Toyota Auris - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Yxo, definuj pojem dnešná doba.Ja jazdím do práce, mimo obce pekný dlhý úsek cca 9 km široká cesta a hovorím Ti že z 20 pracovných dní sa mi tam pošťastí ísť 90-kou tak jeden deň, väčšinou je vpredu nejaký ču--ák ktorý sa vlečie necelou 60-kou, samozrejme má zapnuté hmlovky a všetci sa za ním vlečú ako kačičky.jazdím tou istou cestou cca 15 rokov a pamätám si že kedysi(keď neboli cesty také preplnené) sa tam bežne ráno jazdilo 110-140 lebo je to fakt dobrá cesta bez križovatiek a obývaných oblastí.Takže v dnešnej dobe môžeš mať aj 200 kw motor a je Ti to na nič ak nehovoríme o diaľnici.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mame par 1.2tsi, dostávajú pekne kapky a idu bez problemu. A jazdia fakt dost dobre.

Samozrejme, novšie tsi s remeňom!

A pri novom aute by som volil 1.0 tsi, vyzera to byt fantasticky motor!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ad Pepo64

Prave preto, ze kopec ludi jazdi priposrato, potrebuješ turbo, aby si mal slušnú pružnosť!

Pružnosť ti atmosféra nedá!!

1.0 tsi predstihne v pružnosti ak dvojlitre.

Neveriaci, nech si vyskúšajú!

Nejaká euro6 atmosféra nikdy sa nevyrovná turbu.

Nikto nejazdi na 5000 ot cely čas, aby to ako tak išlo.

Ak ak by aj jazdil, potom nepojde za 7 litrov, ale tak10-12!
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

pružnosť treba ak chceš obehnúť jedno dve autá, ale ak ich je za sebou "nalepených" desať a oproti idú stále autá tak nepomôže mať
ani Bugatti Veyron, takže v dnešnej prehustenej premávke je aj veľký výkon viac menej na nič.
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

andy500 napísal:Páni, ďakujem za odpovede. Pretekár nie som, nepotrebujem silný výkon, ale zase ani "zdechliaka", veď treba aj obiehať :-)
Pozvali ma do Toyoty, vyskúšať si práve 1,6 Valvematic, majú ho tam na predajni, na testovaciu jazdu. Zatiaľ som v tom sedel len ako spolujazdec, takže teraz si vyskúšam aj pozíciu šoféra.
Teraz ešte otázka, či jazdenku s málo km, alebo fungel? Kolegovia čo sa atám trochu venujú, ma od fungláa odrádzajú - vraj tohneď na druhý deň stráca hdonotu, tea vyhodené peniaze za nové... aj keď zase záruka a pod.
Och bože, toľká veda pri kúpe auta... :38eb:
@cervinka aj nad hybridom som premýšľal. Ale zase veci navyše = problémy navyše? Či? :zg282:
Ahoj, zober fungláča a máš pokoj. Teraz sú také akciové ceny že predvádzačka stojí viac ako nové.
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

V týchto dňoch tam majú zľavy, dnes idem na testovaciu jazdu tak uvidím, čo sa všetko dozviem.

Ďakujem všetkým za názory a pomoc. :300f:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja len ze vykonu nie jenikdy dost a radsej viac ako malo... Kde nic nie je ani cert neberie, ked je viac nemusi sa vyuzit vzdy vsetko ale je to tam.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Karool, jazdim predpisovo, mimo obce 95 tachometrovych, 90-91 podla gps. Jazdim co najplynulejsie. Vela predvidam.

1.6 do aurisu je v pohode motor. Pruznost je dobra, ale treba radit a uvedomit si, ze otackomer ma aj cisla zacinajuce na 5 a 6. Tam je pruznost potrebna na predbiehanie. Pruznost aurisu 1.6 je porovnatelna s octaviou 1.2 tsi.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pružnosť 1.6 atmo je porovnateľná s 1.2 tsi???

Wtf?

Somarina.



1.2 deklasuje 1.6 atmo niekolkonasobne
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

http://www.auto.cz/toyota-auris-1-6-vs- ... rale-72679


Paci sa!

Pozri si pružnosť tej predpotopnrj atmosfery
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

minuly rok ked som siel vymenit Corollu Combi 1.6 VVT-i 2005 za nieco nove tak som si to namieril rovno do Toyoty s predstavou: skusim novy Auris a uz budem riesit iba to, ze ci 1,6tku alebo hybrid

vyskusal som a odisiel som s tym, ze tuto generaciu si kupit nechcem, som vyssi, Auris ma pre mna bohuzial absolutne nepostacujuci rozsah nastavenia volantu a absolutne ziadne miesto na kolena vzadu .. prislo mi trapne, ze moja stara Corolla je vnutri vyrazne vacsia a volant ma vacsi rozsah

sedan som nechcel takze Corollu som ani neskusal aj ked ma vacsi razvor

ak si nizsej postavy tak to bolo prijemen vozenie a maju teraz dobre akcie na modely v lepsej vybave

nakoniec som kupil Civic Tourer 1.8, tiez ma svoje muchy, ale vyhovuje mi najma motor a podvozok

k tej pruznosti, porovnavat atmosferu a turbo na rovnakom kvalte je irelevantne
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V prvom rade treba vyberať auto podĺa KAROSERIE , a až potom podĺa motora.

Priklaňam sa ku Korejcom KIA, Hyundai
tam je vyber dobry aj v kombíkoch
aj nových aj v jazdených
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

same chvaly na tej auris.ja ti radim ostan radsej pri golfe.drzi cenu diely vsade.u japonca toto nebude.prejde ta to rychlo jazdit za servisom zbytocne km a stracat cas.a chod do dizla.uvidis ten rozdiel na najazde.30 km uz treba dizel.alebo skus focusa.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

kedy uz konecne vsetci prestanu s rozpravkami o dieloch? dielov je dost, existuje aj internet a kurier to musi doviezt tak ci tak
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Za mňa skvelý výber ak jazdíš kľudne, ale podľa mňa to ma význam len s hybridom, sam uvažujem o kúpe, ale kombi hybrid.... Ako bolo už spomenuté, je to 20 rokov používaný systém v priusoch. nové to kúpiš do 20 000e v plnej výbave... Nenašiel som konkurenta ak porovnaš spoľahlivosť, vybavu a spotrebu...
Ja som to testoval v KE, Urobil som asi 15km po obchvate 80-90km/h ukázalo to nejakých 5.2 L/100, potom asi 15km po meste a ustálo to na 4.2L/100km pri dosť svižne jazde po meste, pri otázke že koľko to žerie na diaľnici mi predajca povedal že išli natom KE-ZV-BA a späť a spotreba okolo 5L, ak by sa ti podarilo predajcu ukecať na testovaciu jazdu po diaľnici aspoň 50km tak by som tiež privítal realne info o spotrebe

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných