Spiraly do vyduchov kurenia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

defa su podobne ako ti vrakaci (nevedia co uz od vole pytat).
treba ti co najuzsiu spiralu aspon 1000w s termostatom lenze taku nenajdes v prvom elektre

edit: tusim su tu pomalsi posluchaci tak ozrejmujem: spirala na externych 220V, nie z 12V baterky tahat 1 kW preboha (!!!)
Naposledy upravil/-a sbf v 21.11.2011 11:05, upravené celkom 1 krát.
aaa11
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aaa11 »

oco13 napísal:Chlapci neviem čo riešite,spomeňte si ako sa to robilo na aviach pred 20 rokmi Kúrenárske T- čko do neho vložená špirála na varenie kávy a to celé do hadice k termostatu.Pod kapotou máš 2 m predlžovák a ten večer zapneš do zásuvky .Spotrebu som neriešil ale tie špirály mali okolo 250W.Ráno vonku - 15 a auto malo vodu na +50 takže už aj kúrilo.Inak prezraď kde je zima??? lebo my na maďaroch máme tak max -1 a to má do zimy ďaleko :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Presne tak! -1st. je len troška chladnejšie počasie. Kto si pametá z nás mladších ročníkov, tak pri RTC ( ranné telesné cvičenie) pokial nebolo -5 tak úbor na cvičenie bol tenisky a trenky. A nikto nebol chorý. Trocha od veci..ale aspoň pospomíname.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

sbf napísal:defa su podobne ako ti vrakaci (nevedia co uz od vole pytat).
treba ti co najuzsiu spiralu aspon 1000w s termostatom lenze taku nenajdes v prvom elektre
Jasné...a tú bude kŕmiť tým 800W alternátorom čo má v aute a ten chudák ešte bude stíhať aj dobíjať baterku a ťahať svetlá ....Všetky autá ktoré majú pomocné elektrické vykurovanie mávajú cca 2000W alternátory. lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fen na vlasy... ma okolo 1500W co znamena ze v aute by si potreboval zhruba 120 Amperov a to proste nemas...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pokial ide o nezávislé kúrenie, tak netreba riešiť cenu auta a cenu kúrenia, pretože kúrenie sa pred predajom vyberie a použije v ďalšom. Ja mám jedno kúrenie už v 5. aute. Samozrejme treba vždy zaplatiť montáž a demontáž vrátan ekáblovačky a niekedy aj origo držiak, lebo nie do každého auta je jednoduchá montáž. Ale kto raz vlastnil auto s kúrením nikdy už iné nechce. Skôr sa zaobídem bez klímy, ale kúrenia sa nevzdám.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, na tomto sa jednoznacne zhodneme. Kto kupil auto s klimou uz nechce auto bez klimy, kto prvy tyzden pouziva nezavisle kurenie uz nikdy auto bez neho nekupi.

a este tolko dodam, ze nove kurenie sice moze stat cez 1.000eur, avsak pouzite funkcne kurenie zozenies za 200-250eur komplet so vsetkym co k nemu patri. Potom uz len zavisi na sikovnosti cloveka aby to za jeden vikend napasoval do auta na ktore to nebolo urcene s drobnostami okolo toho, avsak celu zimu a aj tu dalsiu a dalsiu a dalsiu budes viac usmiaty ako doteraz.

Moje auto minulu zimu, komplet celu, startovalo studeny motor asi trikrat a to len preto lebo mi nedociahol ovladac :) Inak boli VSETKY starty s priblizne 60 stupnovou vodou...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jezisi nie ved tu o tom piseme iba DVE STRANY.

150W mas tepelnu stratu na ploche karoserie auta hocikedy len tak fikne.

Po slovensky povedane s touto hovadinou maximalne tak tri centimetre od vyduchu urobis vyzor na prednom skle, ale neodmrazis.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

mp3-som to tu hodil iba preto, lebo tuším včera tu niekto ohľadom takéhoto čuda zakladal tému-niečo ako dodatočné vyhrievanie čelného skla alebo tak nejak...sám neviem...a že sú ľudia čo v niečom podobnom špekulujú...moja Laguna začína topiť po 2-3 minútach, teda kým naštartujem a oškrabem predné sklo,zadné dovtedy do polovice roztopí,prejdem cca kilometer a mám pomali teplo aj v kabíne...
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

a nezijeme v takej provincii ako je Kanada,kde su zasuvky na kazdom kandelabri...tam je to bezne,ze kazdemu autu obcas trci vidlica na zasuvky...joj to by bolo,keby to u nas zaviedli...kopa morgosov by bola na kazdom stlpe...od ich smradu a staniek by kandelaber dlho nevydrzal...
axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axarydax »

mp3turbo napísal:ano, na tomto sa jednoznacne zhodneme. Kto kupil auto s klimou uz nechce auto bez klimy, kto prvy tyzden pouziva nezavisle kurenie uz nikdy auto bez neho nekupi.

a este tolko dodam, ze nove kurenie sice moze stat cez 1.000eur, avsak pouzite funkcne kurenie zozenies za 200-250eur komplet so vsetkym co k nemu patri. Potom uz len zavisi na sikovnosti cloveka aby to za jeden vikend napasoval do auta na ktore to nebolo urcene s drobnostami okolo toho, avsak celu zimu a aj tu dalsiu a dalsiu a dalsiu budes viac usmiaty ako doteraz.

Moje auto minulu zimu, komplet celu, startovalo studeny motor asi trikrat a to len preto lebo mi nedociahol ovladac :) Inak boli VSETKY starty s priblizne 60 stupnovou vodou...
no pockaj! fakt 200-250 eur? To by bolo mega, mega, ja som si vzdy myslel, ze by ma to vyslo aspon 1500 chechtakov..

pozrel som namatkovo a fakt, jedno Eberspacher 5 kW (pise ze na SAG), potom nejake webasto 2 kW, okolo tych penazi co pises. Cize to je krabica, ktora sa prichyti niekam o auto, kde je miesto, pali naftu a ohrieva vodu? myslis, ze by sa dalo to dialkovo ovladat z mojho magicaru, mam tam nejake nevyuzite tlacitka :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zatial si na dobrej ceste. Ano, je to primitivne jednoduche analogovo (ziadna can-bus zbernica) ovladane plne autonomne nezavisle kurenie. Ma to vlastnu elektroniku. Jedina vec co potrebujes je nejake cerpadlo ktore ti bude tocit vodu v chladiacej sustave, takisto zozenies zo sharanu.

poviem to strucne takto : ked si niekto chce dorobit na AKEKOLVEK DIESLOVE auto nezavisle kurenie, podla mojho sprosteho nazoru je najlepsie kupit pouzite zo sharanu - pozor, moze byt v biednom stave a to je ten najvacsi chytak avsak kompletny repas sa da zvladnut za dalsich 200eur a vacsinou je hodnota repasu niekde okolo 80eur - plus vodnu pumpu zo sharanu a dopasovat to na aktualny vehykel.

Kde ako to fyzicky umiestnis a uchytis, ako to napojis na vodny okruh tvojho auta, ako a kade budes tahat elektriku, ako dotiahnes naftu do bufika atd je uz na konkretnej implementacii a sikovnosti cloveka. Ale fungovat to musi.

citaj :

http://77.247.224.52/bufik.pdf
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bufík má vlastné vodné čerpadlo. Ak sa teda bavíme o plnohodnotnom nezávislom kúrení a nie o nejakom prídavnom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sharanovy bufik nema zabudovane cerpadielko.


Ale to je jedno, proste uz teraz vieme ze nieco musi tu vodu pohanat dokolecka dokola a bufik to nedokaze :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ano, lebo Sharan, Alhambra... majú prídavné kúrenie a nie nezávislé. Je závislé od motora, resp od jeho vodného čerpadla. Ak si kúpi reálne nezávislé kúrenie, tak je nezávislé nakomplet.

Momentálne mám o 2 autá menej ako kúrení a jedného by som sa možno vzdal. To konkrétne nemá modul DO ale programovacie hodiny. Takže sa dá naprogramovať čas spustenia alebo jednoducho spustiť manuálne. No pred predajom by som ho dal skontrolovať origo "kúrenárovi" aby na mňa neboli sťažnosti.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 100 neregistrovaných