Toyota Auris TS 1,6 valvematic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris TS 1,6 valvematic

Príspevok od používateľa proman »

Zdravím
Prosím Vás o radu pri kúpe auta. Mal som jazdeny 15 r. turbodiesel ale po 1,5 roku ma stal servis dost vela a ešte kopec vecí bolo treba riešiť a už sa sypali aj take veci ako klíma, elektronika, tak som to predal.
Keďže opraviť si sám nič neviem a po minulom aute som stratil dôveru k jazdeným autám rozmýšlam nad novým.
Moje požiadavky:
1. spoľahlivosť - chcel by som auto na dlhšiu dobu, 2. miesto pre 4 členú rodinu 3. dobrý servis
4. vhodnosť na jazdy po meste - 3+3 km do práce a spať + občasné medzimestské jazdy (20-30 km) a raz za čas dlhšie trasy 100 -300 km, ročne predpokladám tak okolo 10-15 tisic km 5. cena okolo 15000 €
Každý mi radí, že dnes už jedine benzín, ale čo som študoval tak nove turbobrnzíny sú už skoro tak komplikované ako turbodiesle až DPF - zatiaľ. Rozmýšľam nad hladkým benzínom, ideálne nie priamy vstrek z toho mi vychádza zatiaľ ako kandidát : Toyota auris TS - teraz combi za cenu kratkej - cena od 13900 s motorm 1,6 valvematic. Pozeral som aj Citroen berlingo VTI 120 , Kia ceed 1,6 GDi ale tie motory moc nechvália.
Otázky:
1. je Auris dobrá voľba vzhľadom na moje požiadavky prípadne poraďte inú alternatívu.
2. aka je súčasná kvalita toyoty? - na nete som našiel problémy so spotrebou oleja, poruchy prevodoviek pred dosiahnutim 10000 km čo u WV gruop nebýva pri takom nájazde aj keď tam je zase problém TSI...
3. aká je kvalita a cena servisu toyoty?
4. alebo je lepšia cesta kúpiť opäť niečo jazdené - max 5 ročné?
Vďaka za rady
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Kúp si Toyotu ale z manuálnou prevodovkou, môžeš porozmýšlať aj o Corole.
brtko1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.02.2016 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brtko1 »

Daný automobil som zakúpil v decembri a za chvíľu idem na prvú servisnú prehliadku po 15ooo km.
Moje skúsenosti:
+ relatívne slušne jazdiaci motor na 1,6 benzín - dá sa točiť do 6500 otáčok, čo na trojke je cca 135km/h, čiže sa dá predbiehať na jednu rýchlosť bez potreby preraďovania,
+ dobrá spotreba - každé tankovanie si zapisujem a za dané množstvo kilometrov je priemer 6,5 podľa tankovania na trase 55km do práce a 55km z práce na okreskách
+ super spracovanie - pri výbere som rozmýšľal aj na RMegane Grandtour 1,6 a aj Opel Astra, Toyota má z nich podľa mňa najlepšie,
+ subjektívne je pre mňa pekný, neopozeraný dizajn,
+ mám výbavu Active Trend+, ktorá obsahuje aj BiLed automatické svetlá - v noci super viditeľnosť a tým pádom aj bezpečnosť,
- okná sa nedajú otvoriť diaľkovým ovládaním,
- dažďový senzor si žije svojím životom,
- pri kúpe nebola rezerva a ani dojazdové koleso, len kompresor s lepom, nutnosť dokúpiť,
- v zime pri jazde po posypanej ceste štrkom strašný buchot od podvozku od kamienkov,

Všetko sú to moje pocity. S autom som ale v globále veľmi spokojný, pre moje potreby a mojej rodiny dostačujúce. Predtým som mal Boru Variant a v Aurise pri nastavení sedadla pre mňa (meriam 178cm, skôr chudšia postava) je vzadu viac miesta ako v Bore. V decembri bola super akcia a za cca 16ooo€ sa podľa mňa v tej dobe v takej výbave nedalo nič iné kúpiť (resp. ja som nenašiel).
Auto ako také odporúčam, len sa treba zmieriť, že to nemá turbo a tým pádom kopanec do sedačky sa nekoná, treba to točiť, aby sa niečo dialo.
Je to nepriamy vstrek, overený motor, tak snáď niečo vydrží :)
Dobre fórum je toyotaklub*cz, kopec informácií.
Ak nepotrebuješ kombi, corolla má vzadu viac miesta, ale náprava je vlečná, kdežto na Aurise je viacprvková.
Kľudne sa pýtaj, ak budem vedieť, odpoviem.
B.
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Na caste kratke trasy by bolo super aj Hybrid. Spolahlivost hybrid systemu je fakt super, prevodovka eCVT na viac 100tisic km. A celkovo spolahlivost Toyoty je jedno z naj. Islo to dole,ale nie tak ako napr. u VW (dakedy jedny z naj a teraz sa sypu motory prevodovky uz od 60tkm - niektore modely..)
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

Ako je to z miestom pre vodiča? mam 193 cm chudsia postava. Napriklad v Astre som sa citil stiesnene - hlavne nohy pod volantom, v Ceede v pohode.
Musím si do toho sadnút najskor ale najblizsia toyota je cca 100 km...
Hybrid nechcem, baterie po 7 rokoch asi nebudu lacne...
Jazdim kratke trasy denne a obcas výlet ale v globále na kilometre je to mozno 1:1, tak hybrid sa neoplati...
Počítam s tým, že to bude bez turba lenivšie, ale za cenu predpokladanej vacsej spolahlivosti - prevodovka samozrejme manuálna.
Zvažujem ešte aj ten ceed ale tam je problem vraj s karbonizáciou koli priamemu vstreku...
Ako 1. som mal hyunday sonatu 2,7 6V. tam sa vsetko sypalo ale motor slapal ako hodinky po 230000. Teraz co pocuvam tak po 80000 zeru motory olej, klepocu, prevodovky sa rosypaju.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Nemajú už benzíny Hyundai / Kia tiež turbo?
Spomínala sa tu nespoľahlivosť TSi - prvá generácia bola problematická (a povesť sa s nimi ťahá stále), ale tie ďalšie (súčasné) by na tom mali byť podstatne lepšie. Hlavne pravidelne meniť olej.
Páči sa mi, že Toyota má ešte klasické atmosféry, ale u mňa dobrý dojem z auta zabíja hrozný design Toyoty (už by konečne mohli prísť s niečím menej extravagantným).
brtko1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.02.2016 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brtko1 »

V tomto možno budeš mať problém, treba každopádne vyskúšať. Ja meriam spomínaných 178cm, sedí sa mi pohodlne a miesta mám dostatok. Ale hrana opierky hlavy je akurát, ak by som bol vyšší, už by som ju asi pohodlne nenastavil, keďže pri vysunutí sa mierne hýbe (nedrží pevne vo vodiacej dierke - neviem, ako to napísať :) )
Sedadlo je variabilne nastaviteľné, možno by si si miesto našiel.
jurajluzna
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2018 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajluzna »

My máme Corollu 1,6 manual od 02/2018. Pokial mas 193 cm tak Auris ti bude maly - ja mam 183 cm a za seba som mal problem si sadnut (Corolla ma razvor ako vacsi Avensis a tam je miesta vela) + co bude pre teba zrejme vacsi problem (aj v Corolle) je maly rozsah nastavenia volantu (viem ze v diskusiach aj testoch sa vyjadrovali ze cim vyssi tym mali s tym vacsi problem).

Motor 1,6 je podla mna absolutne dostacujuci (pokial nemienis byt miestny Fitipaldy...) a Corolla a zrejme aj Auris su strasne tiche a vcelku pohodlne (kvalitu zatial neviem posudit ale na Toyotu som vo vseobecnosti nepocul nic zle + pokial vahaz pri Toyote tak na Citroen zabudni uplne...)

Pripajam sa ze rachot od kamienkov v zime je znacny ale niekde som cital ze to vyriesi obycajne "pogumovanie" podbehov / blatnikov

Rezervu si mozes priplatit pri kupe (ale 3/4 novych aut sa predava len s lepiacou sadou + Toytota ma take asistencne sluzby ze ked dostanes defekt v Chorvatku tak 1 telefonat v slovencine a zadarmo ti pridu pomoct - aspon do mi bolo v Toyote povedane...)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Škoda že si nenecháš poradiť ten hybrid pretože tvoje jazdenie - hlavne mesto, poskakovanie a 3km je presne to kde je hybrid od Toyoty trefa do čierneho. Nebudem tu rozpisovať čo si môžeš sám nájsť ale veta "po 7 rokoch baterky" je znakom že "nevieš". Minimálne ti doporučujem si v tom pojazdiť keď už budeš v Toyote na nejakej skúšobnej jazde.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

Priznam sa ze hybrid nemam nastudovany. Zatial to beriem len ako dalsiu vec na vyse co sa moze pokazit.
Skusim sa na to kuknut trochu ale otazka dna je ci do aurisu vobec vojdem s mojou vyskou - kedze kolegovia pisu ze skor nie...
nuz od sharana je skoro vsetko mensie...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ako je to vyššia výška ale prečo si neísť sadnúť a neskúsiť do salúnu alebo u nejakého čo to má v okolici... plus posed za teba, tiež bude asi dôležitý ak nejazdíš sám...
MartinkoNR
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 23.06.2010 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MartinkoNR »

ahoj auto mám roka a 100 000km len motor je 1.4D
Určite si to choď osobne vyskúšať. Myslím si že ty ako vodič budeš mať miesta dosť ale ten za tebou už nie.
Za ten čas čo vlastním auto som zachytil len spomínané nedostatky s ktorými sa úplne zhodujem

"- okná sa nedajú otvoriť diaľkovým ovládaním,
- dažďový senzor si žije svojím životom,
- pri kúpe nebola rezerva a ani dojazdové koleso, len kompresor s lepom, nutnosť dokúpiť,
- v zime pri jazde po posypanej ceste štrkom strašný buchot od podvozku od kamienkov,"
max. by som doplnil nižšia svetlá výška na čo si ja osobne neviem zvyknúť... stále niečo chytím šuchnem.

ináč tomu autu nie je čo vytknúť. Výbava je active, najviac si pochvaľujem parkovaciu kameru.
Ak by som sa mal znova rozhodovať aké auto v tomto segmente tak idem znova do aurisu ale Hybrid. Skús si trošku naštudovať o tom hybride. Batérie sú za facku na yaris nová 800€ a určite ich nebudeš meniť po 7 rokoch je to jedna znajspolahlivejších vecí v tom aute.

Ohľadom servisu auto som kupoval nové v NR. Ak si zo západu odporúčam servis v KN a NR s ostatnými nemám skúsenosti. Všade veľmi ústretový či predajcovia alebo technici.
Servis každých 15 000km. Cena okolo 200+-
Ak by si mal nejaké otázky kľudne napíš
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Hybrid je uzasna volba, len je o tisice drahsi ...

Toyota je kvalita a s motorom 1.6i nic nepokazis, maju retazovy rozvod cize na tvoje jazdenie mas 20 rokov pokoj

hybridne baterky drzia viac ako 15 rokov a jedine Lexus GS450h sa zvykli po 10 rokoch niektore odporucat na vymenu
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Hybridu by som sa vobec nebal, skor naopak, ako bonus k tomu automat....asi som uz stary (35 :) ) a lenivy...alebo zhyckany zo sluzobnych aut...skor ten priestor, mam 187 a v aurise som troska posedel na autosalone, miesta tam mohlo byt aj viac a za seba som si nesadol, ak by som ja kupoval nove auto tak by som nebol ochotny robit kompromisy, treba si to dobre rozmysliet
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Jedina spravna cesta:

KIA.


Preco?

Lebo:
Pri najazde 10000km bude platit 7 rocna zaruka


NIkto iny ti lepsiu zaruku neda!


Toyota ma zaruku 3 roky.
Ostatni podobne, resp max 5 rokov.

Predlzene zaruky inych su naposol rozne ofaje - typu "poistky" na vady, pripadne sa nevztahuju na cele auto, ale len rozne casti typu blok motora.. ktore sa samozrejme nekazia.

Kia nie je najlacnejsia, ale aktualne mozno kupit vybehovy Ceed za dobru cenu, alebo mozno pockat na novy, ktory je mimochodom velmi pekny.

Alebo vybehovy Carens.

Alebo cokolvek - ale KIA.

SEDEM ROKOV POKOJA

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných