Toyota Auris - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pohladaj si na spritmonitor.de :41c2:

ale tak obecne vzate, benzin atmo 1,6 v nizsej strednej pojde okolo 7... v tom je aj 6 aj 8 stale dobre, ten interval rozdiel robi sofer a to kde s tym jazdi :-)
Naposledy upravil/-a bajo777 v 13.03.2018 12:11, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

andy500 napísal:Vyzerá to tak, že voľba je podľa komentárov a názorov jednoznačná - 1.6 Valvematic. Ak je tu niekto kto vlastní toto vozidlo, prípadne niekto niekoho pozná, zaujímala by ma reálna spotreba. Dúfam, že do takých 6,5 l/100 km maximálne sa dá dostať. :-\
reálna spotreba 100 majiteľov https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Toyota a diesel - nem dobrá kombinácia. Hoci som videl aj Yarisy, aj Aurisy s motorom 1.4 D4D s vyše 500 000 km, ale ktovie ako drahý servis ich doprevádzal a špeciálne tu v DK.

Na 17 000 km ročne. To je akurát tak na hrane. Ani diesel s DPF by nemal mať problém na tých trasách čo robíš, keďže je tam minimum mesta.

Nové nie. Ako Ti kamaráti hovoria, zbytočne vyhodíš peniaze a okamžite strácaš hodnotu. Ja by som volil niečo od VW group s 1.9 TDI bez DPF a bol vysmiaty. Na také malé km kupovať drahé auto je nezmysel. Samozrejme zobrať dobrého mechanika so sebou, alebo využiť firmu, ktorá overuje stav áut pred kúpou, aby si sa nepopálil.

Takže za mňa - buď staršie auto s 1.9 TDI bez DPF s overenou históriou, alebo benzínového japonca :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kolega ma corolu 1.6 asi 2 roky, kupoval ako nove, zatial ziaden problem, spotreba okolo 6.5 a to je vacsie auto, ten auris nemusi byt zla volba ale pozeral si aj daco ine? napr. focus s overenou 1.6kou, podvozkovo bude ten focus urcite dalej
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

@jaster-83 veru Focusa som nepozeral, zas som počul názor že Forda nie, aj keď dnes niečomu veriť... možeš natrafiť aj na dobré auto, aj na zlé...fakt neviem.
Keby mám porovnať, viac sa mi páči Auris, aj v interiéri.
Ale vďaka za tip, prečítam si recenzie. :300f:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

jazdím štvrtú toyotu, takže to asi hovorí za všetko, momentálne mám corollu verso 1.6 na LPG.

aurisa som mal, je to dobré auto, mal som ho s 1.6, ale 91 kw. Išlo to veľmi dobre. Naozaj dobre, po prekročení 4000 otáčok to parádne obžilo, niečo ako turbokopanec, záťah prišiel naraz a ťahal až do 6500 otáčok. Prevodovka bola 5 stupňová. Valvematic 97kw má 6 stupňovú prevodovku. Spotrebu na aurise som mal v pohode 6 litrov. Aktuálny majiteľ jazdí za 5-5,5 litra, ale ten jazdí vyslovene defenzívne.

Jediné, čo mi na aurise vadilo, bola kvalita plastov a spracovanie - niekedy to v zákrutách zavŕzgalo. Ale ináč dobré auto.

Doplním: pozri si aj hybrid. Zaujímavé zvezenie.
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

Ahoj, mám Aurisa TS 2015 HSD a za mňa spokojnosť, spotreba do 5,3 litra v zime a do 4,9litra v lete, a servis je úplne smiešny čo sa týka ceny. Otec má A TS 1,6 valvematic a spotreba priemerná do 7litrov a to chodí aj naložený celkom statočne a nejazdí ako dôchodca. U nás spokojnosť ja mám ešte avensisa chrochtáka a foťásek RAV4 2.0 benzín automat.
Toyota je super :)
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Nove ci ojazdene to mas jedno.Pri ojazdenom usetris,ale ides na slovensku do velkeho rizika,ze tomu autu cosi je a v tom pripade sa moze stat,ze si dosetril...
S tvojich prispevkov som vytusil,ze ta trapy spotreba.Ked pripocitam tvoj vek a styl jazdy kup si radsej diesel a vacsi obsah /2L/na nom nemas taky rozdiel v spotrebe,ked tomu trocha pridas ako pri benzine.Pripadna drahsia oprava diesla by pre zamestnaneho,mladeho a slobodneho chlapa nemala byt smrtelna kombinacia.
A ci toyota,alebo ford je jedno-kazde auto ma cosi lepsie a horsie vymyslene...a to "horsie"bude lacnejsie...Kazde auto si vyskusaj najlepsie na dlhsiu cestu a kupuj az na druhy den od obhliadky.A hlavne to auto netreba tak prezivat,venuj sa viac frajerke.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Preto treba auto dať skontrolovať čo najdôkladnejšie a kupovať s chladnou hlavou.

Veľa ľudí sa rozhodne kúpiť nové, lebo sa obáva ojazdených, ale kde je vôľa, tam je cesta a dá sa nájsť aj "cukrík".
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Lenze co to bude stat usilia a penazi a starosti a hladania kym s mechanikom natrafi na dobre auto neburane,nestocene a majitela ktory mu dovoli napr.zmerat tlaky vo valcoch...
Myslim si,ze pri tejto kupe-vymene netreba cakat zazraky pretoze golf"ako etalon kvality"sa nebude prilis odlisovat od aurisa,fokusu...
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

martin cichy napísal:jazdím štvrtú toyotu, takže to asi hovorí za všetko, momentálne mám corollu verso 1.6 na LPG.

aurisa som mal, je to dobré auto, mal som ho s 1.6, ale 91 kw. Išlo to veľmi dobre. Naozaj dobre, po prekročení 4000 otáčok to parádne obžilo, niečo ako turbokopanec, záťah prišiel naraz a ťahal až do 6500 otáčok. Prevodovka bola 5 stupňová. Valvematic 97kw má 6 stupňovú prevodovku. Spotrebu na aurise som mal v pohode 6 litrov. Aktuálny majiteľ jazdí za 5-5,5 litra, ale ten jazdí vyslovene defenzívne.

Jediné, čo mi na aurise vadilo, bola kvalita plastov a spracovanie - niekedy to v zákrutách zavŕzgalo. Ale ináč dobré auto.

Doplním: pozri si aj hybrid. Zaujímavé zvezenie.
tej spotrebe neverim moc......sam mam 1,6 benzin 92kw 6st.manual a teda bohvieako sa mu pod 6.5 nechce.ale spokojnost
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mjato napísal:Lenze co to bude stat usilia a penazi a starosti a hladania kym s mechanikom natrafi na dobre auto neburane,nestocene a majitela ktory mu dovoli napr.zmerat tlaky vo valcoch...
Myslim si,ze pri tejto kupe-vymene netreba cakat zazraky pretoze golf"ako etalon kvality"sa nebude prilis odlisovat od aurisa,fokusu...
Áno bude to stáť všetko to, čo si vymenoval. Ale nestojí to za to ušetriť takých 8000 euro? Tie nikdy opätovne neinvestuješ do servisu aj keby si kúpil totálny šrot. Kukni Auto-Makler, nájdu Ti tri autá podľa Tvojich predstáv a budeš mať overené auto.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
panzer009
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.01.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panzer009 »

Mám Auris Hybrid 1,8 benzin.Od novoty, r.v. 2013 , ziadna chyba,nic pokazene, iba bezny servis a nejaka ta zvolavacia akcia na software hybr.systemu. Ak chces vyskusat, jedine v Ba,napis spravu. Nie je to pretekar,v meste spotreba podla toho aku mas nohu,ale ale aj podla zvolenej jazdy,je na vyber ECV cista elektrina, Eko-take nieco medzi, PWR tam uz plyn reaguje rychlejsie a menej ide auto do cistej elektriny, takze spotreba od 0 v zapche na ECV po ....no kratkodobo aj 8-10 litrov pri pedale zamacknutom do podlahy. Ale neviem preco,to auto ma nuti jazdit na spotrebu,ekologicky,je tiche,ale prilis preposilovany posilovac riadenia na moj vkus....
Edit: ma to CVT prevodovku,bezstupnovu,ako kazdy Toyota Hybrid-ta je skvela,nedam na nu dopustit.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1.6 benzín je slabé na dnešnú dobu.

Treba si to vyskúšať.

Porovnaj s 1.2 tsi a pochybujem, ze si potom tu 1.6 kúpiš.

Na tvoje jazdenie je inak vhodný aj diesel, vyskúšaj 1.6 crdi od kia/hyundai.

Spolahlivost vysoká, spotreba príjemná.

Auris je zastarala plecka pre dochodcov
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

YxoYpsilono- porovnaj si spoľahlivosť 1,6 oproti 1,2Tsi a pochybujem že si kúpiš Tsi. :d :D

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných