Skoda Fabia RS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

trucker694 napísal:OII nie každá má viacprvkovú zadnú nápravu.

Netrep
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

4500 za auto nie je veľa. Za starú fóbiu je to veľmi veľa. Čo na tom, že je to naleštené a má to nápis "RS", keď je to stále hrkotavý štvorvalček v aute najnižšej triedy s plastovým interiérom?

Jeden mechanik mi kedysi povedal, že škodovica musí sypať na palubovky svojich áut nejakú omamnú látku, lebo že iba tak sa dá vysvetliť, že si to niekto kúpi. A za také príšerné prachy...

Len aby si si vedel urobiť obraz, tak za chvíľu budem predávať auto (po kúpe nového) a zisťoval som, za koľko by mi ho vykúpil kamoš, majiteľ autobazáru, ktorý mi ho kedysi doviezol z Nemecka po prvom majiteľovi (čiže pozná dobre pôvod auta):

Je to BMW 320i, rok 2008, 170k, 220 000 km, nehavarované, nová STK, šesť rokov jeden majiteľ (čiže žiadne obeživo), NAVI, športové sedačky, polokoža, Webasto s diaľkovým ovládaním (čiže zimy bez studených štartov), dve sady kolies (zimáky s NOVÝMI Michelinami!), vyhrievané sedačky, samozrejme el. okná, dvojzónová klíma, dažďový senzor, športový volant, strešné okno, manuál, fólie vzadu. Technicky tip top, ten pitomý Auto štart stop systém bol deaktivovaný hneď po kúpe. Tiché, bezproblémové auto, o dve triedy vyššie než nejaká plastová Fabia...
Nedostatky: Sú tam parkovance od dementov čo nevedia parkovať a Webasto sa rozhodlo, že raz funguje raz nie. Celých 6 rokov fungovalo, asi sa mu skončila životnosť :-)

No ale k veci - podľa toho kamoša je to rýchlo predajné za 6 000.-, takže mi za to ponúkol 5 000.- na výkup.

Dúfam, že som ti aspoň čiastočne odpovedal na tvoju otázku.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neodpovedal pretoze 2.0i straaaaaaaaasne zerie, kdezto na 1.9tdi viac nez 4 litre na 200km este nikto nikdy nezjedol, aj ked tahal trojtonovy prives hore kopcom.

Ked na to stupis, tak ta pretlaci na zadnu sedacku tywole, plus kazdy vie ze jeden kôň v Skodovke sa rovna minimalne tri kone v béemwé.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nie ze 4 litre na 200km, ale tam dokonca nafta v nadrzi normalne ze pribuda. Na svete koluje legenda, ze kedysi jedna rodina na ceste do Chorvatska s takymto teeedeeeiii, musela cestou styrikrat vycerpavat naftu z nadrze ktora tam kazdym kilometrom pribudala.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

K comu je to dobre robit si p.cu z vlastnikov 1,9tdi?

Mam v garazi skodovku,vitaru a lancera a nepripadam si ani ako "skodovkar" ani ako zaryty japončík.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj ja mam 1.9tdi, uz 12 rokov... pisal som o nom velakrat na tomto fore. To ale neznamena ze mi musi chybat "reality check".
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

rs-ky fabie I si drzia cenu nieco nad 4000tisic uz snad 5 ci 6 rokov..dole to uz asi nepojde skor zmiznu z ponuky...ale mozem sa mylit. to iste bolo aj s 2litrovym cliom rs ci 306 s16 ..hromada v ponuke za 6tisic a potom zalahla po nich zem. S16 pomaly nenajdete a clia na predaj maju na 50% posahane nastavane rozvody alebo su uz vytunene na ch..ja. :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vsetke modely auty s packetom rs z vyroby maju vyzsiu cenu.a neni to len o plastoch.u kazdeho jedneho su sedadla a ako tak iny podvozok.lepsie sa to predavalo.taku strategiu maju aj fordy mercedesy bmw m packet amg packet bmw 320d mercedesy to iste amg a 220 cdi.fordy ako mam ja stary a predposledy model mondeo to iste st-tdci alebo titanium s motory 2,2 tdci.benzinoveho hltaca nikto nekupi.vzdy sa to lepsie predavalo to ze nejaky mechanici bazarnici sa na tom smeju to preto lebo sami sa vozia na beznych vykopavkach jaj ma mercedesa ale S320cdi.to je ako nieco?to je ten lacak od mercedesu.ak chce byt pan tak podme amg alebo aspon tu lacnu S500.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

keyness napísal:
trucker694 napísal:OII nie každá má viacprvkovú zadnú nápravu.

Netrep
Ty si asi neomylný, mal som na mysli OI.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

ach jaj...

Príspevok od používateľa tom2014 »

Ale už fakt ste trápni s tou spotrebou ohľadom TDI. Riešil zádavateľ spotrebu ako kritérium pre voľbu Fábie RS? Čo tu trepete zas o spotrebe na TDI?
Normálne mi to pripadá že máte nočné mory a diagnóza? Volkswagen TDI. Áno presne na to sú určené verzie RS či ST, M-packet, AMG atď aby sa pozeralo na spotrebu, presne kvôli tomu si to majitelia kupujú. Ťuk Ťuk Ťuk...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tom a čo takto názor z opačného brehu - presne na to sú určené verzie RS či ST, M-packet, AMG - na to aby sa mladí nevybúrení mládenci mohli predvádzať za tatkove peniaze a ohrozovať nevinných.
Ano som za to aby sa robili špičkové vozy - ale nemali by mať právo jazdiť v bežnej premávke.
Chceš RS - maj ho ale marš na Slovakia Ring a tam si zaplať aj sto okruhov.
Krásny príklad v NR zápasník Mečiar s AMG zrazil a ZABIL nevinnú chodkyňu - určite išiel 50kou , keď zabrzdil až 300m za prechodom. :40bd:
Ja viem nie je to o AMG, ale o človeku , preto vítam príchod moslimov a časom aj zavedenie ich práva. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ach jaj...

Príspevok od používateľa ivko1 »

tom2014 napísal:Ale už fakt ste trápni s tou spotrebou ohľadom TDI. Riešil zádavateľ spotrebu ako kritérium pre voľbu Fábie RS? Čo tu trepete zas o spotrebe na TDI?
Normálne mi to pripadá že máte nočné mory a diagnóza? Volkswagen TDI. Áno presne na to sú určené verzie RS či ST, M-packet, AMG atď aby sa pozeralo na spotrebu, presne kvôli tomu si to majitelia kupujú. Ťuk Ťuk Ťuk...
Fabiu RS bude pozerať ten čo pozerá na spotrebu, alebo inak povedané chce dieslak akurát Fabiu vie mať s paketom.

Som tu spomínal toho suseda čo som mu robil Corollu. Tiež pozerá na spotrebu (však je ešte študent), ale koľko žrala Fabia čo majú rodičia ho netrápilo, lebo nemala palubák.
Keď sa behajú hrkačky tak papierová spotreba sa blíži mestskému cyklu a to už mnohým nevonia, lebo však nejazdia v meste

Dotyčný si môže kúpiť napríklad Civic 7g s kachlami pod kapotou - bude to mať síce len 74kw, ale myslím že bude mať hodnejšie auto ako Fabia
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, to Mecarovo auto nebolo AMG. To ale samozrejme nemeni nic na tom, ze dostal smiesnu podmienku, takemuto cloveku vytetovat na celo krestansky kriz a hodit ho medzi clenov islamskeho statu, pretoze to nebola nestastna nahoda, ale letel cez mesto ako kckct.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

ach jaj po druhé...

Príspevok od používateľa tom2014 »

Tu presne o to ide, že máte vešteckú guľu a hneď viete že ten kto chce fabiu RS 1.9 TDI tak pozerá na spotrebu.

AMG nie je s dieselom?, BMW M nie je s dieselom?, Audi S nie je s dieselom?

Vy presne hneď viete že na takýchto autách sa preháňajú mladí nevybúrení sopliaci za ockove peniaze. A preto zakázať ich v premávke (smejem sa hlasno). Lebo v Nitre sa stalo to a to. U nás na Felícii tiež zrazil chodca na prechode - zakážme tie smrtiace Felície !!!!
A namiesto aby ste sa venovali tomu čo sa pýtal zadávateľ záver je aký? Bum zas to poondiate TDI ktoré nič nežere, naopak za jazdy pribúda nafta v nádrži...a sme doma, Volkswagen fóbia je späť - upáliť he he he
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tom, nie, AMG diesel neexistuje (kedysi bol vyrobeny jeden typ, tomu je uz nastastie davno koniec...). To ze ma niekto kachle a na kufri nacapene amg z neho este amg nespravi. Dymovnica moze byt akurat tak amg packet, nic viac...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 81 neregistrovaných