.ale to je dobre tak pre niekoho kto sa do toho vyzna ma ---cas--- a naradie.


ja mam take sluzby aj na sk.mam takych opravarov ktory take veci robia.pride mechanik pre auto,vymeni rozvody a auto donesie pekne naspat pod panelak.zaplatim mu az pridem kedze som pracovne v poslednom case dost vazneny terminmi.

a tak isto ak mi treba stk ek.pride mechanik zo servisu,ktory ma sluzby priprava auta na stk ek + absolvovanie toho cirkusu.otestuje brzdy a take veci nahra mi to na mobil posle cez whatsapp aby som videl ak je nieco s brzdami alebo svetla nesvietia
{lahke opravy mozu robit}a ak je to ok ide s autom na stk ek a potom auto prinesie pekne tam odkial ho zobral.taxu maju za ten cas vozenim sa 30 euro hodina.tak isto aj kontrola auta 30 euro hodina a nikdy to ani nemoze trvat viac ako hodinu lebo kavicky a cigaretky nezaplatim.vsetko je to o jednani a dohodach.

je to dost ale mne sa neoplati mimo dovolenku jazdit autom 1000km a stravit tam na stk ek pol dna.

zasa nemam takych mechanikov co by kradli benzin menili diely alebo si pocas doby co je auto v servise zobral auto a siel s nim niekam 300km.a ak by to spravil nezaplatim mu.a kluce musi pri doneseni auta hodit do schranky.inac nezaplatim.porusi tym dohodu.ja si po prichode vsetko skontrolujem aj ci vymenil olej a az tak idem platit.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Qcko »

To je také pekné, keď majú vlastne všetci pravdu. :42f7:

Po správnosti sa má nápravnica zhodiť - keď sú na to podmienky a vhodné vybavenie. Ja ju zhadzujem tiež.

Ak by som sa vyskytol niekde v poli a musel by som núdzovo riešiť zhadzovanie prevodovky, tak by som nápravnicu nechal na mieste, ak by taká možnosť bola - je to predsa núdzová situácia a tá niekedy vyžaduje núdzové riešenie. :-\

Inak čo sa týka kadejakých YT odborníkov, tak jeden z mála, ktorý naozaj vie o čom hovorí a robí veci tak, ako snáď nikto je Diagnose Dan - vrelo ho odporúčam každému, kto trochu vie o čom je reč a chce sa dozvedieť plno zaujímavých vecí :28b7:
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

jednou z vecí ,ktorá ma zaujímala bolo aj zistiť ,či sa takýto relatívne novší model dá robiť v domácich podmienkach bez zdviháka .Samozrejme bola tam aj snaha ušetriť na servise.Kto dnes povie ,že zaplatí servisu koĺko treba ,že je to len raz za život ,ten buď klame ,alebo je už finančne "za vodou".Chcem tým len povedať ,že aj ja podpriemerne zručný človek si túto vec dokážem urobiť v domácich podmienkach s min.vybavením.Samozrejme nejaké manuály sú potrebné a samoštúdium tiež..Keď si človek túto prácu poctivo odvedie ,má aj dobrý pocit a istotu ,že mu to nejaký garážnik neodflákol.Bohužiaľ sú aj takéto prípady...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či je správne si zašívať ranu sám,čo keď to odfláknu.Postaviť život na podozrievaní,nedôvere,neochote platiť iným asi nebude niečo hodné nasledovania.Pritom pri spúste iných potrieb by to nikoho v živote ani len nenapadlo.
Ja som sa veľmi nešťastne vyjadril že nápravnicu dole.Dôvod bol jednoducho v tom,že pokiaľ sa to neurobí,treba prevodovku točiť kedže jej diferáková časť je vo výreze nápravnice.A ešte treba celý agregát tlačiť do chladičov,preto je predpis na demontáž ventilátorov.
Čo nikdy také video nerieši,ale v praxi je bežné sú problémy každého druhu,od nemožnosti povoliť po otečenie pri semeringu.Ten truhlík nesadne do dodávky a nepôjde objednať semering kľuky lebo je tam otečenie.Už ani nehovorím že je tam snímacia magnetická vrstva čidla kluky.Jediné blbé priblíženie zmagnetizovaného konca skrutkovača a prevodovka pôjde znova von,to stopu nezanecháva,len nedáva impulzy.O tom,koľko (možných) průserov takúto robotu sprevádza je zbytočné sa baviť.Celkom by ma zaujímalo,ako by tam kdesi v Sobranciach vybavia reklamáciu dvojhmoty z takéhoto samo doma.Poondiaty aktivátor z kontrolérom polohy som reklamoval (OE) a dokladal všetkými výstupmi diagnostiky aké existujú + oscilos záznam.a čakal týždne na vrátenie peňazí.
Tieto samo doma sú nebezpečné.Asi dosť mechanikov vie ako sa povoluje skrutka poloosi v strede kola ak je to typ imbus 17. Koľký majú doma násadu 12 hran č 9 na skrutečky prítlačaku.po týchto majstroch prakticky výnimočne nepríde po krátkej dobe problém a dušovať sa budú že oni nie.Argument peňazí ušetrených na práci chápem,ale nechápem vlastníctvo takého typu auta.To je počin ako liezť z mušou váhou k Tysonovi do ringu.Po pár rokoch sú autá podrôtované,zošité samorezkami a zo spústov dielov z vrakáčov.Potom kupuj auto a nepozeraj na to,z ktorého konca štátu je.Nezober si sedem poradcov a dôveruj servisným záznamom.
Už to výrobca rieši,vždy auto do on line pripojenia....niečo sa v 150 rj nájde čo im nesedí a je po záruke.Žiadne také ..pozri mi čo tam svieti. A žiadne zadarmo (kedže to nie je zadara) a žiadne rýchle.Kým to neprelezie všetko čo tam je,zatiaľ ani cvrk
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

pracujem v elektrotechnike a magnetický senzor určite magnetickým skrutkovačom neodpáliš,jedine že by si ho mechanicky poškodil .Tieto veci sú dostatočne ošetrené .Nechcem tu nejak extra mudrovať ani sa vystatovať ,že som túto operáciu zvládol .Len som chcel zverejniť info o tom ,že nápravnicu nie je nutné bezpodmienečne dávať dole.
Možno to niekomu v budúcnosti pomože .Som ťakisto toho názoru ,že keď sa mení napr.zotrvačník ,tak ide aj nová spojka ,ložisko ,všetky skrutky ,používa sa presné náradie a tam kde treba aj lepidlo na závity..Bez moment.kľúča ani krok,aj na dotiahnutie kolies .Koľko pneuservisov uťahuje kolesá preným momenťakom so 120Nm?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa herin »

Dať dolu nápravu trvá cca 20 minut...sám som bol pri tom ked to v servise na zdvíháku na B6tke dávali dolu..pneumatickým náradím im to išlo ako po masle..myslím, že keby bola náprava dolu, tak je aj lahší prístup a nebudeš to meniť 22 hodín ale možno polovicu..
Ja si niekedy chcem tiež ušetriť prácu aby som nemusel rozoberať niečo navyše..a vždy to dopadne tak, že si nadávam do k..v, že som neobetoval 10 minút na lahší prístup a teda aj lahšiu výmenu...
metamor
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa metamor »

Toto je tusim prvy majitel passatu co si nieco spravil sam a ked uz sa stalo tak sa pochvalil. 22hodin sa srat s vymenou zotrvacnika ? Keby mas daciu alebo fiatku hraj sa :) Dufam ze si aspon olej v prevodovke vymenil ked si s nou hybal. Po 6 hodin to mas 4 dni kedy si bez auta... len malokto si to moze dovolit.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných